22786
Html-, css- és php-help
  • strepsils
    #22706
    Köszi ez nekem teljesen jó. Igaz nem értem a felét de a lényeg hogy működik. (Az enterre működést javítottam mert azt kifelejtetted :) )
  • MerlinW
    #22705
    Tessék. Ez sem szép, de én sem foglalkoztam vele 10 percnél többet. Ebből meríthetsz ötletet.
  • strepsils
    #22704
    Köszönöm! A vessző nálam sem működik . most itt tartok https://jsfiddle.net/970caLf8/59/
    Lehet hogy a lecserélős módszert kéne alkalmazni ? Van valami olyan kód ami kikeresi a vesszőt és lecseréli legalábbis c++ ban úgy lett megcsinálva.

    Amit még nem tudok hogy lehet az input rublikát felnagyítani . Mert minden más nagyul a <h1> formulára , meg a css ből vezérelve is minden nagyul de az a rohadék input mező nem . A size="100px" csak a rublika hosszúságát változtatja (text módban).
  • Malakai
    #22703
    1. Html-ben egy number input-nál úgy lehet float-ot használni, ha step attribútumként egy tizedest adsz meg.

    Pl. 2 tizedesig:

    <input type="number" step="0.01" />


    Amennyiben ezt teszed a javascript oldalon parseInt helyett parseFloat-al kell beolvasni.

    Ha float-ot használsz érdemes szem előtt tartani, hogy amiatt ahogy a javascript tárolja a float-ot várhatóak precizitás béli problémák.
    Ha nem kerül túl nagy számokkal használatra, akkor egyszerűen lehet tizedesig kerekíteni.

    Pl.:

    function roundTo(num, dec = 2) {
    const pow = 10 ** dec
    return Math.round(num * pow) / pow
    }


    2. Itt a probléma, hogy sajnos a magyar tizedes vesszőt használ, míg a number input tizedes pontot vár. Ennek kezelése OS/böngésző/nyelv függő. Firefox támogatja a lang attríbutumot az input-on, amit ha pl "hu"-ra állítasz, akkor elfogadja a vesszőt (és a pontot is). Sajnos Chrome ezt nem támogatja és ő mindig pontot vár.

    Megoldás sajnos nem egyszerű, mert chromium number input ezen funckiója még mindig a blackbox mögött van és nekem egy "pont" input event szimulálásával sem sikerült átverni, max elég béna módon egyből egy 0-át is odarakni a pont mögé, amikor vesszőt ütsz.

    Amennyiben fontos, egy megoldás, ha felhagysz a type="number"-el és sima sima szövegeset használsz inkább. Ez esetben sok kényelmi funkciót viszont újra kell implementálni.

    Valami nagyon minimál példának:

    <input type="text" inputmode="decimal" pattern="-?[0-9]+([\.,][0-9]+)?" />


    3. Ez a legegyszerűbb.


    // ...
    osszeg_input.value = parseInt(osszeg_input.value) + parseInt(ujszam_input.value);
    ujszam_input.value = '';
    ujszam_input.focus();
    // ...
  • strepsils
    #22702
    Köszi király vagy! Már csak három problémám van .1 Float számokkal kell dolgoznom 2 A numerikus pad vesszőjét kéne tizedespontnak használni. 3 A hozzáadandó rublika törlődjön ki a bevitel után hogy a következő számot egyből lehessen is gépelni.
  • QuippeR
    #22701
    Ha jól értettem, akkor nagyjából ez kell neked.

