204
ATI kiütéssel győz
  • Zsoltee_a_bator
    #161
    nos jo, hasogassunk szorszalakat:
    "We analyzed all four shader models and found that for our tests Pixel Shader 1.2 and Pixel Shader 1.3 did not provide any additional capabilities or performance over Pixel Shader 1.1. " -> az 1.3 ps nem mas mint reklamszoveg.
    hogy mi szukseg volt erre, azt mar leirtam az elozo szovegben.

    a voodoo3-al kapcsolatban: epp annyira szamolt 32biten mint a "32bites" tnt2.

    az u2 tema:
    egy kis nyelvtan:
    cifrabb shaderek, tehat bonyolultabbak (valoszinu meg tobb 1.4-es mint az ut2k3-ban. de keves objecten hasznaltak. tehat keves es cifra.)
    Gondoltam erre nem irok semmit, de latom most az a strategiad hogy a sajat szovegeimben tamadsz mindent, mivel a temahoz nem tudsz olyat szolni ami teged igazol.

    3dmarkhoz: MINDEN felulet shaderelt, tehat ott tobbszorosere no a jelentosege a dolognak, talan nem kell tovabb ecsetelnem. az u2 inkabb a 3dmark2001 -re hasonlit mint a 2003-hoz.

    q3 engine: ha jol remlik nem kellett masfel evet varni a quake3 utan mire megjelentek az elso jatekok ra. /max par honap, mint most unreal eseten/

    a kartyavasarlasrol:
    egyetertesz hogy most nem eri meg dx8 -at venni, de azt mondod hogy dx9 -es cucc sem eri meg. Akkor mi marad? :) aki most akar venni az maradjon pl a voodoo2-esenel? ha mar kell egy hasznalhato /min. kozepkategorias/ kartya akkor csakis dx9 az esszeru.

    es az uccso bekezdes:
    "Ha belegondolsz, a DX8-as kártyák csak a DX9-esek mellett tűnnek gyengének.." igazad van, a sebesseg relativ, mindig egy korszerunek szamito cucchoz hajlamos az ember hasonlitani /jelen esetben egy fel eves kartyahoz/

    a 3dmark tenyleg gyengen van megirva, "egy játékgyártó nem engedheti meg magának hogy egy ilyen gyengén megírt szeméttel álljon elő", igazad van, csakhogy ez nem egy jatek. Codecreatures benchmark sem jatek. De tesztelni, es osszehasonlitani tokjok. hajtjak a cuccost a vegletekig es joval azon tul is, igy latszik hogy melyikben mennyi a nafta.
  • Cvd
    #160
    "az 1.2, 1.3 nem kulonbozik sokban az 1.1 -tol, azert talalta ki az nvidia hogy olyan illuziot keltsen mintha nem lenne sokkal fejletlenebb." - Saját magad alatt vágod a fát, így nincs is sok dolgom. Tehát azt hogy az 1.3 nem sokkal fejlettebb az 1.1-nél az nVidia találta ki. Oké. De ez ugye nem igaz. Vagyis fejlettebb az 1.3. A 3DMark mégsem használja ki. Érted mekkora ellentmondásokba kevered magad, vagy rágódjunk még a dolgon?
    "Ha multbeli kartyakrol beszelunk legalabb legyel tisztaban a multtal." - Khmm... Talán kapj most a fejedhez, vagy már elfelejtetted a "Voodoo3 32biten" okosságodat? :) Akkor ki nincs tisztában a múlttal? :)

    Figyelem a nagybetős részre:
    "u2-vel kapcsolatban: mivel ujfent bebizonyosodott hogy tevedtel, most jossz ezzel.. Nos igen gf4 -en gyorsabb, erosebb kartya, jobb memkezeles, furgebb geometria, ez meg egy high poly jatek, KEVÉS SHADERREL, nemcsoda hogy gyorsabb." - Írod most, de mit is írtál a #151-ben?
    "de megnyugtatlak az u2 -ben meg cifrabb shaderek is vannak."
    Lehet hogy megint nagyon keményen ellent mondasz saját magadnak? Ja és ugye az használ 1.4-et, mégis lassabb mint Gef4-en. Akkor lehet hogy mégse hozza fel a Gef4 szintjére/fölé a 8500-ast az 1.4-es PS-e, ha a Gef4 is rendesen ki van használva? Mert ugye ez van a gyakorlatban, ellentétben a 3DMarkkal?

    "Oksa doom3 -at felejtsuk el, a quake3 is egy alig hasznalt bovli engine volt (meg a tobbi id-s dzsunka progi) :)" - Persze, ferdítsünk. Mikor mondtam hogy a Doom3 vagy a Q3 motor szar? Ugye sehol? Akkor miért jösz ezzel? Én azt mondtam hogy az EGY DARAB játék, és nem az idei játéktermés. A motor nagyon pöpec, de 1-2 évig még nem fogsz más játékkal találkozni, ami használná, max. a quake4. Akkor meg már nem Gef4/8500 lesz az alap.

    "Aki most vesz dragan kartyat (>30000) annak nem a vilag legesszerubb dolga dx8 -ast vennie." - Ezt az előzőben is írtam, talán másodjára felfogod: Sehol sem állítottam, hogy most DX8-as kártyát kell venni. Sem 40ezerért, sem 30ezerért, sem semennyiért. Azt mondom (immáron HARMADJÁRA) hogy DX9-es kártyát nincs értelme jelenleg venni csak azért, mert "hű de mennyit tud". Akinek DX8-as van az bővel el lesz vele év végéig, de még éppen az MX-széria is elmegy addig. Tekintve hogy ugyan régi, de jó procival még mostanság is el lehet vele játszogatni 800*600-ban. DX9-es kártyát akkor éri meg majd venni, ha kijön a következő generáció belőlük, akkor lemegy az áruk. De miért kell mindent 2-3 alkalommal leírnom?

