10699
  • masterthief
    #10659
    Tetszik az ötlet.
    Vagy esetleg a Deadly Shadows féle, olajos kancsó eldobása is jó lenne. :)
    Vagy a Thief2X féle, megzavarodást keltő nyílvessző és Dust bomb. XD
    Volnának még ötleteim. :)
  • RMarvin
    #10658
    dregnarr1-et illeti elsősorban a köszönet, ő hívta fel a figyelmemet ismételten a Darkmodra, mert egy ideje már sajna hanyagoltam. Nemrég fejeztem be a régi Medal of Honor Breakthrough kiegjéhez a Coop mod összehegesztését és éppen kerestem valami barkácsolnivalót magamnak:)))

    Ismételten magával ragadott a Darkmod, egyenként nyomom végig ismét a küldetéseket megjelenési sorrendben. Sajna nagyon szeretem leütni az ellenfeleket, ezért csak abban az esetben engedek meg magamnak könnyebb fokozatot, ha a legnehezebben abszolút tiltva van (bár néha megcsinálom úgy is)

    Szerintem a játék legnagyobb kérdése, hogy meg kíván-e maradni a régi Thief keretein belül, vagy sem. Jó lenne berakni azt, hogy a leütött ellenfelek egy random idő után felkeljenek, mert ha már mindenki fekszik a pályán, elveszti az izgalmat. Vagy pl. beimportálni a Dark Messiah féle rúgás lehetőségét. Tudom, gyenge fizikumú a játékos, de aki elalélt és nyakig páncélba öltözött figurákat tud cipelni a hátán felfelé lépcsőkön, az talán tud rúgni is ha szorult a helyzet.
  • masterthief
    #10657
    Köszönjük Kedves RMarvin! BÚÉK!
  • RMarvin
    #10656
    Boldog Új Évet (nálunk már fekvés van, mert a gyerekek is ágyban vannak:)))

    Gondoltam megragadom az alkalmat, hogy bedobjam a köztudatba: Hamarosan kész a Darkmod részbeni fordítása. Azért részbeni, mert az FM-ekkel nem foglalkozok (az KGY szakterülete:)) csak a játék teljes menürendszerével + a tárgyak nevével. Sry, ez van. Azért igyekszek hű maradni a KGY által használt szavakhoz. A játékban magyarul jelennek meg a HUD szövegei is javarészt, leszámítva az adott map specifikus szövegeit és tárgyait (pl kulcsok) De azért igyekszem, hogy minél teljesebb legyen a fordítás.

    Még1x BUÉK!
  • masterthief
    #10655
    Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
    Aki teheti, az játsszon rengeteg Fan Mission-al, amíg meg nem jelenik a Thief.
  • Azeriel
    #10654
    Én meg a deadly shadowsról. (úgytűnik valahogy elfelejtettem oda írni, bocsi)
  • Anonymusx
    #10653
    Amúgy melyik részre gondolsz? Mert én az első kettőre..
  • Azeriel
    #10652
    De feliratozva van, mert a magyarosításban le van írva, hogy benne van, nézd csak meg.
  • Anonymusx
    #10651
    Úgy hogy azok nincsenek feliratozva, de Kgysoft oldalán benne van a végigjátszásban hogy miről beszélnek...

    http://web.t-online.hu/koszegt/kgysoft/index.html

  • RMarvin
    #10650
    már nem kell, köszi. Segítségképpen: TFix 1.18
  • RMarvin
    #10649
    Valaki tudna segíteni egy KÖZVETLEN linkkel a newdark patch-hez vagy Tfix-hez hogy futtathassam ezt a felturbózott modot? A moddb-en állandóan a ttlg fórumra dob, de az 1.18-ra kattintva ugyanúgy a fórumra kerülök, nem a filéhez.
  • Azeriel
    #10648
    Hali
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy mitől lehet az, hogy nálam a magyarítás az egyéb párbeszédeket, pl a főszereplő szövegeit, az őrökét, meg a civilekét, nem fordítja le, minden mást igen. A játék 1.1-es, magyarosításnál kijelöltem mindent, de nem magyarosítja.
  • Világpolgár
    #10647
    Hamarosan!

  • Világpolgár
    #10646
    Sziasztok! Lehet, hogy már volt itt a Thief Gold HD Texture Mod, viszont közeleg a megjelenés ideje és ezért azt hiszem aktuális:

    Thief Gold HD Texture Mod

    Pár videó:






    Szerintem nem rossz egy 18 éves engine-től...

