22786
Html-, css- és php-help
  • j0nNyKa
    #22666
    nem látom még hogy ez miért oldja meg, de ott van leírva:

    "Alternatively, if you don't want to mess around with npm, you can just include IndexedDB-getAll-shim.js on your page. To see an example of how this, look in example.html."

    szóval nem kell hozzá node, csak simán be kell rántani a js fájlt
  • schellj
    #22665
    https://www.npmjs.com/package/indexeddb-getall-shim

    Egyelőre nem engedi máshogy linkelni.


    Ez az.
  • j0nNyKa
    #22664
    mutasd a packaget ami megoldja, ha nem valami webszerveres megoldás akkior fel tudod használni node nélkül is
  • schellj
    #22663
    Alaposabban átgondolva, nem. Ha jó a logikám, akkor a telepített fájlok ugye a node modules mappába kerülnek. E szerint ezek csak modulok és ha nincs node akkor nincs ami értelmezze őket.
  • schellj
    #22662
    Lenne még egy hülye kérdés. Ha itthon megcsinálom a logint, kibővítve npm csomaggal, (mert az egyik megoldja az edge hibát) akkor ezt a melóhelyen tudom használni, hogy nincs fent a nodejs?
  • schellj
    #22661
    Nos, már nem vagyok"jó eszü fiatal". Most lettem 40 éves, de érdekel a dolog. Úgy érzem magam, mint a kamaszgyerek. Fel lettem izgatva, aztán úgyhagytak. :))) És nem vagyok ijedős, ahoz már öreg vagyok. :)
  • j0nNyKa
    #22660
    hát és ez nem ijesztgetés, ez egy szelet, mert még szót se ejtettél az egyéb oldalakról, úgy mint hülye ügyfél, irreális határidők, végtelen adminisztráció, végtelen meetingek, 100 féle process, soft skillek, meg abba is hagyom a sorolást mert felbasz :D
  • MerlinW
    #22659
    A jó eszű fiatalok (~20-25 év) számára nem lesz gond, mert felvesszük őket juniorként és kitanítjuk. Az idősebbeknél inkább, hiszen kizártnak tartom, hogy bármelyik IT cég foglalkoztatna 30-40 éves juniorokat. A suliban kapsz egy elméleti lökést és minimális gyakorlatit, többnyire elavult technológiákkal és metódusokkal. 95%-ban rajtad múlik a fejlődés.

    Az a tényt veszik sokan figyelmen kívül, hogy az IT nem csak szakma, hanem hivatás. Ha nem szereted, nem foglalkozol vele a napi 8 órán túl még legalább 4-et az első 5+ évben, akkor nem jutsz sehova. Amellett hogy meg kell tanulni (és érteni) ezer dolgot, pár havonta jönnek új technológiák, amiket szintén be kell nyalni, különben lemaradsz (főleg a javascript világ, de mostanában a Java, Go, Python oldalon is nagy a rush).

    Az IT egy baromi jól fizető szakma, viszont arányosan nehéz is. Jonny írta hogy válassz irányt; frontend, backed stb. Az a kezdő irány. Utána úgyis meg kell tanulnod a többi oldalt is. Hozzá kell tudnod nyúlni a backend-hez minimum 2-3 nyelvben, objektumorientáltan programoznod best practice-el, patternekkel, tudnod kell unit és e2e tesztelni, tudnod kell használni a célnak megfelelő framework-öket, bizonyos szinten ismerned kell a devops részt, a felhő szolgáltatásokat, kényelmesen kell tudnod használni a Linuxot, a webszervereket, adatbázisokat, protokolokat (http, titkosítás, socket, stb).

    A html + css + vanilla javascript ismerete az olyan mint a házi orvosi asszisztens. Hosszú az út a háziorvosig és még hosszabb a szívsebészig.

    Ijesztegetés vége :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.07.25. 14:09:00
  • schellj
    #22658
    Értem ezen elgondolkodom, mindenképpen. Az a jó ebben a történetben, hogy erre a képzésre kb 25 ezren iratkoztak be, tehát lesz ebből még problem. Ja és úgy hirdették, hogy nem kell hozzá előképzettség. Magamból kiindulva elképzelem milyen lesz a felhozatal a végére.
  • j0nNyKa
    #22657
    csak az előbbi esetben válogathatsz száztriliárd tanár / kurzus közül, utóbbit meg valszeg valami 1 random hülye rakta össze
  • schellj
    #22656
    Hát igen ez körvonalazódott benn is. Viszont augusztusban lesz ennek egy záróvizsgája, ami feljogosít arra, az állam által kijelölt rendes IT-s képzésekből lehet választani ami szintén ingyenes lesz. Arra számítok, hogy az már jó lesz. Úgy tudom az nem ilyen gyorstalpalós történet.
  • j0nNyKa
    #22655
    ujuj pont azért kérdeztem, mert "jason szerveren keresztül" és társait "tanították", szóval tegyük fel hogy inkább semmit, sőt..

