36836
  • stone
    #4670
    Ilyen:
  • marsu
    #4669
    Akkor milyen megy bele??
  • stone
    #4668
    Aha, ez elég nagy előrelépés lesz jó kis erőmű lesz.
  • Ruffi
    #4667
    Abba az alaplapba nemn megy bele Barton!
  • Pontius #4666
    Mostanában akarom, szerintem várok még 1 max 2 hónapot...
    X800 Pro-t akarok. A pénz már megvan rá csak várok a nagyobb kínálatra...
  • CoolStuff
    #4665
    Sztem vegyél egy 2500+ -os Barton procit, és mellé 2x256 (vagy 2x512, pénztől függően) PC3200-as Kingston, vagy valamilyen ramokat...
    Ja és egy jó Zalman7000-es procihűtő sem árt a 3200+-ra tuningoláshoz.
  • CoolStuff
    #4664
    Hi!
    Bővíthető jobb Barton procival, és rammal!
  • CoolStuff
    #4663
    Ha a lila ventis Spire van, akkor az nagyon jól kéne hűtsön...
    Kevesebb pasztát kenj alá, és isteni lesz!
    Nekem is az volt, és bánom, hogy lecseréltem.
    Nekem, amikor a 2.8-as felvolt húzva 3.6-ig terhelés mellet 3700RPM-el 42fokon tartotta a procit, és még halk is volt!
  • marsu
    #4662
    Helló

    Van egy ilyen alaplapom:
    EPox ViaKT266A8KHLA SocketA DDr ATX

    A kérdés az hogy bővíthető e??

    Most egy ilyen proci van benne, de erősebbet szeretnék:
    AmdaAthlonXP 1500+ (1400/266 MHz)

    És ilyen a memória:
    256 MB PC2100 (266MHZ) DDR OEM

    Nos mit mire lehet és érdemes bőviteni??
  • stone
    #4661
    Sajnos biztos hogy nem az alaplap szar mert az előzővel (Asrock p4i45e) is ugyanez volt a helyzet. A procin valami Spire hűtő van elég nagy bordával és 8cm-es 2500-as ventivel és ha a házat lezárom és felmelegszik 70fok körülra akkor a kezem nem állja a bordát úgyhogy a hőátadás is tökéletes, egyszerüen csak rossz a ház hűtés szempontjából.
    A tápot majd cserélem de majd ha nagyobb procim lesz, akkor már ráfér, ezzel még elég stabil az Abit eq-nál szűkebbre vettem a fesz. határértékeket és még így sem pittyeg akármit csinálok.
    Pontius te mikor cseréled a vidikarit, vagy nem vagy nagy gamer?
  • CoolStuff
    #4660
    Van aki grafittal kötötte össze, de ez a mostani Barton-oknál már nem müxik...
  • Torry
    #4659
    Most nézegettem egy régebbi GameStar-t és volt benne egy olyan cikk, amiben azt mutatták meg, hogy kell a szórzólock-ot kiiktatni Barton magos procin.

    A lényeg az volt, hogy egy vékony dróttal két lábat kellett összekötni és úgy berakni.

    Ez működik?
  • CoolStuff
    #4658
    Passzív vízhűtés!
    Ez aztán hangtalan:

  • Pontius #4657
    Az is lehetséges, hogy nem a házaddal van baj.
    1. Lehet, hogy az alaplapi érzékelő bolondult meg, ha tudod próbáld ki ugyan ezt a procit 1 másik alaplapban...
    2. vagy lehet, hogy a proci gázos (szal túlmelegszik)

