• masterthief
    Még nem toltam végig. A Chapter 5-nél járok, közben mellék küldetéseket végzek. Eddig kb. 35-40 órám van benne. Szeretek nézelődni, mindent felfedezni, gondolkodni stb. Minden zeg-zugot megnézek, amit csak lehet.
    Mostanában, csak esténként tudok játszani, de nem minden nap. Egyébként sem szoktam végigrohanni a küldetéseken. Ez nem egy CoD vagy Battlefield hogy végigrohanjak és lenyomjak bárkit. :)

Kritika:
    Negatívumok:
    -Nem lehet az ablakokat betörni. Igaz egy mestertolvaj nem szokott ablakokat betörni, de ha szórakozás gyanánt a Blackjack-el próbálod beütni, akkor nem törik be az üvegablak.
    -Megint túlzásba vitték a Bloom hatást. Egy gyertya vagy fáklya fénye, ne világítson be mindent teljesen. Bár erre már született némi megoldás. Mod-ként le lehet tölteni.
    -Az NPC-k nem mindig veszik észre, ha eltűnik valami, vagy éppen a társukat juttattuk nyugalomra egy jól irányzott ütéssel, és vonszoltuk be egy sötét sarokba. Bár ha belebotlanak a kiterített delikvensbe, akkor riadóznak. (Thief beállítást alkalmaztam, nem tudom hogy nehezebb fokozaton is így van-e.)
    -Nincs szabad leütés a Blackjack-el. Csak takedown. (QTE)
    -Nincs a megszokott, küldetéshez kapcsolódó Garrett féle magyarázat, elbeszélés. Csak Cutscene jelenetek.
    -Nincs olyan nagyobb-mélyebb vizesárok-csatorna, mint a Thief 1-2-ben.
    A Flashbomb-ot nem tudod messze eldobni. Így magad is pillanatnyilag megvakulsz.
    -Sok helyen van töltési zóna, a város negyedeiben, mint a Deadly Shadows-ban, de legalább gyorsabb.
    - A Kötél nyílvesszőt, csak kiszabott helyeken lehet alkalmazni.
    -Nincs szabad ugrálás.
    -Az őrök lehajolnak ha nem bírják a védekezést, itt jön képbe a Takedown ismét. (Inkább lenne védekezés vagy futás ha nem bírják az ütlegelést. :D
    -Sok az ismétlődő párbeszéd.

Pozitívum:
    -Az őrök észreveszik ha kioltast egy fáklyát vagy gyertyát, és begyújtják újra.
    -Maga a történet is jó.
    -Vannak mellék küldetések.
    -Hamar kiszúrnak az őrök. (jó a periférikus látásuk.)
    -Sok a rejtvény, illetve néha nehéz a megoldása.
    -A küldetésből összejött csecsebecséket el tudod adni, mint szokás szerint, és vehetsz nyílvesszőket stb. Több helyen is.
    -Elég nagy a bejárható terület, de itt lépnek közbe a töltési zónák.

Egy szó, mint száz, elég jó lett, annak ellenére hogy több negatívumot írtam le, mint pozitívumot.
    Pedig eléggé elvakult, öreg motoros Thief rajongó vagyok, de nekem még így is tetszik nagyon.

Remélem tetszik a kritikám. Bevallom, lett volna jobb is, viszont eléggé elfáradtam ma.
    Próbáld ki, vesztenivalód nincs,