22786
Html-, css- és php-help
  • SzirmosSzisza
    #22546
    Ez a tömbben keresés felesleges, használj inkább asszociatív tömböt. Python-ban így nézne ki kb (PHP-ban nem tudom van-e defaultdict, ha nincs akkor simán növelés előtt meg kell nézni benne van-e a kulcs, ha nincs akkor 0 értékkel belerakni). Ha nem akarod, hogy érzékeny legyen mindig alakítsd át a szót kicsi/nagy betűsre vizsgálat előtt.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2018.07.24. 09:48:57
  • tigeroo
    #22545
    sziasztok!

    kaptam egy projektet:

    csináljak egy weboldalt, ahova lehessen fájlt feltölteni. egy .txt fájlt feltöltve (tallózás + drag & drop lehetősége is legyen) ki kell iratnom hogy melyik szó hányszor szerepel a fájlban.
    pl. hello world world warcraft sunshine bye bye bye

    hello
    world - 2
    warcraft
    sunshine
    bye - 3

    ezzel jó irányban indultam meg? hogyan tudnám megcsinálni hogy ne legyen érzékeny kis/nagybetűre, meg semmire hogy minél pontosabb legyen?
  • MerlinW
    #22544
    w3schools.com
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.07.24. 01:03:34
  • j0nNyKa
    #22543
    tobbieknek: http://countwordsfree.com/example.xml

    kerdezonek: ooooooooooooooooooo nekem fingom nincs mit akarsz elerni ezzel az xml-lel
    mi a celod, es milyen lepeseket probalsz kovetni ehhez a vegcelhoz?
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2018.07.23. 11:44:47
  • j0nNyKa
    #22542
    elso korben ne mediafire-re tolsd mar fel, hanem valahova ahol meg tudjuk nezni, nem kell letolteni
  • mekxa
    #22541
    Hello.
    Szeretnék egy kis segítséget kérni.

    Szeretném ezt az xml felületet használni. Szeretnék belőle egy jó kis oldalt készíteni.

    http://www.mediafire.com/file/93lz97nl1hqofif/theme-7971500477682184659.xml itt tudtok belekukkantani...

    őszinte leszek. Hülye vagyok hozzá. Tudom, hogy a google a barátom, de semmi olyan dolgot, nem találtam( legalább is én ) ami hasznos lenne számomra.

    Tudom, hogy ez egy ingyenes blog sablon.
    De sajnos nem tudom beírni a filmek linkjét.
    Nem tudom, hová, és nem tudom, hogy hogyan kezdjem..... és folytassam. ( tehát tök láma vagyok ehhez.)


    Annyi lenne a kérdésem, és kérésem. Hogy egy egy beírásban tudnátok segíteni. :) Hogy hogyan tudom beírni a film leírást, fotót hivatkozást hogyan lehet csatolni. Linket hogyan tudok csatolni.

    Utána a többit szerintem megoldom. Ha látom akkor menni fog.

    Gondolom az xml felület nem engedi a dolog egyszerűsítését? Pl: feltöltési rész bele programozás.
    Azt olvastam, hogy nem lehet..... bele építeni. Jó lenne ha lehetne.
    Ha esetleg ebben is tudtok segíteni akkor meg tudjuk beszélni a részleteket privátban.

    Remélem tudtok adni egy kis támpontot, hogyan induljak el.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Várom mielőbbi válaszotokat.
  • MerlinW
    #22540
    Angular 1 és typescript ismerete mellett nekem kb egy hét kellett, hogy kényelmesen használjam. A lényeg ugyanaz. modul, komponens, szerviz, provider/direktíva.
  • j0nNyKa
    #22539
    ez így van
  • Jim Morrison
    #22538
    Rááll valaha is az agya az embernek az Angular 6-ra? Egy kicsivel is nagyobb alkalmazás, olyan szerteágazó, hogy nem bírom lekövetni mi merre hogyan.
    Angular 1 után félelmetes mi lett belőle. Olyan érzésem van, mintha egy ikea bútort szeretnék összerakni, de még előtte a föld szemeket válogatom ki, amibe fát ültetek, kivágom, és feldolgozom, stb
  • Jim Morrison
    #22537
    Dockerrel igazából csak tegnap kezdtem el foglalkozni, de egy kis bajban vagyok.
    Minden nagyon szép, és tök jó, ha:
    Ha a kód mellett van a Dockerfile, lényegében 1 repoban van a kód és a hozzá tartozó Dockerfile.

