2516
  • Nightrun
    #234
    Nem is kell versenyezni, abból csak a baj van. Én is kezdek lenyugodni. Ha meg meglesz az új, akkor úgyis be kell járatni, amit nem fogok elsietni, hogy jól összemelegedjünk...
  • efti
    #233
    Egy ideje mar ritkan versenyzek. Mit bizonyitsak? Csak a nagyon elszant barmokat szoktam hatul hagyni surgosen.

    De ha egyszer lesz alom FJR1300-am ,akkor tobbet biztos nem versenyzek. De mar egy Deauville is nagyon jol esne, de attol tartok egy ideig meg marad a GS500

  • Nightrun
    #232
    Gondolom, akkor te is szoktál nevetgélni, amikor felteszed kettesbe, és már alig látod őket a visszapillantóban....

    Nem tudom, mit hisznek az autójukról, de elég kevés eséjük van a győzelemre. (Max. ha kifogy a motorból a nafta! :D)
  • efti
    #231
    Robogosok? Nem de aranyos otlet :) Velem szetberhalt kipufogoju Golfok szoktak versenyezni... persze ennek sincs sok ertelme..
  • Nightrun
    #230
    Hogy miért nem veszek 1000-t? Tudod, szeretek úgy motorozni, hogy nem kell semmire figyelnem (itt az élet gondjait értem), szabad vagyok, és nem félek. Én ismerem magam annyira, hogy tudom, hogy ha vennék egy ilyet, akkor bennem lenne motorozás közben, hogy vajon mi lesz a következő kanyarban, ha több gázt húzok neki, akkor már bukok is. Féltem a motort, és magamat is (a motort jobban...). Egyszerûen nem tudnék felszabadultan motorozni, ennyi az egész. A hatszázasban meg "benne" vagyok. 2000-ben vettem egy használt 98-as R6-ot, és eldöntöttem, hogy ilyen lesz a következő motorom is. Tavaly eladtam a régit, de semmi bajom nem volt vele. A szervízben csak láncfeszítés, olaj-, féktárcsa-, fékolaj-, illetve gumi-csere miatt volt. Számomra megbízató motor, és hát nagyon szép. Persze a családban mindenki chopper párti, csak én vagyok a sebbesség szerelmese. Mindegy...
    Szerintem nem lesz baj, hogy még nem veszek 1-2 évig nagyobbat. Egyel kevesebb halott az utakon...
    STEVEH: Persze, hogy minden attól függ, hogy mennyire húzod a gázt. Egyébként már egy mai 250-es is legyorsulja az autók 90%-t. A maradék meg nem akar versenyezni, mert félti a kocsiját...

    Na, a lényeg meg annyi, hogy az nem baj, ha az ember még tanulni szeretne a motorozásról. Szerintem sokaknak még így kellene csinálniuk. Szokta az ilyen "nagy" motorosokon röhögni ám!!! Csak azon persze, akin látszi, hogy ez élete első motorja, és azt sem tudja, mi hol van. Már vagy egy tucat olyat láttam, hogy megállnak, aztán frankón eldőlnek a motorral. :DD Hát az kurv@ jó! Pedig egy R1-es is "csak" 175 kg. (R6=170 kg) Szóval én ilyet nem akarok PL. Különben is, 150-ig szinte ugyanúgy gyorsulok, mint egy 1000-es, csak utána van gáz. :DD Akkor meg már csak pislogok, meg szívom a kipufogógázt, ahogy lehagynak...

    Veletek nem szoktak gyorsulgatni robogósok? Velem állandóan. Beállnak mellém, aztán bőgetik szúnyoghangon a gépet (vagy nemtommiaz), sárga lámpánál meg tûz. Én meg már csak büszkeségből sem szoktam hagyni magam. Csak azt utálom, amikor már a negyedik piroslámpánál áll be mellém ugyanaz a csávó, aztán ordibálja, hogy sárgára indulunk. Ilyenkor szoktam lekanyarodni egy másik útra, miután elindult. Hadd menjen, ha annyira akar, nem érek én rá ilyenre egész nap! Gyökér...
  • efti
    #229
    marmint meg tobb nyomatek :)
  • efti
    #228
    Nightrun: miert nem veszel 1000-sbol egy V2-est? A Firestorm egesz olcso (tulkepp kevesebb mint egy cbr600) ugyanugy kb110LE csak akad benne nyomatek is.