  • RMarvin
    #10645
    A legújabb verzióban is benne van az, hogy másik pálya esetén újra kell indítani az egész játékot?
  • dregnarr1 #10644
    Nekem eszméletlenül régi gépem van, és pár pályától (ahol szinte minden gyorsmentési kísérletnél kifagy és corrupt lesz a fájl) eltekintve nagyon szépen fut alacsony-közép beállításokkal.

    Sajnos nem mindegyik küldetés nevére emlékszem, de amiket átlagon felülinek találtam (mert azért voltak bénák is), azok közül:

    - The Lich Queen's Demise
    - Requiem
    - No Honor Among Thieves
    - Lord Dufford's
    - Living Expenses
    - Vengeance for a Thief Part 2 (az 1 az gáz)
    - Not an Ordinary Guest (ez nagyon különleges, 3 teljesen különböző karakterrel lehet végigjátszani teljesen különböző célokért)
    - Rightful Property
    - Flakebridge Monastery
    - Tears of Saint Lucia
    - Lords and Legacy (ez az egyik kedvencem, brutálisan jó platform-elemes)

    Én egyébként természetesen mindig experten játszom (nem is értem a többi nehézségi szintet), csak water és rope arrow-val (meg néha broad arrow a zajkeltéshez), és ghosting-olva (nem láthat meg senki, nem üthetek le senkit).
  • RMarvin
    #10643
    Rég nem nyúztam, mert belefutottam néhány igencsak kockára sikerült küldetésbe és lezsibbasztott az állandó újraindítás és a negyed órás pályabetöltések. Pont a minap játszottam a gondolattal, hogy neki kéne megint futni, hátha fejlődött sokat a mod és a küldetések is. Bár hozzáteszem: a a Thief2 COOP verzióját nem tudja felülmúlni! :)))
  • RMarvin
    #10642
    Ajánlanál néhány tényleg jó küldetést?
  • dregnarr1 #10641
    Brutál ez a Dark Mod, nem is kell nekem több "hivatalos" rész, életem végéig eljátszanák vele.

    Eszméletlen sok zseniális és csodálatos küldetést készítettek hozzá, sokszor ámultam és bámultam a megvalósításon.. és sokszor be is szartam a félelemtől, annyira bele tudja élni magát az ember.

  • RMarvin
    #10640
    Ha a kollégáid is így reagálnak, akkor úgy tűnik nemcsak nekem van erről ilyen véleményem:)))
    Hogy hol volt látható Garrett arca a Thief 1-2ben? Pl a játékok hivatalos borítóin. Vagy az nem számít? Arra viszont sehol sem emlékszem, hogy el lett volna bármivel is takarva az arca, amikor véletlenül láthatóvá vált. Thief3 loading screen megvan?
  • masterthief
    #10639
    Én ha tehetem, kapucnit húzok a fejem,re, mert nem szeretem a sapkát. Munkatársaim hülyeségből szokták mondani:-Megjött a bűnöző! XD
    De miért zavar a csuklya? Abban van valami hogy gátolja az oldalra látást de ez a Thief-ben mindegy.
    Garrett esetében szerintem mindegy. (nem a csuklya takarja el itt, hanem a garbó féle felhúzható szövet.)
    Bakker! Te mint Thief rajongónak, kellene tudnod hogy az 1-2. részben nem volt nyílvános az arca. A Deadly Shadows-ban volt legelőször plakát, Garrett kinézetéről, ahol látszik az arca a körözési plakáton.
    Sőt! Az 1-2-ben, csak akkor látszott az arca ha a felderítő gömböt eldobtad és körbenéztél.
    Ehhez képest a Deadly Shadows egyik trailer-ben mi volt a monólóg?
    -Arc nélküli...(valami ilyesmi) mégis ott vannak a körözési plakátok, arccal együtt.
    FPS játék ként nem izgat hogy milyen az arca, visel-e csuklyát és köpenyt.
  • RMarvin
    #10638
    Jópofa volt a hírhez csatolt QTE, egyedi dizájn. Gondolom a művészeti vezető a falnak szaladt rendesen a döntés után.
    A dizájn kapcsán én a csuklyával vagyok képtelen inkább megbékélni. Olyan baromi divatos lett, hogy az hihetetlen. Kinézek az utcára, már ott is így rohangálnak a nem éppen idén barnult srácok 99%ban. Nem mondanám, hogy szívmelengető érzés. Az meg csak hab a tortán, hogy mennyire gátolja az oldalirányú látást, ami egy tolvajnál nehezen megengedhető luxus. Garretnek eddig volt legalább arca, most már abból is alig marad valami. Ez az irány nem jó, legalábbis nekem.
  • chopin42
    #10637
    Továbbra sem értem (nem kötözködésből)miért akarsz a thieffel játszani ha az egyetlen (számodra) jó dolgot is kiszedték ahogy írtad?
    Az egyetlen gond csupán az hogy a többi dolog miatt lehet a játékot thief-nek nevezni, az "egyetlen jó dolog" miatt pedig egy újabb tucatjáték aspektussal gazdagodott volna csupán, JÓ hogy kiszedték.
  • grebber
    #10636
    Az egyetlen jó dolgot is kiszedik
  • hykao #10635
    http://ipon.hu/hir/kukaztak_a_thief_qt_esemenyeit/27679
  • masterthief
    #10634
    Köszi az infót!
    Már rég jártam a TheDarkMod honlapján, nem tudom mi újság. (kevés volt az időm.)
    Nemrég raktam újra a Win7-et, eddig még a Doom3-at nem raktam fel, de akkor nem is fogom.

