22786
Html-, css- és php-help
  • Vaxi
    #12821
    nézd meg, hogy van-e session lekérés usernél, vagy includeolt állomány ami regihez kötné az egészet
  • Agy Halott #12820
    huhhh ez durva, most ellenoriztem es MINDENT amit az oldalon lehet hasznalni regisztraciohoz kot, se a radioplayert nem tolti be, se szavazni nem enged, gondolom az uzenofal sem mukodik.

    ezzel lehet vmit kezdeni, amugy nem rossz, de meg nem tartok ott, hogy ez igy legyen, vagyis legalabb ne mindnel, peldaul a szavazo meg a radiok mukodjenek regisztracio nelkul, de az uzenofal az jo, hogy tiltja.
  • Agy Halott #12819
    beraktam a kodba, de nem javult meg a szavazo! :(

    most vettem eszre vmit es durva amit csinal:
    1. belepek egy regisztralt fhnevvel es jelszoval akkor mukodik a szavazas
    2. kilepek (LOGOUT) utana megint nem mukodik

    ugy nez ki, hogy egy M.I. ez a login rendszer; onhatalmulag regisztraciohoz koti a szavazast.

    ez miert van? koszi
  • MerlinW
    #12818
    Hmm, saját "listbox"-ot iframe-el. Végül is ez is egy megoldás:) Köszi mindenkinek a bréjnsztormingot:)
  • phoenix1
    #12817
    Erre lehetne egy olyasmi megoldás, pl. saját select listák formázására én is írtam ilyet, ahol pl. a select option listából készít js-el egy rendezetlen listát, ebbe a rendezetlen listába a tabulátoros részt pl. a Kovács részt span-ba ami float:right.
  • MerlinW
    #12816
    Jaja, végigzongoráztam én is a lehetőségeket, maradt a tooltip. Majd ha nem tetszik a juzernek szól, és kitalálunk mást:)
  • Vaxi
    #12815
    file elejére ob_start();
    aztán az utolsó header módosítás után ob_end_flush();
  • Lazarus
    #12814
    eltárolhatod az arial karakterek szélességét egy tömbben, vagy lehet csinálni egy ilyen leugró menüt, nem beépített html elemekkel hanem js-ben grafikusan. Mindkét megoldás annyira macerás hogy én neki sem állnék egyiknek se :P
  • Voyager5
    #12813
    Godolom, nekem jött a post, csak visszavontam, meg hiba is volt a Matrixban :D.
    Közben fel is fogtam, de így ebben a formában nincs ötletem.
  • MerlinW
    #12812
    Tudom, de ahhoz is karaktertípust kell cserélnem, hiszen egy arial, vagy sans változó szélességű, és nem lehet a space-ek mennyiségék kimatekozni:)

    Azonban nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz... vagy szarok rá és kiteszem tooltip-be a maradék infót.
  • MerlinW
    #12811
    A végső megoldás lesz a halál:D
    Az is a baj azzal többek között, hogy fix szélességű karaktertípust kellene használnom hozzá ami ugye csúnya.
  • Cat 02 #12810
    Kötőjel kicserélés x szóközre ? :D
  • MerlinW
    #12809
    Akkor képekben:D

    A tartalmat szeretném tabulátorral elválasztani fix szélesen kötőjelek helyett, hogy átláthatóbb legyen.

  • phoenix1
    #12808
    Lehet, hogy ez sem az amire gondolsz, ezek a jquery pluginekkel táblázatot lehet szerkeszteni: első, második.
  • MerlinW
    #12807
    Nemnem sima tabulátorral elválasztott szöveget szeretnék beírni egy select-be (gyak. táblázat szerűen), de ahogy olvasom nincs rá mód. ASCII-val még megpróbálom, bár 10-es érték alatt nem szereti a HTML, a tab meg pont 09..:)
  • phoenix1
    #12806
    Hi. Valami ilyesmire gondolsz? masked input +jquery vagy betűtípus pl. Courier New
  • MerlinW
    #12805
    Srácok, tex inputba hogy lehet tabulátorral /fix széles/ tagolt szöveget írni?
  • Agy Halott #12804
    ujabb problemaba utkoztem a login rrendszerrel. beepitettem az oldalamba es a szavazo meghalt tole.
    tehat kattintok a szavazo gombra es nem szavaz; de nem ertem mi a gyikja mivel a szavazo az ajaxos a login pedig php.

    otlet? koszi
  • Lazarus
    #12803
    Nem nyert

    Itt a megoldás, bináris módban kell megnyitni és kitörölni a file elejéről ezt: 
  • Terensz
    #12802
    Allítsd át a kódolást UTF-8-ról ANSI-ra.
  • Lazarus
    #12801
    Nah, notepadban össze-vissza konvertáltam mostmár csak ennyi a baja:

    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at E:\0 Dev\xampp\htdocs\nyilvantarto\index.php:1) in E:\0 Dev\xampp\htdocs\nyilvantarto\index.php on line 1
  • Lazarus
    #12800
    van egy index.php fileom aminek ez az össz tartalma:

    <?php session_start(); ?>

    Ez az eredmény:
    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at E:\0 Dev\xampp\htdocs\nyilvantarto\index.php:1) in E:\0 Dev\xampp\htdocs\nyilvantarto\index.php on line 1

    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at E:\0 Dev\xampp\htdocs\nyilvantarto\index.php:1) in E:\0 Dev\xampp\htdocs\nyilvantarto\index.php on line 1

    nincsen whitespace, sortörés a nyitótagek között. Vagy legalábbis nem látom, UTF-8-ban van kódolva nem tudom ez okozhat-e gondot.

    Valami ötlet? :S
  • CattiBrie
    #12799
    http://www.htmlite.com/faq022.php

    Minta:
    http://www.htmlite.com/faqEX004b.html
  • TuxSkajvok
    #12798
    Hali engem pedig az érdekelne, h azt hogyan lehetne megoldani, h az oldal héttérképét ne ismételgesse, hanem a megfelelő méretre széthúzza vízszintesen, vagy akár minden irányban?
  • SigS
    #12797
    Köszi, majd meglátom mennyit akarok szenvedni vele ...
  • Lazarus
    #12796
    Így tényleg jóval egyszerűbb. köszi :)
  • CattiBrie
    #12795
    Valószínűleg a fájlok kódolásával lesz a baj. Utf-8 ban kéne elmenteni őket. De nem rémlik, hogy notepad-ban lehet ilyet csinálni. Én Editplus-t használok.
  • SigS
    #12794
    Hali segítség kellene
    Kezdő vagyok CSS-ben. Leszedtem egy viszonylag tetsző temlate-et, de amikor szerkesztem, az ékezeteket nem jeleníti meg rendesen.
    [Jegyzettömbbel csináltam mert nem találtam meg a DW-ben]

  • joebacsi
    #12793
    Igen van, "template engine" a kulcsszó.

    A legismertebb talán a Smarty.

    Nekem mondjuk Smarty-val gyakorlati tapasztalatom nincs, én nagyrészt PHP Template-et használok, ami a Drupal-ba van integrálva.

    Ezzel így néz ki egy template file:
    <.div class="box">
    <?php if ($title): ?>
    <.h2 class="title"><?php print $title ?><./h2>
    <?php endif; ?>
    <.div class="content"><?php print $content ?><./div>
    <./div>

    (ugye pontok nélkül értelemszerűen, az csak az sg szűrő átverése miatt kell :))
  • Lazarus
    #12792
    na fasza, szóval a képek helyett legyen mondjuk {#menu} és {#tartalom}
  • Lazarus
    #12791
    Létre akarok hozni egy olyan egyszerű oldalt aminek a designja egy html fileban van eltárolva, van benne egy és egy szövegrész. És ezeket a részeket felül akarom írni php-vel az éppen aktuális dolgokra. A megvalósításban kérném ki a véleményetek, szerintetek úgy jó lenne hogy a php fileban beolvasom a html file tartalmát egy változóba, aztán replace-el átírnám a , szövegrészeket, majd kiprintelném az egészet? Vagy van ennek szakszerűbb módja is?
  • Agy Halott #12790
    @Cat 02 - koszi, tenyleg az volt az egyik problema.

    koszi neked is @phoenix1, ui. a torles az megnagyobb problemat okozott :P

    @Ability - neked is koszi, megfogadom a tanacsodat!

    MUKODIK minden! :)
  • Ability
    #12789
    Cat jól mondja, annyi a lényeg, hogy kimenet előtt kell létrehozni a sütit. Gyakorlatban ez annyit jelent, hogy ugye a böngésző küld egy kérelmet a szervernek aminek segítségével "megmondja", hogy melyik oldal tartalmát kéri le. A szerver meg visszaküld egy elfogadó parancsot, majd küldi a tartalmat. A dolog ott bukik meg ugye, hogy pl. egy süti létrehozásához még a szerver által visszaküldött parancs/tartalom fejlécében tudtára kell adni a böngészőnek, hogy hozza létre az xy sütit. De ha már a generált forráskód egy része el lett küldve, akkor menet közben nem tudod módosítani a fejléceket.

