204
ATI kiütéssel győz
  • TheZsenyka
    #51
    Szeretném emlékeztetni a kedves hozzászólókat, hogy elsősorban a 3DMark03 NVIDIA-s teszt eredményeinek pszichikai hatásairól szól a történet.

    Talán nem volt szerencsés a címadás, kicsit elkeseredett lelki állapotban fogalmazódott meg, természetesen nem azt akarom sugallni vagy állítani, hogy az NVIDIA gazdasági válságba kerül vagy totálisan ellehetetlenül a piacon. Erről szó sincsen. "Az NVIDIA kártyahegyek alján turkáló lecsúszott számtechesek" vízió inkább csak amolyan kicsapongó fantáziálás volt.

    Arra kívántam kizárólag rávilágítani, hogy az emberek hajlamosak a pontszámok alapján dönteni. Ezt tapasztalatból állítom. Persze nem MINDENKI, de jó sokan vannak, akik ez alapján hozzák meg a döntést.

    Továbbra is fenntartom a véleményemet, miszerint a 3DMark03 egy óriási pozitív reklám az ATI felé és egy igen negatív reklám az NVIDIA irányában.

    LOL, senki nem állította, hogy a 3DMark03 miatt lekapcsolják a villanyt az NVIDIA Research & Development Department-jében

    Természetesen Én sem vagyok hibátlan, és jó is hogy létrehoztam a topicot, mert máris megtudtam olyan infókat, amik eddig nem voltak a birtokomban.

    (ne anyázzatok már)

    UFF
  • Cvd
    #50
    A legújabb fejlesztésük az NV35, arról meg még nem sokat lehet tájékozódni.:)
  • Kras
    #47
    Vagyis szerinted a jovo az ATIban rejlik?
  • Borg
    #46
    Kicsit tájékozódsz a legújabb fejlesztései kapcsán, akkor rájössz magad is.
  • Kras
    #45
    Mert?Szerinted az nVidianak rosszul all a szenaja?
  • Borg
    #44
    Kicsit túlzás a topic az tény.
    Témájából adódóan eleve flame-re van itélve, de amig nem megy át személyeskedésbe, hagyni fogom.

    Bár ennyi erővel " Az AMDnek befellegzett" topicot is lehetne csinálni, mert az sincs rózsás helyzetben, ennek ellenére az ő esetében is túlzás volna:)
  • Zoli007
    #43
    Szerinted?
  • Kras
    #42
    Ki lehet akkora h***e,hogy ilyen lehetetlen topicot hoz letre.
  • Jacek
    #41
    jo meglatjuk :))
    Ezt en is olvastam..
  • hen-tes
    #35
    amit zsenyka irt abba van vmi
    de hát nekem tök mind1 mit ir ki ez a szar :)
    én gépemre lazán rávágná hogy 10pont
    de hát ez kit zavar ?
    nekem elfutott a morrowind és ez elég ! :)
    sokkal jobb mint egy ilyen vaccak test progi
    ezzel max az atik közt tehecc külömbséget
    és punktum!
  • TheZsenyka
    #34
    Hát majd titokban gyorsul
  • Jacek
    #33
    25%-30%%???????? ki sem adjak az ultra kartyat tehat nem nagyon tud gyorsulni!!
  • Jacek
    #32
    te szerencsetlen tanulj mar meg olvasni
  • Ch_Slater
    #28
    Valószínű ezzel jár hogy átálltak 0.13-ra...
  • Zsoltee_a_bator
    #27
    mi ez a vertexes marhasag? :))
    erdekes duma.
    mellesleg nem csak a geforce-okat huzta le a teszt hanem a 8500-9000-9100 ati kartyakat is.
    A "fejletlen" Dx8 kartyak nem kepesek helytallni egy dx9 tesztben, az varhato is volt. Az nvidianak nincs rendes dx9 -es kartyaja, az atinak van.
    Nem hinnem hogy nvidianak befellegzett volna, tele vannak zsével, csak ido kell mig felzarkoznak, addig szivnak egy kicsit, meg kifogasokat keresnek. Kar hogy kimaradtak ebbol a fordulobol..
  • Bandit21
    #26
    Ez elég gáz szerintem... Mármint az nVidia kapkodása, mert az Fx is ezért lett olyan amilyen. Én Ati-s vagyok, de nem szeretném ha "túlgyőznék" magukat mert az lassítaná a fejlődési ütemet. A prohardweren olvastam h az R350 lesz a 9900, 375Mhz-cel az RV350 viszont nem gyengébb lesz hanem egy új 0,13 mikoronos krátya 8 futószalaggal, mindegyiken 2 textúrázó egységgel, DDRII-vel. Ez 3 olyan újítás amit az nVidia berakott az Fx-be (kivéve a 2 text. egységet futószalagonként) és ráadásul az csak 128 bites, szóval az új 9900pro sebessége NAGYON NAGY LESZ. Midenféle külön szakértelem nélkül merem mondani.
    Különben meg nem drámai annyira a helyzet, a 9700pro-val egyszerűen megfordult az állás és most épp az Ati jön ki mindig a gyorsabb és ÁTGONDOLTABB kártyával. Az nVidia meg vagy kapkod még 1 ideig vagy hozzászokik ehhez és majd meglátjuk h tud-e fordítani. De szerintem (bár én az Ati-ra esküszöm) jó lenne ha magához térne az nVidia és kiadna 1 igazán jó kártyát több változattal mert akkor ösztönöznék újból egymást. Hali
  • Zsoltee_a_bator
    #25
    azon kivul porszivoval egyik jatektesztben 3, a masikban 5 fps sebessegtobblet a 9700pro -hoz kepest /ami egy fel eves kartya, fele annyiba kerul, 325 vs 500 mhz stb.. / Ha hozzavesszuk hogy ultra nem is nagyon lesz kaphato, akkor meg lassabb is.

