22786
Html-, css- és php-help
  • Harder
    #125
    Tudtam hogy ki fogok hagyni vmit :/
    Szóval ezt töltsd le a lenti linkről:

    Advanced Poll 2.0.2
  • Harder
    #124
    Ez egy PHP script, le kell tölteni, és feltölteni majd beállítani egy PHP/SQL alkalmas szerverre (pl. www.bixerver.com, www.ultraweb.hu)

    http://www.proxy2.de/scripts.php

    A csomagban van egy nagyon korrekt telepítési útmutató, install után már csak be kell állítani és beilleszteni a honlapodba :)
    pár perc alatt megvan az egész. :)

    Harder
    www.gyik.com
  • 2XP
    #123
    http://www.supergamez.hu/listazas.php3?id=1034672639&order=reverse&index=3#35
  • szjozsef
    #122
    Szevasztok ! Ha megvan valakinek a PHP 24 óra alatt, dobjon már eg ylinket, vagy tudok ftp-t mondani, ha valaki fel tudja tölteni.Légyszi segítsetek!
  • Dodi
    #121
    Tényleg jó! Hol lehet ilyet létrehozni?
  • Harder
    #120
    Szia!

    Nézd meg a lapomon (jobboldalt a szavazást), hátha ilyesmire van szükséged. Egyszerű feltenni és beállítani, több szavazást is csinálhatsz egyidőben, te adod meg hogy adott szavazat után mennyi időnek kell eltelnie az újabb szavazás után, van comment lehetőség stb..

    Harder
    www.gyik.com
  • Dodi
    #119
    Tud e valaki valahol olyan ingyenes szavazógépet, ami nincs lekorlátozva, így 1 gépen többször is lehetne szavazni egy témára?
  • 2XP
    #118
    Gondolom a prog.hu nyomán raktad fel a régebbit, de nem kell aggódni, az újabb telepítekben csak annyi más, h máshol vannak a sorok, vagy teljesen hiányoznak. Szerintem sokkal egyszerűbb azt telepíteni.

    Vagy megpróbálkozhatsz Bruce Lee ötletével, bár nem tudom, h az övé hanyas verzióta rakja fel.
  • 2XP
    #116
    Egy megjegyzés: a 24h alatt könyv a PHP4-gyel foglalkozik...
  • PetruZ
    #115
    Belenéztem a hivatalos PHP4 help-be és ott ezt találtam: "A logikai adattípus a PHP 4-esben került bevezetésre." Mint írtad, te még 3.x-et használsz, szóval sztem itt a bibi. Bár ez továbbra sem hiba!
  • PetruZ
    #113
    Nem paradoxon. Sztem te a logikai _kifejezés_ és a logikai _típus_ fogalmát akarod keverni azáltal, hogy a 'true' (talán jó Pascal-os beidegződésből) szerinted boolean típusú. Boolean típusra gyakorlatilag nincs szükség, de a boolean kifejezés látszólag ilyen típust ad vissza.
    A 'true' változót úgy ismeri fel, hogy az egy rendszerszintű konstans, 1-es értékkel és logikai kifejezésben (pl. feltételvizsgálat) használható, mivel a logikai kifejezés eldöntésének az az alapja, hogy ha az eredmény nulla, akkor hamis, ha egy, akkor igaz.
    Pl. az 'if(true)...', az 'if(1==1)...', az 'if(true==1)...', az 'if(true!=0)...', az 'if(1!=0)...', stb. mind helyes és igaz lesz.
    Kicsit nézd át jobban a logikai kifejezések magyarázatát, szerintem csak vmi régi berögződés zavar téged. Az elgondolásod jó, csakhogy ezen már túlléptek, nincs szükség ilyen típusmegkötésekre.
  • PetruZ
    #111
    Ennek egyszerű oka van: a true egy integer konstans, értéke pedig 1. :) Boolean kifejezésekben bármilyen eredmény, ami 1-et ad, az igaznak minősül (a 0 pedig hamisnak), nem kell logikai típusokat használni. Nem vagyok biztos benne, de azt hiszem, php-ban nincs is ilyen típus (nincs rá szükség).
  • 2XP
    #109
    De én úgy akarom megoldani, h a görgetéssel ne csak a fram menjen, hanem az egész oldal.
  • PetruZ
    #108
    Azért ne felejtsük el, hogy az iframe igen magas biztonsági kockázatokkal jár, így sok helyen le van tiltva (pl. nálam is). :) Használható helyette normál frame, bár ilyenkor természetesen az oldal összeállítása bonyolultabb (a split-ek pontos bemérése miatt).
  • Bruce Lee
    #107
    szerintem te most az iframe-ről beszélsz, ahhoz még php sem kell :)