    De!

    Ha külön github repoban tárolom a frontend és backend kódot, akkor ha minden igaz az a legjobb, ha csinálok egy harmadik repot, amiben van egy docker-compose és backend/Dockerfile + frontend/Dockerfile.
    Viszont ezzel az a bajom (ha jól tudom), hogy local környezetben ez nem jó, mivel a dockerfile-ok mindig csinálnak egy git pullt az adott reporól, ami developmentben nem olyan jó.

    Volume-ot kéne használnom gondolom, de valahogy nem tűnik jó megoldásnak. Mit az aminek utána kéne néznem? mert hiába keresek rá, minden második találat egy medium bejegyzés, hogy docker nem biztos jó local developmentben...eh

    Egyáltalán érdemes-e dockerrel szívnom, vagy próbáljak meg beüzemelni egy aws elastic beanstalk-RDS párost?
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.05.20. 13:32:55
  • Jim Morrison
    #22536
    nem is rossz ötlet...

    megerkezett: mysql-8-0-adatbazis-szerver-adatbaziskezelo-oracle //most nézem már majd egy hete
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.04.24. 16:18:36
  • passatgt
    #22535
    staginget meg rakd a herokura :D
  • Jim Morrison
    #22534
    ah, aws-t hogy is felejthettem el, köszi. Meg, hogy x develop y meg prod tök jó. Legalább mindkettőt megtanulom. köszi :)
  • j0nNyKa
    #22533
    AWS-t tanuld meg / hasznald, manapsag ha benne van a CVdben hogy vagod az AWSt, csillagos eg mennyisegu penzt kereshetsz
    ha ram hallgatsz, megcsinalod mindkettore a deliveryt
    jenkins + DO valamilyen teszt szervernek, mondjuk develop branchekbol, AWSre meg deployolod a prod verziot
    ezeket ha megcsinalod, te leszel a munkaeropiac istene
  • Jim Morrison
    #22532
    tárgytalan, flyweight-dependency injection kombóval szépen megcsináltam, könnyen tesztelhető is lett szerencsére.

    Felteszek egy másik kérdést :)

    Front-end és back-end(+ admin felület) 2 külön repoban (lesz). Jenkins+DigitalOcean páros jó megoldás lehet Continuous delivery belövéséhez? CI rész (Travis, stb) már megvan, de a DI-nek csak most olvasok utána, tippek, javaslatok esetleg miket nézzek meg, mire figyeljek?
    // Cél, hogy automatikusan, baromi egyszerűen élesedjenek a szerveren a változtatások természetesen.
  • Jim Morrison
    #22531
    Egy kis design pattern féleségben kellene egy kis konzultáció :)

    (Próbáltam valamennyire értelmes példát összehozni, remélem sikerült valamennyire.)