    eleg eges. nemcsoda hogy az nvidia "nem tamogatja" a progit.
  • Zsoltee_a_bator
    #24
    szep gyors a pixel shadere :)
  • atee
    #23
    Mind 1 nekunk ,hogy megbukik vagy sem... az arak amugy is a fellegekben vannak csucskartyak eseteben! :(
    Es mint latjuk rank is eroltetik szepen lassan. Talan nem rogton vesszuk meg hanem 2 honappal kesobb 20 rugoval olcsobban es ugralunk oromunkben, milyen olcso es meg a legujabb tesztprogi is megy 30-40 fps el.... hurra!
    Agyonfejleszgetnek mindent... aztan a kihasznaltsaguk szinte 0
    Kozben azt latom ,hogy sokkal szebbek nem lesznek a jatekok tisztelet a kivetelnek!
    Termeszetesen en is a balga tobbseghez tartozom...:(
    Szerintem az a PC dolog mar mar narkotikum:)
  • Jacek
    #20
    hat ez mar lol kategoria
  • Jacek
    #17
    Ja maga a topic rohejes:)
  • Jacek
    #16
    Dehat bocsanat ennyit tud a GF4 az FX ott van teljesitmenyben.
    Ugyan ezt fogod mondom latni a DOOMIII-ban csak ott le tudod majd butitani ennyi..
  • TheZsenyka
    #15
    Pontosan tudom, hogy az átlag gamer úgy vesz kártyát, hogy "mennyit visz háromdémárkban???".

    A Futuremark most felbecsülhetetlen értékű reklámot nyomott az ATI-nak, olyat, ami a két rivális cég (ATI és NVIDIA) bevételeiben látszani fog! A 3DMark03 dollármilliókat keres az ATI-nak és ugyanannyit elvesz az NVIDIA-tól.

    Aki mást mond, az festi magát. Nézd meg a nyafogásokat az itteni fórumokban és nézd meg külföldi oldalakon.

    Te a kivételhez tartozol? Te nem cseréled majd le a cuccodat? Lehet! De az ATI nem belőled él, hanem a nagy átlagból.
  • TheZsenyka
    #14
    Látom komoly félreértések vannak... annyira azért megtisztelhetnétek, hogy ELOLVASSÁTOK mit írtam.

    A történet arról szól, hogy a 3DMark széria a legtöbb otthonban etalonná vált. Ez pedig felelősséggel jár. A teszteredmények egy átlag user számára azt jelzik, hogy "Öreg, dobd el a francba az Nvidia szarodat és vegyél ATI-t." Nem azt mondtam, hogy az NVIDIA cuccok használhatatlanok, hanem hogy milyen LÁTSZATOT keltenek a teszteredmények. Nem ésszerű félremagyarázni mások hozzászólását.
  • Jacek
    #12
    jo majd ezt a kulombseget DOOMIII-ban is megkapod akkor jatszhatsz nyugodtan.
  • Evil
    #10
    Maganvelemeny:

    Szerintem magasrol le kell szarni a 3dmk2003 at az osszes tesztprogival egyutt.Kit erdekel hogy egy gef4 en mennyit nyom vagy egy radeonon? Jatszani kell a geppel ,nem egesz nap maszturbalni a gep elott, hogy ugyanma hogyan erhetnek el meg +100 pontot.Attol siraly gyerek vagy?Csak a seggfejeket hulyitik ezzel akik kepesek ezert uj kartyat venni.Egy Radeon 2 ,gef4 de megkockaztatom hogy meg a 3 is manapsag mindenre eleg jatek szempontjabol.Dolgozni meg egy matrox Nehogyma ez a szar tesztprogi legyen mar a 2. megvalto.
    Eze nem fogom ezt a szart letolteni.
  • Atus01
    #2
    Maradok a TNT2-nél :))
  • TheZsenyka
    #1


    Az NVIDIA-nak befellegzett, ami a GeForce4 Titanium cuccait és annál kisebb társait illeti.

    Véleményem szerint a piacot erősen befolyásolni fogják a 3DMark03 eredmények. Pistikéék háromgigás pénégyese felvértezve a 4600-as Gef4-el tőbbé labdába sem rúg. Nem lepne meg, ha meglepő mértékben kezdene el inflálódni az NVIDIA cuccok ára a közeljövőben.

    Csókoltatom a Futuremark-ot, amiért ilyen király negatív reklámot hoztak ki az NVIDIA-nak és puszilom az NVIDIA-at hogy lekéste a megmérettetést.

    Az ATI letarolta a piacot.

    Látom, amint fiatalkorúak és meggondolatlan felnőttek hada özönli el a számítástechnikai boltokat ATI RADEON kártyákat követelve.

    Az utcákon lerobbant, lecsúszott számgépesek guberálnak az NVIDIA kártyákból összehányt kupacok alján.

    Az ATI győzedelmeskedett.

    Nem bánom, csak menjen le az ára... a baj az, hogy éppen emiatt nem fog jelentősen esni az ára, szerintem...

    UFF