    "3dmark is csak ittott hasznal dx9 -et, javareszt dx8.1 -re epul es lathatod mit ernek alatta dx8 cuccok. " - Ha belegondolsz, a DX8-as kártyák csak a DX9-esek mellett tűnnek gyengének, és csakis a szarul megcsinált 3DMark miatt. Érdekes módon egy hónapja még senkinek se tűnt fel hogy a DX8-as kártyák elavultak lennének, és az ilyenek azt se veszik észre, hogy nem a gyakorlat hanem egy teszt alapján mondanak véleményt a gyakorlatról. A 3Dmark azért ilyen kártyagyilkos, mert gyengén van megírva (mint te is írtad), és nem azért, mert különösebben látványos lenne. A mai játékok sok esetben sokkal szebbek, és érdekes módon sokkal gyorsabbak is a tesztnél, mert egy játékgyártó nem engedheti meg magának hogy egy ilyen gyengén megírt szeméttel álljon elő.
  • Mike
    #159
    kéretik Mester1 okosságait kitörölni a hardverből
  • TheZsenyka
    #157
    Ne legyetek már ennyire dinnyék! Mindenki tudja, hogy a DOOM3 se DirectX 8.x, sem 9.x sem pedig OpenGl alapú nem lesz.

    Mindenkit felvilágosítok, hogy a DOOM3 GLIDE alapú lesz. LEhet hevíteni a 3DFX cuccokat.

    Halee
  • Zsoltee_a_bator
    #156
    az 1.2, 1.3 nem kulonbozik sokban az 1.1 -tol, azert talalta ki az nvidia hogy olyan illuziot keltsen mintha nem lenne sokkal fejletlenebb. Mikor kijott a directX 8.1 arra hivatkoztak, hogy tamogat 1.3 -at, es mivel a directX is tartalmazza ezt, ezert ez a kartya is 8.1 kompatibilis. (ohne 1.4, szoval "enyhe" csusztatassal)
    Ha multbeli kartyakrol beszelunk legalabb legyel tisztaban a multtal.

    u2-vel kapcsolatban: mivel ujfent bebizonyosodott hogy tevedtel, most jossz ezzel.. Nos igen gf4 -en gyorsabb, erosebb kartya, jobb memkezeles, furgebb geometria, ez meg egy high poly jatek, keves shaderrel, nemcsoda hogy gyorsabb. De most az 1.4 -es shaderek tamogatasarol beszeltunk, nem az ut2 sebessegerol.

    a 3dmark 2003 -rol egyezik a velemenyunk kivetelesen :)

    Oksa doom3 -at felejtsuk el, a quake3 is egy alig hasznalt bovli engine volt (meg a tobbi id-s dzsunka progi) :)

    "Ráadásul a készülő játékok is csak kihasználják a DX9-et itt-ott, és nem rá épülnek." -> 3dmark is csak ittott hasznal dx9 -et, javareszt dx8.1 -re epul es lathatod mit ernek alatta dx8 cuccok. /az oke hogy nem tulzottan optimalizalt, de osszehasonlitasi alapnak tokeletes egy hardware-pazarlo kod/ A dx7 -es progikban is a dx8 -as kartyak gyorsak igazan. (lasd az elozo markot, vagy majdnem az osszes jatekot) Aki most vesz dragan kartyat (>30000) annak nem a vilag legesszerubb dolga dx8 -ast vennie.
  • Cvd
    #155
    "A geforce4-et rendesen kihasznaljak:" - A következő mondatban az igazság. Egyetlen dolgot vettek figyelembe: azt hogy hány órajel kell az adott poly/pixel kiszámításához. Mivel ebből a szempontból az 1.1-1.2-.1.3 esetében nincs különbség, ezért az 1.1-et használják. De ezzel ki van használva a Gef4? Akkor SEMMI különbség szerinted a 3 mód között? Akkor minek van 1.2, 1.3? És a gyakorlatban miért használják eredményesen az 1.3-at? Ide vág a következő is:

    "kiemelted hogy az u2 epp nincs koztuk..."- Az említett játékok akkor miért használják az 1.3-at, és így miért gyorsabbak Gef4-en?, mint a lassabb 8500-on 1.4-el?

    "es az uccso azt alairom hogy nem tuti hogy 16 biten megy az uj driver, csak gyanus. Persze lehet igazad van es csak atirtak es optimalizaltak az egesz drivert egy "unsupported" progi miatt aminek amugyis semmi ertelme :)" - Igaz, patkány dolog egyrészt elutasítani, másrészt mégiscsak ráoptimalizálni, de az okok ott vannak a topic első hozzászólásában. Attól föggetlenöl hogy igaza van-e az nVidiának vagy sem, nem mehet el a 3DMark mellett.

    "carmack szerint igen." - Mondtál egy darab játékot. Ezzel le is van fedve a piac? Az egyetlen Doom3 motorral jelenleg készülő játék ezen kívül a Quake4, amiről azt se tudni kijön-e idén. Mire a licenszelt motorra épülő többi elkezd kijönni, már sehol se lesznek a DX8-as kártyák.