    A problémám az, hogy van rengeteg Állatnévvel rendelkező osztály (Dog, Lion, Cat, stb stb). Mindegyiknek egy metódusa van, mindegyik egy picit mást csinál, a lényeg az, hogy mindegyik egy tömböt ad vissza objektumokkal. Az, hogy mely osztályokat vegyük elő, a Zoo osztály példányosításakor dől el a példában, a lényeg az, hogy ez kapja meg, mely állat osztályokat kell meghívni és milyen paraméterekkel. Ami fontos, hogy mindegyiknek hozzá kell férnie egy bizonyos wordlisthez. Ez egy több száz, ezer tagból is állható tömb. Előre meg van határozva, hogy melyik állat melyiket kapja meg (példában vagy a magyar, vagy angol wordlistet kap).
    A kérdésem: Mi lenne a leghatékonyabb módja, hogy ha 200 osztály van (Dog, Cat, Snake, ...), és mindegyiket meghívjuk 9-10 különböző paraméterrel, és az általuk visszaadott tömböket kell feldolgoznunk, akkor ennek mi lenne a leghatékonyabb/leggyorsabb megoldása? Mikor a visszakapott tömböt visszakapjuk, azt is tudnunk kell, hogy milyen paraméterrel hívtuk meg (példában lábak száma)
    Magát a wordListet biztosan nem éri meg minden egyes osztálynak 'leküldeni'. Az általuk visszaadott tömböt meg mindegyiknél ugyanúgy kell feldolgozni.

    WordListből nincs sok, csak a tartalmuk jelentős.

    Próba kód:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    <?php

    class Zoo {
    protected $pool = [];

    public function __construct($temp, $legs, $animal)
    {
    // Külön vannak
    // Test: pool feltöltése példához
    $this->pool[] = new AnimalFactory(['magyar', 'szavak'], [4, 3], 'Dog');
    $this->pool[] = new AnimalFactory(['magyar', 'szavak'], 2, 'Dog');
    $this->pool[] = new AnimalFactory(['english', 'words'], $legs, $animal);
    }

    public function start() {
    foreach($this->pool as $animalPool)
    {
    $tmp = $animalPool->start();
    $this->kiir($tmp);
    }
    }

    public function kiir($value) {
    var_dump($value);
    }
    }

    class AnimalFactory {
    private $wordList;
    private $legs;
    private $animal;

    private $obj;

    // Wordlist és lábak száma
    public function __construct($wordList, $legs, $animal) {
    $this->legs = $legs;
    $this->animal = $animal;
    $className = $animal;
    $this->obj = new $className($wordList, $legs);
    }

    public function start(){
    $value = $this->obj->test();
    return [
    'legs' => $this->legs,
    'value' => $value
    ];
    }
    }

    class Animal {
    protected $wordList;

    public function __construct($wordList) {
    $this->wordList = $wordList;
    }
    }

    class Dog extends Animal implements AnimalInterface {
    public function test() {
    return $this->wordList[0] . ' Dog-';
    }
    }

    class Lion extends Animal implements AnimalInterface {
    public function test() {
    return $this->wordList[0] . ' Lion-';
    }
    }

    // Csak egy interface
    interface AnimalInterface {
    public function test();
    }


    // Teszteljük le
    $baba = new Zoo('asd', 3, 'Lion');
    $baba->start();




    // Itt gyorsan kipróbálhatjátok
  • tigeroo
    #22530
    így van, csak most átlagosan keresek a jelenlegi munkahelyemen (ami szintén IT cég, ahol szintén vannak projektek, tudnék beszélni a vezetőkkel hogy poroljunk le pár projektet mert én besegítenék)

    valóban nagyon jó lehetőség, mert tényleg a tanulásért fizetnek. csak sajnos nekem ez nem rentábilis, ezért lehet visszatérnék rá később, amikor már az én tudásom is "alapjáraton" többet érhet... de kb. ez lesz a vége, hogy kapcsolatban maradok velük, és besegítek majd nekik ahol csak tudok.

    nagyon jó lehetőség lenne, csak az a fránya pénz... pedig még tényleg fiatal is vagyok :)

    a tudás pedig tuti hogy valid lenne, mert van 2-3 nemzetközi projektjük, csak ember nincs elég ugyebár.
  • MerlinW
    #22529
    Hacsak nincs valami extra a szerződésben 3 hónapod mindig van hogy eldöntsd tetszik-e, megéri-e neked. Ha úgy érzed hogy corporate valid tudást adnak át, stb akkor megérheti.

