204
ATI kiütéssel győz
  • iXBT
    #111
    GT1 - Wings of Fury
    PS1.4 157,5 fps
    PS1.1 153,5 fps (ennyit szor a teszt gondolom)

    GT2 - Battle of Proxycon
    PS1.4 29,9 fps
    PS1.1 24,3 fps

    GT3 - Troll's Lair
    PS1.4 27,2 fps
    PS1.1 21,6 fps

    GT4 - Mother Nature
    PS 2.0 27,9 fps
    PS 1.1 0 fps :)
  • iXBT
    #110
    Nem egyszeru???? Az uj radonator siman ki tudja kapcsolni, gyonyuruen latszik mennyit esik a sebesseg mindenegyes tesztben. Na igy csak a duplajat hozza egy Radeon9xx mint egy gefoece4.
  • Zsoltee_a_bator
    #109
    unreal2 -rol beszeltem ha nem lett volna egyertelmu :)
    amugy a 2001se se volt korrekt teszt, az nvidiakat full kihasznalta, az atikat meg csak felig. Na mindegy.
    az egy dx7-8.0 teszt volt, ez az uj pedig tulnyomoreszt 8.1 -es. De miert kene 2 ev utan megmaradni ugyanannal a technologianal, ha latvanyban lehet szebbet is csinalni. Mellesleg nem csak a kihasznaltsagrol van szo, a ps1.3-nak is joval korlatozottabbak a lehetosegei, ez is csak 4 texturat tud kezelni, ami keves ehhez a teszthez. Ezen bukik el. Mellesleg szerintem el sem bukott. Jo 30 szazalekkal megelozi a ti4600 a 8500-t. Az hogy sziv a 9700 -al szemben az egyertelmu /dupla akkora savszel, fejlett shaderek, hyperZ 3 , stb/, de azzal versengeni ott az fx.
  • Cvd
    #108
    "az 1.1-es pixel shader-es kifogas javareszt duma" - Egyrészt nem tudom hogyan vette rá a kártyát, hogy 1.1-es PS-t használjon, mert nem olyan egyszerű. Nem akarom fikázni az illetőt, de mi van ha csak kikapcsolta a 4. tesztet és azt hiszi hogy ez elég? A dolog másik oldala meg az, hogy teljesen mindegy mit csinált. Ugyanis ettől függetlenül nem fogja minden ATI-s 1.1-es PS használatával tesztelni a gépét. Marad minden úgy ahogy van: Az ATI 8500 rendesen ki van használva, ezért ugyanannyi (ha nem több) pontot kap, mint a kihasználatlan Gef4.

    "es mellesleg a jatekoknal is fennall, a videokartyak sebessege tobbet szamit mint a procie. Kulonosen manapsag, hogy egyre tobbmindent vegeznek el a vertex shaderek.
    nehany tesztlapon szoktak csinalni teszt-diagramokat, kulonbozo orajelu procik mennyiben befolyasoljak egyes jatekok sebesseget./en egy unrealosat lattam/ tanulsagos." - Tényleg sokat számít a vkártya, de nem 80-90%-ban, mint ahogy a tesztben van. Ha igazad lenne, akkor pl. csináld csak meg hogy mostantól csak a videokártyát cseréled, meglátjuk meddig jutsz. Azt hogy a T&L-es kártyák kiváltják a procit, a Gef1 óta ígérgetik, de nem lett belőle semmi. Kénytelen vagy azt is fejleszteni egyrészt az erőforráspazalróan megírt játékok miatt, másrészt az egyre fejlettebb AI/fizika/stb miatt. Úgyhogy hiába van VS, akkor is kell az egyre erősebb proci a gyakorlatban, ellentétben a 3DMarkkal. Az unrealos sebességtesztednek meg egész egyszerűen nem kell hinni. Az Unreal a Voodoo1 idejéből származik, akkoriban olyan szinten a V1-re írták a játékokat (köztük az Unrealt is), hogy szinte mindegy milyen proci volt mellette. Inkább a memória méretére volt kényes. De nehogy már egy 4 éves játék alapján vonjál le következtetést.:)
  • Zsoltee_a_bator
    #107
    a botmatch benchmark szerintem felfoghato cpu benchmarknak. osregi progikkal is szet lehet terhelni egy nagyon eros rendszert is, ha sok botot kapcsolsz be. a flyby alatt meg pihizhet a proci ezert az egy jo vga teszt. de szerintem a legtobb unrealos nem botokkal szokott jatszani, es "botmentes" jatekra meg egy p3-1000 -es is majdnem ugy teljesit mint egy high-end p4.
  • Zsoltee_a_bator
    #105
    "Aztán ha hozzávesszük hogy a Gef4-eket ki sem használja rendesen csak az ATI-kat"