    "szoval szerinted dx9 kartyat semmi ertelme venni. de azt irod a dx8.x kartyeszokat ugyis cserelni kell ev vegen - ugye aki dumozni akar, vagy az ez ala irt majdani 100 jatekokkal jatszani. Szoval most van ertelme venni 40e ft-ert egy kartyat fel evre.. gratula." - Asszem nekem kellene gratulálnom neked, nem sikerült felfognod a dolgot. A 100 Doom3 játékot felejtsük is el kb 1,5-2 évre. Jelenleg van egyetlen játék is, ami kihasználja a DX9-et? Majd év közepétől lesznek, de azoknak is menniük kell rendesen (ugyan butítva) DX8-as kártyán is, tekintve hogy az lesz a tulajok döntő részénél. Ráadásul a készülő játékok is csak kihasználják a DX9-et itt-ott, és nem rá épülnek. Nagy különbség. Azt meg hol is állítottam, hogy most kell venni DX8-as kártyát? Igaz nem írtam, de abból indultam ki, hogy a legtöbb helyen már van. Mindenesetre jelenleg nem éri meg cserélni annak se DX9-esre, akinek régebbi van, majd ha az R350/NV35 lenyomta az R300/NV30 árát. Ez meg valamikor év vége felé lesz. Nyugodtan ki lehet várni, annyiról nem marad le az ember, ami megérné a megtakarítást.

    Végül pedig különösebben nem zavar hogy min mosolyogsz, és is szoktam.:) De tanítani csak akkor kellene leállnod, ha van miből, meg van valaki akinek újat mondasz.:)
  • Zsoltee_a_bator
    #154
    de ez tok mas, en jot cselekszem, ha tanitok embereket :)
  • TANKboy
    #153
    Ne akarjuk egymást meggyőzni fiúk! Mindenki vegye azt meg amit akar és amire esküszik. Ha elvakult (mint én ) akkor úgyis elfogadja a kártyáját qrvayónak! Kivétel erre, ha valami nagyon gagyit sikerül kifognia! Én megvettem ma az oly régóta áhított HIS Excalibur RADEON 8500-as videókártyát! Még nem tudtam kipróbálni, de remélem a legjobbakat!!! Nagyon sokan próbáltak meggyőzni egy GeForce4 vételéről, tudom hogy jó, de ne erőlködjön senki (azt a wc-n kell)! Én már csak egy ilyen gyöpösagyú vagyok! Tudom most jönnek az nVidia-s manuszok, hogy fulladjak meg a kártyámmal meg minden! Nem érint, ő ugyanúgy esküszik a GeForce-ra mint én a RADEON-ra!
    Csaaak ennyit akartam! Az anyázós fórumosok kíméljenek légyszi! KÖSSSSSZ
  • Zsoltee_a_bator
    #152
    "Ki mered jelenteni, hogy a gyakorlatban is behozza/megelőzi a jövőben a 8500 a Gef4-et?"
    carmack szerint igen.

    "5. Csak ennyi: Aki ma kártyát vesz, nem csak a mára gondol, ha egy csöpp esze van." - Ebben egyetértünk. Ezért írtam hogy nem okos 9700-ast venni. Egyenlőre nincs kihasználva, a jövőben meg kevés lesz."

    de ezt is irtad: "egy DX8.X-es kártyát még nem kell lecserélni kb. év végéig, ebben nem osztom a véleményedet."

    szoval szerinted dx9 kartyat semmi ertelme venni. de azt irod a dx8.x kartyeszokat ugyis cserelni kell ev vegen - ugye aki dumozni akar, vagy az ez ala irt majdani 100 jatekokkal jatszani. Szoval most van ertelme venni 40e ft-ert egy kartyat fel evre.. gratula.
  • Zsoltee_a_bator
    #151
    elso dolog: az hogy okosabb a 8500 az teny, nem vita targya. nezd meg a feature -jeit. Lehet hogy gyengebb kartya, de van ahol ezt ki tudja hasznalni.

    A geforce4-et rendesen kihasznaljak:
    "We analyzed all four shader models and found that for our tests Pixel Shader 1.2 and Pixel Shader 1.3 did not provide any additional capabilities or performance over Pixel Shader 1.1."
    "Additionally, 1.4 shaders allow each texture to be read twice (totals four texture lookups in 1.1, but 12 (=6*2) in 1.4 shaders). "

    ne ferditsel legyszives :) /gyk: az 1.1-1.3ps is 4 db texture, 1.4ps 12 db/
    az nvidia azert erolteti az 1.3 -at mert szemre kicsi a kulonbseg az 1.4 -hez kepest :)

    2: kiemelted hogy az u2 epp nincs koztuk, igazad volt, nem az u2-t irtak hanem az ut2003 -at, de megnyugtatlak az u2 -ben meg cifrabb shaderek is vannak. Azt ne mondd hogy ez az engine nem szamit semmit, mert mostanaban ezt hasznalja nagyon sok jelentos game. /u2, ut2k3, deus ex2, splinter cell, america army, stb. stb./
    ps1.4 -et egyeb ott hasznalnak ahol van ertelme, sok helyre eleg az 1.1-1.3 -as is.