    Megoldás lehet: ob_start(), avagy kimenet pufferelése.
    Tipp: ha már használni fogod a fenti fv-t, akkor esetleg használhatnád így is: ob_start("ob_gzhandler"); Ezzel a fv-el és paraméterével a böngészőnek gzip tömörített formában küldi ki a forrást, amit a böngésző lokál kicsomagol és ugyan úgy jelenít meg. Kb. 80%-al tömöríti a tartalmat. Csak vigyázni kell vele, mert régebbi IE6 verziók kiküldhetnek olyan fejlécet, miszerint elfogadnak ilyen tömörített tartalmat, de az ilyen frissítés nélküli IE6-ok sokszor mégsem tudják lekezlni.

    btw.: az apache gzip tömörítése hatékonyabb, illetve ezeket nem árt jól kezelni, valamilyen sablonrendszerrel vagy memcache-el.
  • phoenix1
    #12788
    Hi. Próbál meg ebben a formábban, csak még előtte töröld az oldalról származó sütiket.

    Létrehozás:
    setcookie("suti", "szoveg", time() + 3600, "", $_SERVER["HTTP_HOST"], false);

    Törlés:
    setcookie("suti", "", time() - 3600, "", $_SERVER["HTTP_HOST"], false);
  • Cat 02 #12787
    Cookiet is csak akkor lehet csinálni, ha még nincs semmi kiírva az oldalra. Tehát pl az oldal közepébe nem lehet berakni. Gondolom emiatt nem 'telepíti'.
  • Agy Halott #12786
    neten talaltam "egyszeru mint a facsipesz!" tipusu login/regiszter kodot. az a baja, hogy regisztralok es amikor be akarok lepni nem enged be, mert a cookie-t nem telepit a gepre.


    ...
    if ($num != 0) {
    $cookie_name = "auth";
    $cookie_value = "fook!$_POST[username]";
    $cookie_expire = "0";
    $cookie_domain = $domain;

    setcookie($cookie_name, $cookie_value, $cookie_expire, "/", $cookie_domain, 0);

    header ("Location: index.php");
    ...


    a masik hibaja, hogy szinte minden lapon (login.php, index.php, register.php; stb.) a Warning: Cannot modify header information - headers already sent hibat dobja, a hibat ertelmezem, de az okat nem tudom. :(
  • rTyler
    #12785
    koszi szepen a gyors valaszt

    #footer {
    background: url('images/footerteto.png') repeat-x;
    margin-top: 20px;
    text-align: center;
    color: #BFBFBF;
    font-size: 11px;
    padding: 10px;
    }

    -a repeat y-t atirtam

    ez igy mukodik, tok jol nez ki, de a border-top helyere kene valahogy betennem a csikot, mert igy ami alatta van, mar nem szinezheto.

    az elso verzio ugy nezett ki, hogy a footerben van nemi szoveg, kb kozepen. a hattere szurke, a tetejen egy fekete csik, amit kellene haromszinusiteni.

    az uj verzioban a hatter viszont feher /felette ott a haromszinu csik, ami kell/

    probaltam ezt is

    #footer {
    background: #BFBFBF;
    border-top: url('images/footerteto.png') repeat-x;
    margin-top: 20px;
    text-align: center;
    color: #BFBFBF;
    font-size: 11px;
    padding: 10px;
    }

    igy viszont a hatter szurke, csik nincs.

    koszi a segitseget; elso napom a css-el. sajat weboldalamat csinalom...
  • CattiBrie
    #12784
    Szükség lesz egy 1x3 pixel méretű képre.

    #footer {
    background: url('kep.png') repeat-y;
    margin-top: 20px;
    text-align: center;
    color: #FFFFFF;
    font-size: 11px;
    padding: 10px;
    }
  • rTyler
    #12783
    hello
    segitsetek legyszi.
    css-ben szeretnem a footer tetejen levo keretet kicserelni harom szinure.
    vekony zaszlo-csikot szeretnek kialakitani a footer felso szegelyebol, 3 szinbol.

    a 3px-es border top helyett szeretnek
    3px, ala mas szinnel 3px, ala megint mas szinnel 3px, kozok nelkul

    tudja valaki a megoldast?
    barmilyen alternativa johet. koszi

    #footer {
    background: #BFBFBF;
    border-top: 3px solid #000;
    margin-top: 20px;
    text-align: center;
    color: #FFFFFF;
    font-size: 11px;
    padding: 10px;
    }
  • Terensz
    #12782
    Szerintem ott a hiba, hogy
    - html-készítőt használt, méghozzá valószínűleg gagyit
    - túl van bonyolítva az oldal
    - vagyítve van a php kód a template-tel
    - az egész rossz. Úgy értem: nem jó, vacak
    (- a dizájn is csúnya, de most nem ez a lényeg.)