    Nyilván nem a legszebb kód, de elvileg azt csinálja, amit akartál. Meghagytam a magyar neveket, ha már úgy kezdtél neki.
    Kell két elem, az egyikben az összeg, a másikban az új szám.
    Ahhoz, hogy enterre menjen, kell egy form, aminek az onsubmit eventjét megállítjuk (return false), különben újratöltené az oldalt.
    És hát értelemszerűen valid html meg js kell, ami szintén hibádzott pár helyen.
  • strepsils
    #22700
    Valaki érdemileg tudna segíteni ebben hogy két számot hogy adjak össze? Tudom hogy szar de hogy kéne kijavítani a kódot?
    Egy beadó rublika kell amibe mindig írom az új számot.
    És egy eredmény kijelző.
    De a következő össeadást mindig az eredményhez kell hozzáadni.
    Először tehát nulla az eredmény, aztán mindig van egy szám az eredmény rublikába amihez hozzá kell adni a következő számot.
    És nem lehet egérrel klikkelni ! Enter leütésére akarom hogy haladjon a program. Rohadtul nem értek a html JS hez tudom hogy szar a szintaxis de nem érek rá napokig ezt olvasni így is ráment a c++ ra rengeteg órám mire megtanultam csak az meg nem fut a régi gépen. Tehát azért kellene html ben megoldani .

    <!DOCTYPE html>
    <head>
    <meta charset="UTF-8">
    <link rel="stylesheet" href="összeado.css"type="text/css">
    <title>Összeadás</title>
    <script>
    function gomb() {var szam1, szam2;
    szam1+szam2;
    }
    </script>

    </head>
    <body>

    <input id value >

    <button oneclick="gomb()">Küldés</button>

    </body>
    </html>
  • SzirmosSzisza
    #22699
    Én is akartam linkelni a https://www.w3fools.com/ oldalt de úgy néz ki már nem aktuális.
  • Malakai
    #22698
    w3schools-nak nincs köze a W3C-hez. Én nem szoktam ajánlani, de bennem még bennem van a régi rossz hírneve az oldalnak.

    MDN, ha referencia oldal, azt már régóta nem csak mozilla community szerkeszti, hanem már Google is elfogadta, mint webes doksi pl és ők is szerkesztgetik. Gondolom amíg a web.dev nem tartalmaz majd átfogó referenciákat.

    Ha meg tutorial oldal úgy általánosan, akkor szerintem freeCodeCamp.
  • MerlinW
    #22697
    A w3c meg az egész web atyja, ők döntenek a szabványokról.
  • Zsombor99
    #22696
    Köszike, én a html.am oldalt ismerem, ott is sok mindent leírnak, a funkciókat még példákkal is megmutatják.
  • MerlinW
    #22695
    Itt nézelődj, ha nem megy valami
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.02.15. 12:37:48
  • Zsombor99
    #22694
    Köszönöm.
  • Neocortex
    #22693
    background-attachment: fixed;
  • Zsombor99
    #22692
    Lehet, hogy csak én vagyok "bénabéla", de mi a paramétere annak, hogy a html oldal háttere ne gördüljön, hanem töltse ki a böngésző ablakát és csak előtte gördüljön az oldal tartalma?
  • SzirmosSzisza
    #22691
    Reszponzív dizájnra keress rá.
  • realathos
    #22690
    html szerkesztesnel meg tudom adni azt, h az oldal elrendezeset mindig igazitsa az adott eszkozhoz? h egyszerre jol nezzen ki aszatali gepen es okos telon? ha igen, hogyan?
  • j0nNyKa
    #22689
    ma 50% off a webstorm
  • Dobronski
    #22688
    laptopon :D
  • Bercy #22687
    Jellemzően 34" ultrawide-ot használok, de a covid óta ritkán járok be az irodámba, így marad a laptop monitor. Régebben azt hittem képtelen lennék egy kis laptop monitoron dolgozni, de egész jól megszoktam. Őszintén mondom, hogy backend fejlesztéshez nekem elég. Egyik asztalon van az IDE másikon általában teminal amivel teszteket futtatok és magic mouse 2 ujj swipe gesztussal váltok az asztalok között. Így elég gyors.
  • MerlinW
    #22686
    ÖÖ nem egy port van a monitorokon, bedughatod mindkettőbe és egy gombnyomással váltogathatod a forrást :)
  • j0nNyKa
    #22685
  • Neocortex
    #22684
    2x24" meg egy kis szar 19" ami jó a sidebarra plusz email kliensre, sok monitorral nem jön ki olcsóbban mint az ultrawide?
  • Jim Morrison
    #22683
    uh, hát akkor helyed is van bőven :)
    jómagam ultrawide on gondolkodom, notebook kijelzővel együtt már szerintem kompromisszum mentes megoldás a mindennapokra.sok monitoros (3/3+) űrhajó meg majd a jövőben valamikor... :)

