11366
  • jozso020
    #11166
    Hello én kezdővagyok a kotor-2-ben és kaptam egy olyan üzenetet hogy készitsek fény kardot azt hol lehet vagy kinél lehet csinálni.
    jelenleg Citadel Station itt vagyok jelenleg.
  • tommm95hun
    #11165
    Kössz a segítséget gyonax, rendesen megy a játék :)
  • gyonax
    #11164
    Igen ez valóban jó leírás, sajnos a játék nincs fent, így pontosan nem tudom, hogy az 1-ben is ugyanígy vannak-e a beállítások(bár ha jól emlékszem, igen).
  • HiPPoNaX
    #11163
    swkotor2.ini filet nyisd meg, talalni fogsz benne elvileg egy [Graphics options] sort, az alá írd be a következőt:
    Disable Vertex Buffer Objects=1

    most masoltam ki a kotor2 topicbol, szerintem mindent elmond :]
  • tommm95hun
    #11162
    Kössz, megtaláltam. Akk a falbontási meg a mit tom én még milyen grafikai opciók alá másoljam be, ugye?
  • gyonax
    #11161
    Pedig neked pont az 1. kéne... Próbálj nyomni egy keresést a fájlra, hátha megtalálja.
  • tommm95hun
    #11160
    Videókártyám: Nvidia Gf9800gt. A hibánál csak simán kiírja, hogy hiba lépett fel a játéknál, semmi más. leggtöbször akkor írja ki, mikort a játékon belüli menüben vok (szintlépések, cuccok megnézése) de most, eljutottam a rancorig a csatornában, ott folyamatosan kapok egyet.

    Am a tippek közül a 3. próbáltam, az nem jött össze, a 1.-höz meg nem találok a kotor mappájában ilyen ini filet :S
    Rem tudsz még segíteni, a procisat megpróbálom
  • gyonax
    #11159
    A leggyakoribb fix egyébként a következő szokott lenni:
    1.
    A játék mappájában lévő swkotor.ini fájlban keresd meg a 'Graphics' szekciót, és annak az aljára másold be a következő sort:
    Disable Vertex Buffer Objects=1

    2.
    Két/többmagos rendszereken megoldható néhány crash azzal, ha a feladatkezelőben a KotOR exe-jének affinitását csak az egyik magra állítod be

    3.
    Win7 alatt megpróbálhatod az alábbi dll bemásolását a játék könyvtárába.

    Remélem valamelyik segít:)
  • gyonax
    #11158
    Videókártya? Meg esetleg jöhetne egy pontos leírás a crashről: mikor/hol/sima windowsos vagy valami spéci, stb....
  • tommm95hun
    #11157
    Anno próbáltam xp-n is, most meg win 7-en, és mindegyiken ugyanaz a hibaüzenet. van mikor 2-3 óráig működik rendesen, van hogy 5 percenként kapok egyet.
  • gyonax
    #11156
    Oprendszer?
  • N1ggA
    #11155
    Nekem anno videokártya driver frissítés oldotta meg ezt a problémát, de neked valószínűleg nem ez van. De azért megpróbálhatod.
  • tommm95hun
    #11154
    hello, volna egy idegesítő hibám a kotorban: mindíg hibaüzenetet ír ki, és kidob. A játékkal tudok játszani, de ez eléggé idegesítő, szval ha vki tud erre megoldást, megköszönném, ha megosztaná.
  • lightjack
    #11153
    hát de van benne valami. valamiért nem kompatibilis Win7el sokaknák felmerült ez a probléma, nem vagy vele egyedül. egyszerű a megoldás: partícionáld és mondjuk a másik meghajtóra XP-t tegyél fel, és már nyomhatod is.
  • Rony94
    #11152
    Win7-em, letöltöttem ezt a játékot, el is indul, de sokszor a menüben és már az első pályán kidob egy hibaüzivel. Pár éve XP-n még remekül ment. Nem értem mi a probléma. Hallottam olyasmit hogy Win7-en nem is működik. Remélem ez nem igaz! :S
  • lightjack
    #11151
    nah vége. Malak nem is volt nagy falat, gyorsan le lehet gyűrni. mondjuk igaz volt egy olyan pajzsom, amivel 35ös sebzését le tudtam vinni 3 ra...szal azé az sokat segített:D de télleg nem volt kemény falat. viszont a vége! huh az nagyon szép és drámai. főleg ha a sötét oldalon mész végig.
  • #11150
    Okés, köszi
  • SaGa Jr
    #11149
    Mindkét szobában helyesen válaszolni (az egyik szobában az élhető bolygótípusokra a másikban a nem életbarát típusokra kell bökdösni mert erre kérdez rá a konzol), majd mehetsz vissza a fő terembe ahol már ki tudod majd nyitni az ajtókat.
  • #11148
    Elakadtam a játék elején. Már Jedi vagyok és tanács elküldött felderíteni valami romokat ahol Raven és Malak megbuzgálódtak. A helyi robot azt magyarázza, hogy nem tudok bemenni amig valami infot nem szerzek meg. A két szobába valami kretén asztallal progbramozni válaszolta a kérdésekre. Ha jól válaszoltam, akkor nem jött elő újabb őr droid, de azon kívül hogy az asztal kilép és ha ujra rámész akkor kiirja, hogy csendes és nem csinál semmit, azon kívül nem tudok mit csinálni. Ott mit kell tenni?
  • Calver
    #11147
    letörlöd, és kipucolod registry-ből a maradványokat.
    regedit, azon belül HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BioWare\SW
    ha jól gondolom.
  • Kongy
    #11146
    Üdv!