    es az uccso azt alairom hogy nem tuti hogy 16 biten megy az uj driver, csak gyanus. Persze lehet igazad van es csak atirtak es optimalizaltak az egesz drivert egy "unsupported" progi miatt aminek amugyis semmi ertelme :)

    szoval csak arra kerlek hogy ne magyarazz felre mindent, mert lehet hogy en csak elmosolyodom rajta, de van aki a vegen meg komolyan veszi es osszedol a vilag :)
  • Jacek
    #150
    asus delux az majdnem ugyan az mint egy allinwonder:)))
    Igen ne vegyen itt senki Ati 9700\9500 prot ,GF4-et kell venni igaz egy TI4200 8X ugyan annyi mint egy 9500 Pro de az kesobb keves lesz:)
  • Cvd
    #149
    Pontosan a mondanivalómra reagálj, mert így nagyon elnyúlhat a vita.:)

    "a gyengebb, de okosabb 8500 eri utol." - Ezt a kört ezerszer is lefuthatjuk, akkor is ugyanaz a vége. Jogos szerinted az, hogy nem használják ki rendesen a Gef4-et, ellentétben a 8500-zal?

    "errol mar volt par fejlemeny: ati 9500-9700 kartyak lebutitva 1.1 -es pixel shaderre nem lassultak nagyon jelentosen az 1.4 -hez kepest/10-20szazalek/, tehat a + teljesitmeny nem ebbol jon - minden masbol." - Sehol se állítottam hogy a 9X00-es széria csak innen szerzi az előnyét, az megérdemelten kapja a pontjait. Én csak a 8500-asról beszéltem.

    "olvasd el a tomshardware.com -on az errol szolo cikket, most jott ki. Ha nem tudnal angolul kiemelek egy-ket reszletet:" - Khmm.. Lesz itt pár részlet, hol vagy ferdítesz, vagy a te angoloddal van baj.:)
    1."Azert nem hasznalnak ps 1.3 -at mivel szinte semmi ertelmes plusszt nem tartalmaz az 1.1-hez kepest, sebessegben semmi kulonbseg, ezert megmaradtak az 1.1 -nel kompatibilitasi okokbol." - Nem. a PS1.1-1.3 dologban egy valamit emeltek ki: mindkettő ugyanannyi textúraréteget/shader passt kezel, ezért úgy voltak vele, hogy jó lesz az 1.1 is. De ha ennyi lenne a különbség (ami ugye nincs is), akkor miért lenne egyáltalán 1.3?

    2."Az hogy nem hasznalja semmi jatek az csak duma, fel is soroltak par nevet gyorsan. /koztuk az unreal2/" - Az U2-őt speciel nem említik, de ez nem lényeges.:) Tényleg említenek pár játékot, de ennyi ugye nem prezentálja a piacot? Mert ha a piac a Futuremark szerint alakul, akkor hogyan lehetséges hogy a gyakorlatban a 8500-as sokkal lassabb a Gef4-nél, ellentétben a teszttel? Másrészt az érmének két oldala van: azt is meg kellene nézni, hogy a PS1.4-et használó játékok használják-e az 1.3-at is, vagy a játékkészítőknek is mindegy?

    "Es ezert hoztak ki az uj csoda-drivert ami 16 bitre kenyszeriti az fx-et, azert hoz immar sok pontot a 3dmarkban." - Namost ilyet nem írnak a leírásban, ezért te se nagyon terjeszd..:) Az új driver 32-ről 16 bitre váltását CSAK mint lehetőséget vetik fel, és nem tényként jelentik ki:"could it be that the performance increase we witnessed when upgrading from NVIDIA's driver version 42.63 to 42.68 (see my editorial) is bought by setting the driver to 16-bit precision?" Másrészt tényleg "érdekes" a gyorsulás mértéke, de teljesen új kártyánál/magnál ennyi SZVSZ belefér.
  • Cvd
    #148
    "Neked nem tűnt fel hogy az "optimalizált" detonatorok CSAK a markban gyorsabbak? Ezt jópáran megmondták 2001-el kapcsolatban is, nem is egy detonator kapcsán..." Érdekes módon nekem semmi gyorsulást nem hozott a jól bevált 30.82-es óta egy driver se. Pedig ha egyszer cheater driver, akkor nálam is csalnia kell nem? Még egyetlen olyan hozzászólást se olvastam amely szerint ha gyorsult a driver, akkor az csak a 3dmark-ban látszana. Olyat jópárat láttam, ahol 20-30%-ot gyorsult a kártya új driverrel, de ebben nincs semmi meglepő, elég pl. ha a régi drivert nem szerette. Megjegyzem az ATI-nál meg ott volt az ominózus Q3-cheater driver, ami bizonyítottan is csalásra készült, azzal nincs baj?

    "Másrészt, egyátalán nincs leirva sehol, hogy pl az ASUS ne spórolhatna a kiszolgáló elektronikán, attól hogy support gazdag, meg flancos kinézetű hűtővel dobja ki a kártyáit..." - Vagyis bizonyítani nem tudod, de állítod hogy az nVidia chipes kártyákról mindenféle elektronika hiányzik.. Akkor miért található meg rajtuk minden ugyanúgy mint a referenciakártyán? De egye fene, igazad van. Az ASUS-nál nincs leírva, hogy nem spórolnak az elekrtonikán, ezért spórolnak. Minden ATI kártyánál le van ez írva? Ahol nincs, ott is alaphelyzet a spórolás ugye? :))

    ". Ha megnézed egyátalán nem a rage128 korszakról irtam, ugyanis az R100 a gef2pro ellenfele. Az geforce és a geforce2MX korszakot" - Tudom, szándékosan írtam az MX szériáról. Ami sokkal gyengébb, de még ígyis jobban szeretik a megbízhatósága miatt.

