10699
  • JumaJuice
    #10579
    Lehet hogy valamit félreértek a dologban és a dolog egyszerűbb lenne, mint most gondolom, de azért nagyon hálás lennék legalább egy tanácsra amiből el tudnák indulni.
  • JumaJuice
    #10578
    Sziasztok!
    Nem tudom mennyien ismeritek a /dragonage.nexusmods.com/ honlapot, de egy ott letöltött karakter skin kiegészítővel kapcsolatban szeretném megérdeklődni hogy van e valamilyen program amivel külön megtudom nyitni 3D-ben (tehát rendesen ki tudom venni ahogyan a játékban is kinézne) és megtudom e úgy szerkeszteni, hogy a Thief 3 nevű játékban átírhassam vele Garett szkinjét.
    A gond ugyanis az hogy Garett textúrája részekre van bontva (minden testrész külön fájlban)a Dragon Age -ben pedig legalább egy MESH és DDS adja együttesen a karaktert.
  • masterthief
    #10577
    Vannak hozzájuk texture pack-ok, javítások.
    Thief 2 texture pack
    thief the cyrcle
    Ezeken az oldalakon böngéssz kedvedre.
  • Anonymusx
    #10576
    Fel lehet valahogy javítani grafikailag a thief 1 goldot, és a 2. részt?
  • masterthief
    #10575
    Használja mindegyik fált, azt hiszem. Többnyire pk4 fájlok vannak a Doom3-ban, amit a Darkmod használ.
    Szinte ugyan az mint a Thief, csak egyes FM-ekben több a horrorisztikus elem, mint pl:kísértet járta kastélyok, zombik.
    Majd még lesz jobb is, dolgoznak rajta, csiszolgatják. Még hiányosságok vannak (több beszélgetés, több animáció stb)de nagyon jó. Végül is nem az a céljuk, hogy teljes mértékben egyezzen a Thief-el, hisz ha tökéletesen az lenne, akkor jogokat sértenének. Gondolok arra pl: egy Thief pálya teljes átkonvertálása, NPC-k elnevezése, ilyesmi.
  • JumaJuice
    #10574
    Letöltöttem a Komag csomagot, és ez nem kis méret öregem.. :D
  • JumaJuice
    #10573
    Érdekes, úgy látom a készítők komolyan veszik a programot és próbálják sok érdekes tartalommal köríteni, bár ez már nem annyira Thief így szerintem. Ettől eltekintve jó játék már töltöm is Doom3at hogy működjön a dolog. Amúgy meg tutod mondani melyek azok a fájlok a doomban amiket a DarkMod nem használ és amit nyugodtan letörölhetek? Maga a Doom úgysem érdekel, és felkéne egy kis helyet is szabadítanom a merevlemezen...
  • masterthief
    #10572
    Van benne, amolyan vérfarkas szerű. Eddig 1 FM-be rakták be. Először mikor összefutottam vele, majdnem levertem a klaviatúrát az asztalról, úgy megijedtem! XD
    [IMG]http://darkfate.org/view/details/files/projects/darkmod/screenshots#!pp[1]/232/[/IMG]
    [IMG]http://darkfate.org/view/details/files/projects/darkmod/screenshots#!pp[1]/235/[/IMG]
  • JumaJuice
    #10571
    Nekem személy szerint bejön a T3ED, de tény hogy kell egy kis idő hogy belejöjjön az ember. Én nekem ez segített használni (csak picit vágni kell az angolt):
    http://www.shadowdarkkeep.com/files/komagtutt3.htm
    Na mindegy, ha van az általad említett Dark Radiantban egy farkas lény (az állatra gondolok, nem pedig farokkal rendelkező lényekre általában XD)
    akkor szó nélkül váltok.
  • masterthief
    #10570
    Uhhh! Ezt momentán nem tudom, mert nem foglalkoztam a szerkesztőjével. Érdeklődj a TTLG fórumon, ott biztos tudnak segíteni. Egyébként a Thief 3 Editor-át nagyon elcseszték, ezért is van olyan kevés Thief 3 FM. Garrett skinjét és a menüt is meg lehet változtatni egyébként. Lásd John P. Texture Pack-ját.
    De ha vannak jó ötleteid, miért nem inkább a The Dark Mod-hoz készítel egy FM-et? A Dark Radiant sokkal jobb szerkesztő, eléggé széles palettával. Ezért is találták ki, mert a Thief 3 Editor-a elég rossz lett.
  • JumaJuice
    #10569
    Sziasztok!
    Nekem lenne pár kérdésem a Thief 3 Editorral kapcsolatban, remélem tudtok segíteni, mert én már ki fogytam az ötletekből... na szóval:
    - Lehet e hóesést szkriptelni a pályákon (textúrákat már találtam, egy hófúvásos hang is rendelkezésre áll, bár a hótaposó hang még hiányzik)
    - hogyan állítsak be olyan hangot amely az egész pályán át végig szól?
    - hogyan vegyem rá az egyik female undead karaktert (egy "fekete szellem lény") hogy leüljön, mert bár az őröknél bevált, őt sehogy sem tudom rávenni?
    - Garett skinjének megváltoztatása? És akár új menü?