  • SASboy
    #227
    nem rossz gépek
  • steveh
    #226
    Egyébként nem kell ettől tartani . Minden attól függ mennyire húzod neki.Nekem is 600am volt és féltem ,hogy atyauristen ezzel elfogom dobni magam meg minden de minden attól függ te mit csinálsz. Lehet a 900asal is úgy menni ,hogy a 400-as motorok hülyének néznek miért veszel ilyen gépet. De ha akarom akkor bármikor oda verek egy kemény sport autót erőlködés nélkül.
    Egyébként az én kawámnak az eleje annyira le van ültetve hátulja meg megemelve,hogy idén még nem tudtam ki tenni kerékre.Pedig az a 150LE elég lenne rá. Szóval lehet normálisan is menni nagy géppel is
  • Nightrun
    #225
    Hát ja, egy 900-asban van nyomaték, de egy 600-nak pörögnie kell, ha haladni akar vele az ember. Értem ezt előzéseknél. A régi (1998-as) R6-omon is vissza kellett tenni legalább egy fokozatot, hogy rendesen pörögjön. Meg szerettem a gyors előzéseket, tehát ha kiléptem a szélárnyékból, mindig arra törekedtem, hogy minél gyorsabban visszérjek a saját sávomba. Ehhez meg fel kellett 8.000 fölé pörgetni, ott érezte magát jól a vas. De nagyon szerettem, kettesben 180 körül folytott le, csak én még néha szerettem volna tovább nyomni neki, mert gyönyörû hangja volt. Nem cseréltem rajta ki a kipufogórendszert, gyári maradt minden, de nekem tetszett...

    Az 1000-től félek. Nekem sok egy kicsit. Harmadikban egykerék?! Nem nekem való! Én kinyínám magam rajta. Elég a 600, ez még lesz 2-3 évig, aztán majd meglátom, hogyan tovább. Természetesen szeretnék tovább lépni, de csakis akkor fogom megtenni, ha már biztosnak érzem a dolgot. Nézzetek hülyének, meg minden, de egyenlőre nem kell 1000-es. Nem akarom az árok szélén végezni...
  • steveh
    #224
    Sokan össze tévesztik a motorzást a száguldozással de ez nem csak a motorosokra igaz hanem az autósokra is. Ezek a dolgok miat sajnos elitélnek minket és sajnos sokan tudatlanok is ebben a témában és úgy formálnak véleményt ,hogy arról halvány dunctuk nincsen.

    Az előzőkhoz annyit fűznék hozzá ,hogy én igen is imádom amikor van előttem egy fasza egyenes akadáj nélküli út és meghúzom neki mert hihetetlene egy fíling amikor 3 sec alatt fent vagy 100on és így tovább.Mondjuk ha kell azért bedöntök de nem vagyok az az örűlt motoros aki nyél gázon megy mindenhol. Bár a motorom képes lenne rá de mivel én már borultam nagy motorral párszor tudom ,hogy mit lehet és mit nem. Egyébként most egy amerikai kawasaki ZXR 900-asom van 2003-as és még az utolsó karburátoros változat hála istennek .
    Ja igen köbcenti mindenek felett. Beteszem 6dikba és végig megyek vele mindenhol.
  • efti
    #223
    nekem jelenleg egy GS500-am van, ez elott egy VStrom1000-et hasznaltam, az elott pedig egy SV650S-et. Nekem aza tapasztalatom, hogy a 600 es 1000ccm-es sprotmotorok kozott nem az az 50LE a nagy kulonbseg hanem az a 50-60Nm. En ugyan csak az SV650-t tudom szembe allitani a Vstrom1000-el, de eg es fold a kulonbseg a ketto gyorsulasa kozott. A kobcentit semmi sem potolhatja. Az arkulonbseg meg nem akkora koztuk. En amugy ha tehetnem egy FJR1300-at vennek, az a stilus nekem jobban fekszik.