    #85 ..
    az 1.1-es pixel shader-es kifogas javareszt duma

    es mellesleg a jatekoknal is fennall, a videokartyak sebessege tobbet szamit mint a procie. Kulonosen manapsag, hogy egyre tobbmindent vegeznek el a vertex shaderek.
    nehany tesztlapon szoktak csinalni teszt-diagramokat, kulonbozo orajelu procik mennyiben befolyasoljak egyes jatekok sebesseget./en egy unrealosat lattam/ tanulsagos.
    2 pont torolve

    A geforceFX amugy egesz jol nyomja, szoval nvidianak sincs miert szegyenkezni, csak a kesesert. (meg ezert a sok melledumaert.. mint regen a gf3 -on futo final fantasy movie) :)
  • cypher
    #104
    Ott a 2 pont!
  • Cvd
    #103
    Tévedés hogy a videokártyák tesztelésére készült volna, csak a végeredmény lett túlságosan videokártya-függő. Mert ugye "Gamers' Benchmark" jelzővel illeti a Futuremark, és a játékokhoz bizony nem csak a videokártya kell. A readme-jében is azt írják, hogy a PC (és nem a videokártya) teljesítményét teszteli. Ehelyett szinte csak a videokártya számít a tesztnél a gyakorlatban, ami nem ad reális képet a játékteljesítményről sem most, sem a jövőben megjelenőknél. Aztán ha hozzávesszük hogy a Gef4-eket ki sem használja rendesen csak az ATI-kat, újra csak azt tapasztalhatjuk, hogy maximum az ATI kártyáknál (ami a piac 30-40%-a) adhatna reális eredményt. Sőt még a tiszta DX9-es teljesítményt se teszteli le, mert még a Mother Nature-nek is csak egy kis része épül DX9-re.
  • [Walaki]D`Lair
    #102
    Bizony bizony...elég a Gef3 is!
  • Zsoltee_a_bator
    #101
    dehogy, az ati pucsit nekem, jo no ;)
  • Zsoltee_a_bator
    #100
    mindig olyan hihetetlen iq-san dongolod foldbe onbecsulesem maradvanyainak utolso morzsait.. :)
  • TheZsenyka
    #99
    "Nekem G4Ti4600 van a gépben,sz összes program maximális részletességben megy.Nem értem hol a lassulás.És miért lenne itt a vég az Nvidiának?"

