204
ATI kiütéssel győz
  • TheZsenyka
    #1


    Az NVIDIA-nak befellegzett, ami a GeForce4 Titanium cuccait és annál kisebb társait illeti.

    Véleményem szerint a piacot erősen befolyásolni fogják a 3DMark03 eredmények. Pistikéék háromgigás pénégyese felvértezve a 4600-as Gef4-el tőbbé labdába sem rúg. Nem lepne meg, ha meglepő mértékben kezdene el inflálódni az NVIDIA cuccok ára a közeljövőben.

    Csókoltatom a Futuremark-ot, amiért ilyen király negatív reklámot hoztak ki az NVIDIA-nak és puszilom az NVIDIA-at hogy lekéste a megmérettetést.

    Az ATI letarolta a piacot.

    Látom, amint fiatalkorúak és meggondolatlan felnőttek hada özönli el a számítástechnikai boltokat ATI RADEON kártyákat követelve.

    Az utcákon lerobbant, lecsúszott számgépesek guberálnak az NVIDIA kártyákból összehányt kupacok alján.

    Az ATI győzedelmeskedett.

    Nem bánom, csak menjen le az ára... a baj az, hogy éppen emiatt nem fog jelentősen esni az ára, szerintem...

    UFF
  • Atus01
    #2
    Maradok a TNT2-nél :))
  • Evil
    #10
    Maganvelemeny:

    Szerintem magasrol le kell szarni a 3dmk2003 at az osszes tesztprogival egyutt.Kit erdekel hogy egy gef4 en mennyit nyom vagy egy radeonon? Jatszani kell a geppel ,nem egesz nap maszturbalni a gep elott, hogy ugyanma hogyan erhetnek el meg +100 pontot.Attol siraly gyerek vagy?Csak a seggfejeket hulyitik ezzel akik kepesek ezert uj kartyat venni.Egy Radeon 2 ,gef4 de megkockaztatom hogy meg a 3 is manapsag mindenre eleg jatek szempontjabol.Dolgozni meg egy matrox Nehogyma ez a szar tesztprogi legyen mar a 2. megvalto.
    Eze nem fogom ezt a szart letolteni.
  • Jacek
    #12
    jo majd ezt a kulombseget DOOMIII-ban is megkapod akkor jatszhatsz nyugodtan.
  • TheZsenyka
    #14
    Látom komoly félreértések vannak... annyira azért megtisztelhetnétek, hogy ELOLVASSÁTOK mit írtam.

    A történet arról szól, hogy a 3DMark széria a legtöbb otthonban etalonná vált. Ez pedig felelősséggel jár. A teszteredmények egy átlag user számára azt jelzik, hogy "Öreg, dobd el a francba az Nvidia szarodat és vegyél ATI-t." Nem azt mondtam, hogy az NVIDIA cuccok használhatatlanok, hanem hogy milyen LÁTSZATOT keltenek a teszteredmények. Nem ésszerű félremagyarázni mások hozzászólását.
  • TheZsenyka
    #15
    Pontosan tudom, hogy az átlag gamer úgy vesz kártyát, hogy "mennyit visz háromdémárkban???".

    A Futuremark most felbecsülhetetlen értékű reklámot nyomott az ATI-nak, olyat, ami a két rivális cég (ATI és NVIDIA) bevételeiben látszani fog! A 3DMark03 dollármilliókat keres az ATI-nak és ugyanannyit elvesz az NVIDIA-tól.

    Aki mást mond, az festi magát. Nézd meg a nyafogásokat az itteni fórumokban és nézd meg külföldi oldalakon.

