2516
  • Roger6
    #434
    Ja, és ha lehet, akkor szerintem vedd le a képek felbontását, mielőtt beszúrod őket, mert a modemesek nem nagyon szeretik az ilyen nagy képeket. Egyébként meg peace van, csak az a motor nem tetszett. :)
  • Roger6
    #433
    Én nem akarok kötekedni, mem minden, de nagyon csúnya. Annyira utálom ezket a hipermoderni valamiket, hogy hihetetlen! Esztétikailag egy nagy nulla ez a motor. Az elején az mi? Azzal megy permetezni a szőlősbe, vagy most az mi?

    Én maradok a Yamaha R6-nál, asszem. Tessék:



    Vagy a 2006-os R6:

  • JGTC
    #432
    bimota ?
  • hatalmasberi
    #431
    na ez motor
  • hatalmasberi
    #430
  • hatalmasberi
    #429
    hello!
  • JGTC
    #428
    egész pofás de ha kicsi akkor inkábba 125 ös
  • Verseghy
    #427

    És erröl m a véleményetek? Aprilia Tuono 50?
  • JGTC
    #426





  • JGTC
    #425
    lol :D
  • Magnumrolcsi
    #424
    Ez milyen? Tegnap láttam.
  • Kaszi46
    #423
    wow :D
  • Shogun
    #422
    kicsit eltévesztetted a hazszamot...
  • SANYO24
    #421
    Valakinek megvan a Naszty fiú esete Toth Marival?ha igen erre a címre várom:szivemvagy @freemail.hu
  • Verseghy
    #420
    :DDDDDDDDDDDDDD
  • JGTC
    #419
    köszi.... látom figyeltél
  • Cvd
    #418
    Negyedmillió dollárba kerül, egy Bell helikopter gázturbinája hajtja. Asszem 2 sebességes. Az elve az hogy egy égéstérbe folyamatosan üzemanyagot fecskendeznek, ami ez elégése folyamán gázformában kitágul, hasonlóan az Otto-motorhoz, csak itt nem szakaszosan hanem folyamatosan távozik az égéstérből egy keskenyebb csövön keresztül, miközben megforgatja a cső közepén futó, nagyon sok apró lapáttal ellátott "főtengelyt". Ettől a tengelytől aztán a megszokott módon jut az erő a kerékre, a kipufogógáz meg a kétoldali szörnyűséges kiömlőkön távozik. Elméletileg lelassulva, de azért Jay Leno (neki is van egy ilyen motorja) említette hogy egyszer menet közben közelhúzódott hozzá valami autó nézelődni, mire azt vette észre hogy az autó első (műanyag) spoilere össze-vissza hajlik/gyűrődik a kipufogógáz erejétől.:) Előnye az ilyen gázturbináknak hogy kis hangolás után bármilyen üzemanyaggal működnek, viszont nagyon zabálnak. Valami 350 ló, és 450km/h körül van a végsebessége, ha jól emlékszem. 2-3 éve láttam utoljára, azóta picit változtattak rajta. pl. más a hátsó villa, a farokidom hegyesebb, nem volt még idom a kiömlőn, és a műszerfal is sokat feljődött. Akkoriban még csak nagyon gagyi analóg fordulatszámmérő és sebességmérőből állt, nyoma sem volt annak a látványos digitális panelnak amit a mostani műsorban láttam. Mondjuk akkor is érdekes volt a 80ezerig (vagy 100, már nem emlékszem pontosan) skálázott fordulatszámmérő.:) A Vas (Torgue) című motoros mesefilmben is szerepelt egy példány, de egyébként is lehet róla videót találni bőséggel.
  • JGTC
    #417
    Y2K