    amit én csinálnék, hogy bejutnék valahogy skillshare-re, tele van a net 3 hónapos ingyenes bejutási lehetőségekkel, és felkeresném a legtöbbet nézett általános webtechnológia, html, illetve css alapozó kurzusokat
    aztán tanulnék valami css preprocessort, mondjuk sass-t
    eddig a pontig eljutni mondjuk legyen 1 hónap, napi 3-4 óra ráfordítással
    aztán javascriptből a határ a csillagos ég, de arra rászánnék a maradék 2 ingyen hónapban minden elérhető percet az életemből
    na, ezen a ponton fogsz tudni kérdést feltenni :) plusz jó eséllyel egész értelmesre megírni pl ezt a belső rendszereteket
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2020.07.25. 12:41:35
  • schellj
    #22654
    Training 360-as videók. Ha ez mond valamit.
  • schellj
    #22653
    Csináltunk egy alap weblapot, aztán login oldalt is hozzá, táblázatban tárolt felhasználókkal jason szerveren keresztül. Volt Neumann elv és hálózati ismeretek. De mivel egy valaha felvett video sorozat ezért nincs kitől kérdezni. Teleírhatnám az egész fórumot, hogy mit nem értek. Alap design, url, kép beágyazás főmenü létrehozás tiszta. A bajom a scriptekkel kezdődött és hiába néztem meg 5x nem lett tisztább. Ismerősöm aki segítene nincs, túrom a netet, de mint írtad a kérdés feltevés is sokszor rossz, tehát a válasz sem az amire szükségem van. :)
  • j0nNyKa
    #22652
    "Leoktatták a html, css3, és javascript alapokat." ez pontosan mit jelent?
  • schellj
    #22651
    Nos. Azt tudom, hogy jobban belecsaptam a lecsóba, mint kellene. És megértem, ha idegesítő vagyok. Az egész azzal kezdődött, hogy elkezdtem a nagy nemzeti it képzést. Ez egy szintfelhozó tanfolyammmal kezdődik, ami nekem is meglepő volt, hogy vállalati webfejlesztést tanítanak. Ez teljesen online és személytelen. Leoktatták a html, css3, és javascript alapokat. Megtetszett, érdekel a dolog. Gyakorlásképpen megcsináltam azt a felületet, amin most is dolgozom. Alapban szépen működik is, de aztán jöttek az igények és szeretnék ennek megfelelni. Nos úgylátom, hogy ezen igények kielégítése egy nagy ugrás ahoz képest ahol tartok, ezért kértem itt segítséget. Ez a rövidtávú cél, hogy ez működjön. Hosszú távon szeretném ezt alaposan megtanulni.
  • j0nNyKa
    #22650
    én olyan kérdésekkel kezdenék hogy:
    - mit akarok rövidtávon?
    - mit akarok hosszútávon?
    - a mit akarok kérdésekre egyáltalán a programozás-e a válasz?
    - milyen programozós irányokat ismerek?
    - a mit akarok kérdésre melyik irányok illenek ezekből?
    - ha ezen a ponton a javascriptet találtam, azon belül mit akarok? backend? frontend?
    - és azon belül?
    - ezen a ponton milyen lehetőségeim vannak tanulni?
    - stb stb, és majd X kérdés múlva jutnék oda, hogy egy adott projektben egy adott nyúlfasznyi problémát hogyan oldjak meg (teszemhozzá azért azt a szintű "problémát", hogy "how to delete a variable in javascript", a google-től meg a stackoverflow-tól érdemes megkérdezni)
  • schellj
    #22649
    Akkor mi a helyes kérdés? :)
  • j0nNyKa
    #22648
    fölösleges, amúgy unset, de nem ez a helyes kérdés
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2020.07.25. 11:30:38
  • schellj
    #22647
    Nem lehet valami utasítással törölni azonnal a létrejövő duplikátumokat? Csak agyalok.
  • j0nNyKa
    #22646
    tulajdonképpen igen
  • schellj
    #22645
    Akkor ha jól értem duplán csinál változókat?
  • MerlinW
    #22644
    Jaja
  • j0nNyKa
    #22643
    jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj úristen tényleg, a jquery is csinált változót az összes id-ből
    hahahahahahahahahahahahahaha
  • schellj
    #22642
    Nos arra az elhatározásra jutottam, hogy megoldom gombokkal a felület választását. A munkahelyemen használjuk a felületet, de nincs rendszergazdai jogosultságom, ezért nem tudok mindent használni, a visual studio is portable verzió. Otthon ki van alakítva a fejlesztői környezet node.js, github, stb. De onnan meg nem működnek a linkek csak belső hálózatról. Így nem egyszerű, amúgy sem egyelőre. Tehát kapnak 3 gombot és választgassák ki.
  • schellj
    #22641
    Köszönöm a segítséget. Próbálkozom.
  • MerlinW
    #22640
    1. Nevezd át az id-ket. Edge < 16 idióta és meghal ha ugyanolyan neve van egy element-nek mint egy változónak.
    2. Frissítsd az Edge-t (18-ban javították)
    3. Használj getElementById-t, querySelector helyett

    Azt tudom, hogy Edge bug-ról van szó. Bármit mondasz Edge egy rakás szerencsétlenség, ezért is dobta MS hamar. Az új Chromium alapú Edge jó.