    Elég nagy gondban vagyok, méghozzá, az a probléma, hogy nem tudom a játékot uninstallálni. Startmenüből is próbáltam, vezérlőpultból is. Rendesen mintha lezajlana az uninstall, de közben mégsem, mert a játék nem törlődik, ugyanúgy fent van a gépen, ami azért gond, mert nem tudom újratelepíteni, de használni sem. Ilyenkor mi a teendő? Win7 Ultimate 64 bitet használok.
  • lightjack
    #11145
    a vége fele már nagyon drámai az egész. tetszik!!!:)
  • Calver
    #11144
    ahhoz is van valahol módosított fájl, régebben megtaláltam - gyakorlatilag eléd teszi az összes "gyorsítót", csak egyenesen kell menni és az egér gombját nyomkodni
  • Kotomicuki
    #11143

    Rosszul emlékeznék az összegeket illetően?! De tény, hogy tőle lehet a legtöbbet bezsebelni kártyán - igaz, egy idő után már ő sem hajlandó tovább eltartottként feltüntetni az adóbevallásában!
    Nem módosítottam, és valóban nem egyszerű győzni ellene!
    Viszont a tisztán ügyességi/reflex arcade játékot szívesen módosítottam volna, mert az utolsót sohasem sikerült megnyernem!
  • Calver
    #11142
    7500 credit az emlékeim szerint, csak legyen hozzá türelmed
    [apro]vagy módosított pazaakdecks.2da-d, bár az a mocsok még úgy is hajlamos nyerni.
  • Kotomicuki
    #11141
    A kereskedővel lehet legjobban pénzt keresni a kártyázással - több tízezer credit - , ill. nagyon jó cuccokat árul - egyből van is mire költeni a nyereményt.
    Néha ki kell húzni ugyan a slamasztikából - "kisebb" csetepaték - , de amúgy a kereskedelmen és a kártyán volna ott a hangsúly.
  • lightjack
    #11140
    jó, hát már megvettem. nah végre kezd kibontakozni a végkifejlet, már kezdek közeledni a végéhez, egyre izgalmasabb a sztori. cska győzzem kivárni a végét:)
  • Calver
    #11139
    érdemes, az a legkraftosabb kesztyű a játékban emlékeim szerint.
  • N1ggA
    #11138

    MMORPG = Massively multiplayer online role-playing game
    MMO-t csak az MMORPG rövidítésére szoktuk használni, bár vannak nem RPG lényegű MMO-k.
    A kotor mmo-t, vagy ha úgy tetszik mmorpg-t képzeld úgy el, mint a wowot. Kb. ugyanaz lesz, jópár újítással, satöbbi. De a fizetési rendszer és a "multi rész" ugyanaz lesz.
  • IXEMGabeo
    #11137
    azon agyaltam ott, hátha van valami trükk:D sztem a készítők azt a bolygót nem fejezték be, vagy pedig egy Easter Egg...mondjuk egyszer, ha jól emlékszem nekem volt ott egy bughibám, és ott volt ilyen harcos hüllő fejű barna lényszerűségek:D, akik a 2-ben a Nar Shaddán voltak azokra gondolok és hirtelen megtámadtak nem tom hogyan:D ez csak egy bug volt utána rögtön el is tűntek hirtelen...
  • lightjack
    #11136
    nemtom most pontosan melyik, melyik, de asszem mutlis lesz...persze ha baromságot beszélek javítsatok ki, lehet hogy rosszul tudom. hát hasonló cuccokat mint pl a KOTOR...hmmm...talán a Mass Effect, nah az még egy nagyon jó játéksorozat, persze a 3adik rész majd asszem csak jövőre jön ki, de ha trailerét megnézed...akkor huh:D na és a történet baromi jó.mindenképpen próbáld ki. a másik az pedig a Dragon Age:Origins. ez is jó, szintén a bioware-től de ez vhogy nemtom...hiányzott nekem belőle vmi, ami a KOTORban benne van. sajna nem játszottam végig, éppen azzal játszottam amikor eszembejutott hogy van ilyen is hogy KOTOR.mondom egy próbát megér...és hát igen simán felvátlotta a Dragon Age:origins-t persze az is egy baromi jó játék. szal nekem a 3 kedvenc MMORPG-m(ha ez a single-rpg) 1.KOTOR 2.Mass Effect 3.Dragon Age