    "Láma user + 30 IQ = nem működik rendesen az ATI driver. Hameg korrekt a beállitás/telepités, sokkal többre megy mint egy nvidia. Ennyi." - Én nem lámáznék, nevezzük őket inkább laikusnak. Ez a géptulajok kb. 80-90%-a. Nem foglalkozik a témával, csak egy kis munkára+játékra kell neki a gép. régebben nem volt olyan hogy korrektül beállított ATI driver, jött a következő játék és máris szarakodott. Azt hiszem egyet értünk abban hogy pár éve a driverek miatt az ATI kártyák sokkal problémásabbak voltak. Abban is egyetértünk, hogy ez jelenleg megdőlni látszik. De fog mindenki azonnal bízni a cégben azért, mert volt egy jó húzása. Ahhoz éveken át kell bizonyítani. Nekem jelenleg Gef4-em van. Ha év vége felé az ATI kártyák jó árban, és még mindig problémamentesek lesznek, akkor én is azt fogok venni.

    "4. Melléduma. Te is láthattad az ATIkkal készült teszteket, amikben visszabutította nem egy ember a Pixel és Vertex shadert az nvidia szintjére, ÉS még úgy is bőven megverték őket az ATIk." - Hát épp ez az érdekes. Inkább te dumálsz mellé, én nem ATI/nVidia oldalról írtam, hanem kifejezetten Gef4/8500-ról. Ki mered jelenteni, hogy a gyakorlatban is behozza/megelőzi a jövőben a 8500 a Gef4-et? Mert a teszt ezt mutatja... A DX9-es kártyákat ne keverjük ide, természetes hogy elhúznak.

    "5. Csak ennyi: Aki ma kártyát vesz, nem csak a mára gondol, ha egy csöpp esze van." - Ebben egyetértünk. Ezért írtam hogy nem okos 9700-ast venni. Egyenlőre nincs kihasználva, a jövőben meg kevés lesz. Inkább az a híresen olcsó R350, ha kijön.:) Habár SZVSZ egy DX8.X-es kártyát még nem kell lecserélni kb. év végéig, ebben nem osztom a véleményedet.
  • Zsoltee_a_bator
    #146
    kimaradt egy 1.1 :)

    na szoval ha a tomon ilyeneket irkalnak akkor az mar jelent vmit, mivel altalaban eleg elfogultak a sracok.

    amugy nem kizart hogy fenyt deritettek az okara hogy az nvidia miert tamadja olyan erosen ezt a tesztet. /nem, bizony nem a regi jo 4600-as miatt, arra tesznek nagy lapattal ugyis lesz nv34 abban a kategoriaban/ A geforce fx miatt. Carmack is irt rola hogy altalanos kodot nagyon nehezen futtat, 32 bitre kenyszerul, es az alatt osszerogy. Ezert kell fx-re optimalizalt kod a doom3-hoz -16 bit rulz-, amiben gyors. A 3dmark viszont nem tartalmaz semmilyen kartyara optimalizalt, csak altalanos kodot hasznal. Ezert maradt alul rutul az fx mivel ebben gyenge. Es ezert hoztak ki az uj csoda-drivert ami 16 bitre kenyszeriti az fx-et, azert hoz immar sok pontot a 3dmarkban.

    Amugy az uj driverek lehet hogy kikuszobolik majd ezt a problemat. de lehet hogy nem
  • Zsoltee_a_bator
    #145
    " A Gef4-et nem használja ki rendesen a teszt, így jogosan háborog a Gef4 tulaj, amikor a gyengébb 8500-as is utoléri a tesztben, holott a gyakorlatban ez nincs így. "
    - a gyengebb, de okosabb 8500 eri utol.

    errol mar volt par fejlemeny: ati 9500-9700 kartyak lebutitva 1.1 -es pixel shaderre nem lassultak nagyon jelentosen az 1.4 -hez kepest/10-20szazalek/, tehat a + teljesitmeny nem ebbol jon - minden masbol.

    olvasd el a tomshardware.com -on az errol szolo cikket, most jott ki. Ha nem tudnal angolul kiemelek egy-ket reszletet:
    Azert nem hasznalnak ps 1.3 -at mivel szinte semmi ertelmes plusszt nem tartalmaz az 1.1-hez kepest, sebessegben semmi kulonbseg, ezert megmaradtak az 1.1 -nel kompatibilitasi okokbol.
    A ps1.4 -rol annyit irnak, hogy a verzioszama csaloka, mert kepest sokkal kozelebb all a 2.0 -as pixel shaderhez, van amiben sokkal hatekonyabb.
    Az hogy nem hasznalja semmi jatek az csak duma, fel is soroltak par nevet gyorsan. /koztuk az unreal2/


    vedd le a szemellenzod ember, mindenki meg fog mosolyogni ha meglatjak a neved:)
  • Borg
    #144
    1."Persze ha egy újabb ATI driver gyorsabb az előzőnél, akkor az rendben van. Az nVidiánál miért nem lehet gyorsabb egy újabb driver? "

    Neked nem tűnt fel hogy az "optimalizált" detonatorok CSAK a markban gyorsabbak? Ezt jópáran megmondták 2001-el kapcsolatban is, nem is egy detonator kapcsán...

    2. Gondolom egyértelmű, hogy nem az ASUS vagy pl Leadtek féle profi megoldásokra céloztam, van bőven tipus amivel dunát lehet rekeszteni, a dzsunka kategóriában. Másrészt, egyátalán nincs leirva sehol, hogy pl az ASUS ne spórolhatna a kiszolgáló elektronikán, attól hogy support gazdag, meg flancos kinézetű hűtővel dobja ki a kártyáit...

