36836
  • [NST]Cifu
    #2734
    Mi köze az olvadáspontnak a hővezető képességhez?
  • [NST]Cifu
    #2733
    Khmm....
    Mennyi is a 24 karátos arany hővezető képesség? 310 W/mK. Khm...

    Az elektromos vezetés terén más a helyzet, de itt hővezetésről volt szó... Tessék figyelni :)
  • #2731
    Szerintem az olvadáspontjára gondol, és abból következtetett rosszul!
  • Pontius #2730
    A legobb hővezető nem az ezüst hanem az arany...
  • Pontius #2729
    Arról is regélj már egy kicsit akkor hogy miért használnak réz bordát? Mert ugyebár a réz az alunál rosszabbul vezeti a hőt. Ez is 8. álltalános tananyag. Ez is csak divat?

    LOL, egyenlőre itt tartok a visszaolvasásnál de ez nagyon lol...
    Hova játál te iskolába, kisegítőbe? Vagy honnan veszed, hogy az Alu jobban vezeti a hőt mint a réz...
    EZ NAGYON LOL.........
  • #2728
    Neked muszály mindenbe beleszólnod BBking!
    Te mindíg azt figyeled, hogy hol van vita, és ott parádézol...
    Mint egy dögkeselyű a dög flött!:DDD
    Egyébként a réz télleg jobban vezet a hőt, szal nem tom milyen általános iskolába tanulta ezt stone?
  • BBking
    #2727
    Hagyjad magára,mindig ő az okosabb.Ez kb. úgy néz ki,mint ha az autókarambolnál az lenne a rosszab ha "minnél jobban" összetöre az autó.A jó pedig,az autó "egybemarad".Csak nem biztos,hogy a második feltevésnél élve szálsz ki.
  • ollie
    #2726
    szerintem meg fordítva
  • ollie
    #2725
    Basszus azért van a hűtés, hogy elvezesse a hőt a gpu-tól és a memóriáktól, még jó hogy felmelegszik. Az lenne a gond ha nem tenné, mert akkor hamar megsülne a gpu és a memcsik.
  • Taptarap
    #2724
    ez meg már a legelemibb, hogy a réz jobb hövezetö!!! A prociknál sem véletlen terjedt el a rézbetétes hütöbordák a régi teljesen alubordák helyett. mivel egyre jobban melegeszenek a procik iletve a GPU v. VPU és jobb hövezetö kell nem divatból csinálják.
  • Taptarap
    #2723
    hát ez szopacs
  • CUCLI
    #2722
    hi
  • [NST]Cifu
    #2721
    Egyébként ahogy nézegetm, a legjobb hővezető anyag az ezüst (417W/mK), de azért annyira még a prémiumkategóriás videókártyák sem prosperálóak, hogy ebből készüljön a hűtőborda... :))
  • [NST]Cifu
    #2720
    De szerinted én mit írtam?!! Azt, hogy a csúcskártyák esetén brutális a hűtés!!! A Sapphire 9600XT nem éppen ez a kategória, bár itt is vannak jó példák - pl. ASUS Radeon 9600XT...
  • [NST]Cifu
    #2719
    A réz rosszabbul vezeti a hőt?

    Előkerestem a hőtankönyvem (fémipari középsuliban éretségíztem :)))

    VörösRéz (tiszta): 392.9 W/mK
    Alumium (tiszta): 237 W/mK

    Szerinted melyik a jobb érték???

    Legalább nézz utána, mielött valamit leírsz, mert akkor (mint itt is) beégés a vége!!!
  • #2718
  • #2717
  • #2716
  • #2715
    Ez jó lenne?
    A neved ráugrik az AMD logóra, és az széttörik, és vérzik...:DDDDDDD
  • #2714
  • stone
    #2713
    Borg:
  • #2712
    Ez van!
    Borg!:DD
  • stone
    #2711
    Ok. Majd kitalálom mi legyen és elküldöm priviben mert borg agyonvág minket.
  • #2710
    Csinálok neked!
    Az is jobb lesz, mint ez!
  • stone
    #2709
    Majd egyszer. Amúgy sem ismerek sokmindenkit a logoműhelybe, könyörögni meg nincs kedvem.
  • #2708
    Itt csináltass!
  • #2707
    Mondom csináltatni, nem csinálni!
  • stone
    #2706
    Lusta vagyok hozzá
  • #2705
    Egyetértek!
    Te miért nem csináltatsz animált logót?
  • stone
    #2704
    Hy!
    Nincsmit, azt erős túlzásnak tartom hogy a Zalman csak divat. Azt aláírom hogy a Zalman passzív hűtéssel közelébe sem ér egy gyári hűtésnek, de aktívan odaver egy két referenciahűtést. Pl: Shappire 9600XT. Egyébként nem kötekedésnek szánom, de én a rézhűtésre mondanám inkább hogy divat.
  • #2703
    Kössz stone, hogy kiallsz mellettem!
    Úgy meghatódtam!:DD
  • stone
    #2702
    Hy cifuatwork!
    Arról is regélj már egy kicsit akkor hogy miért használnak réz bordát? Mert ugyebár a réz az alunál rosszabbul vezeti a hőt. Ez is 8. álltalános tananyag. Ez is csak divat?
  • Taptarap
    #2701
    :))
  • #2700
    Ok, béke veletek, én megyek hunyni, mert már nagyon fáradt vagyok!
  • cifuatwork
    #2699
    Tedd azt :)))
  • cifuatwork
    #2698
    A fenéért ment ez el...

    Szal, azért mondtam, hogyha már van neki, akkor az mindenképpen jobban hűt, mint a gyári hűtő!

    Én meg erre mondom, hogy ez így nem igaz. Esetleg csendesebb, azt még aláírom. De nem hűt jobban, mint egy gyárí hűtés egy ilyen szintű kártyán. Egy 9700Pro esetén próbáltuk, és nagy csalódás lett a vége, semmivel sem tudott többet így, mint a gyári hűtővel - holott a 9700-nek nincs valami nagy szám hűtője...
  • #2697
    Hülyén fogalmaztam bocsi!
  • LoCk
    #2696
    :) Ne vitazzatok! Ki fogom próbálni mind a kettőt és amelyik jobb az marad.
  • cifuatwork
    #2695
    Szal, azért mondtam, hogyha már van neki, akkor az mindenképpen jobban hűt, mint a gyári hűtő!

    Én meg erre mondom, hogy ez így nem igaz. Esetleg csendesebb, azt még aláírom. De nem hűt jobban, mint egy ilíwn . Egy 9700Pro esetén próbáltuk, és nagy csalódás lett a vége, semmivel sem tudott többet így, mint a gyári hűtővel...
  • #2694
    Én nem mondtam, hogy szar a gyári hűtő, de MIVEL VAN EGY ZALMANJA, sztem érdemes kipróbálni azzal is!!!
    Vita részemről lezárva, mármint, ha ez azvolt!