    Uncsi, de elmondom harminckettedszer is: nem arról van szó, hogy a mai gammák jól vag rosszul mennek az NVIDIA cuccokkal, hanem arról, hogy milyen hatása van a teszteredményeknek a gémerekre.
  • mikike
    #97
    én se értem, de had vitatkozzanak rajta ha ettől okosabbnak érzik magukat
  • Anee
    #94
    az írsz idétlen stílusban mert még vállalni se mered ki vagy...egy senki
    DX9-es gamék? STALKER-be lesznek DX9-es efektek, PANZERS-be is lehet hogy lesznek de dx8 mindenképp
    amúgy ma hány only dx7 progi van????? még az se sok szóval ilyet hogy only DX8 még messze lesz
  • Callisto
    #90
    Ide figyelj ídes komám:
    Nem csak a Dx9-ről van szó. Abban is jól teljesít a 9500-9700, de ezek a kártyák a Dx7-8 alatt oly finom pörögnek, hogy 4xAAval és 8xAnisoval 1280x1024-ben nyomhatod a gamét. És az mégiscsak ég és föld. Szóval a kártyák gyorsaságának előnyét nem csak a Dx9-ben látod. Sőt, majd ha kijön full Dx9-es játék, pont asbban nem fogod a mai Dx9-es kártyeszok előnyét látni. Véleményem szerint a mai Dx9esek csupán a progik kissé feltuningolásához lesznek elegek, de nem fullos Dx9-re írt játékokhoz. (Persze csak tipp, ki tudja. Hiszen a Mothet Nature a +dMark03-ban nem semmi és megy.)
    A másik, hogy bizony-bizony már készülnek Dx9-et kihasználó (nem csak azon futó, hanem a lehetőségei nélmelyikét használó) játékok!!! Pont az NVidia oldalán vannak reklámban.
    És bármilyen hihetetlen ilyen a Doom 3 is. Biza ki fogja használni a Dx9-es kártyákban rejlő plusszokat. (Tudvalévő Carmack bátyóról, hogy a végletekig igyekszik optimalizálni és a hardvert kihasználni.)
    Szóval kurogasd csak a gányó vidikártyádat. (Csak hogy hozzád hasonló idétlen stílusban is írjak neked valamit.)
  • Zsoltee_a_bator
    #85
    a szomszedos forumbol:

    "Tovabbi vitek elkerulese vegett:
    Itten vannak eredmenyek Ati9700-el (nem pro, no OC) ,p4 2,4-el, lebutitva 1.1-es pixel shaderre (gyengebbek kedveert igy mindent ugy, es annyival futtat mint ha nvidiabol lenne:)
    3038 3DMarks
    153,5 fps
    24,3 fps
    21,6 fps
    0,0 fps
    "
  • Zsoltee_a_bator
    #84
    semmi megtevesztes nincs, csak fx-nek mar fel eve meg kellett volna jelennie igy most az nvidianak nincs kaphato dx9 kartyaja. A Dx8.0 kompatibilitas 2003 -ban mar nem eleg, varhato volt hogy le is marad rutul. (eltelt 2 ev, nvidia kedveert nem all meg az ido :)
  • Kras
    #82
    Ez igaz,de viszont ez a progi a videokártyák tesztelésére íródott,és így nem keveri bele a többi hardware-t.Ezzel nem az ATIt dícsérem,hanem a progit védem.
  • Zsoltee_a_bator
    #80
    ez az ocska teszt nagyon memoria savszelesseget igenyel, es fejlett shadereket. ne magyarazd be hogy a 4600 majdnem olyan jo mint a 9700, egy generacio kulonbseg van koztuk. regebbi 4600-ra optimalizalt jatekokon ez meg kevesbe latszik meg, ez minden generacio-valtasnal igy volt. Mikor megjelent a geforce, akkor alig volt gyorsabb a tnt2-nel, de azert egy dx7-es teszt/game -vel megkuldve mar mas lett a szitu.
  • K.András
    #78
    Ha eröforráspazarlo meg csunyácska és ez mindegy, akkor semmi értelme az egésznek, hiszen ott a sandra böven összetudnád mérni egy másik géppel a tied, ráadásul sokkal több dologban...
  • Zsoltee_a_bator
    #77
    Szerintem tokmindegy hogy eroforraspazarlo, azis hogy ittott csunyacska. Tesztelni jo. Elinditom, es ha olyasmi eredmenyt kapok mint amit egy hasonlo gep tulajdonosa akkor tudom hogy jol van beconfigolva a gepem. A csalodott pontvadaszok siramaival meg mar tele a tokom :)
  • K.András
    #76
    A szvsz a gond azzal van, amit sokan irtak már több helyen, hogy egy ilyen program mitöl lenne már 170 mega?Amikor egy profeszionális modellezö belefért 27 megába, akkor elég ciki hogy egy ilyen "semmit nem tudo" prg 170 megára sikerült.
    Amikor a régebbinek a kodjai nyilvánosak lettek akkor csodálkoztak csak igazán, hogy milyen szarul is volt megirva, ahogy most is szarul lehet megirva de ez az én véleményem...
    PL:amikor a játékban van az az ürjelenet amikor csak az ürt látod az egy vicc, az ig3-ban különbül néz ki, ráadásul egy "szar" gép is játsza futattja...
  • TANKboy
    #75
    Egyetértek a témaindítóval: tényleg etalonná vált a 3D Mark! Jó pár ismerősöm ezzel teszteli a gépét. Nem foglalkozik semmivel, hogy esetleg a mostani játékok mennyire jól futnak a gépén! Már már én is keztem elkapni ezt a betegséget -aggódva figyeltem a teszteredményeket, jajjúristendegázavideokártyám felkiáltásokkal-, de aztán kihevertem valahogy. Tény hogy az új Mark már a NASA gépeit is megfingatja, dehát az átlag júzer ennek a tesztproginak hisz!
    Amúgy én még csak most gyüjtögetek egy RADEON 8500-ra így ezt a progit még messze elkerülöm egy darabig!
  • Mike at home
    #74
    A szolasszabadsag meg nem ment meg attol, hogy idiotanak tartsalak
  • Evil
    #72
    szerintem meddo vita ez az egesz.
    JATSZATOK ES HASZNALJATOK A GEPET BASSZAMEG!
    A gepido 90% ban ne teszteket futtassatok me nem arra valo a sz.gep.
    En pl egyedul a 3dmk2000 futtatom es kizarolag azert hogy megnezzem mennyire stabil a proci adott orajelen ha tuningolok.Ha fut egesz este reggelig akkor stabil.
  • Kras
    #71
    Én azt mondeom,hogy a Ti-k nincsenek egy súlycsoportban.A 9700pro-t az FX-hez kell majd hasonlítani.
  • Jacek
    #69
    azert az is erdekes hogy az Nvidia egy 2004 masodik feleben megjeleno videokatyarol ad ki infot:))NV40\45\50 lol kicsit meg odebb van:)
  • Zsoltee_a_bator
    #68
    a gf4 pixel shadere csak 4 texturat tud felpakolni egy pass alatt, a 8500-e 6-t.. nem arrol van szo hogy nem hasznalja ki a gf4-eket, hanem azokon egyszeruen nem lehet tobbet kihasznalni, egyszeruen tobbre van szukseg. Ezt a lemaradast muszaly nekik nyers erobol behozni, es a jelek szerint be is hozzak. Teny hogy nem optimalis a mukodes, dehat ezvan ha nincs tamogatva minden hasznalt feature.
    Az AF -et, AA -t nem tehetik kotelezove mert a dx9-nal kisebb kartyeszok nagyon osszerogynanak.
  • Cvd
    #67
    Had idézzelek téged:
    "Viszont a memória architektúrája erősebb a gef4eknek mint a 8500nak, igy valszeg kiegyenlitődik a verseny." - Igaz ezt a Doom 3-ról írtad, de globálisan is igaz. Az igazság az, hogy a gyakorlatban gyengébb 8500-ast kihasználja a teszt, a 4200-ast meg nem, így érhetnek el nagyjából egyforma eredményt. Mivel ez a teljes igazság, azért igenis "ki kell ennyit kihozni a témából." Sokkal tisztességeebb lett volna, ha kötelezővé teszik a teszteknél az AA+AF használatát. Indok is lett volna (a jövőben standard lesz ahogy most kinéz), és úgy is simán megfogná az egyébként lasabb ATI a Gef4-et.
  • Laalee
    #66
    Az NVIDIA a január 26-án véget ért negyedik pénzügyi negyedévben 469 millió dolláros árbevételt ért el, szemben a tavalyi év hasonló időszakának 503,7 millió dolláros forgalmával. A nettó nyereség 50,9 millió dollárra, részvényenként 30 centre rúgott, míg egy évvel korábban 76 millió dollár, részvényenként 43 cent volt. Elemzők 427,6 millió dolláros árbevételre és részvényenként 6 centes nyereségre számítottak.