    3. Ha megnézed egyátalán nem a rage128 korszakról irtam, ugyanis az R100 a gef2pro ellenfele. Az geforce és a geforce2MX korszakot, valamint az az előttieket nem vitattam, ahol az ATInak nem volt versenyképes terméke _ebben a kategóriában_. Következőkben pedig pont a birka kategóriát irod le, amiről beszéltem:) A driver téma egyértelmű, mint ahogy már itam: Láma user + 30 IQ = nem működik rendesen az ATI driver. Hameg korrekt a beállitás/telepités, sokkal többre megy mint egy nvidia. Ennyi.

    4. Melléduma. Te is láthattad az ATIkkal készült teszteket, amikben visszabutította nem egy ember a Pixel és Vertex shadert az nvidia szintjére, ÉS még úgy is bőven megverték őket az ATIk.

    5. Csak ennyi: Aki ma kártyát vesz, nem csak a mára gondol, ha egy csöpp esze van.

    6. Tény. A prociknál sem garantálják a tuningolhatóságot, tehát itt sem. 50-50% esély van rá, ha a megfelelő darabot fogod ki, itt is ugyanigy, DE legalább megvan a lehetősége annak, hogy akár 2x annyit érő kártyát faragjon az ember belőle szoftveresen.
  • Cvd
    #143
    Megint jópár szemellenzős mondat:)
    "meg az új benchmarkokra sorra jelenteti meg a cheater drivereket, furcsamód emelvén mindig a kártyák FPS-ét." - Persze ha egy újabb ATI driver gyorsabb az előzőnél, akkor az rendben van. Az nVidiánál miért nem lehet gyorsabb egy újabb driver?

    "Ugyanezen okból teheti meg azt is, hogy a feature szegény, képminöség gyenge kártyáit a sok birka mind megveszi.." - Egyrészt visszautasítom a lebirkázást:), másrészt meg éveken át azért vettem az ASUS Deluxe verziót, mert árban megegyezett az ATI Allinwonder szériával (vagy inkább alatta is volt), szolgáltatásban/képminőségben verte is azt, a 3D teljesítményről nem is beszélve.

    "mert van PÉNZE a reklámgépezetre, a PR az nvidiánál sosemlátottan jól működik.." - Ez SZVSZ hülyeség. Ha lenne pénze az embereknek, akkor nem vennének belépő szintű kártyákat. Az ATI éveken át drágább volt az nVidiánál, ráadásul sokkal problémásabb is. Ezért fogyott nagyon az MX széria, és nem a PR-vakítás miatt. Mert ugye abban egyetértünk, hogy aki beesik a boltba hogy adjanak neki valami számítógépet, az azt se tudja mi az az ATI/nVidia, úgy meg elég nehéz őket PR-dumával megvezetni. A Boltban meg azért raknak bele nVidia kártyát mert olcsó, és nem fogják hetente visszavinni azért, mert fagy/szarul megy rajta az új játék. Ebből az ár/megbízhatóság szempontból nagyon sokat fejlődött az ATI, de ahhoz éveken át stabilan kell bizonyítani, hogy megbízzanak a cégben. Az meg még csak mostanában kezdődik.

    "hogy eljárt az idő a vagon pénzért megvett geforce4-e felett, ezért rögtön jött az atimarkozás, meg hasonlók. Holott, tájékozottabbak már anno is tudták, hogy még egy 8500 is gazdagabb a feature-jeit tekintve mint egy geforce4, még ha az utóbbinak erősebb architektúrája is van." - Ezzel még mindig ugyanaz a helyzet: A Gef4-et nem használja ki rendesen a teszt, így jogosan háborog a Gef4 tulaj, amikor a gyengébb 8500-as is utoléri a tesztben, holott a gyakorlatban ez nincs így.

    "Szal nem véletlen van meg azokról a véleményem akik 90ért 4600ast vesznek, ahogy irtad... holott 75+áfa környékén többször gyorsabb, és többször nagyobb tudású 9700PRO-t lehet már venni. " A többször gyorsabb "picit" túlzás, a nagyobb tudásának meg nem sok hasznát venni egyenlőre. Abban viszont egyet értünk, hogy hülyeség most 90-ért 4600-ast venni. De az se biztos, hogy 9700-ast okos dolog.