    Még egyszer köszi az információt!

    Most épp a Far Cry 3 magyarított verziójával vagyok elfoglalva játék terén, de ha időm engedi, akkor esténként belefér egy jó kis TDM misszió is.

    De legjobban a február végi Thief megjelenését várom.
    Remélem KGy kollegánk is rá van zizzenve hogy nekiessen majd a magyarításnak. XD (Jó lenne ha valaki a TDM misszióit is lemagyarítaná, élvezetesebb lenne. :))
  • _Atti_
    #10633
    Nem szükséges továbbiakban Doom3 a Darkmodhoz, tehát
    a The Dark mod Standalone lett, aki akarja szedheti ingyen.

    Ez egyben 2.0 ás verziót is jelent jónéhány fejlesztéssel mint pl:

    Őrök reagálnak a zuhanó testek hangjára,odafigyelnek az ajtókra, jobbak lettek segitséghivásban, állitható az érzékenységük ( ha valakinek tul könnyünek /nehéznek tünt alapból ), illetve üdvözlik egymást az őrjáratok.
    Fejlődött a hangterjedési rendszer, illetve jónéhány hang finomítva lett.Ugyanígy néhány grafikus elem is fejlődött illetve a doomból örököltek kicserélésre kerültek.
  • masterthief
    #10632
    Én magasról tojok a Steam-re. Előrendeltem dobozos változatban, ugyan is, szeretem ha ott díszeleg a polcomon egy játék. Különösen a Thief széria.
    Ha már a 3 rész, itt van a polcomon, akkpr már ne hogy az új Thief hiányozzon ezen kiadványból. XD
    Az hogy a Steam-es változatban vagy digitális concept art, nem fog meg engem. Grafikus-karikatúrista lévén, készítek párat, azt ki tudom tenni a szobám falára és még eladni is tudok belőle. (már van egy jelentkező rá.)
    Steam-ről csak demókat szoktam letölteni. Eszem ágában sem jutna ott venni játékot, főleg a Thief-et nem. XD
  • RMarvin
    #10631
    Na, a Steam-en már előrendelhető az új Thief. Kíváncsi lennék a statisztikákra...
  • mellon
    #10630
    Köszönöm. Nekem is szokott érdekességeket csinálni. Pl. Garrett gurul, mintha a csizmáján kerekek lennének :). Talán egy picit többet akad bele mindenbe win7 alatt mint XP-n, de nem vészes. A guggolás még furcsa. Ha pl. leguggol és utána mondom álljon fel, guggolva marad. De ha nyomok egy előre billentyűt akkor már álló helyzetből indul tovább.
    A zárügyön sikerült ideiglenesen túljutnom. Az egyiket több próbálkozás után sikerült elkezdeni feltörni, viszont a másikat sehogy (majd próbálkozok a nyilas módszerrel). Utána több ládánál és ajtónál is gondok voltak de pár próbálkozás után sikerült. Remélem a későbbiekben valahogy sikerül túljutnom ezeken a nem várt akadályokon.
    Nálam eddig még nem úszkált a levegőben Garret. Amikor mondom, hogy bukjon a zárra akkor kővé dermed (TPS nézet), és talán kicsit közelít az ajtó/láda felé, de a zárat békén hagyja.
  • masterthief
    #10629
    Win 7 alatt, előfordulnak hibák sajnos. Nálam, néha pl: Garrett mikor ugrik vagy beakad egy helyen, akkor nem lehet ugrani, csak úszik a levegőben . Olyankor, közönséges-sima nyílvesszőt előveszem, felhúzom és nyomom a Space-t hogy ugorjon. Akkor megjavul. Én pl. a formázást elcsesztem-illetve nem foglalkoztam vele, így a C meghajtómon csak 19,5 Gb van. (XP helye) Ha sokat netezek, akkor már csak néhány kb marad, így olyankor nem is tudom futtatni a Deadly Shadows-t a lemezről. (original) Ha mégis sikerül, akkor kidob az asztalra, töltés közben. Ilyen zárfeltöréses hiba még nem volt nálam. Próbáld ki, amit írtam. Ha én nekem Garrett csak úszik a levegőben, akkor én sem tudok sokmindent csinálni. Húzd fel az íjat, aztán ugrálj. Biztos megjavul. (nálam bevált)
  • mellon
    #10628
    Veletek előfordult már hogy a Thief 3-ban Garrett nem nyitott ki egy bezárt ajtót, vagy ládát. Nálam most először jelentkezett ez a probléma. Mikor a zárat kéne kinyitni csak ott áll előtte. Win7 és többmagos procival most először próbáltam ki a T3-t. XP alatt ilyen nem volt, pedig nem egyszer vittem végig. A Rutherford kastély felénél vagyok és 2 zár is érintetlen maradt. Érdekelne, hogy más is tapasztalt ilyet. Furcsa mert az egyik ládát sikerült az első próbálkozásra kinyitni, viszont utána egyszer sem (sajnos muszáj volt újratelepíteni egy másik verziót mert gondok voltak).
  • _Atti_
    #10627
    Személyesen amit én látok perpill az alapján a TDS egy nagyon thiefes játéknak tűnik.
    Ha a pre-alfa ilyen akkor sajnos azért ilyen mert a játékot így tervezték.
    Ebben a stádiumban persze még változnak a dolgok meg csiszolódnak de gyökeresen már nem változnak meg. (progressbaros zsebtolvajlás, felröppenő feliratok ha valamit felveszünk, nincs sötétség, takedownok, stealth-hubos pályaszerkezet)