    Abban viszont en is egyet ertek, hogy a legtobb motoros nem tudja kihasznalni a motorjat. Mindig rohognom kell a nagy R1-esek, meg Gixxerek hatso kereken, amikor latszik rajta, hogy epp csak meg meri donteni a gazdaja. Ha mar valaki sportmotort vesz akkor tanuljon meg rendesen fordulni vele.
  • CybearBoy
    #222
    Teljesen egyetértek.
  • Nightrun
    #221
    Jók is a Kawák. Nekem az új 636-os nagyon bejön. Szép, és jól sikerült modell lett belőle, és azt hiszem, hogy hiába ők a "kistestvérek" az ezresek mellett, azért valljuk be, hogy nehéz kihasználni nálunk a 600-asok adta lehetőséget a mi hazánkban. Azt mondanom sem kell, hogy néhány 600-as többre képes, mint amit a gazdájuk valaha is ki tud hozni belőlük. Itt két dologra gondolok: a mai motorok hihetelenül megbízhtaóak, és a különbség csak annyi a nyagytestvérhez képest, hogy nincs bennük akkora blokk, a második meg az, hogy azt nem tartom pilótának, aki csak arra képes, hogy a motor fordulatszáma ne essen 12.000 alá. Nem beszélve arról, hogy ha egyszer már van egy több milliós motorod vazze, akkor öltözz már fel rá rendesen!!! Utálom azokat, aki feszítenek a motoron egy szál pólóban, és menőznek a csajoknak. Ésszel kéne csinálni, kevesebb baj lenne az utakon. Úgy is lehetsz gyors, ha nem veszélyeztetsz másokat, nem? Remélem nem csak én vagyok így ezzel. Hát ennyi lett volna...
  • steveh
    #220
    Én nyúztam egy 125cm+-est kb 3 évig és az égatta világon semmi bajom nem volt vele mondjuk durván 7000-et mentem vele. Lapjára is tettem egyszer és aztán saját lábán ment haza szóval stapabíróak. Azóta szóba sem jöhet kis motor . Csak a Kawámnak élek :)
  • Nightrun
    #219
    Milyen Suzuki-d van? A barátaim azt mondják, hogy a Gixerek fékei elég gyengék pályára, ezért lecserélték őket fém fékcsőre, meg tettek bele teljesen másfajta fékolajat. Most már tökéletes nekik a motor pályára is. Természetesen utcai használathoz teljesen elég a gyári szett is. Nekem tetszenek a GSX-R -ek, csak sok van belőlük. Viszont piros/fekete R6-ból nincs sok, mert nem merik bevállalni sokan ezt a színt, nekem ezért lesz ilyen...
  • efti
    #218
    majd idovel kiderul. csak lesz egyszercsak valaki aki hosszabban birtokolt egyet. En a magam reszerol eddig csak japan motorokat tartottam es nagyon valtozo volt a szervizigeny. a suzukim most megy 12000-es szervizre, azt mar latom hogy egy lancszett csere beerett, de mas baja sztm nincs.
  • Nightrun
    #217
    Mondjuk az, hogy bonyolult egy szerkezet, az nem jelenti, hogy megbízható is. (Ezt nem a motorra értettem, mert nem sokat hallottam róla)
  • steveh
    #216
    Hyosung egy nagyon megbízható és jó motor köszönhetően annak ,hogy nem egy bonyolult szerkezet. Nem tudom ,hogy mostanában ki foglalkozik vele de ha még mindíg az a cég aki először behozta őket akkor nem érdemes foglalkozni vele mert az alkatrész háttere az egyenlő a 0-val. Pedig lenne piaca MO-n mert a Kewaynél ezerszer jobb és nem sokkal drágább. De ha van pénzed akkromaradj a japán tipusoknál
  • Nightrun
    #215
    De biztos lett volna valahol raktáron, csak nem néztem körbe. Ezt az időt már kibírom simán, egy éve erre várok... Ja, nem lett rossz a fekete, de nekem marad a piros/fekete szín, az nagyon bejön.
  • efti
    #214
    Julius 10? Ezt jol megszoptad, az meg ket honap. Nem volt masik kereskedes ahol volt raktaron? Az idei matt fekete nagyon jol nez ki az R6-bol...
  • Nightrun
    #213
    Július 10 a gépátvétel, bocs... :)
  • Nightrun
    #212
    Én megmaradok a Yamaha YZF-R6-nál. 126 LE, 175 Kg, 3.7 alatt 100 km/h, 10.7 alatt 200 km/h. 260 a vége, ha van folytás... :)) Mondjuk nem is érdemes tovább pörgetni. Mindegy. Mindenkinen más tetszik. Ha minden jól megy, akkor két hónap múlva már a motorommal jövök dolgozni. A hónap végén fizetem be az első részletet (kb 600.000 Ft), aztán egy hónap, amíg összeszerelik, és áthozzák. Gépátvétel június 10-én. Már várom, mint a pics@!!!
  • efti
    #211
    Jo jo erosebb, de porlasztos, mig az SV befecskendezos, a hyosung acel csovazzal rendelkezik, az SV aluminiummal, ugyhogy lehet hogy az SV a kis sulyaval meg furgebb is mint a hyo az erosebb motorral..
  • CybearBoy
    #210
    Ezen mit értesz? A Hyo még erősebb is egy picit. De hogy tartósan milyen minőséget tud nyújtani, arra majd az idő ad választ, ahogy egyre jobban elterjed. Van most egy összehasonlító teszt is a Revüben, összeségében jó kis motor a Hyo a lap szerint is. Meg elkezdenek egy tartóstesztet is vele.
  • efti
    #209
    csak aztan a fene tudja, hogy milyenek is valojaban, ennek pl ent csak pont az a modern motor hianyzik a belsejebol ami a masolt sv650-nek megvan...
  • CybearBoy
    #208
    Kezdenek ezek a Hyosungok elterjedni sztem a motorosok körében.
  • efti
    #207
    nemrég látam egy ilyet pesten