    Procin milyen hűtő van?
    Továbbá a 300-as tápot ajánlatos lenne lecserélned...
  • CoolStuff
    #4656
    Csak annyit a jó házról, hogy nekem nem is lehet előre ventit tenni...
    Vedd le az oldallapot, azt szvsz!
  • stone
    #4655
    Elképzelhető mert neked is jó házad van. Én próbáltam ezt az enyémben szabályozás nélkül és semmi nem változott mert szerintem túl kicsi. Most az alsóba tettem ventit ami kifelé fúj és így nem tud 70 fok fölé menni a hőmérséklet de simán 60 fok felett van sajna. Előre is próbáltam ventit tenni és félig le is égett 2 óra alatt, úgy tünik a tervezők nem voltak ott a szeren mert csak pár lyuk van elől és lefogja a ventit, na mindegy valószínű marad a levett oldallapos megoldás mert nyáron úgysem fogja bírni.
  • Pontius #4654
    Ha valakit érdekelne:
    His Excalibur ATI X800- Pro 256mb VGA kártya
    Telefon: 06 70 3120888
    Ár: 100.000
  • CoolStuff
    #4653
    Azért jobb, ha hátul a felső, kisebb fordulatszámon kifelé fújja a levegőt, mert a procihűtő, amikor a meleg levegőt kifelé áramoltatja, akkor beszorul a táp alá a meleg zoxigén, és így ezzel a módszerrel ki is jut a házból...
    Namost, ha a lenti befelé fújó venti fordulatszámát magasabbra tesszük a föntinél, akkor nem tudja annyira lerontani az up venti a down venti levegőáramoltatását.
    Elv:
    a lenti, a procihűtőre nyomatja a levegőt, így hűti(ad friss hideg levegőt), míg a feljebb lévő a procihűtőből fölfelé áramló meleg levegőt, ami a táp alá szorul eltávolítja a házból.(Az a legjobb, ha a ház tetején van kifelé áramoltató venti, mert úgy télleg eltüntethető a hő, de sajna nekem nincs, ezért van ez a megoldás)
    Erről már régebben olvastam tesztet, és egyeseknek nagyon bevállt.
  • CoolStuff
    #4652
    Az jó kérdés...
  • CoolStuff
    #4651
    Nálam azok a ventik csak dísznek vannak hátul, mivel leszabájoztam őket 1000rpm-re, szal nincs is szinte hangjuk, de a kék ledjük világít!
  • Pontius #4650
    jah sirály, megérte az árát.
    de arra nem birok rályönni, hogy a képen bal oldalán mi az a függőleges lila cucc...
  • Zetorg
    #4649
    befelé
  • Narancs
    #4648
    Úgy látom hogy befelé, de nem esküdnék meg rá...
  • stone
    #4647
    Nagyon sirály ez a ház csak húzós az ára egy kicsit. Mindenesetre nagyobb mint az enyém és a képeken látszik hogy a két hátsó venti egy irányba fújja a levegőt (csak az nem derül ki hogy melyikbe).
  • Pontius #4646
    Chieftec Dragon DX-01WD Black
    Itt van róla 1 teszt
    A sajátolmról majd megpróbálok csinálni fényképet
  • stone
    #4645
    Oks, kipróbálom úgy is, meglátjuk melyik lesz jobb bár szerintem nem lesz túl nagy változás az 51,1-hez képest. A házadról rakj már be képet légyszi ha van.
  • Pontius #4644
    Fentvan
    Nem szerverházam van :), hanem: Chieftec Dragon DX-01WD Black

    Véleményem szerint 2 ventit rakj a gépedbe. 1-et előre, 1-et hátra. Amikor nekem volt rendszerhűtő a gépemben, ugy oldottam meg, hogy a hátsó szívta be a gépbe a levegőt, az első pedig szívta ki a gépből a levegőt. (fordítva talán jobb, nemtom)
  • stone
    #4643
    Neked fent van az oldallap, vagy serverházad van?
  • stone
    #4642
    Köszi.
    Elég szar az elrendezése a házban a procinak meg a gyári rendszerventiknek, bár ez szinte minden házban így van a levegőnek sose lesz normális útja. 3-at tuti hogy nem fogok beletenni mert attól már nem lehet aludni, majd holnap 1-el megpróbálkozom.
    Egyébként szerintem a két hátsó ventid egymás hatásfokát rontja, legalábbis én már raktam bele úgy kettőt és 1 fokot sem esett a hőmérséklet.
  • Pontius #4641
    Én +1 vetit se, birok elviselni a gépemben, nemhogy +5-öt...
  • Pontius #4640
    "A hűtő hangját is felvettük, amint 1900-ról felvisszük 5000-re a ventilátor fordulatát, majd vissza engedjük 1900-ra"
    Az mp3 formátumú fájl letölthető:
    innen

    Részlet a prohardver.hu Tt Aquarius III tesztjéből...
    Nagyon LOL
  • CoolStuff
    #4639
    Van venti szabájzó, de 2500RPM mellet is csak 20decibel a zaj...
    A proci hűtőm az már gázosabb 4000Rpm mellett!
  • Pontius #4638
    Szép hangja lehet a gépednek...
  • CoolStuff
    #4637
    Tom, de már én se emléxek!
  • Zetorg
    #4636
    ezt kérdeztem tőled kb 1 hónapja :D
  • CoolStuff
    #4635
  • CoolStuff
    #4634
    Nem tod, hogy az Xp-ben azt a gyors indítást hogyan kell beállítani?
    Tod, ami az IP-t megadja, vagy mi a fene...
  • Zetorg
    #4633
    nekem nincs floppy meghajtó a gépbe...
  • Zetorg
    #4632
    nekem már nem kell rá! :P
  • CoolStuff
    #4631
    Úgy meg moddoltam a floppy meghajtót, hogy csak sony floppy-t játtszik le!:D