    Aki időt szánt a kicsit hosszúra sikerült kérdéseim elolvasására és tud segíteni valamiben, azt meghívom egy dzsúúzra! :D
  • masterthief
    #10568
    Az csak a sima Thief The Dark Project. A Gold az annak idején, nem jelent meg, mivel az inkább csak kiegészítés volt. A Gold-ot már most lehet kapni dobozosan a GOG kínálatában, ami pár napja történt meg. Magyarítást KGy honlapján találsz hozzá.
  • Anonymusx
    #10567
    Nem tudjátok, hogy az evm -es Thief 1 az gold verzió?
  • Anonymusx
    #10566
    Véletlen valakinek nincs eladó Thief 1,2,3 részek? Csak nálunk megjelent kiadás érdekelne..
  • Pretorian
    #10565
    Na lesz multi a Thief 4-ben. Remélem eléggé rámennek majd az objective/story based játékmódokra, és nem erőltetik a mindenféle tdm/ctf alapú dolgokat, az ilyesmi rohadtul nem illene a játékba.
  • masterthief
    #10564
    A TDS-nek Win7 alatt vannak bizonyos inkompatibilis nehézségei sajnos.
    Szomszéd gyerkőcnek pl simán futott Win7-en magyarítással is.
    Esetleg próbáld meg ezt:
    -A Thief: Deadly Shadows telepítése látszólag sikeres, de mégsem jön létre minden file a telepítés helyén

    Erről a jelenségről több esetben hallottam a DVD-s verzió esetében. A hiba egy alkalommal ott bukott ki, hogy a magyarító nem találta a SchemaMetafile_HardDrive.csc file-t, amiben az elhangzó szövegek hangjai és feliratai találhatók. Mint kiderült, a telepítő ezt a file-t Sche7007.rra néven hozza létre telepítés közben, amit a másolás végén átnevez, ami úgy tűnik, nem mindig történik meg. Egy ismételt telepítés viszont megoldhatja a problémát, mert a hiba nem minden esetben jelentkezik.

    Egy másik esetben az derült ki, hogy a telepítő ugyan még át is nevezte a file-t, viszont kilépéskor nem zárta le, ezért a magyarító nem tudta azt módosításra megnyitni. Ebben az esetben rögtön megoldódik a probléma, ha a számítógépet újraindítjuk a játék telepítése után.
  • chaky007
    #10563
    Szijasztok!

    Vkinek ment a magyarosítás Win7re a Thief 3 deadly shadownál?
    Már többsz9r feltelepítettem a programot, újra is indítottam gépemet,de semmi!
    Mindig azt írja ki h a SchemaMetafile_HardDrive.csc fájlt nem tudja megnyitni!
    Akinek sikerült,le tudná írni h mit is kéne tennem?
    Előre is kösz!
  • masterthief
    #10562
    A szavazat ment a részemről is.
  • _Atti_
    #10561
    MOddb- Community Award Editor's Choice a Darkmodnak ;)
    MOddb MOTY 2011
  • masterthief
    #10560
    Azt tudom, hogy csak concept vidi, de Sprenghheel és New Horizon támogatja az ötletet (no meg sztem mindenki), és a srác v valaki más megpróbálja kivitelezni az ötletet. Már amennyiben ez lehetséges az ID Tech motorral jelenleg. Ha most nem is, de ha kiadják a Doom3 forráskódját, akkor elképzelhető a kivitelezése. No meg ha valamelyik animátor is besegít ebben. Én szeretném, és a Thief2 óta, a DarkMod a legjobb tolvaj-lopakodó-steampunk game ami megfogott és szeretem. Még annak ellenére is, hogy még lenne hova fejleszteni ezt a mod-ot. Na de azért csak 1 maroknyi csapat dolgozik rajta, szabadidőjüket nem sajnálva.
    Na majd a Thief IV-re leszek én kiváncsi. Annyi kétes találgatás és vita van körülötte, hogy ilyet még nem tapasztaltam. Az Eidos-Sqare enix most már igazán felmutathatna valamit, és hírekkel szolgálhatna a játék felől.
    Én már néha kínomban nevetek a Thief4 és TTLG fórumokat olvasgatva.
  • _Atti_
    #10559
    Jaa.. emlékszem, ez sajna csak egy concept videó, csak utólagos videoszerkesztéssel lett ilyen. Sajnos nem tudok róla hogy valaki is elkezdte volna megvalósítani..

