22786
Html-, css- és php-help
  • phoenix1
    #13021
    Röviden: nem kell (hiszen kevés "írással" igen sokat lehet elérni), igen lehet, akár egy sorral. :)
  • Ability
    #13020
    Az ilyen "keretrendszerek" célja direkt az, hogy megkönnyítse a fejlesztők életét. Hogy mennyire érdemes használni, arra nem mondok semmit. De tele vannak ezek a lib-ek kiegészítő JS-es funkciókkal, olyan dolgokkal, amit a JS nem tud alapból, de meg lehet csinálni saját fv-ekkel. Pl.: elemek osztály szerinti összegyűjtése, ami amúgy picsa egyszerű, csak ezek a lib-ek direkt ilyeneket raknak egy pakkba. Vannak olyanok is, amiket felruháznak extra dolgokkal, könnyen használható és jól paraméterezhető animációkkal, stb. Illetve ha egy jobbfajtát találsz, akkor azzal kimondottan úgy tudsz fejleszteni, hogy a különböző böngészők kompatibilitásával nem kell bajlódnod, a script minden környezetben jól működik és neked nem kell bugfixeket gyártani.
  • Cat 02 #13019
    Legcélszerűbb mind2 :p
    Ám nem tudja valaki h Jquery, az mennyire használható, ill érdemes-e megtanulni" ? Gondolok itt arra, hogy kb 0 js tudással lehet benne szép dolgokat, akár ajax-ot is csinálni. Tehát pl egy megrendelt honlapba bele lehet rakni vagy felejtős ? Illetve nagyon lassítja az oldalt, vagy semennyire ?
  • Terensz
    #13018
    Egy jótanács:

    szép és látványos az ajax. DE: a formellenőrzést majd mindig php-val végezd. Nem érdemes a látványért odadobni a weboldalad biztonságát.

    Amúgy is: először tanuld meg lekezelni a formodat, utána jöhet a csicsázás.
  • Cat 02 #13017
    Most akkor el akarta küldeni a cuccot ajaxxal és utána kiüríteni a mező tartalmát ?
    Mert ha jól tudom van olyan input h reset, ami értelemszerűen reseteli a formot.

    Ám sztem valami ilyesmi kell neked:
    x-re kattolsz akkor behoz egy torol.php?id=2-t. De ebben van 2 form egyik torol, masik megse nevű. Mind2 1 submit gombból és egy <input type="hidden" value=$id name=mit> ből áll és a torol.php-ra hivatkozik és ha pl a torol form lett submitolva, akkor törli a hiddenben levő id-jű kommentet, amit még az x-ből kapott meg. Ha nem erre gondoltál, akkor franc se tudja mi kell. (elvileg kéne mennie) (a megse-be felesleges id-t rakni, gondolom lehet semmit is submitolni, de utána kell nézni ^^)
  • Ability
    #13016
    Válogass ... ha erre gondoltál. De ne is haragudj, mondhattad volna úgy, ürítse az űrlapmezők tartalmát. Mert ahogy megfogalmaztad az alapján ne is várd, hogy rögtön egyértelmű legyen.
  • Ability
    #13015
    Akkor mondd már el érthetően, mit jelent az, hogy "nem submit"?
  • biomage
    #13014
    Látom egyikőtök sem érette meg amit kérdeztem :(
    ne nézetek már noobnak -.-, azt nem tudom, hogy hogy kéne megcsinálni a nem submitot, + olyan legyen mint az sgn
  • bracsek #13013
    Nem az xampp volt a hülye, hanem te.
  • joebacsi
    #13012
    Igazából egy lusta p*cs, aki cseszik magától gondolkodni akár egy kicsit is és mindig mástól várja a megoldást a kínjára.
    Én azon csodálkozom, hogy van még egyáltalán aki válaszol neki :)
  • Ability
    #13011
    És hidd el, hogy ezt segítségképpen mondom. Hasznos az a könyv, ha már megvenni nem akarod legalább töltsd le. Fokozatosan halad előre (de vannak kihagyható részek), egymásra építkeznek a dolgok, és jó példák vannak benne, viszont a fejezet végén vannak olyan egyedül elvégzendő feladatok, amik már nagyon könnyűek, egy kezdőnek viszont éppen elég arra, hogy akkor boldoguljon vele, ha meg is érti a logikáját. És itt pont ezen van a hangsúly, hogy saját tapasztalatból kéne tanulni, mert az benned is marad.
  • Ability
    #13010
    ui.: ezer éve nem jártam ebben a topikban, de még mindig nem vagy tisztában az alapokkal. Bocs, de kóklerkedsz, és ez nem minősítés, hanem csak azt jegyzem meg, hogy olyan dolgokat nem tudsz megcsinálni, amikkel már találkoztál és csináltál hasonlót, csak egyszerűen az elméletet vagy a logikáját nem érted még mindig. Egy űrlapot nem nehéz csinálni, tudod is hogyan kell, ezekszerint meg is tudtad csinálni. Akkor abban már mi olyan nehéz, hogy egy gomb helyett kettőt teszel be, vagy beszúrsz valamilyen ellenőrzést? Nem fikázni akarlak, én is hasonlóan tanultam meg (és bánom is utólag, mert túl sokára értett meg benne a "tudás" és most sem vagyok egy szakképzett szakember), de azért volt bennem annyi, hogy legalább utána jártam a dolgoknak és magamtól jöttem rá, de te már rendelkezel az idevaló tudással és mégsem boldogulsz. Szóval csak azért írom ezt az egészet, hogy ugyan töltsd már le a sokszor emlegetett php5 24 óra alatt című tanulmányt és nézegessed, mert ha így haladsz tovább lehet sok idő múlva könnyen fogsz boldogulni, de nem lesz mögötte tudás csak tapasztalat.
  • Ability
    #13009
    Tegyél be checkbox-ot, vagy gombra: onclick="return confirm('tényleg törlöd?');"
  • biomage
    #13008
    legalább irhatál volna egy példa php sort, ebből a mondatból nem tudom mire gondolsz
  • CattiBrie
    #13007
    Háromszor olvastam félre szeretkezésnek az első szót. :D
  • Cat 02 #13006
    Told át az adatokat egy megerosites.php-ba ahova rakj egy nem igen submit gombot 2 formba és ha az igen formot submitolta akkor töröld. Szerintem.
  • biomage
    #13005
    Szerkesztés űrlapot megcsináltam, már csak a törléssel bajlódom.
    És nem tudom hogy tudnám megoldani, na szóval a baj csak annyi hogy 1xi klikre máris törli az adatot semmi megerősítés.
    Segítsetek köszike.
  • Danny1987
    #13004
    drupalban,hogy lehet menűket létrehozni?
    Adminisztrációknál a menü beállitásnál ha olyan helyet adok meg,hogy http://localhost/drupal/menu1 akkor ha rákattintok a menu1 re azt írja ki oldal nem található
    ha node/add/menu1-et írok be akkor a tartalom beküldése jön be.
  • Cat 02 #13003
    Ez egy adatbázis :o
    while($row = mysql_fetch_array($result))
    {

