36836
  • Taptarap
    #2693
    igen valószinü, hogy az MSI-él a tervezö asztalnál ovodások ülnek és olyan rossz hütöt terveznek a kártyákra, hogy azt ahogy megveszi az ember a VGA-t dobhatja ki a kukában.

    MSI GF3 Ti200 volt elötte azt gyári hütéssel 175/400-ról, 250/535-ra sikerült órajelet emelni stabil futás mellett.
  • #2692
    Jólvan te géniusz!!!
    Nem kell itt okoskodni, a pipe leadja a hőt, mire átjutna a túloldalra, egyébként meg adnak hozzá olyan bordát is amivel a hátoldalt is hűtheti!
    Szal, azért mondtam, hogyha már van neki, akkor az mindenképpen jobban hűt, mint a gyári hűtő!
  • cifuatwork
    #2691
    Na, az Italic prefixet meg elfelejtettem lezárni... :)
  • cifuatwork
    #2690
    Elég gáz ez a hűtés, mert hamar átmelegszik a réz túlhajtás esetén! Szerintem, ha már van Zalmanja tegye rá azt!
    Az azért a HeatPipe teknológiájával nagyon frankón hűt, nem csak dísz!

    Ekkora hülyeséget még az életemben nem hallotam!!!

    1.: Mi a lényege a hűtésnek? A hő elvezetése! Namost, ha a GPU-ról és a memóriachipekről hogy tudod elvezetni a hőt? Úgy, hogy egy hűtőborda átveszi a hőt, ezáltal felmelegszik, és a másik oldalon meg hűtjük légárammal. Ennyi. A réz azért melegszik át, mert jól vezeti a hőt! Mit gondolsz, mi lenne jobb, ha nem lenne meleg? Akkor éppen, hogy nem vezetné jól!!! Általános iskolás tananyag...
    2.: A Zalman hűtés ugyanezt csinálja csak éppen a hőt egy ponton átveszi egy folyadék, amelyet aztán a kettős hűtőborda miatt nagyobb felületen tudja leadni - de itt olyan mennyiségű hőről van szó, hogy passzív hűtésként ez nem elég, és kell itt is aktív légáram a jobb hűtéshez. Csakhogy a ZM-80C csak a GPU hőjét veszi át, a memóriachipekét nem!!! Vagyis a gyári hűtés, amely alapból hűtené a GPU-t és a memóriachipeket, lecseréled egy divattermékre, amely csak a GPU-t hűti! Bravó...
  • #2689
    Nem is tudtam!
    Na mennyünk inkább a logóműhelybe, mielőtt jön Borgica!
  • LoCk
    #2688
    Megyek, futok rohanok:)
  • Zetorg
    #2687
    nincs mit.
    ez a munkám! :D
  • #2686
    Gyere ide logót kérni LoCk:
    ide
  • LoCk
    #2685
    Kérhetnék a lógóba még egy P4-es logót is , mint neked Zetorg?
  • LoCk
    #2684
    Köszönöm szépen mindenkinek a közreműködést!

    Mindenkinek jövök legalább 3 sörrel! :)
  • #2683
    Majd csinálok neked egy vadászgépeset én, de majd csak holnap, mert már idegesít a szöszmötölés az animátorral!
  • #2682
    Bocs, ez a nevedben ment!
    Sry!
  • LoCk
    #2681
    A logód helyén!
  • LoCk
    #2680
    Köszönöm!
    Hol tudom megnézni?
  • LoCk
    #2679
    Hol van?:)???:)
  • Zetorg
    #2678
    csináltam egy logot LoCk-nak, ha érdekel nézzétek meg!
  • LoCk
    #2677
    A lock szó használatos a vadászgépeknél is a célpont befogásakor..:)
  • LoCk
    #2676
    :):)
  • #2675
    Az a baj, hogy nincs ötletem a logóddal kapcsolatban...
    Valami lakatosat akarok bele!
  • LoCk
    #2674
    Visszatértem! :)
  • #2673
    Ok, jó étvágyat!
  • LoCk
    #2672
    Mentem vacsorázni..
    Még visszatérek. :)
  • LoCk
    #2671
    Sok sikert és türelmet hozzá.
  • #2670
    Már megkezdtem a gyűjtést olyan VGA-ra, mint a tiéd!
    9700Pro-t akartam, de megnéztem én is a videókarid tesztjeit, és megállapítottam, hogy nekem ilyen kell!
  • LoCk
    #2669
    egyébb>jav>egyéb
  • LoCk
    #2668
    A 9800Pro-t 65e is lehet már venni , de egy összehasonlító tesztben jobban tejesített egy ui.: configban a GFFX5950Ultra, mint a 9800Pro.

    Bar én is gondolkoztam előtte 9800Pro-ban is , de elvetetttem a sok teszt olvasása, és egyébb vélemények miatt.

    Nem rossz kártya a 9800Pro tudom..
  • LoCk
    #2667
    Végre megérkeztem a melóból...
  • stone
    #2666
    Sisoft Sandra 2004 pl.
  • Zoli007
    #2665
    Mi az a Dhrystone meg Whetstone? Hogyan lehet lemerni, ja es ha van 78 progink amely lemeri, akkor az 78 fele eredmeny van, vagy ez is olyan szabványosítva van.
  • Taptarap
    #2664
    a 3200+ barton nem tud egyenlöre aládolgozni a FC alatt végig a proci melegedet túl a VGA hömérséklete stagnált
  • Taptarap
    #2663
    gondolod ezt a kártyát túl kell hajtani???
  • #2662
    Elég gáz ez a hűtés, mert hamar átmelegszik a réz túlhajtás esetén!
    Szerintem, ha már van Zalmanja tegye rá azt!
    Az azért a HeatPipe teknológiájával nagyon frankón hűt, nem csak dísz!
  • Taptarap
    #2661

    hátul is ugyanigy nézz ki a hütés
  • cifuatwork
    #2660
    Mondjuk nem szólok bele, de 80e Ft-ért simán vehetsz egy Radeon 9800Pro-t, és kész :))
  • cifuatwork
    #2659
    Hmmm....
    A Ready Computers-nél az ASUS V9980 videókari nettó 78.200,- és ez még a külön előrendelésre vonatkozik, val'szeg szürkeimportban...
  • Taptarap
    #2658
    haverom MSI-böl vett FX5950 TD Ultrát /VIVO-s/nagyon brutál a hütése mind2 oldalon van ventri teljesen bordázott nem hiszem, hogy azon le kéne cserélni Zalmanra. 3200+os bartonnal 1 GB Rammal 6300 pötty lett a 2003-340 patchel.
    137e volt a kari cóval lehet gyüjtögetni....
  • LoCk
    #2657
    Nem örülök a hírnek. Akkor be kell keményítenem, mert csak 80e van rá és nem tudok kölcsön kérni senkitől..

    Kissé elszámoltamm:)
  • cifuatwork
    #2656
    www.aida32.hu?
  • cifuatwork
    #2655
    Amúgy amerikában most ~400$ körül vannak az FX5950-ek, de itthon szvsz bőven 100e Ft felett lesz...
  • LoCk
    #2654
    Ha jó a hűtése az FX-nek , akkor eladom a Zalmant..:)