    A béremeléssel kapcsolatban: Ha valóban megtanulod gyakorlatban - valóban hozzáértő emberektől - a nagyvállalati fejlesztést trükkjeit, akkor ingyen is megéri elfogadni - persze ha megteteti az ember - de, neked jelenleg pénzt ajánlanak, "befektetnek" azért a tudásért, amit iskolában nem tanítanak, illetve úgy hogy valószínűleg pár hónapig egy fillért sem fogsz termelni a cégnek. Így én - látatlanban - azt mondom hogy pofátlanság több pénzt kérni abban az esetben, ha csak az átadott tudást kérik rajtad számon. Értedhogyértem:)

    Esetleg olyat próbálhatsz, hogy megkérdezed, van-e valamilyen projekt amibe be tudsz segíteni / el tudsz végezni a jelenlegi tudásoddal és az alapján kérsz plusz pénzt.

    Tehát a lényeg az, valóban olyan tudást adnak át, ami megéri-e. Erre van próbaidőnyi időd rálátást nyerni és dönteni, merre tovább. Illetve a te "korodban" - miután teljes munkaidős a téma -, ez akkor valid, ha van annyi félretett pénzed, hogy kipótold a hiányt / ha mégsem jönne össze, meg tudj élni a következő álláslehetőségig.

    Kb ezek a gondolatok jutnak eszembe, ha nekem kellene döntenem, és szükségem lenne a tudásra.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.20. 01:11:37
  • tigeroo
    #22528
    na srácok, képzeljétek, lehet hogy sikerült állást találnom, mint frontend fejlesztő.

    lényegében egy 6 + 6 hónapos munkaszerződésről lenne szó, ahol egy outsourcing cég tanítana fizetésért, plusz idővel egyre több önálló munkát kapnánk, senior mentorok társaságában.
    a bökkenő az, hogy jelenleg másfélszer annyit keresek, mint amennyit ezzel a pozícióval kapnék. ez kisebb fizetés elvileg a 6. hónaptól nőne, plusz amikor lejár a 12 hónap akkor leülhetünk beszélgetni hogy véglegesítenek-e, vagy keresek más munkát (azért 1 év tapasztalattal, miután bekerültem a "szakmai vérkeringésbe" már nem hiszem hogy ezzel probléma lenne)

    na de mit szóltok a kevesebb bér részéhez? őszintén szólva tök jó, és nagyon ritka hogy gyakorlatilag a tanításért és a mentorálásért kap fizetést az ember, ez tényleg egy befektetés a tudásba. de nálam van baba/ház projekt, nem vagyok már fiatal hogy ellegyek kevesebb lóvéval. annyi, hogy a projektek után kaphatunk bónuszt (10%-a a projekt értékének szétdobva a fejlesztők között).


    az érv még a pozíció mellett hogy így nem kellene napi 8 óra után, esténként tanulnom (szerintem tanulnék egy héten annyit, mint most egy hónap alatt!), nagyon jó tech stackkel dolgoznak ami engem teljesen érdekel.