    @Cat, az se gyenge, én lehet nem bírnám :)
  • SzirmosSzisza
    #22682
    Én csak a laptopot használom már kb 2 éve, néha jó lenne egy extra monitor, de macerás lenne asztali géppel cserélgetni (asztali gép játékra van, laptop meg munkára) de igazából már megszoktam, tiling wm miatt egész kényelmes.
  • MerlinW
    #22681
    Én 2x 32" 1x 27", de teljesen igény és egyénfüggő. Valaki ultawide-ot használ kódolásra 90 fokban elfordítva, stb.
  • Jim Morrison
    #22680
    kíváncsiságból: milyen monitor setup mellett dolgoztok? 2 külső fhd monitor / 1 4k-s / esetleg egy ultrawide, stb?

    Home office miatt monitort kéne vennem, és még fogalmam sincs mi lenne a megfelelő, elsősorban melóhoz. Szokásos webdev meló, ide, böngésző, cli amit jó látni. (mondjuk cli t általában a notebook kijelzőn 'hagyom')
    // ultrawide+4k monitoros tapasztalatom sincs, azért is kérdezem :)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2020.11.22. 15:21:14
  • djadji
    #22679
    Sejtettem, mert azért megtaláltam volna. Köszönöm, akkor megnézem a JS-t.
  • j0nNyKa
    #22678
    kell hozza javascript, nincs contains selector css-ben
  • djadji
    #22677
    Hello! Segítséget szeretnék kérni CCS-ben. Adott egy html táblázat.
    Szeretném a cellák hátterét szinezni, aszerint, hogy mit tartalmaz a cella. (A HTML kódhoz nem férek hozzá, tehát pl ID-ket, ilyesmit nem tudok beállítani)
    PL, legyen sárga a cella háttere, ha Béla van a cellába írva, KÉK ha Sanyi, és lila, ha 12 (esetleg piros ha 23nál nagyobb?)
    Lehet ilyesmit CSS-ben megadni? Sehol nem találtam infót arra vonatkozóan, hogy a cella érték alapján lehet e kezelni...
    Köszönöm a segítséget előre is!
  • schellj
    #22676
    Neked is köszi.
  • j0nNyKa
    #22675
  • schellj
    #22674
    Köszi. :)
  • Woodpecker
    #22673
    Második és harmadik találat...
  • schellj
    #22672
    Pontosan mit takar a polyfill kifejezés?
  • j0nNyKa
    #22671
    jóvan én is így csapongtam az elején :) trial and error level 100!
  • schellj
    #22670
    Értettem. Akkor maradok annál, hogy átírom az id-ket. :) Nem csapongok. :)
  • MerlinW
    #22669
    Gondolom valamiféle polyfill. Ettől függetlenül ha 3 sornyi kódod van akkor nem polyfill-elsz, hanem alapból úgy írod meg a kódot hogy az mindenhol működjön :)

    Én már ott elvesztem, hogy két napja még alap for ciklussal volt probléma, ma meg már node.js-ezünk :D
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.07.26. 16:06:10
  • MerlinW
    #22668
    De nem tudom miért akarod úgy megoldani, ha csak egyszerűen át kell nevezned az id-kat...
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.07.26. 16:03:22
  • schellj
    #22667
    Stackoverflow-n volt róla értekezés. Állítólag működik. Egyébbként az új edge-ben müxik simán is, csak meg kell erőszakolnom az IT-t, hogy rakják már fel. Na ez nem lesz egyszerű. :)