    TLDR;
    - Használjatok Chrome, Firefox, Opera, Safari-t és tanulhatod/használhatod az új dolgokat.
    - Használjatok IE10-11 / Edge 16-18-at és tanulhatod/használhatod a 11+ éves javascript megoldásokat.

    Ön dönt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.07.24. 18:32:43
  • schellj
    #22639
    Ha chrome-ban futtatom a felületem, akkor semmi nem úgy működik, ahogy várnám, de erről beszéltünk. Ezért erőltetem az edge-t.
  • j0nNyKa
    #22638
    edge-et engedd már el, nem böngésző
  • schellj
    #22637
    juppi működik, chrome-alatt, viszont edge-ben hibát kapok.

    SCRIPT438: SCRIPT438: Object doesn't support property or method 'login'
    ezt.
    Kezdek agybajt kapni. :) Bogarászom a netet közben megoldásért.
  • j0nNyKa
    #22636
    na ez igy mar gizda, szeeeeeeeeeep kod, imadom (en vanillazok az elmult evekben, azer kotozkodok)

    amugy kommenteket irhatnal oda hogy mi miert tortenik, en ha kezdo lennek, gecire megijesztene ez a kod :) az egesz flow-t nem latnam, hogy hogyan nez ki (tehat hogy pl a js oldal az a login fuggvenynel kezdodik, es miert ott, es hogyan, es stb)
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2020.07.24. 09:37:11
  • schellj
    #22635
    Köszönöm. Megpróbálom ez alapján illetve jól áttanulmányozom. Ehhez képest tényleg ákom-bákom az enyém.... Egyelőre, de nem adom fel.
  • MerlinW
    #22634
    Jó, így tudja a compiler hogy objectről van szó és nem sír mikor prop-ot akarok hozzácsapni. Aztán lehet, hogy tudja, az init sosem árt (rég dolgoztam vanillával, ~4 éve csak typescript, ammeg anyázik ugye, ha undefined-ot akarok object-ként használni).
    De már nincs ott, egyszerűsítettem, felesleges az a fg ide.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.07.23. 23:20:41
  • j0nNyKa
    #22633
    const values = {}; jó lesz a 9. sorban?
  • MerlinW
    #22632
    main.js

    "use strict";

    const users = [
    { username: 'adam', password: '123', page: 'index1.html' },
    { username: 'bela', password: '456', page: 'index2.html' },
    ]

    const getInputValue = selector => document.querySelector(selector).value;

    const login = () => {
    const authUser = users.filter(user =>
    user.username === getInputValue('#username') &&
    user.password === getInputValue('#password')
    );
    navigate(authUser);
    }

    const navigate = (authUser = []) => {
    if (authUser.length) {
    window.location.assign(authUser[0].page);
    } else {
    //blame
    }
    }


    index.html

    <!doctype html>
    <html lang="en">
    <head>
    <meta charset="utf-8">
    <link rel="stylesheet" href="styles.css">
    </head>
    <body>
    <div class="login-container">
    <div class="username-input"><input id="username"/></div>
    <div class="password-input"><input id="password"/></div>
    <div class="login-button"><button class="btn btn-login" id="login" onclick="login()">Login</button></div>
    </div>

    <script src="main.js"></script>
    </body>
    </html>

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.07.23. 23:13:23
  • schellj
    #22631
    Rendben. Megmondom őszintén ezek a ciklusok egyelőre nem férnek a fejembe. Túrom-túrom.
  • j0nNyKa
    #22630
    egyelőre
    és ne kukázd, mostmár túrjad addig amíg nem:
    - működik helyesen
    - érted hogy hogyan működik
    - érted hogy miért működik
  • schellj
    #22629
    ok. Tehát kuka az egész. Azért van ugyanaz 2x mert egyenlőre tesztként vannak benne, de akkor azt átírom különbözőre. És a for ciklust is javítom.
  • j0nNyKa
    #22628
    hátő lehet ám bemásolni kódot ide sgre, a for ciklus tele van hibával, az ifnél nincsenek {} -ek, össze vissza van tabolva, éshát honnan szüljük meg hogy melyik selectorod mit akarna csinálni? így azér nehéz
    meghát ellenőrzöd hogy a username meg a password egyeznek-e, és mindkét példádnak ugyanaz a userneve meg jelszava, az wtf? a 2. objektumhoz sose jutsz le, hisz ha az igaz akkor az első is

    valami code formattert használj, tuti van abban a progiban amiből screenshotoltál, aztán meg... tyű....
    - mellesleg a users-t már nem definiálod felül később úgyhogy az const
    - fölösleges üres sorok
    - meg ki tudja még milyen csodák az első 11 sorban
  • schellj
    #22627
    Átnéztem és nem értem miért .ht-t akar nyitni. Mindenhol html szerepel.