    a Yavinon csak egy űrállomás van egy rodiai kereskedővel? vagy ott lehet mást is csinálni v csak ez?
  • IXEMGabeo
    #11135
    ja és qva jó a 2. rész...helyenként élvezetesebb, jobb a játékmenete, mint az 1-nek. 1. részben a sztori és a karakterek jöttek be jobban, második részben főként az eszközök, az újítások, meg a sötét és a világos oldal között megjelenítésben is tettek különbséget, új képességek az 1-hez képest, a 2-ben egyedül a végét szúrták el!! Hangulatban pedig pl az 1 sokkal jobb volt és a bolygók is jobban bejöttek. Szerintem akad bőven pozitívum és negatívum mindkét játékban, de nekem mindkettő életreszóló bármikor elővenném mindkettőt, ha kedvem tartaná...szóval azt ajánlom próbáld ki a kettőt!!!
  • IXEMGabeo
    #11134
    mi lesz rajta fizetős? a multi?

    úúú, hát igen az kicsit más lesz akkor, van különbség MMORPG és MMO között bőven:S:S

    nem tudsz még efféle MMORPG-s game-t a KOTORokon kívűl? mert ezek utánozhatatlanok. Alpha Protocol is tetszett az is RPG-TPS féleség volt nekem ezek bejönnek, ahol jó a sztori, sok a párbeszéd meg ilyenek...
  • gyonax
    #11133
    Én a helyedben inkább játszanék a 2-vel, mielőtt leírnám. Bár míg az első rész története - legalábbis szerintem - jobb mint a kettőé, a játékmechanizmus a kettőben igen jól meg van oldva, és összességében szerintem egy elég jó játékot rakott össze az Obsidian.
  • N1ggA
    #11132
    Még nem, de kotor3 biztosan nem lesz.
  • IXEMGabeo
    #11131
    mondom, szép sorjában eladogattam mindent és csak olyan dolgot vettem, ami olcsó és hasznos, mert tudtam, hogy nagyrészt a kalandjaim a küldetések során bőven lesz eszköz. Ami felesleges, vagy, amit nem használtam (legtöbb esetben a gránátokat, meg azok a cuccok, melyek sokat értek, de nem is használtam őket pl) volt olyan, hogy egy klassz mandaloriai páncélt adtam el 30 000K-ért meg ilyenek
  • IXEMGabeo
    #11130
    igen, de az gondolom még nem jött ki
  • lightjack
    #11129
    hogy a francba volt neked 212 400 creditem? nekem a max eddig 30 000volt és most végeztem a 4edik csillagtérkép felkutatásával. hogy hol szereztél te annyi pénzt... na jó hát végülis aki megteheti:D
    hát azt nem tudom hogy lesz e KOTOR 3, de a TOR(The Old Repbulic)-ot a KOTOR sorozat folytatásaként tekintik. engem csak ebben az zavar, hogy mivel MMO, szerintem teljesen lerombolja a KOTOR feelingjét, mondjuk ezt majd szeptemberben meglátjuk, amikor megjelenik. a másik meg tuti fizetős lesz, és ez az amit ki nem állhatok. ha megvenném 12.000ft ér a játékot, akkor még havonta fizessek 5000Ftot hogy játszhassak is vele...na persze. azt furcsálják hogy sok a warez. na ez egy kis OFF volt, de a kérdésedre a válaszom, eddig semmilyen hír nem volt KOTOR 3 ról, TOR ról igen, de az más tészta. és természetesen szeretném hogy ha lenne KOTOR 3, de feltétlenül a BioWare csinálja, ne az Obsidian. mert a 2-ről elég sok negatívumot olvastam, amit az 1 ről nem tudok elmondani. habár jártszani még nem játszottam vele, nem tom h fogok e majd eldöntöm:)
    najó mind1 megveszem azokat a kesztyűket, jók lesznek.
  • N1ggA
    #11128
    A 3. rész már évek óta készül, MMO formájában, Star Wars The Old Republic néven. Biztos hallottál már róla!
  • IXEMGabeo
    #11127
    ha jól emlékszem nekem egyszer volt 212 400 creditem akkor elég jól álltam:D, KOTOR II-ben kell inkább csínyán bánni a credittel.

    Mellesleg lesz ebből a remek kis game-ből 3. rész szted?