    Te a kivételhez tartozol? Te nem cseréled majd le a cuccodat? Lehet! De az ATI nem belőled él, hanem a nagy átlagból.
  • Jacek
    #16
    Dehat bocsanat ennyit tud a GF4 az FX ott van teljesitmenyben.
    Ugyan ezt fogod mondom latni a DOOMIII-ban csak ott le tudod majd butitani ennyi..
  • Jacek
    #17
    Ja maga a topic rohejes:)
  • Jacek
    #20
    hat ez mar lol kategoria
  • atee
    #23
    Mind 1 nekunk ,hogy megbukik vagy sem... az arak amugy is a fellegekben vannak csucskartyak eseteben! :(
    Es mint latjuk rank is eroltetik szepen lassan. Talan nem rogton vesszuk meg hanem 2 honappal kesobb 20 rugoval olcsobban es ugralunk oromunkben, milyen olcso es meg a legujabb tesztprogi is megy 30-40 fps el.... hurra!
    Agyonfejleszgetnek mindent... aztan a kihasznaltsaguk szinte 0
    Kozben azt latom ,hogy sokkal szebbek nem lesznek a jatekok tisztelet a kivetelnek!
    Termeszetesen en is a balga tobbseghez tartozom...:(
    Szerintem az a PC dolog mar mar narkotikum:)
  • Zsoltee_a_bator
    #24
    szep gyors a pixel shadere :)
  • Zsoltee_a_bator
    #25
    azon kivul porszivoval egyik jatektesztben 3, a masikban 5 fps sebessegtobblet a 9700pro -hoz kepest /ami egy fel eves kartya, fele annyiba kerul, 325 vs 500 mhz stb.. / Ha hozzavesszuk hogy ultra nem is nagyon lesz kaphato, akkor meg lassabb is.

    eleg eges. nemcsoda hogy az nvidia "nem tamogatja" a progit.
  • Bandit21
    #26
    Ez elég gáz szerintem... Mármint az nVidia kapkodása, mert az Fx is ezért lett olyan amilyen. Én Ati-s vagyok, de nem szeretném ha "túlgyőznék" magukat mert az lassítaná a fejlődési ütemet. A prohardweren olvastam h az R350 lesz a 9900, 375Mhz-cel az RV350 viszont nem gyengébb lesz hanem egy új 0,13 mikoronos krátya 8 futószalaggal, mindegyiken 2 textúrázó egységgel, DDRII-vel. Ez 3 olyan újítás amit az nVidia berakott az Fx-be (kivéve a 2 text. egységet futószalagonként) és ráadásul az csak 128 bites, szóval az új 9900pro sebessége NAGYON NAGY LESZ. Midenféle külön szakértelem nélkül merem mondani.
    Különben meg nem drámai annyira a helyzet, a 9700pro-val egyszerűen megfordult az állás és most épp az Ati jön ki mindig a gyorsabb és ÁTGONDOLTABB kártyával. Az nVidia meg vagy kapkod még 1 ideig vagy hozzászokik ehhez és majd meglátjuk h tud-e fordítani. De szerintem (bár én az Ati-ra esküszöm) jó lenne ha magához térne az nVidia és kiadna 1 igazán jó kártyát több változattal mert akkor ösztönöznék újból egymást. Hali
  • Zsoltee_a_bator
    #27
    mi ez a vertexes marhasag? :))
    erdekes duma.
    mellesleg nem csak a geforce-okat huzta le a teszt hanem a 8500-9000-9100 ati kartyakat is.
    A "fejletlen" Dx8 kartyak nem kepesek helytallni egy dx9 tesztben, az varhato is volt. Az nvidianak nincs rendes dx9 -es kartyaja, az atinak van.
    Nem hinnem hogy nvidianak befellegzett volna, tele vannak zsével, csak ido kell mig felzarkoznak, addig szivnak egy kicsit, meg kifogasokat keresnek. Kar hogy kimaradtak ebbol a fordulobol..
  • Ch_Slater
    #28
    Valószínű ezzel jár hogy átálltak 0.13-ra...
  • Jacek
    #32
    te szerencsetlen tanulj mar meg olvasni
  • Jacek
    #33
    25%-30%%???????? ki sem adjak az ultra kartyat tehat nem nagyon tud gyorsulni!!
  • TheZsenyka
    #34
    Hát majd titokban gyorsul
  • hen-tes
    #35
    amit zsenyka irt abba van vmi
    de hát nekem tök mind1 mit ir ki ez a szar :)
    én gépemre lazán rávágná hogy 10pont
    de hát ez kit zavar ?
    nekem elfutott a morrowind és ez elég ! :)
    sokkal jobb mint egy ilyen vaccak test progi
    ezzel max az atik közt tehecc külömbséget
    és punktum!
  • Jacek
    #41
    jo meglatjuk :))
    Ezt en is olvastam..
  • Kras
    #42
    Ki lehet akkora h***e,hogy ilyen lehetetlen topicot hoz letre.
  • Zoli007
    #43
    Szerinted?
  • Borg
    #44
    Kicsit túlzás a topic az tény.
    Témájából adódóan eleve flame-re van itélve, de amig nem megy át személyeskedésbe, hagyni fogom.