    "Nem beszélve arról hogy a mostani 9500asok (kb 40+fa)9700á alakithatóak szoftveresen stb stb..." - Már ha szerencséd van, és nem fog szarakodni a kártya, amire jó esély van. Sok R300-ast nem véletlenül nem 9700-asra kerül...
  • Laalee
    #142
    tudtommal opengl t hasznal igy semmilyen d3d featuret sem hasznal
  • Borg
    #141
    Pont az a kategória vagy amit emlitettem, de nem baj, legalább alátámasztod a puszta jelenléteddel amit irtam:)
  • Zsoltee_a_bator
    #140
    havernal 2.6 p4, gf4-4600 es bizony lattam akadast unreal2-ben. Es nem 60 -ra ment le ahogy irtad, hanem 30 ala is boven /igaz hogy ritkan de azert megesik, es akkor ugye szar../. Amugy szerintem egy 9700 -on is akadt volna, szoval nem azert irtam hogy a gf4-et fikazzam, de habzo szajjal hirdetni hogy zoccenesmentesen fut minden jatek azt csak eros elfogultsaggal lehet..
  • Sir Quno Jedi
    #139
    Ha ez megnyugtat, én legalább szakmabéli lennék, nem szomszéd pistike :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #138
    Nyugalom sporttárs, mert lassan a te szád fog így habzani :-))) Csak nyugi, az nVidiának befellegzett, nahá, akkor mi van, még ha így is lenne, akkor sincsenek részvényeink az nVidiában nem ??? Mit zavar az bárkit is :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #135
    Ja, és 21 éve gépezem ! :-)))
  • Sir Quno Jedi
    #134
    A Ti4200 már kevés itt-ott az U2-höz (1024*768 full), ez tuti. Egyszerű tény, magam is kiteszteltem elléggé. Ettől függetlenül elégedett vagyok a Ti4200-al, jó kártyesz, gyors, minden megy vele és még csak nem is volt horror árban úgy 4 hónapja, mikor vettem. Kicsit (nagyon) melegszik, ha szét van hajtva, dehát ez manapság sajna trend...
  • Zsoltee_a_bator
    #131
    doom3 miert lenne dx8 only? :)
    dx7-9 -ig minden

    ne aggodj nem kell idegeskedni, meg egy ideig jo neked az a ti4600 :)
    (amugy egy unreal2 -hoz szerintem mar keves)
  • TANKboy
    #129
    Ez tetszik! Főleg az a rész hogy "de ugyanigy rengeteg embert a 8500 fogott meg, SŐt az eredeti R100-as radeon is iszonyat sok volt..."! Mióta kiadták az RADEON 8500-at azóta rá vagyok kattanva az ATi kártyákra! Csak eddig nem volt pénzem rá. Szerettem volna venni eg eredeti Built by ATi RADEON-t (Igaz hogy a végén azt is a Sapphiere csinálta?) de rájöttem ez hamvában holt ötlet volt.
    Mielött bárki is hülye ATi buzánszkinak tartana had mondjam el hogy a GeForce3-tól kezdve elismerem az nVidia kártyákat és nem vagyok elfogult (asszem). Bárkinek ajánlom az nVidia kártyákat (persze nem az MX-eket)! Az én mániámra nem beszélek rá senkit! Kevésbé macerás kártyák mint pl. a RADEON 8500!
    Egy két kérdés a végére: A Catalyst 3.0-tól kezdve ezek a driver-ek DirectX 9.0-re épűlnek? Érdemes felraknom a DirectX 9.0-át egy RADEON 8500 mellé? Mennyivel jobb egy Built by ATi mint egy ellenörzött Powered by ATi videokártya?
  • Borg
    #128
    Furcsa hozzállás mg kell hagyni:)

    Elöször is, "hirtelen feltört gyártó" röhögnöm kell:) Tudod ki volt a legnagyobb videokártya gyártó amikor még az nvidia sehol sem volt? Ugye nem kell ecsetelnem, ki az aki hirtelen tört fel... na de ez nem érdekes.

    Szal 24FPSel valóban ott a gond, hogy könnyen alámegy bizonyos esetekben. Persze ha minimum 24FPSről beszéltl akkor ok, de ez kb átlag 50FPSt mond, ami egy gef256nak nem az erőssége a mai játékokban:)

    Kétségtelen hogy a két cégnek versengenie kell, erről nincs is vita. Csak éppen most az nv úgy le van maradva mint a borravaló, igy aztán idén NEM lesz verseny sajnos...

    Pénz és presztizs az nvidiánál való igaz.. ezért teheti meg pl hogy gef4mx4x0 néven ad ki kicsit javitott gef2-ket... meg az új benchmarkokra sorra jelenteti meg a cheater drivereket, furcsamód emelvén mindig a kártyák FPS-ét.
    Ugyanezen okból teheti meg azt is, hogy a feature szegény, képminöség gyenge kártyáit a sok birka mind megveszi, mert van PÉNZE a reklámgépezetre, a PR az nvidiánál sosemlátottan jól működik...

    ATIénak van mit fejlődniük ezen a téren. Vagy mégsem...

    Nézz meg egy 9500PRO-t, sokkal gyorsabb mint egy 4600 aztán 4600akat még mindig árulnak dupla áron. Sőt, némelyik drágább a 9700PROnál, de a birka megveszi, MERZJÓÓÓ.

    Attól meg hogy neked kimaradt az életedből az ATI, akármilyen okból, NEKIK IS VAN belépő szintű kártyájuk.
    Lehet hogy te csak a gef2mx-ek térhóditását meg a ti4200as tömegcikkeket vetted észre, de ugyanigy rengeteg embert a 8500 fogott meg, SŐt az eredeti R100-as radeon is iszonyat sok volt...

    A geforce4ek azért elégitik ki a gamerek igényeit, mert a MAI játékok nem igényelnek többet, illetve akinek csak nvidiája volt, úgysem veszi észre a képminöséget sem.
    Csakhát az ipar fejlődik, tudod, pár hónapon belül olyan gamék lesznek piacon, amikhez egy 4600 labdába sem rúg. Itt az előhirnök, a 3dmark03. Nagyon sok nvidia tulaj marha rosszul viseli el, hogy eljárt az idő a vagon pénzért megvett geforce4-e felett, ezért rögtön jött az atimarkozás, meg hasonlók. Holott, tájékozottabbak már anno is tudták, hogy még egy 8500 is gazdagabb a feature-jeit tekintve mint egy geforce4, még ha az utóbbinak erősebb architektúrája is van.