  • CybearBoy
    #206
    Hogy áll az R6 projekt?
  • kissl
    #205
  • CybearBoy
    #204
    Suzuki Boulevard C50T
  • Nightrun
    #203
    Köszönöm a 600-as gondolatokat, de már döntöttem, és marad az R6. Nem kell nagyobb, ezen is ki tudom magam nyírni elég könnyen. Egyébként a Sportmotor.hu oldalon van egy Yamaha R6 topic, ahol már megbeszéltem többiekkel is, hogy miért ez lesz, és miért jó ez a gép. Ja, a Ghost Rider videót meg láttam, nagyon durva!!! Én eddig azt hittem,hogy tudok gyorsan motorozni. Hát nem...
  • Raho
    #202
    Gumi égetés!:)
  • CybearBoy
    #201
    Asztem már csak nálam szar vmiért. :)
    Itt is itt van egy turbós busa, bár ez 'csak' 345 bhp:


  • Kaszi46
    #200
    na mivan motoroztok?

    (nálatok sem látszik normálisan az uccso kép?)
  • Kaszi46
    #199
    ez a GhostRider SUZUKI HAYABUSA TURBO SPECIAL mocija:


    ENGINE:

    * 1298cc
    * McXpress racing turbo kit with everything + much more & bigger
    * Port & Gas Flow Cylinder Head
    * JE low compression pistons
    * Steel rods
    * Johnson race crankshaft
    * Kent cams, high performance camshafts
    * Laminova watercooled oilcooler
    * NBN hudraulic steel clutch line
    * TTS gearbox with 15% higher speed on 6 gear
    * Front sprocket, 17-19
    * Rear sprocket, 32-38
    PERFORMANCE:

    * Power, 499bhp on the back wheel
    * Topspeed, enough even on one wheel
    * Performance, 0-300km/h 9.1 second
    BODY:

    * Fuel tank, GSX-R1000 K2
    * Race seat, GSX-R1000 K2
    * Rear light, GSX-R1000 K4
    * Front light, Derbi senda
    * Carbon front Mudguard, vented
    * Carbon heelplates

    CHASSI:

    * Special made frame by Andersson turbo system
    * Öhlins special made front forks
    * Öhlins rear damper
    * Öhlins steering damper
    * ISR dual 6-piston radial-mount calipers in front
    * ISR 6-piston caliper in rear
    * ISR dual full floating 320mm discs in front
    * ISR 240mm disc in rear
    * ISR radial master cylinder and lever
    * ISR clutch lever
    * Race brake pads in front and rear
    * NBM hydraulic steel brake lines in front and rear
    * Harris adjustable yokes triple bolt bottom fixing
    * Harris footrest kit with adjustable footpeg position
    * Renthal handlebar
    * PVM forged magnesium 10-spoke wheel in Y-spoke design, front and back
  • Kaszi46
    #198
  • Kaszi46
    #197
  • Kaszi46
    #196
    ismerősen cseng nektek Ghostrider neve? ha nem látogassátok meg EZT a Topicot! nem bánjátok meg:)
  • M@TriX
    #195
    szerintem ez a moci elég brutál, megnézném élőben...



    addig amíg nem addig marad hátteremnek ;)