    Bár ennyi erővel " Az AMDnek befellegzett" topicot is lehetne csinálni, mert az sincs rózsás helyzetben, ennek ellenére az ő esetében is túlzás volna:)
  • Kras
    #45
    Mert?Szerinted az nVidianak rosszul all a szenaja?
  • Borg
    #46
    Kicsit tájékozódsz a legújabb fejlesztései kapcsán, akkor rájössz magad is.
  • Kras
    #47
    Vagyis szerinted a jovo az ATIban rejlik?
  • Cvd
    #50
    A legújabb fejlesztésük az NV35, arról meg még nem sokat lehet tájékozódni.:)
  • TheZsenyka
    #51
    Szeretném emlékeztetni a kedves hozzászólókat, hogy elsősorban a 3DMark03 NVIDIA-s teszt eredményeinek pszichikai hatásairól szól a történet.

    Talán nem volt szerencsés a címadás, kicsit elkeseredett lelki állapotban fogalmazódott meg, természetesen nem azt akarom sugallni vagy állítani, hogy az NVIDIA gazdasági válságba kerül vagy totálisan ellehetetlenül a piacon. Erről szó sincsen. "Az NVIDIA kártyahegyek alján turkáló lecsúszott számtechesek" vízió inkább csak amolyan kicsapongó fantáziálás volt.

    Arra kívántam kizárólag rávilágítani, hogy az emberek hajlamosak a pontszámok alapján dönteni. Ezt tapasztalatból állítom. Persze nem MINDENKI, de jó sokan vannak, akik ez alapján hozzák meg a döntést.

    Továbbra is fenntartom a véleményemet, miszerint a 3DMark03 egy óriási pozitív reklám az ATI felé és egy igen negatív reklám az NVIDIA irányában.

    LOL, senki nem állította, hogy a 3DMark03 miatt lekapcsolják a villanyt az NVIDIA Research & Development Department-jében

    Természetesen Én sem vagyok hibátlan, és jó is hogy létrehoztam a topicot, mert máris megtudtam olyan infókat, amik eddig nem voltak a birtokomban.

    (ne anyázzatok már)

    UFF
  • Borg
    #52
    Igy van.

    A 2001-es az nvidiának kedvezett, mert annak a feature-jeit használta ki, több mint 2 évig.

    A 2003-at nem irhatták ilyan gagyira, mert akkor nem tartana ki 2 évig. Megcsinálták jó izmosra, és most látni lehet hogy az nvidiák mennyit érnek majd az új játékokban, amik megjelennek.

    2 év múlva ugyanigy a 10-15ezres határokat döntögetjük majd benne, mind nvidia (reméljük) mind ATIval, és addigra csak lesz másik versenyző is. (bár nemtom ki lenne képes rá)


    Sok ember a geforce4-ét a 3dmark2001-score alapján állitotta be magának, mint überkúl kártyát, és most marha nagyot koppanhattak, hogy mindazt amit az nvidiák tudnak, mennyit fog érni a jövöben.

