10699
  • masterthief
    #10539
    Olvastam már, de ezzel szerintem mind tisztában voltunk.
    Van még másik hír is, illetve inkább tervszerű célozgatások Szinte ugyan az
    THI4F
  • Takimate
    #10538
    THI4F
  • KaszaN
    #10537
    Eddig nem valami biztató. :/ De a remény hal meg utoljára.
  • masterthief
    #10536
    Már egyáltalán nem tudom, milyen reményeket füzzek hozzá!
    Az a gond hogy az Eidos szarik a Thief rajongók fejére, még a hivatalos fórumukon sem mutatkoznak. Ha a játék a Deus Ex HR-re hajaz ami eléggé valószínű, akkor elég trágya lesz.
  • KaszaN
    #10535
    Majd csak lesz valami, "talán" az idei E3-on lesz valami.
  • masterthief
    #10534
    Sajnos nagy BÜDÖS LÓFASZT sem tudni róla! Volt pár elkapott kép a játékról (eléggé homályos, látszik hogy TPS nézetben van, valószínű hogy egy kezdetleges teszt alatt álló valami) AGDC Thief IV zenei bemutatójáról sem kaptunk semmit, sem pedig a brit Pc Gamer Magazin sem mutatott semmit, hiába volt beharangozva április 13-ra a Thief IV. Az Eidos a hivatalos fórumon még nem mutatkozott. Kb ennyi a hír!
  • KaszaN
    #10533
    Hali
    Nem igazán figyeltem mostanában a játékokkal való híreket. Ezért futólag felteszem a kérdést: Mit tudni eddig a Thief 4-ről?
  • masterthief
    #10532
    Nincs mit. Szívesen! Szerezd meg a Doom3-at, utána már gyerekjáték a Dark Mod telepítése.
  • Mr_no_NaMe
    #10531
    Hű. Nincs :/
    Na majd elolvasom hogyan kell, aztán összekalapálom :]
    Köszönöm a tippeket!
  • masterthief
    #10530
    Ezek The Dark Mod Fm-ek.
    A Doom3 megvan? Csak azzal működik.
  • Mr_no_NaMe
    #10529
    Köszönöm! Ezek mind Thief 3 modok igaz?
  • masterthief
    #10528
    Amik nekem nagyon tetszettek: Return To The City, No Honor Among Thieves, Lockdown, Glenham Tower, Heart of Lone Salvation, Patently Dangerous, The Chalice of Kings, Training Mission, The Tears of St. Lucia.
  • Mr_no_NaMe
    #10527
    Sziasztok! Régen sokat játszottam a Thiefekkel, és most, az intró hússzori végignézését követően felbuzdultam, hogy elkezdjek újra játszani, de immáron a Deadly Shadowsal, mert azt csak 1-szer vittem végig :D
    Viszont sose próbálgattam ezt a Dark Modot, és semmilyen modot se.
    Ajánlanátok nekem pár missiont, amik a legjobbaknak számítanak?
    Ha van más egyéb mod, ami a játékmenetet pozitív hangulattal megdobja, azt is szívesen fogadom :]
    Köszönöm!
  • masterthief
    #10526
    Ilyen cheat-ről még nincs tudomásom. Nem hiszem hogy volna ilyen. Ezt egy mapper segítségével talán meg lehetne oldani, aki alaposan beletúrt a játékba és tudja esetleg mit kellene átírni, beállítani.
  • RMarvin
    #10525
    Szóval kéne 1-2 cheat a Thief2-höz, hogy a multis bugokat kiküszöbölhessük. Nézelődtem a neten, de még l*f*szt sem találtam ez ügyben.
    - hozzájutás rope arrowhoz, lockpickhoz.
    - hogyan lehet megszabadulni a fegyvereinktől? (másik játékosnak történő átadás céljából)
    - nocliping mód (azaz falon-átjárkálás). Ha ilyesmi nincs, akkor esetleg egy change-position cheat, ahol megtudom adni azokat a koordinátákat, ahova a játékos kerüljön (mint a teleportálásnál)

    Köszi!
  • RMarvin
    #10524
    Az is! A legjobb taktikai játék, amivel valaha játszottam.
  • masterthief
    #10523
    Jónak tűnik.
  • RMarvin
    #10522
    azt elfelejtetten írni, hogy a srác valószínű god módon nyomja a legkönnyebb fokozaton + van, hogy 1 pálya önmagában 80 percbe kerül...
  • RMarvin
    #10521
    "...Engedtesség meg nekem 2 perc erejéig!", de a legfontosabb lopakodós játékot kihagyták: az SAS tevékenységét bemutató "Hidden & Dangerous 2 + a Sabre Squadron kieg." Mit kell tudni róla?
    - 2. vh-ús, cseh (!) gyártmány (ugyanazok a srácok akik a Mafiát is készítették)
    - a neve is mutatja, hogy szerencsére nem egy CoD-stílus,
    - a HUD mindig mutatja, hogy a játékos éppen hány méterről látható, ezért is hasznos hasalva kúszni, főleg az éjszakai pályákon. Van guggolás, felkapaszkodás, úszás, hasalva kúszás, kihajlás.