    Egyébként nekem tetszik ez a teljes képernyős "kevés fény jut a kamerába" szerű effekt is.Jót tesz a homályos fedés a textúrák javának.
  • masterthief
    #10558
    Valahogy így!
  • _Atti_
    #10557
    Kulcslyukon kukucskálás? Erről nem is hallottam hogy készülnek ilyesmire..hogy működik?
  • linimil
    #10556
    Gamestaros cikk. http://www.gamestar.hu/thief-4-lopott-pillanatok.html
    Pár kép ami, állítólag a forgatókönyv vázlatából van.
  • masterthief
    #10555
    ? Milyen alapjátékra gondolsz? Ha a Doom3-ra, akkor igen. A TDM csak 1 mod, attól még a Doom3-at tolhatod nyugodtan.
  • mooo
    #10554
    Köszönöm az infót!Még egy olyan kérdésem lenne,hogy: a TDM-el végig lehet játszani az alapjátékot is?
  • masterthief
    #10553
    Talán nézz szét ITT
    Sajnos a John' P. textúra pack-on kívül, tudtommal nincs más textúra csomag ill. frissítés.
    Szerintem inkább próbáld ki a The Dark Mod-ot. Abban mindig van valami újítás, és mérföldekkel szebben néz ki mint a TDS.
    A widescreen-re nem tudok megoldást, nem Steam-es verzióm van.
    Ajánlom még a TDS-hez Ezt az oldalt.
  • mooo
    #10552
    Meg valaki írja le plz,hogy hogyan lehet 1920X1080-as felbontást beállítani steames verzióba,mert ami a widescreen forumon van,az nem működik.
  • mooo
    #10551
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne,hogy hogyan lehet a legszebbé varázsolni a játékot modokkal ás ini változtatásokkal?
    Gondolok itt pl: a John P. texturákra,hogy van-e újabb ,hasonló,szebb stb.
  • masterthief
    #10550
    Igen, történik mindig valami újdonság a TDM-ben.
    Már az 1.06-os frissítés történt.
    Újdonságok: (remélem valamelyik következő FM-ben meg is tapasztaljuk)
    -Fű, fa lombozat animáció
    -vízben vannak növények, halak
    -van ló
    -van vérfarkas szerű teremtmény
    -lesznek beszélgetések az őrök között
    -vannak benne szellemek és új élőhalottak
    -javult az AI
    -javult a grafika, HDR hozzá lett adva
    -a menüben le lehet tölteni az FM-eket
    -van már nő tolvaj karakter is
    -be lehet majd kukucskálni a kulcslyukon
    -van már nappali küldetés (még nem igazán szép)
    Dióhéjban ennyi. +várom, hogy kész legyen a Sly Procejt nevű kampány, ami 5 küldetésből áll majd. (Winkler Oszkár a mapper)
  • Pretorian
    #10549
    Kb. másfél éve nem tettem fel a TDM-et, történt valami komoly előrelépés azóta?
  • RMarvin
    #10548
    KGY végigjátszásában sem találtál valami használható infót?
  • semmikozod
    #10547
    Na jó, taffer társaim, volt-e veletek már ilyen. ?
    Thief Gold -> Thieves Guild pálya

    Meg kell szerezni azt a vázát vagy mi a francot, a teremből, ahol van a széf a zászlók mögött. A gond az, hogy nincs kulcs. Tudom, ott kell lennie a konyha előtt levő raktárban a jobb oldalon. De nem volt. Nincs kulcs, nem tudom megcsinálni a pályát...
    Volt már valakivel ilyen?
    Kénytelen leszek csalni és lépni a Sword pályára.

    http://www.youtube.com/watch?v=X0uIK7l_9gg
    Ezen a videón mutatja is a kérdéses helyet.
  • masterthief
    #10546
    Fan video Nézzétek meg! Hatalmas!
  • masterthief
    #10545
    Új Darkmod FM Fiasco at Fauchard Street
  • masterthief
    #10544
    Egy igazi csemege. Beszélgetés a Darkmod-ban. Ezt már nagyon hiányoltam.
  • masterthief
    #10543
    Fa animáció
  • masterthief
    #10542
    Az nem gond! Bár olyat linkelnének ami biztos infó lenne!
  • Takimate
    #10541
    igen tudom, csak úgy küldték, én meg, hogy magyar, hát linkeltem lelkesen :))
  • masterthief
    #10540
    Valószínű hogy "esetleg" az E3-on már lesz valami épkézláb információ.
    Talén még 1-2 screenshot vagy concept art.