11366
  • SaGa Jr
    #11286
    Irány a Yavin 4 (itt a sztoriban előrejutva egyre jobb és jobb cuccok lesznek elérhetőek, simán elverhető 100K+ kredit is), illetve ha már kiderült ki is a karaktered, akkor lesz egy nagyon jó bolt Korriban-on is.
  • Hegyirabló #11285
    Na, sikerült a suhanó a Manaanon, szektorbajnok lettem. Van egy csomó pénzem, hol és mit érdemes vásárolni?
  • Hegyirabló #11284
    Őrizetbe vettek. Ügyvédem is van.
  • Andule
    #11283
    Sztem ha nézel egy youtube videót arról h mely sorrendben kell érinteni a pontokat egy 15-20 perces baszkodás után meglesz. 3ik végigjátszásnál nekem Manaan-on legalábbis bevált ez.
  • Hegyirabló #11282
    Vagy esetleg nem akarja valaki átvinni nekem a tatuini és a manaani suhanópályákat? Nagyon kellene az a 10000 kredit.
  • gyonax
    #11281
    Ha nagyon nem akarsz vele szenvedni, akkor van egyébként cheat mod is hozzá: Minigame Mods. Csak arra figyelj, hogy a jó játékhoz valót töltsd le (KotOR 1 és TSL modok vegyesen vannak az oldalon).
  • SaGa Jr
    #11280
    Gyakorlás és az, hogy elve csak egy nagyon kicsivel, pár századmásodperccel előzd be a kitűzött célt. Ugyanis az utolsó fordulóban mindig a legjobb eredményedhez igazodva lesz beállítva a teljesítendő szintidő. Szóval semmi kapkodás, csak picit legyél mindig gyorsabb mint az elvárt és akkor könnyedén teljesíteni tudod az összes versenyt.
  • Hegyirabló #11279
    Köszi, ezen már túl vagyok, hanem a suhanóval szívok nagyon. Az utolsó rekordokat nem tudom megdönteni, két századdal maradtam el a gamorrai disznótól. Erre nincs valami cheat, vagy csak a gyakorlás segít?
  • N1ggA
    #11278
    Ha érdekel, hogy hol lehet lepattintani őket anélkül, hogy megölöd őket:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Manaanon hogy kilépsz a hajódból rögtön az első folyosón lesz egy Selkath akinek kelleni fog.
  • SaGa Jr
    #11277
    Ha zavarnak akkor igen. Megfelelő cuccal végleg elintézhetőek (gizka poison). Egyébként nem fognak kipurcanni.
    Emellett rá lehet őket sózni másra is ha zavarna a kinyírásuk.
  • Hegyirabló #11276
    Gizkákkal a hajón mit csináljak? Olyan helyesek, nyírjam ki őket?
  • N1ggA
    #11275
    Ez optionsben bármikor átállítható :)
  • Hegyirabló #11274
    Most menekülök a Tarisról, de a vadászgépek kifognak rajtam. A fordított egér őrületbe kerget.
  • Calver
    #11273
    protipp: ha Taris-on mindent megcsinál a kétlábú, konkrétan kezdhet kapásból úgy, hogy amikor spoilerré válik, összesen *10* szint lesz a karakter segg mögött. pl én is most tolom így, karakterem Dantooine-on scoundrel 7/spoiler guardian 3 lett kapásból - mire Dantooine-ra értem ugyan, 36k xp felett voltam, ott pedig automatikusan ugrassz pont egy szintnyit, jelen esetben 45k-ra.

    a trükk annyi, hogy fel kell törni minden számítógépet, meg kell javítani minden robotot (ehhez kis droid ajánlott hogy legyen elég anyag), végigtolni minden küldetést, és ha mielőtt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Davik-hoz megy a karakter, kb 3k xp-d hiányzik köv szinthez (nekem 2,5k volt), tökéletes állsz.
  • SaGa Jr
    #11272
    Ne lépj szintet, tehát ne bökj a szintlépésre. Az, hogy elosztod a pontokat vagy sem az nem jut szerephez. Ha már ráböktél a szintlépésre akkor szintet lépett a karakter.
    Egyébként teljesen lényegtelen. Amíg nem haladod meg a 8-as szintet Taris-on (tehát ha elérted a 8-ast és megint előjön a szintlépés jelzője akkor ne nyomj rá amíg az átképzés a Dantooine-on meg nem történik), addig teljesen felhozhatod maximális erejűre a karakteredet ott ahol ez számít, miután új class-ra vált. Ott ugyanis 12. szinten jön be az utolsó class skill, tehát a további fejlődésnek amúgy sem lenne sok értelme, úgy is mocskosul erős lesz a karakter.
  • Maala
    #11271
    Az is egy megoldás, de akkor nyilván nehezebb lesz a játék. Pl. arénát elég kemény úgy megcsinálni. A Te döntésed.
  • Hegyirabló #11270
    Jókor szóltok! :)

    Még van dolgom bőven Tarison, akkor mostantól ne osszam el szintlépésnél a pontokat?
  • Maala
    #11269
    Lásd #11265 *spoiler*ét.