    - teljes járműhasználat! (oldalkocsis motortól a tankig minden van.) A legjobb, amikor legalább 3-an utaznak egy tankban. Egy vezet, egy az ágyút kezeli, egy pedig a géppuskát.
    - hosszú játékmenet, a kiegben van már coop is
    - testek cipelése, hullák kizsebelése: ha üyes vagy és foglyul ejted az ellent, akkor még a ruháját is elveheted, s akkor mehet a beszivárgásos módszer.
    - feladat-orientált játékmenet. Érdekessége, hogy nem a pálya van a játékmenethez igazítva, így többféle módszert és útvonalat lehet használni.
    - íme egy nagyszerű video a játékról, érdemes megnézni, hányféle helyszínen játszódik. Ajánlom külön az 1 óra 10 percnél kezdődő pályát! Mintha egy magyar alföldi faluban futkosnánk. Ilyet sehol máshol nem látni.
    - a játék teljes fordítását én követtem el (sda álnéven):)))
  • masterthief
    #10520
    Az a külső nézet még egyenlőre nem biztos. Amit láttunk az még csak egy nagyon korai fejlesztési teszt. Azért nem szeretném ha ugyan olyan lenne mint a Deus Ex HR, mert akkor tényleg bukta. Nem bánom ha lesz 3. szemályű nézet benne, de először az FPS nézetet készítsék el és utána a TPS-t. TDS-nél ez nagy bukta volt, hogy a külső nézet volt az alap és abba ültették be az FPS-t.
    Ha majd időm engedi akkor lehet hogy kipróbálom az Oblivion-t. Bár akkor meg kéne vennem az Elder Scroll-t. Amit viszont egyenlőre kihagynék, mert fontosabb kiadásaim is vannak mint egy játék megvásárlása. Csak azt a gamet veszem meg ami érdekel is, ezek közül nem sok van.
  • Palinko
    #10519
    Szerintem próbáld ki az Oblivion van tolvaj és bérgyilkos céh küldetések is mindkettő nagyon jó. Köszi a kis összefoglalót, hát akkor várnunk kell :( Egyenlőre én is kicsit gyanakszok a 4 essel kapcsolatban ez a külső nézet hááát... Viszont bízzunk benne hogy jó lesz :)
  • masterthief
    #10518
    Hasonló játék sajnos nincs. Legalább is középkori steampunk stílusban. A Thief The Dark Project mérföldkőnek számít, ugyan is ez volt a legelső FPS ( First Person Sneaker) jellegű játék. Voltak próbálkozások rá, teljesem más stílusban.
    Pl: Splinter Cell sorozat, Deus Ex sorozat, Stolen (ezek modern idejű lopakodós játékok, nálam ki is estek a rangsorból.) Középkori pl: Dark Messiah of Might and Magic. Ebben bizonyos idő után lehet megszerezni a rejtőzködő és tolvaj képességet. Ez FPS-RPG keverék. Szép is, jó is, de túl rövid,és mivel akciójáték, ebben ölni kell és a Thief-el nem lehet egy lapon említeni. Az Oblivion-t nem próbáltam. Sokan dícsérik. De az inkább valami RPG stílusú. Más játékot nem is tudok ami kicsit is hasonlítana valamiben hozzá.
    Gondolom a The Dark Mod-ot ismered, mivel ugyan az mint a Thief, csak a Doom3 grafikát használja és máshogy hívják a karaktereket.
    Mod-ból ott van még a UT Thievery és a Night Blade. Még egyiket sem próbáltam ki, de nincs is kedvem hozzá.
    A Thief IV meg fene tudja milyen lesz. Csak remélni lehet hogy nem fog csalódást okozni. Talán jövő hónap 13-án lesz valami hír felőle, a TTLG-n olvastam.
  • Palinko
    #10517
    nem adtak ki hasonló játékokat? mert nagyon tetszett ez a lopakodás nyilazgatás stb, meg ahogy nézem sok a rajongó is, furcsálom hogy nem igen találok hasonló gameket. vagy meg kell várni a 4 est? :D
  • _Atti_
    #10516
    Minden felbontás beállítható. Az opciókban a képarányt állitva más-más felbontásokat kapsz, ha ott sem lenne meg a megfelelő van egy custom elnevezésű amit kintről vagy konzolból manuálisan be lehet állítani.
    a parancsok : r_customwidth , r_customheight.
  • masterthief
    #10515
    Jó lenne, de kevés az esélye sajnos. Mostanában eléggé elfoglalt vagyok a munka terén is + már kezdem a Sly Project Concept art-okat tervezni. Meg még vannak rajzok megrendelésre is.
  • RMarvin
    #10514
    Csak biztatni tudlak! Ha van kedved, multiban is kipróbálhatjuk!
  • masterthief
    #10513
    Lehet hogy újra előveszem a jó öreg Thief 2-t és megnézem milyen. Bár mostanában nincs nagyon időm játszogatni.