    Én a Tds-en keresztül ismertem meg a sorozatot, a végigjátszás után olvasgattam hogy az első második mennyire jó, akkor kezdtem neki azoknak sorban és láttam hogy valóban, mennyivel jobbak.
    Reméljük ha mástnem ezt a bemutatkozó szerepét megőrzi majd ez a játék, Az én reményem a sztoriban lapul.
  • mellon
    #10626
    Hello.
    A Thief Goldal szeretnék játszani, amire telepítettem a KGY féle magyarítást, de a videóknál nincs felirat. A GOG.com féle verzió van meg, ami eddig jól szuperált. A Directshow decoderrel is próbálkoztam ill. a DirectVobSubot is felraktam külön-külön. Minden más magyarítva lett, csak a videók feliratai nem. A furcsa, hogy régebben a Thief 2-t feliratosan játszottam végig, pedig abban sem támogatott alapból a videó feliratozása.

    Én megvárom amíg nem egy korai verzióból lesz gameplay videó. Furcsa lesz a megszokott hangok nélkül (nekem a városőrök hangjai is hiányozni fognak). A taffert remélem nem száműzik az új Thiefből.
  • masterthief
    #10625
    Ne feledd, hogy amit az E3-on mutattak be Gameplay videókat, riportokat, azok Pre-alpha szinten voltak. Még bőven változhat sok minden.
    Az teljesen igaz, hogy nem mindenben hasonlít az eredeti-igazi Thief-hez (TDP-TMA) de legalább, jobb lesz, mint a TDS.
    Másrészt, minden játéksorozatnál módosítanak a dolgokon a fejlesztők.
    Sajnos, nem lehet mindenki kedvére tenni. Való igaz, hogy a régi motorosok, (Mi itt mindannyian) szeretnénk, hogy visszakapnánk a régi Thief sorozatot a régi köntösében, de változnak az idők. Új fejlesztőcsapat, új játékosok, új követelések stb...stb...
    Vannak hiányosságai az új Thief-mek, de be kell látnunk, hogy rá kell kapatni a következő-generációt eme játék stílusra. Ezért kell valami újdonság. Ha csak a kemény magra gondolnának a fejlesztők, akkor, lehet hogy a mai játékosok, fújjolnának. Be kell érnünk ezzel, ha tetszik, ha nem. Én ugyan, kőkemény Thief HC fan vagyok, de nekem tetszik még így is a hiányosságok ellenére is. Engem nem zavar Garrett kinézete (amúgy is FPS. Persze hiányzik a jó öreg Stephen Russel hangja, de mivel ez egy teljesen új Thief játék, így Romano Orzari megfelelő ember, Garrett szerepére. Na meg sorolhatnám a többnél több dolgokat, de nem teszem.)
    Ott van a The Dark Mod ha valaki, ízig vérig a régi Thief sorozatra vágyik. Igaz ott is más a főszereplő stb... mégsem sápítozik senki aki szereti.
    Ez van!
    Új sorozat régi néven, aztán lesz ami lesz.
    Nekem így is tetszik. (Lehet hogy több rókabőrt nem akartak lenyúzni, nem tudom.)
  • _Atti_
    #10624