    próbáljak meg alkudni még felfele a béren? a csapat elismerte hogy nagyon lelkes vagyok, és tudják hogy igazán szenvedélyem lett a dolog (tehát nem csak "letudni akarom a napi 8 órát" hanem tényleg érdekel is) - ti mit gondoltok? bepróbálnátok a helyemben valahogy közelíteni a megfelelő bért, vagy nem sok alkupozícióm van?
  • j0nNyKa
    #22527
    akkor 10perc alatt belosz ala egy predist, aztan toljad neki, legalabb le lesz tarolva a cucc, utana meg tudsz gondolkozni egyeb megoldason (mar ha kell), akar amit a macska ir, akar barmi mason - szerintem amugy ilyen nagyobb meretu scrapingnel a tarolas a legkisebb problemad
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2018.01.14. 13:47:23
  • Jim Morrison
    #22526
    jelenleg Goutte-val szedem ki az adatokat. Valamilyen fájlban tárolnám az eredményeket, amit végigolvasva megnézném, hogy mi van adatbázisban és x értéke változott-e (ha nincs adatbázisban egy item, akkor futnom kell még egy kört. Új oldalnál ez akár több száz új lekérés lehet). Adatbázis jelenleg mysql.
    Redist mindenképp szeretnék/lesz - később.
    Jelenleg az a cél, hogy minél elébb elkezdjem az adatgyűjtést.
  • SzirmosSzisza
    #22525
    Alapvetően elég sok dolgot elbír egy sima adatbázis, illetve premature optimization is the root of all evil. Ha tényleg nem bírja már el egy RDMS akkor majd átmigrálod később.
  • j0nNyKa
    #22524
    attol fugg milyen technologiaval irod / olvasod, de altalanos megoldaskent en leraknam redisbe, az buzigyors, meg mindenhez van libraryje
  • Jim Morrison
    #22523
    Ha egy crawlerrel egy csomó mindent kiszedek különböző oldalakról, és szeretném eltárolni, akkor használjak valami saját megoldást a tárolásra, vagy jobban járnék valami előre kitaposott megoldással? WARC fájl? a lehető legkevesebb fölös infót tárolnám el, lényegében oldalanként 4-5 adat lenne ami érdekelne. Lehet valami MAP al járnék legjobban, de akár tömb is elegendő lehetne (és egy fájlban 1 sor 1 tömb ami 1 leszedett bejegyzés)
    Akinek van tapasztalata web crawlerrel, napi pár száz oldal (esetleg ezer) átnézése és bizonyos bejegyzések tárolásában, nyugodtan ossza meg gondolatait :)
    (Azért is akarom letárolni, nem pedig egyből adatbázisba nyomni, mert így visszanézhetem hol csúszott el a dolog, lesz archívumon és véleményem szerint kevesebb adatbázis művelettel megoldható a dolog)
  • Voyager5
    #22522
    Kicsit késői reagálás, sorry :)

    A greenfoxról én csak jót hallottam, szerintem majdnem 0 tudással is ellehet jutni valameddig egy-egy ilyen képzés után.
    Kezdetnek semmiféleképpen sem tartom rossznak, habár úgytudom nem igazán olcsó.

    A legnagyobb igazságot azonban MerlinW írta le a 22519-ben a 4. pontban.

    Sokan tanulgatnak most programozást stb, a jó pénz reményében, de ha nem tekintenek erre hivatásként ( ha nem élvezik a programozást és minden mást ami vele jár ) akkor szerintem pár éven belül ezek az emberkék kihullanak a kosárból.

    És igen hiányszakma, otthon is meg általában külföldön is.
    Én speciel már lassan 2 éve programozok angliában és az itteni viszonyok egészen durvák.
    Egy közepes CV-vel, némi angoltudással, tulajdonképpen nem is kell munkát keresned, megtalálnak maguktól a recruiterek, akkora hiány van...



  • MerlinW
    #22521
    Jah, a Full stack kb annyit jelent, hogy szükség esetén egyedül tudsz menedzselni/fejleszteni egy komplett projektet, front és back-end. Az elmúlt ~20 évem alatt én is full stack lettem, változatosság és fejlődés tekintetében jó dolog. Egyik munkahelyemen front-endeztem, másikon back-endeztem, de mindkét esetben el tudtam látni egy sürgős vagy hiányzó kolléga munkáját, ha arra került a sor. Egyébként sem árt, ha érted hogy működik a "másik" oldal, illetve úgyis kíváncsi vagy rá ha a szakmában dolgozol. Persze egy duplázza a szakmára ráfordított szükséges időt:)
  • Jim Morrison
    #22520
    valamiért nagyon sok kérdést/leírást láttam, hogy mi is az a full stack. Jelenlegi olvasatom szerint annyit jelent, hogy valamennyire értek front-end és valamennyire back-end -es technológiákhoz is.
    Nagyobb cégnél ennek mennyire van létjogosultsága? Megcsinálom a back-endet, majd a designerek által kitalált designt is én fogom lekódolni, vagy hogy megy ez (leegyszerűsítve)?

