1986
  • Sadun Tryst
    #25
    jaaaa.... nekem ez enm volt ennyire 1értelmű...
    mind1, Kazaa-val már szedtem le anygot és nagyon teccik! csak előadókat mondjatok nekem!
  • ThePartyFace
    #24


    Egy GOA-buli:)
  • Dutch Flander
    #23
    Csak azért írtam, mert fölajánlottam segítségemet egy DVD-nyi GOA összeállításához és KÉSZ... (#4)
  • Sadun Tryst
    #22
    juno reactor-om van! Matrix Reaload-ed album! :)
  • Dani19..
    #21
    probald: man with no name, juno reactor, astral projection,yahel..
  • Sadun Tryst
    #20
    thx
  • neménvoltam
    #19
    Bár én se vagyok annyira otthon a GOA-ban. A legjobb GOA előadó sztem: Astral Projection. Ha erre rákeresel, tuti találsz valamit.
  • neménvoltam
    #18
    Próbáld ki: www.di.fm
    azon belül megtalálod a Goa-Psy Trance résznél.
  • Sadun Tryst
    #17
    nem vok otthon a GOA-ban (sőt nem is hallottam még 1 számot sem, de igazából azér vagyok itt, hogy megismerjem, mert azt hallottam, hogy jó), de biztos jó! :)

    télleg tud nekem valaki vmilyen előadót (GOA-ban természetesen) mondani, amire rá tudok keresni Kazaa-val?
    thx
  • neménvoltam
    #16
    ha már itt tartunk: a Chillout-ról mi a véleményetek?
  • Sadun Tryst
    #15
    kész vagy vazz mint a mateklecke...

    én meg nu metalt "szerzek", és a saját gitár riff-jeim vannak alatta, amit otthon komponálok fel a gépre...
    szal' inkább ne beszéljünk arról, hogy kinek mennyi egy GOA összehozása... a GOA az GOA, a JAZZ az JAZZ, a NU METAL + NU METAl. nem is értem miért írtál be ide, ha nem érdekel a téma...
  • Dutch Flander
    #14
    Én nem vitatkozok senkivel!

    "Ez egyfajta életstílus, amely rendkívűl kötődik a természethez, a misztikumhoz, a keleti teológiákhoz."

    Az igaz, hogy nem az életstílusom, de ez előbb említett dolgokhoz én is nagyon kötődök. Én is ezeket fejezem ki, csak Jazz stílusban. Erre ráépíteni egy GOA-t, nekem semmibe nem kerül.
  • Mentol
    #13
    Na ez a link beszúrás elég bénán sikerült. Miért pont a hozzászólás végére került? És miért nem jelenik meg a link már a hozzászólás szerkesztésekor?
  • Mentol
    #12
    Csá srácok!

    Ne azon vitatkozzunk, hogy hogyan lehet "igényes" zenét csinálni házilag.

    Szerintem aki azt mondja, hogy a goa nem jó, az még nem hallott igazán ütős - ilyen irányzatú - zenét. Elég annyi hozzá, hogy eljött kishazánkba a stílus atyja - GOA GIL -, és bemutatott egy min.12 órás szettet. Egy percig nem éreztem, hogy az monoton lett volna, vagy rossz hangzású.
    Szerintem pont az különbözteti meg pl.a technotól - amit viszont elég monotonnak találok - hogy az alapritmust átszövik mindenféle akkordok, effektek (többnyire akusztikus hangszerek által).
    Egyébként a goa nem csak a zenéről szól. Ez egyfajta életstílus, amely rendkívűl kötődik a természethez, a misztikumhoz, a keleti teológiákhoz.

    Ha többre is kiváncsiak vagytok:

    Egyébként sajnos semmifajta fájlmegosztó szóba nem jöhet, mert tiltva van. Szóval csakis http oldalról tudok leszedni.

    A címeket továbbra is szeretettel várom!GOAGOAGOA
  • Dutch Flander
    #11
    Hát ezen lehetne vitatkozni.
    Mint azt te is írtad, lehet "zenét csinálni", csakhogy csinálni mindenki tud. Én szerezni szoktam. Szerintem óriási különbség a kettő. Az meg szerintem régen rossz, ha az ember zenei tehetségét percekben mérik...
    Persze az is igaz, hogy a tökéletes zene is ritka. Ha valamit formába öntesz, azt mindig lehet csiszolni, tökéletesíteni. Ennek a végét nem lehet látni, pontosabban azt mindig a szerző dönti el. Az igényességi szintjét, hallgathatóságát meg bízzuk a közönségre. Tehát nem (csak) az önbizalmam nagy, hanem ilyen véleményeket kaptam vissza zenéimről.
  • Sadun Tryst
    #10
    önbizalomban nincs hiányod... :P
    én is szoktam zenét csinálni, de nekem 1 2 perces szám készítése vagy 7-8 nap... mert mindig találok benne hibát, és mindig vannak jobb, és új ötleteim a zenémhez.
    jó zenét nem lehet 5 perc altt összerakni.
  • Dutch Flander
    #9
    Félreértések elkerülése végett:

    Nem szar a GOA!!! Én csak a haverom által kedvelt és gyűjtött 3-4GB-nyi GOA-ba hallgattam bele és ez a monotonítás, meg állandó gépies hangzás nekem kicsit igénytelennek tűnt. Én inkább Jazz és/vagy ritmusosabb Rock esetleg Pop stílusokat szoktam szerezni a Reason zeneszerkesztő progival (haverom szerint szerzeményeim inkább OldSchool stílusba sorolhatóak, én nem vagyok ezekkel annyira tisztában). Egyszer nagyon unatkoztam és összedobtam fél óra alatt egy VIVA+-os slágert megszégyenítő zenét. Igaz az inkább volt Techno-stílus. De mondjuk egy Jazz dallamvilág egy kis GOA-s beütéssel esetleg nem okozna gondot, ezért írtam, hogy ilyet (nekem legalábbis) összerakni nem nagy kunszt, csak idő kérdése az egész...

    Valamint egy mostani igényesebb GOA igazából zeneileg semmiben nem különbözik mondjuk Ravel Bolerójától. Csak nekem a szinfónikus zenekar repetativitása jobban tetszik, mint egy gép ismételt igényesebb "zörgése".
  • ThePartyFace
    #8
    Lehet, hogy igenytelennek tartod, de Te nem fogsz tudni rendes GOA-t csinalni!

    mellesleg en sem komalom, de azt el kell ismerni, hogy a jo GOA-k rendesen meg vannak csinalva!
  • Dani19..
    #7
    bocs a szoismétlésért, a szoismétlésért..
  • Dani19..
    #6
    áruld el neked mi az igényes zene... én nem vagyok goa-s ugyan,de áruld el mi benne az igénytelen.
  • neménvoltam
    #5
    DC-n rengeteg van, én iis onnan szedttem.
  • Dutch Flander
    #4
    Nekem ez annyira igénytelen zene, meg stílus, hogy jó pénzért szívesen összerakok neked egy DVD-nyi goát.
  • Dani19..
    #3
    van pár cd-m.. astral p., hallucinogen,man with no name,meg ilyenek..
  • Mentol
    #2
    Keresek goa mp3-akat, ha lehet full albumokat. Ha valaki tud címeket, akkor írja már be ide, legyen kedves. Nem baj ha fizetős(mármint smsweb pl...).

    Konkrétan keresek:
    - Astrix
    - Obi & Funghi
  • Mentol
    #1
    Hello!

    Ilyen topicot nem láttam. Ezért nyitottam. Lehet, hogy vak vagyok?

    Nah, mindegy.