    Pl.:
    <IFRAME SRC="http://a.beszurando/file/neve" HEIGHT="200" WIDTH="100" NAME="belsokeret"></IFRAME>
  • 2XP
    #106
    Ehh, rossz helyre írtam :( Bocsi!
  • 2XP
    #105
    @406
  • 2XP
    #104
    Én még sajnos mindig nem értek a php-hez, de lenne 1 oldal, amit szerintem azzal lenne a legegyszerűbb megoldani. Arról lenne szó, h az oldalon egy bizonyos helyre kellene betölteni az aloldalakat, pl. 1 keretbe. Ha jól gondolom így működik a postnuke is. Nagyon bonyolult ezt megoldani?
  • Bruce Lee
    #103
    az ilyen szempontból tényleg gáz :(
  • 2XP
    #102
    Menni fog, még a modemes korszakomban kipróbáltam, de sok helyen máshol lesz a sor, és van olyan is ami teljesen hiányzik.
  • 2XP
    #100
    Én meg nem tudom összehozni, mert rádiósnetem van, ami helyi hálózaton kapcsolódik, az meg nem teteszik az apache-nak :(
  • Bruce Lee
    #99
    Nagyon egyszerű, bátran vágj bele :)

    Töltsd le ezt: PHP Triad 2.2 for windows
    http://sourceforge.net/projects/phptriad

    Indítsd el az install-t, fel fogja tenni szépen az Apache webszervert, a PHP-t és a MySQL-t, gyakorlatilag használatra kész állapotba (ha jól emlékszem).
    Az Apache config-ban (pl. C:\apache\conf\httpd.conf) módosítsd azt a pár sort amit kell (268. sor = port 80 / 275. sor = ServerAdmin [email protected] / 301. sor = DocumentRoot "C:/a/honlapod/helye/a/gepeden/") stb..

    Indítsd el a winmysqladmin-t ("Start-programok ..." stb.), van egy olyan fül rajta hogy "my.ini Setup". Annak a végén van egy ilyen rész, töltsd ki a user nevet és jelszót, majd ezzel tudsz kapcsolódni az sql szerverhez

    [WinMySQLadmin]
    Server=C:/apache/mysql/bin/mysqld-nt.exe
    user=idejönaneved
    password=idejönajelszavad


    Indítsd el az Apache-t (szintén "Start - programok ..." stb..), és már használhatod is. :)

    ha vmit módosítasz a conf. file-ban akkor indítsd újra a szolgáltatást.

    kb ennyi jutott most eszembe, sok sikert hozzá :)
  • 2XP
    #96
    http://prog.hu/article.php?ldid=4
  • ikozaeder
    #94
    hogyan lehet chatet beilleszteni az oldalunkba? PL:irc
  • youth #93
    OK köszi, akor inkább még ezt hagyjuk...
    Most próbálgatok mást (táblázatok, marquee, stb..) egyszóval alkotok :DD
  • Borg
    #92
    De ez nem marquee.

    Egyszerűen le van programozva JS-ből, hogy x időközönként tegyen hozzá, illetve vegyen el betűt, igy úgy néz ki mintha menne a szöveg...
  • youth #91
    Hát hirtelen nem tudok mást mutatni, talán ez is erre a szisztémára épül fel vagyis mozog... nekem ez is jó lenne csak akkor ki tudnád szedni?
    előre is köszi

    http://www.blue-byte.hu/fo.htm
  • Lazarus
    #90
    Hát az gondolom egy pettyel összetettebb.
    Mutasd meg az oldalt és kiszedem a scriptet
  • youth #89
    Aha de akkor hogy?
    mert nem egy honlapon látta ilyet...
  • Borg
    #88
    A marquee nem JS kód, tehát nem kell SCRIPTbe rakni.
    Az sima HTML kód.