    Apple leírása pl:
    "As a full stack developer on the IS&T SCI team, you will build high performance, highly scalable, fault tolerant back-ends for critical Apple Supply Chain needs varying from Supply Planning, Demand Planning, Product distribution and so on. You will design and build highly usable, powerful, clean, and beautiful Web UIs"

    Olyan házmesteres/mindenes beütés.
  • MerlinW
    #22519
    1. Az alapokat meg tudod tanulni önmagad, neten van sok prog kezdő oktató anyag. Mindegy milyen nyelven, az alapok ugyanazok mindegyikben.

    2. Kitalálod melyik területtel szeretnél foglalkozni. Back-end, front-end, UI/UX, platform/független/web, vagy adj isten full stack :)

    3. Elvégzel 1-2 kurzust / iskolát, online vagy személyesen. Kitalálsz egy saját projektet és elkezded megvalósítani a tudásod szerint.

    4. Ha ezzel akarsz foglalkozni indul a hivatás. Keresel munkahelyet - sokan keresnek junior-okat, interjún majd tesztelnek és kiderül mindkét fél számára hogy hol tartasz. Ha nem elég, tanulsz tovább, majd újra próbálkozol - lenyomod a napi 8-10 órát, majd hazamész és a nap hátralévő részét a szaksajtó olvasásával, programozással, új technológiák felfedezésével és elsajátításával töltöd.
    Ezt fogod csinálni az elkövetkezendő 10 évedben, és persze utána is, max nem ennyire intenzíven. Ha nem foglalkozol a szakmával szabadidődben, sosem leszel szakember.

    Programozó/IT-s nagyon sok van, de kb 10% a jó szakember. Ez a szakma hivatás, nem 8 órás megyek-jövök meló, ha nem szereted, nem a hobbid, nem foglalkozol vele, az első kollégád/főnököd le fogja vágni és repülsz. A jó szaki jól keres, de ennek természetesen ára van.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.11.25. 17:53:26
  • Woodpecker
    #22518
    Mit gondoltok ezekrol a fel eves tanfolyamokrol? Nekem egy ismerosom jart a green fox academyre ami 4 honap volt bar eleg intenziv heti 5 nap reggeltol estig. De akkor sem birom elkepzelni, hogy az az ido eleg legyen. De allitasa szerint arra jo volt, hogy juniorkent elinduljon, mert a suli altal lett meloja is (bar o jart 2 evet info szakra csak nem fejezte be szval volt alapja). De aki a nullaval megy oda?

    tigeroo #22513
    Ha szeretsz otthon magadtol tanulni akkor ajanlom az Udemy-t. En onnan kezdtem a bootstrapet peldaul. Vannak fent ingyenes kurzusok is de am is 10-15 euro egy anyag (persze megtalalod oket nem legalis forrasokon is :P)
  • Jim Morrison
    #22517
    ja, pár egyetemen indul majd ilyen kurzus, nem diplomat ad, de probalnak csak olyan dolgot tanitani amit valoszinuleg hasznalni is fogsz.
  • Bercy #22516
    Pontosan igy van.
  • SzirmosSzisza
    #22515
    Az a baj, hogy rendes fejlesztőből hiány van, olyanból aki fél-1 évet járt codecool-ba és azt hiszi egyből senior viszont elég sok van. A szomorú az az, hogy egyetemek is ilyen irányba mennek el, legalábbis nálunk BME-n, ha jól tudom lassan indul ~2 éves képzés ami direkt erre megy rá.
  • MerlinW
    #22514
    Miért hányós? Szerintem jó cucc. Nagyobb projekteknél feltétlenül előnyös.
  • tigeroo
    #22513
    engem sem feltétlenül a pénz érdekel. az átlagnál jobban keresek magyar viszonylatban, de azért a IT-s szakemberi béreket sohasem fogom elérni így.