    Mivel a játékban csak 20 szint van, minél későbbi szinten leszel *spoiler*, annál kevesebb pontot tudsz a *spoiler* képességeidre kapni. Ezért tapasztaltabb játékosok többedszeri végigfutásra Tarist úgy nyomják végig, hogy nem lépnek szintet, így a dantoineei kasztválasztásnál több *spoiler* képességed lesz.

    Megjegyzem, én első nekifutásra tán 40 óra alatt jutottam túl anno megjelenéskor a játékon, és tán 6-os szintig jutottam Tarison. Majd újrakezdés nélkül végigvittem, és nem lett tőle a játék rosszabb. Elvégre a sztori ugyanúgy ütni fog. Nagyon. Kb. 3 napig csak "a csavarról" beszéltünk gimiben. :D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.03.03. 15:27:32
  • Hegyirabló #11268
    Mi ez a Dantooineon újra kezd level 1-en Taris?
  • Maala
    #11267
    Attól függ, hogy amint elérsz a Dantooine-ra, újrakezded-e majd, hogy lvl 1-en csináld meg az egész Tarist. :) Amúgy 3-6 óra / bolygó a reális, attól függően, hogy mindent maxolsz-e, és nehézségi szinttől is függ, persze.
  • Hegyirabló #11266
    Imádom ezt a játékot!

    A harcrendszer és az irányítás jobb is lehetne, de akkor is, szenzációs, pedig még csak nyolc órát játszottam vele. Milyen hosszú amúgy?
  • N1ggA
    #11265
    Amikor fejlődsz, kézzel oszd el a dolgokat, mert ha jól emlékszem, az automata elég szar szokott lenni, pl. mindenféle blaster-es meg ranged dologra tesz, miközben te inkább a melee-t akarod fejleszteni, hisz egyszer Jedi leszel (spoiler :)
    Ha már nagyon idegesít, hogy valami nem megy, vagy lassan megy, végső lehetőségként töltsd le a KSE-t (kotor save game editor), azzal oszd újra a képességeidet, vagy adj magadnak néhány medpack-et, de ez tényleg csak végső megoldás.
  • Kotomicuki
    #11264
    De ha még harc közben is lehetőség volna erre, akkor már tényleg kihívásoktól mentes lenne a játék ezen része. Nekem csak az utolsó harc okozott gondot, de az is megoldható, idővel...

    A Taris-i pénzügyekhez:
    - egykezes közelharci fegyvert hozol magaddal, ill. a csatlakozó szereplők adnak majd
    - lőfegyvert nem érdemes venni, mert majd találsz, ill. a jobbakat a csapattagokká előlépő egyének hozzák magukkal
    - páncélt legfeljebb az alsóvárosi kalmár-jellemtől lesz érdemes venni, de a fejleszthető páncél, idővel úgyis a legjobb lesz
    - az aknákat mindig szedd fel és add el, ha nem kellenek (Mission, Droid)
    - a fejleszthető dolgokat fejleszd, annál jobbakat úgysem fogsz találni, még boltban sem
    - ha magas a karizmád és a meggyőző képességed, akkor kevesebbe kerülnek a dolgok, többet kapsz értük, ill. több jutalmat tudsz kipréselni a megbízókból
    - legfeljebb a javításhoz és a számítógép manipulálásához kellő dolgokat vedd meg (és ilyet SOHA ne adj el), mert ezek használata több XP-t hozhat a megfelelő helyeken (azt ugye nem kell mondanom, hogy minden ügyletet az arra legalkalmasabb egyén végezzen, mert úgy lesz a veszteség a legkisebb)
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2015.03.03. 10:07:36
  • Hegyirabló #11263
    Hát erről ennyit...

    Kép
    Utoljára szerkesztette: Hegyirabló, 2015.03.02. 20:09:04
  • Hegyirabló #11262
    Köszi!
  • Kotomicuki
    #11261
    Ahogy odamentél: kilépsz a lakásból és a teleport haza helyett a vissza, ahonnan jöttél lesz, azt kell használni - bal alul, végig!
  • Hegyirabló #11260
    Azt tudtam, hogy a térképpel vissza tudok menni a kecóba, de azt nem, hogy utána vissza a kiindulópontra. Eddig én mindig kutyagoltam. Hogy kell visszateleportálni a korábbi helyre?
  • Calver
    #11259
    térkép menüből vissza tudsz menni a lakásodhoz, majd visszateleportálni oda, ahonnan elindultál - ez instant felgyógyít, Taris-on sztem én egy medpack-et sem lőttem el épp ezért.
  • Hegyirabló #11258
    Kösz!