  • Laalee
    #65
    mar nemzaert de ki a rakot erdekel az amcsi?
  • TheZsenyka
    #64
  • Sir Quno Jedi
    #63
    namost az amcsit, vagy a magyart ?!!
  • TheZsenyka
    #61
    Összerogyok érveid súlya alatt. Ugye azért még van szólás szabadság? Van? Köszönöm szépen, már azt hittem nem tartod jónak az Alkotmányt.
  • Mike
    #60
    ez a topic egyik bizonyitéka TheZsenyka fantasztikus éleslátásának

    szóval, no comment
    gumiszoba topic
  • Laalee
    #59
    a 9500pro ban nincs pipeline tiltás csak a mem busz.
  • Borg
    #58
    rage3d tweak 3.8 vagy radeonator (bár nemtom utóbbi a 9500at is támogatja e)

    Nem feltétlen kell biosból tuningolni.
    9700PRO szintjére viszont csak bizonyos esetekben tudod emelni, a rivatunerrel, ami a +pipelineokat aktiválja, HA olyan a kártyád. Ezt ki kell próbálni...

    Persze a core/mem-et ettől függetlenül húzhatod, csak apránként, tesztelve..
  • Borg
    #56
    Szerintem nem kellene fennakadni ezen. A gef4 egyszerűen NEM TÁMOGATJA a PS1.4-et, ezért alul marad. Kispórolták belőle, ennek következményei vannak.
    Nem kell ennyit kihozni a témából.
  • Borg
    #55
    Igy van, mint ahogy most az első DX8as kártyák seggreülnek a DX8 tesztekben, úgy fog majd hanyatlani a 9700 az első komoly DX9-esben.

    Ez a dolgok rendje, a játékipar (meg a 3dmark:) húzza előre az egész számitástechnikai fejlődést. Ha nem igy lenne, nem lenne ilyen sűrű termékciklus, nem kaszálnának ennyit:)

    Ezúttal az nvidia alul maradt, el kell viselni.
  • Borg
    #52
    Igy van.

    A 2001-es az nvidiának kedvezett, mert annak a feature-jeit használta ki, több mint 2 évig.

    A 2003-at nem irhatták ilyan gagyira, mert akkor nem tartana ki 2 évig. Megcsinálták jó izmosra, és most látni lehet hogy az nvidiák mennyit érnek majd az új játékokban, amik megjelennek.

    2 év múlva ugyanigy a 10-15ezres határokat döntögetjük majd benne, mind nvidia (reméljük) mind ATIval, és addigra csak lesz másik versenyző is. (bár nemtom ki lenne képes rá)


    Sok ember a geforce4-ét a 3dmark2001-score alapján állitotta be magának, mint überkúl kártyát, és most marha nagyot koppanhattak, hogy mindazt amit az nvidiák tudnak, mennyit fog érni a jövöben.

    Hozzáteszem, az NV35 mítosz, kitudjamikorra lesz készen, de leginkébb év végére. R400 már augusztus végi termékciklusban belép. Nvidiának még legalább az év végéig nincs ütős DX9 kártyája, ami széles körben elterjedhetne, főleg az FX ára, és gyengélkedései miatt.
    Az NV31 és egyéb fejlesztései, a butitott FX-ek pedig eddig úgynézki nem is lesznek full DX9-es kártyák...

    Szal, valamennyi alapja van a topiccimnek, de túlzás azért:)