  • RMarvin
    #10512
    Amúgy itt a link hozzá
  • RMarvin
    #10511
    Még nem értem a végére, de mindenkinek ajánlom ezt a bizonyos "When Still..." c. 4 pályás kampányt, mert eszméletlen igényességgel és részleteséggel van kidolgozva. Átlagosan 2 órába került (+-10 perc) egy pálya végigvitele. Nincsenek mechanisták, helyettük viszont akadnak kalapácsosok. Óriási méretűek a pályák, kitűnő történet. A T2X ehhez képest sehol sincs. Valahol a Báthory-kampánnyal van 1 szinten az alkotás, de méretekben talán még azt is túlszárnyalja. Bárcsak lenne hozzá fordítás is, de KGy mester nem nagyon írogat ide az utóbbi időben....
  • RMarvin
    #10510
    Aki esetleg már játszott a "When Still" c. zseniálisan jól összerakott FM-mel az legyen olyan jó és árulja el, hogyan kell kinyitni a Father Joe szobájában található trezort. Van egy kapcsolótábla a 4jegyű kódnak + 2 gramofon és egy érthetetlen leírás. A fórumon pedig csak németül írogatnak, az meg elég messze áll tőlem.
  • masterthief
    #10509
    Ezt sajnos nem tudom. De az alulírott FM-eket tudom ajánlani. Nagyon jók!
  • RMarvin
    #10508
    Köszi! Elsősorban a minőségügyileg kitűnő kampányok érdekelnek, természetesen a coop játék miatt. Egy kanadai ráccal vesszük nagyító alá, mivel az alapjátékot már végigvittük. Most nyúzzuk a T2X-et, kb a felénél járunk, minden alkalommal megcsinálunk 1-1 pályát, szóval nem sietünk. Rengeteg FM készült, de vannak természetesen itt is vannak nagyon gagyik, ezért is kértem infót.

    A Seven Sisters is nagyon jó volt, főleg a végén a félmeztelen csajok miatt. :) Ott az okozza a problémát, hogy a játék kezdésekor nincs a játékosnál a blackjack. Ez annyit jelent, hogy csak az egyik játékos tudja felvenni azt, a másik max a leütötteket cipeli. Van esetleg valami olyan állomány az FM-eknél amiket pl egy jegyzettömbbel megpiszkálhatunk annak érdekében, hogy már a kezdésnél is legyen blackjack? Magyarul megoldható-e egy ilyen apró változtatás a Dromed nélkül? Abban sajnos nincs semmi képzettségem...
  • masterthief
    #10507
    Sok van! Vannak teljes kampányok is. The Night Falcon, Calendra's Legacy, Night in the Rocksbourg 1-4, The Seven Sisters, Vagabond, 7th Chrystal, Ominous Bequest, All for a Night's Sleep, Thief2x, Keeper of the Prophecies 1-9. Ezek nagy kedvenceim. Itt találsz rengeteget.
  • RMarvin
    #10506
    Ajánlhatnátok nagyszerű FM-eket a Thief2-höz. Most játszottam a "When Still" c. FM-el, s az agyam dobtam tőle, mert kb 2 órája nyomom az első pályát, de még mindig nem akar vége lenni sehogy sem. Hatalmas kastélyban bóklászok, szédület igényességgel van kidolgozva a pálya. Valami ilyesmi stílust keresnék.
  • Garrett27
    #10505
    Néztem, hogy többszáz dollárra rúg egy ilyen belépő a különböző előadásokra, úgyhogy valszeg csak egy online újság reklámmal teletűzdelt oldalán fogunk többet megtudni arról, hogy csak szimplán valamilyen hangokról volt szó vagy konkrét, ügyesen lekapott képet is kapunk az egyik résztvevő mobiljából.
  • masterthief
    #10504
    Egész délután és este vártam, hátha lesz valami infó, de még most sincs. Alig várom a holnapot, hogy találjak valamit. Gamestar remélem közöl valamit, mert kint vannak.
  • Garrett27
    #10503
    Már várom mi jön ki a Thief 4 lopakodó zajaiból.
  • RMarvin
    #10502
    Már mindent letiltottam, de semmi eredmény. Működik, csak épp 10-15 fps-el. Már szóvá tettem a moddb-en, de ott a játékmotorra hivatkoztak. Azt írták, hogy ebben az évben kiadják a teljes forráskódot a doom3-hoz, s akkor jobban bele tudnak majd nyúlni. Asszem inkább kivárom azt. Hátha addig jobban kiforr a pályaszerkesztők stílusa is. Van, amelyiknek a részletessége már-már a Thief1-el vetekszik (Alchemist) mégis izzad a gép alatta. Értem én, hogy rengeteg real-time fényt kell kezelnie a motornak, de ez így akkor sem ok.
  • _Atti_
    #10501
    Bloomot próbáltad kikapcsolni? Illetve az ambient módot is lehet állítani, nem került az új verziókba semmi ami nem állitható vissza mint volt. Főleg nem ami lassít.
    Másik variáció hogy a drivereket nézed meg, illetve ha ATI akkor a catalystai-t lekapcsolod.

    Egyébként a kezdeti FM ek nekem is jobban tetszettek mint a nagyobb újak.
  • masterthief
    #10500
    Már tölthető a TDM Return to the City v2