    Hozzáteszem, az NV35 mítosz, kitudjamikorra lesz készen, de leginkébb év végére. R400 már augusztus végi termékciklusban belép. Nvidiának még legalább az év végéig nincs ütős DX9 kártyája, ami széles körben elterjedhetne, főleg az FX ára, és gyengélkedései miatt.
    Az NV31 és egyéb fejlesztései, a butitott FX-ek pedig eddig úgynézki nem is lesznek full DX9-es kártyák...

    Szal, valamennyi alapja van a topiccimnek, de túlzás azért:)
  • Borg
    #55
    Igy van, mint ahogy most az első DX8as kártyák seggreülnek a DX8 tesztekben, úgy fog majd hanyatlani a 9700 az első komoly DX9-esben.

    Ez a dolgok rendje, a játékipar (meg a 3dmark:) húzza előre az egész számitástechnikai fejlődést. Ha nem igy lenne, nem lenne ilyen sűrű termékciklus, nem kaszálnának ennyit:)

    Ezúttal az nvidia alul maradt, el kell viselni.
  • Borg
    #56
    Szerintem nem kellene fennakadni ezen. A gef4 egyszerűen NEM TÁMOGATJA a PS1.4-et, ezért alul marad. Kispórolták belőle, ennek következményei vannak.
    Nem kell ennyit kihozni a témából.
  • Borg
    #58
    rage3d tweak 3.8 vagy radeonator (bár nemtom utóbbi a 9500at is támogatja e)

    Nem feltétlen kell biosból tuningolni.
    9700PRO szintjére viszont csak bizonyos esetekben tudod emelni, a rivatunerrel, ami a +pipelineokat aktiválja, HA olyan a kártyád. Ezt ki kell próbálni...

    Persze a core/mem-et ettől függetlenül húzhatod, csak apránként, tesztelve..
  • Laalee
    #59
    a 9500pro ban nincs pipeline tiltás csak a mem busz.
  • Mike
    #60
    ez a topic egyik bizonyitéka TheZsenyka fantasztikus éleslátásának

    szóval, no comment
    gumiszoba topic
  • TheZsenyka
    #61
    Összerogyok érveid súlya alatt. Ugye azért még van szólás szabadság? Van? Köszönöm szépen, már azt hittem nem tartod jónak az Alkotmányt.
  • Sir Quno Jedi
    #63
    namost az amcsit, vagy a magyart ?!!
  • TheZsenyka
    #64
  • Laalee
    #65
    mar nemzaert de ki a rakot erdekel az amcsi?
  • Laalee
    #66
    Az NVIDIA a január 26-án véget ért negyedik pénzügyi negyedévben 469 millió dolláros árbevételt ért el, szemben a tavalyi év hasonló időszakának 503,7 millió dolláros forgalmával. A nettó nyereség 50,9 millió dollárra, részvényenként 30 centre rúgott, míg egy évvel korábban 76 millió dollár, részvényenként 43 cent volt. Elemzők 427,6 millió dolláros árbevételre és részvényenként 6 centes nyereségre számítottak.

  • Cvd
    #67
    Had idézzelek téged:
    "Viszont a memória architektúrája erősebb a gef4eknek mint a 8500nak, igy valszeg kiegyenlitődik a verseny." - Igaz ezt a Doom 3-ról írtad, de globálisan is igaz. Az igazság az, hogy a gyakorlatban gyengébb 8500-ast kihasználja a teszt, a 4200-ast meg nem, így érhetnek el nagyjából egyforma eredményt. Mivel ez a teljes igazság, azért igenis "ki kell ennyit kihozni a témából." Sokkal tisztességeebb lett volna, ha kötelezővé teszik a teszteknél az AA+AF használatát. Indok is lett volna (a jövőben standard lesz ahogy most kinéz), és úgy is simán megfogná az egyébként lasabb ATI a Gef4-et.