    Valamint a marquee-val nem lehet a status barra hatni, az egész más, mint ahogy a péda oldalon is láttad.
  • youth #87
    Ááá
    Köszi ez bejött és neked is köszi Bruce Lee :)
    De lenne ezzel kapcsolatban egy (remélem) utolsó kérdés: hogy lehet megcsinálni azt hogy ez mozogjon mint amit a Marquee-vel el lehet érni, próbáltam billeszteni a scriptbe a Marquee-t de semmi, hogy lehet ezt megcsinálni?
  • Borg
    #86
    #83

    Értelem szerűen

    HTML
    HEAD
    SCRIPT
    window.status="Szia";
    /SCRIPT
    /HEAD
    BODY
    /BODY
    /HTML

    Tagokat persze kacsacsőrök közé. Általában a script részt a headbe rakjuk.
  • Bruce Lee
    #85
    Tessék, itt egy nagy kupac status bar javascript, lehet válogatni, melyik tetszik :)
    mindegyikhez ott a forrás és a beüzemelés módja :)

    http://www.wsabstract.com/script/cutindex19.shtml
  • youth #84
    Most ha én csak annyit akarok kiiratni hogy "szia" akkor mit kell leírni ebből az egészből a scriptek közé? Ja és ha scriptet szeretnék elhelyezni akkor a két head közé esik?
    Köszi :)
  • Borg
    #83
    PS: de ha pl két SCRIPT tag közé zársz egy windows.status="Ez lesz kiirva alul"; sort, akkor "Ez lesz kiirva alul" :)
  • Borg
    #82
    Jaaa. Az más:)

    Azt status bar-nak hivják, és JSből lehet programozni (JavaScript).

    Na, szal pl ezt nézd meg, ez az én oldalam.
    Ha bejött a főoldal, alul látni fogod, hogy órát, dátumot, egyéb infókat jelenit meg a statusbarban.

    Ha nyomsz egy jobbklikk forrás megjelenitését, akkor abban ezt találod:
    SCRIPT
    top.document.title="- ( Chronowerx HQ ) - ( Index ) - ( =HUN= )";
    var Napok = new Array ( "Vasárnap", "Hétfő", "Kedd", "Szerda", "Csütörtök", "Péntek", "Szombat" )
    var Honapok = new Array ( "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12" )

    function IdoKiiras () {
    var pillanatnyi_ido = new Date()
    var aktEv = pillanatnyi_ido.getYear()
    if (aktEv<1000) aktEv = aktEv+1900
    var aktHonap = pillanatnyi_ido.getMonth()
    var aktHonapNapja = pillanatnyi_ido.getDate()
    var aktHetNapja = pillanatnyi_ido.getDay()
    var aktOra = pillanatnyi_ido.getHours()
    var aktPerc = pillanatnyi_ido.getMinutes()
    var aktMasodperc = pillanatnyi_ido.getSeconds()
    window.status = "( " + aktEv + ". "
    + Honapok [ aktHonap ] + ". "
    + aktHonapNapja + ". ) - ( "
    + Napok [aktHetNapja ] + " ) - ( "
    + (( aktOra < 10) ? "0" : "" ) + aktOra
    + (( aktPerc < 10) ? ":0" : ":" ) + aktPerc
    + (( aktMasodperc < 10 ) ? ":0" : ":" ) + aktMasodperc
    + " ) - ( Chronowerx HQ ) - ( Index ) - ( =HUN= )"
    setTimeout("IdoKiiras()",1000) }
    /SCRIPT

    Ebből végülis a window.status a lényeg, ennek az értéke lesz a status bar-ban, és a végén a függvényt a setTimeout zárja, ez határozza meg, hogy másodpercenként frissüljön a statusbar (tehát menjen az óra:).

    Ha valamit nem tudsz kisilabizálni ebből, kérdezz:)
  • youth #81
    Aha most már ezt is megtanultam :))
    De hogy kell beteni úgy hogy ne a honlapon jelnejen meg hanem azon a kis részen az explorer alján?
    Nem tudom jobban elmagyarázni hogy mit akarok :)
  • Borg
    #80
    Azt úgy hivják hogy marquee, és egyszerű HTML kód.
    Itt a leirása.

    De légyszi ne itt gyakorold majd a használatát:))
  • youth #79
    Aha de remélem egy kicsit leereszkedtek néha az én szintemre mert még nagyon az elején vagyok :)
    Hogy lehetne megscinálni azt hogy a honlap alján mondjuk az a szöveg hogy "helló" megy balról jobbra? (arra a részre gondolok hogyha most lenéztek akkor az van kiírva hogy SuperGamez Hírmagazin) Az a baj nem tudom mi annak a neve és hogy lehetne megcsinálni. Segítenétek?
    Előre is köszi
  • Pheel
    #78
    Ezt hívják többek között PHPnek is :)

    Szóval szerver oldali szriptelés, dinamikus weboldalak és hasonló kulcsszavakról esik most szó :)