    én egyfelől megszerettem a kódolást, hogy ebből jól lehet keresni az csak hab a tortán. én igazából afféle kiszámítható kreativitásra leltem benne, mert irigyeltem a kollégákat, hogy bejöttek, és reggeltől-estig a problémákon dolgozhattak, miközben nekem számtalan apró-cseprő (olykor felesleges) menedzsment tevékenységet kell csinálnom. van egy jól definiált út, amit be lehet járni (a technológiák elsajátításától kezdve), szerintem baromi rosszul kell valakinek ügyködni, hogy évekre leragadjon mint fejlesztő, és ne tanuljon semmi újat.

    dolgoztam már az "E betűs" szoftverfejlesztő multinál is. ott rengeteg szoftvertesztelő és ui fejlesztő volt, aki végzettség nélkül dolgozta be magát. anno már java fejlesztőt is úgy kerestünk, hogy a leírásban az 1-3 év tapasztalatot is átírtuk 1 évre.

    itt debrecenben nagyon keresettek a java szakemberek, gondolkodtam is rajta, hogy lehet jobb lenne abba belevágnom. de már van egy alap UI/UX, SEO, html, photoshop ismeretem, ami jól jöhet a front-endhez.

    dolgoztam pár IT-s KKV-nál is, az ottani informatikusok elvégeztek egy OKJ-s webfejlesztő tanfolyamot, van egy stabil php tudásuk, és elvannak. ha tudnának angol valószínűleg már inkább egy multinál lennének még több pénzért.

    nálam most a cél hogy minél hamarabb bekerüljek a körforgásba, szóval erre én is kíváncsi lennék, hogy egy műszaki diploma, pár év online marketing, és 2-3 portfólió projekt elég lesz-e váltani.

    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2017.11.24. 20:54:04
  • Woodpecker
    #22512
    3 eve nem otthon elek, szoval nem ismerem a hazai helyzetet, igy az ismeroseimet szoktam kerdezni a temarol. egyik fele azt mondja olyan hiany van ezen a szakteruleten, hogy mar aki kicsit is kepben van felveszik juniornak. Aztan par embertol meg azt hallom, hogy nagyon pro-nak kell lenni kulonben hasalsz az interjun. kivancsi vagyok, hogy a ketto kozott hol az igazsag?

    mi van ha az elejen nem a penz erdekel hanem, hogy melom legyen mert tanulni/fejlodni szeretnek?
  • j0nNyKa
    #22511
    ótényleg typescript egyre menőbb [hányós szmájli], azt mindenképp érdemes átvenni [hányós szmájli megint]
  • Malakai
    #22510
    Adatszerkezetek/algoritmusok
    Szerintem való életben is veheti hasznát, de igen, inkább gondolkodásmódra tanít.
  • SzirmosSzisza
    #22509
    Én szerencsére nem, de általában pár kérdés után azért kitűnik, ha valaki full nem ért a témához.

    Adatszerkezetek/algoritmusok szerintem érdekes, az más kérdés, hogy való életben nem biztos, hogy fel fogod használni, de agytornának mindenképpen hasznosak :)
  • MerlinW
    #22508
    Ez egy jó könyv, kicsit haladó szint, nem túl szájbarágós, de nagyon jól összefoglalja a dolgokat.

    Annyi, hogy miután tisztában vagy az ES6-al, érdemes a Typescript fele mozdulni. Webpack-nak hála baromi egyszerű belőni, és természetesen használhatod mindenhez, legyen az node, react, angular, bármi.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.11.24. 15:37:56
  • j0nNyKa
    #22507
    amúgy a data structure & algorithms témával mennyire érdemes foglalkozni?

    hát.. ad hozzá a tudásodhoz az biztos, bajod nem lesz belőle ha értesz hozzá :)