    ha netán valaki tegnap este látta a Discoveryn a Lagjobb c. műsort, akkor mondja már el mit lehetett megtudni erről az állatról....
  • Verseghy
    #416
    50esre van jogsim. Tudtok ajánlani olyan 50es motrot, ami nagyon megérné, nagytestű, váltos? Pénz fogjuk rá nem számit.
  • Cvd
    #415
    Ésszel járva a Vifferem is beéri annyival.:)
  • Iceman
    #414
    Én is bejárattam anno az enyémet pár bukással :))
  • JGTC
    #413
    Ha újrakezdeném én is ETZ-t vennék!!!!
  • JGTC
    #412
    A CBR nem fogyaszt 3.5 L-nél többet még ha gyilkolod akkor sem, és ez eggyértelműen az Ő javára billenti a mérleg nyelvét.
  • Iceman
    #411
    Soha nem adnék egy ilyen motorért ennyit....na meg a robogókért sem. Nézem én is, hogy ezek olyan 1M körülre jönnek ki, én meg 1.8-ért vettem az R6-omat.
    Első motornak, meg tanulómotornak vegyen simsont v vagy etz-t, ne egy milliós zümmögőt...sztm. Persze ha apuka szponzorálja...
  • Cvd
    #410
    Személy szerint nem ezt venném mert viszonylag drága. Pl. ahogy néztem ez regadóval 800ezer, míg pl. egy Honda CBR125 egy százassal olcsóbb, de még forgalombahelyezéssel is alatta van az ára az Apriliának. Az nem vitás hogy melyik fogja jobban szeretni a 100 feletti tartós utazást. Azonfelül a CBR négyütemű, az RS50 meg gyanítom hogy nem, márpedig az olaj elég húzós összeg. A biztási díj különbség elhanyagolható. Az egyetlen hátrány a CBR mellet az hogy ahoz már mindenképp kell valamilyen A kategóriás jogsi meg rendszám, míg az Apriliával eljárhatsz valameddig nélküle, amíg nem szállank rá az ilyen smkp kategóriából nagyon kilógó motorok ellenőrzésére. Az mondjuk biztos hogy külsőre szebb az Aprilia. De ha van minimum A1-ed akkor én a helyedben inkább venném a CBR-t, vagy más 125-öst.
  • Cat #409
    első motornak tökéletes
  • Iceman
    #408
    Biztos jó lehet...bár nekem egy kicsit gyenge lenne ;)
  • Verseghy
    #407


    Aprilia RS 50
    Erröl mi a véleményetek? 50 cm3-s 12V - 85W 6 sebességes vége 120km/h (80an van beleirva)
  • Főgonosz
    #406
    Sziasztok !
    Egy kis segítség kellene szervízkönyvvel kapcsolatban... Lassan 2 éve keresek a motoromhoz valamit, de sajna nem találtam ha valaki tud vagy hallotta, hogy 1993-as Triumph Trophy 1200-as vagy Daytona 1200-ashoz van leírás kiabáljatok rám valahogy....
    Előre is köszi !!!
  • Roger6
    #405
    Hát nem sokat változott a 2006-os R1 a tavalyihoz képest... De tetszik! :)
  • Cvd
    #404
    Valszeg tényleg nem túl durva a helyzet, csak nem dobják ki ekkora tervezési hibával. Viszont városban éppen eléggé fűti a combomat a motor, nem hiányzik hogy még a talpamról is leégjen a szőr, úgyhogy én nem szimpatizálok ezzela megoldással.:) Ráadásul sokkal közelebb van a kipufogóvég is a vezetőhöz, ergo hangosabban szól, így kevésbé hallja a forgalmat, ami megint csak nem egy nagy előny. Én ezek alapján azt mondom hogy a kipufogóvég maradjon csak hátul a helyén.
  • JGTC
    #403
    Szerintem ha sima cső résznél megtudják oldani azt, hogy ne okozzon galibát a meleg akkor a hátsó dobnál ez nem jelenthet problémát. Persze biztos meglehet úgy hajtani, hogy elszineződjön de nem hinném, hogy mamár egy ilyen motornál ezek a problémák nagyon jelentkeznének! (Nem vagyok Yamaha fan csak tetszik.)
  • Cvd
    #402
    Aztán várd ki a végét. Az egy dolog hogy az utasnak nincs útban, ellenben a vezető jobb talpától csak centikre van. Normális tempónál valszeg a menetszél megoldja a gondot, de lassú haladásnál szvsz kegyetlenül fűtheti az ember talpát.
  • JGTC
    #401
    2006-os R1



  • JGTC
    #400
    BURN BURN BURN
  • JGTC
    #399
    szerintem meg elég zorall
    olyan tömzsi, tömör! a sajátomra is ilyen méretű lesz rakva mostmár végleg eldöntöttem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • LiPTON
    #398
  • LiPTON
    #397
  • Roger6
    #396
    Nekem a kipuff nem teccik igazán, bár az biztos, hogy nem fogod megégetni velel az utasod... :)
  • JGTC
    #395
    naggyon kemény