    Bár egyébként ahogy most kinéz a játék grafikailag, meg amit az Aiból lehetett látni az elég édeskevés lesz azoknak akik nem a multjáért érdeklődnek a játék iránt. Reméljük összeszedik még magukat, meg a sztorival alkotnak valamit akkor nem lesz talán bukás.
  • _Atti_
    #10623
    Csodálkozom milyen sokan tartják plusz funkciónak meg a játék előnyének hogy ki lehet majd kapcsolni a focus-t.

    A játékot a focus móddal tervezték, a kikapcsolása nem fogja olyanabbá tenni a játékot mintha anélkül tervezték volna.
    Ahogy kinéz ez a játék most, előre látom hogy lehet majd úgy játszani mint a régi Thiefeket..ha úgy teszünk mintha úgy játszanánk. Nekem kicsit már elég ebből hogy ha egy játékban pl Skyrim tolvajt akarok játszani akkor az egyetlen mód ha magam kötöm a kezem mindenféle szabállyal mert igazából a játék nem bátorít rá.

    Pl ott a Dishonored. Szuper játék meg ott végül is gyilkost játszunk, nem tolvajt. De ott is csakis ízlés kérdése volt a stealth, nem követelmény, lepuffantgatni mindenkit sokkal egyszerűbb ráadásul az összes képesség arra épít hogy aggresszívak legyünk.

    Egy szónak száz a vége örültem volna ha egy tolvaj szerepét kell benne játszani nem úgytenni mintha egy tolvaj szerepét játszanám.

    Ez a kikapcsolhatod a fokusz-t faszság nem más mint egy egyszerű negatív cheat. Ilyen régen minden játékban volt sose verte a mellét egyik fejlesztő se hogy ez extra feature lenne.

    Kár hogy olyan könnyen elfogadják ezt az emberek , azt hogy ezeket a lépéseket az emberek pozitívnak titulálják csak az lesz az eredménye hogy a játékot lassan majd meg se kell tervezni csak készítenek egy grafikus köretet sok szép animációval meg környezettel aztán mint a barbie-babákkal majd tettetjük velük a szerepjátszást.
  • masterthief
    #10622
    Nem is tudom, de én már annyira fanatikusan kedvelem a Thief sorozatot, hogy én beérem ezzel is. XD
    Ami azt illeti, ez már tényleg a jövő generációnak való, ez már nem ugyan az a Thief.
    Vannak benne negatívumok, de annak ellenére tetszik. Az külön jó, hogy a Focus kikapcsolható.
    Kár hogy nincsenek már benne frakciók. Őrzőkből pl már csak a szobrok emlékeztetnek. (kulcsos szobrok)
    Van benne egy Burrick Pub kocsma is, ahol van trófea is a falon. Kár hogy ezen kívül a játékban nem lesznek megtalálhatóak.
    Viszont visszatér Basso barátunk és kedvese Jenivere.
  • RMarvin
    #10621
    Köszi a videót. Az én érdeklődésem a Thief4-et illetően eddig tartott. Sejtésem szerint a régi Thief fanok döntő többségének ezzel fel is fordult a gyomra. Az új közönség vélhetőleg vevő lesz rá, őket a régi részek nyilván nem tudnák lekötni úgy, mint minket.
  • masterthief
    #10620
    Thief E3-as Gameplay