    Le tudok végül is bárkit nyomni Tarison a csapattal, csak hát fogy a gyógycsomag, mint a cukorka. De ha ez így természetes, akkor nincs gond.
  • SaGa Jr
    #11257
    Az a játék eleje, nem is fog a karaktered/csapatod tápolódni, mert nincs hova és miért, olyannyira gyengék az ellenfelek (nagyon el kell cseszni a karakter összerakást ahhoz, hogy Taris bárminemű kihívást is jelentsen, pláne mert ott aztán nem nagyon kell solo-ban nyomni a harcokat sem).
    Pénz is majd idővel lesz ahogy haladsz a sztoriban és ugyanígy jobb fegyverek is.
    Gyógycsomagból is lesz majd jobb és több is (több helyen vehető és felszedhető már azon a területen is). Nem mint ha nem lehetne visszarombolni pár gombnyomással a főhadiszállásra ahová belépve azonnal gyógyul a karakter és csapata, azaz még csak gyógyításra sincs szüksége.
  • Hegyirabló #11256
    Sziasztok!

    Iszonyat jó ez a játék, nem is tudom, hogy miért nem játszottam vele eddig soha. De van egy pár bajom.

    A Tarison vagyok, most szabadítottam ki a vukit. A bajom az, hogy:

    - kevés a gyógycsomagom
    - kevés a kreditem (pedig zsugázom meg a huttoknak is melózom)
    - szarok a cuccaim, fegyvereim

    Hogyan tudnék kicsit tápolódni?

    Köszi!
  • gyonax
    #11255
    Ha egy tanácsot adhatok a 2. részhez: én nem javasolnám a visszaállított droid bolygó letöltését (M4-78EP). Bár az elképzelés jó, a kivitelezés nem az igazi: rosszul optimalizált, unalmas questek, eléggé gyenge szinkron...
    Csak összehasonlítás képpen: én általában az a fajta RPG játékos vagyok, aki nem skippeli a beszélgetéseket, elolvassa az extra információkat, megcsinálja az összes questet, stb... Ennek ellenére kb. fél óra után azon kaptam magam, hogy nem beszéltem senkivel a bolygón, nehogy adjanak még egy questet, és a párbeszédeket is azonnal elkapcsoltam, amint végigolvastam öket.
    Ha a harcot szeretnéd, akkor sem ajánlanám: egy rész van, ahol harcolni kell, de nem valami nagy kihívás, és jóval hosszabb, mint amilyennek lennie kéne.
    Összességében nagyon érzödik rajta, hogy ezt nem az eredeti fejlesztök csinálták. még ha az ötlet eredetileg az övék is volt.
  • gibson9
    #11254
    Hát lehet tényleg rosszul emlékszem, de nekem valamiért az első rémlett. Végülis mind1, mert a játékélményen nem ront :) Aztán jöhet a második rész is. És most letöltöm hozzá majd a kivágott részeket is. Nem volt még hozzá szerencsém.
  • gyonax
    #11253
    Én is mostanában vittem végig a két játékot, de amire te emlékszel az a KotOR 2-höz volt. Ha jól tudom, akkor az elsö részhez nincs ilyen dolog.
  • gibson9
    #11252
    Elővettem újra a játékot, de egy valamit nem találok. Úgy emlékszem az átvezető videókat felhúzták nagyobb felbontásra és ezeket be lehetett másolni a játék könyvtárába, így HD minőségűek lettek az átvezetők. Nem tudja valaki, hogy ezeket honnan lehet beszerezni? Sajnos a google most nem a barátom, mert nem segít :D vagy csak rosszul keresem..
  • Palinko
    #11251
    Van nálam több mint 100 tüske, miért csak 5 öt mutat mikor a számítógép panelhez megyek?
  • Palinko
    #11250
    rájöttem nem a lakatra kell klikkelni, hanem az ajtóra :D
  • SaGa Jr
    #11249
    Verd szét az ajtót amit nem tudsz feltörni tárnyitással (amit nem lehet leverni azt feltörni sem lehet a játékban). Egyébként a kocsmaajtót nem kell neked buzerálni, csak beszélj az őrrel és beenged.
  • Palinko
    #11248
    Azt hiszem már az első bolygón elakadtam, zárnyitás 1 bónusz -1 így van nullán :D alsóvárosban már kocsmaajtót sem nyitja ki... gondoltam majd át cheatelem magam, de konzolt nem hozza elő az í betű, hogy lehet így elakadni?
  • RAMyMamy
    #11247
    hali.
    windows 8.1-et használok és steames verzióm van mindkét játékból. a karakterválasztó képernyő után mindkettő lefagy, akármit csinálok. már crackeltem is őket, felraktam a widescreen patch cuccot, átneveztem a movies mappát, de semmi. legutóbb a virágbolti verziók windows 7-en még hibátlanul működtek...

    mit lehet vele kezdeni? vagy ezen az oprendszeren ne is próbálkozzak?