    Szal nem véletlen van meg azokról a véleményem akik 90ért 4600ast vesznek, ahogy irtad... holott 75+áfa környékén többször gyorsabb, és többször nagyobb tudású 9700PRO-t lehet már venni. Nem beszélve arról hogy a mostani 9500asok (kb 40+fa)9700á alakithatóak szoftveresen stb stb...

    Szal, lehet hogy a topic túlzás, de te is rossz oldalról közelited meg a dolgokat..
  • [Walaki]D`Lair
    #127
    Ehhh...mondcsak....Q1-eztél már? :))))) Ott Sensitivity 10 és jóóó magas m_filter ajánlott...(különben összevissza vágod a shaft-ot)
  • TheZsenyka
    #126
    24 FPS ügyben:

    Mi van akkor, ha hírtelen fordulatot teszel a játékban??? Akkor is fennmarad a 24 FPS? Itt a gáz. Az Én egerem érzékenysége úgy van beállítva, hogy ha leülsz a gépem elé, ember legyél a talpadon, ha rá tudsz menni egy gombra a nyillal. Imádom, ha picit mozdítok és már fordítva áll a karakterem a játékban.

    Hogy mit lát a szem, mit nem, azt nem tudom (FPS ügyben), de a hírtelen mozdulatokra egy rakat engine befosik. Scrolloz egyet a cumó, legalábbis röccen.
  • [Walaki]D`Lair
    #125
    jujj....ez a 24fps...ezért nagyon le fognak hurrogni a lámák....
  • Huron
    #124
    Szerintem nem jut 3DFX sorsra az NVIDIA. Ezt két tény is alátámasztja:
    1) Az egész felvásárlópiacnak szüksége van 2 cég versenyére, ezt gondolom még az ATI-fanok is beláthatják.
    2) Az Nvidiának nem veheti el a kenyerét egy másik, hirtelen feltört cég, hiszen pénz és presztizs egyaránt rendelkezésre áll az Nvidiánál.

    Az Nvidia a GeForce MX-ekkel hatalmas tömegeket ámított el. Olcsó és sokaknak nem is kell több annyinál, amennyit ez a kis kártya tud. Még ma is a legtöbb kész gépet 2-es MX-ekkel látják el, legyen az egy 1Ghz-es Cel Tualatin vagy egy 2000+ -os XP. Ezek az MX kártyák sokakat vertek át azzal, hogy az MX felirat előtt az áll, hogy GeForce4. Ez is volt a cél. Sok kicsi sokra megy. Az Nvidiának ez a népréteg kitűnő bevételforrás, le a kalappal. A 4-es GeForce-k szerintem kielégítik a gamerek igényeit, de ár/érték arányban a Ti4200-asok uralkodnak.

    Összehasonlítgatni meg szinte fölösleges a két gyártó kártyáit, hogy ez a geforce egy ilyen atinak felel meg, stb.

    Végszóul meg még csak annyit, hogy a teszteredmények alapján senki se döntsön, melyik kártyát veszi meg. Sokaktól hallottam, hogy az atik képe szebb... na most ha valaki megvesz egy 90 ezres ti4600-ast, szerintem nem az lesz az első benyomása, hogy hú de szar képed van, ki is doblak, veszek helyetted egy atit! Mindenki a pénztárcája és az igénye szerint vegyen kártyát.

    Én egy GeForce 256 64 megás veteránnal egy 700-as ősathlon mellett vigyorogva játszom 1024-ben 25 fps felett. Gyk.: az emberi szem 24fps felett látja folytonosnak a képsorozatot.
  • Zsoltee_a_bator
    #123
    nem lezarni kell csak gumiszobaba tenni :)
  • TheZsenyka
    #122
    Borg!

    ROARRR... ARGGHHH... BROÁÁÁFF...

    Kérlek zárd le a topicot, rosszul vagyok tőle... télleg semmi értelme nem volt... arghh...

    Itt csak a fikázás megy. (Nem mintha máshol nem lenne hasonló a helyzet, de ne tetézzük.)
  • Zsoltee_a_bator
    #121
    ? :)
    letagloztal, tok frappans volt meg minden csak hogy jon ez most ide :)
  • Zsoltee_a_bator
    #119
    hat igen, csak azt lehet butitani amin van mit :)
    (rajtad mar nem lehet :D)
  • Borg
    #118
    Szükség van rá, hogy össze lehessen (ugye) hasonlitani az nvidia termékeivel...
  • Borg
    #116
    Rage3Dtweak 3.8-ból lehet force üzemmódban állitani a PS és VS verziót. Thát pl 2.0-t simán vissza lehet állitani 1.1-re.

    Jah, még egy funkció amit az nvidiák nem támogatnak?:)
  • TANKboy
    #114
    A témaindító is elismerte, hogy kicsit erős volt ez a topic! Viszont valamennyire igaza is van. Kicsit lemaradt az nVidia. Most az ATi vezet, ez van. Nem tudhatjuk mi lesz a vége, viszont minnél több az új kártya annál jobban lemegy a többi kártya ára ami nekünk a vásárlóknak kedvez (a végén még ingyen letőlthetőek lesznek majd az új kártyák ). Vagy jön egy 3. nagyágyú aztán majd jól segberúgja mind a két céget!
  • iXBT
    #113
    Na igen:) Nem is vacekot akarom meggyozni:DDDD
  • Jacek
    #112
    mondhatsz barmit:)