    $row['datum']
    $row['link']
    ...
    }

    így sztem egyszerűbb lenne, mint minden egyes alkalommal lefuttatni a lekérdezést.
  • biomage
    #13002
    Van egy kisebb problémám, és nem tudom sehogy orvosolni, remélem tudtok segíteni!
    Van 2 adatbázis, amit egyesíteni szeretnék.
    A
    $result = mysql_query("SELECT * FROM hir WHERE admin=1 ORDER BY datum DESC"); while($row = mysql_fetch_array($result)){}?>

    B
    $id=$_GET['id'];
    $query1=" SELECT * FROM hir WHERE id='$id'";
    $result1=mysql_query($query1);
    $num1=mysql_numrows($result1);
    $i=0;while ($i < $num1){
    $id=mysql_result($result1,$i,"id");
    $kep=mysql_result($result1,$i,"kep");
    $cim=mysql_result($result1,$i,"cim");
    $link=mysql_result($result1,$i,"link");
    $linkcim=mysql_result($result1,$i,"linkcim");
    $irta=mysql_result($result1,$i,"irta");
    $tipus=mysql_result($result1,$i,"tipus");
    $datum=mysql_result($result1,$i,"datum");
    $info=mysql_result($result1,$i,"info");
    $admin=mysql_result($result1,$i,"admin");
    ++$i;}
  • Danny1987
    #13001
    Az a próbléma már tárgytalan az xampp-t raktam fel újra és most fel tudtam telepíteni a cms-t.
  • Terensz
    #13000
    "a lényeg,hogy adatbázist hozok létre saját gépen" - még szép, minden php programozó localban hegeszti a weboldalt.

    Tehát: keresd meg a functiont a file-ok között. Ilyersmi kéne: pl.

    public function user_access($userid)
    {
    <kód>
    }


    Így keresd: "user_access("
    Ha nem találod: úgy fest a dolog, hogy nincs meg egy function. (Teszteletlen a kód, amit leszedtél, vagy nincs meg minden file)
  • Danny1987
    #12999
    *Terensz
  • Danny1987
    #12998
    ok megoldva újra raktam az xampp-t most vmiért jó.

    Terencs lehet rosszul fejeztem ki magam az a lényeg,hogy adatbázist hozok létre saját gépen így nem kell feltöltenem semilyen tárhelyre sem a gyakorló oldalamat.
    Bocs ha rossz infót adtam.
  • Terensz
    #12997
    "probálok gépen szervert létrehozni"

    Milyen szervert? Hol? Miért?

    Amúgy a hibaüzenet annyit jelent, hogy a "theme.inc" file meghív egy user_access() functiont, ami nincs definiálva.

    Keress rá filekezelővel a weboldal teljes könyvtárára, szóra keress, méghozzá erre: "user_access(". Ha megvan a file, nézd meg, hogy be van-e include-olva a file meghívott weboldalba.
  • Cat 02 #12996
    Nincs user_acces() függvényed és ezt a theme.inc 1730. sorában hívod.

    biomage: $_SESSION
  • Danny1987
    #12995
    Hello!

    Fatal error: Call to undefined function user_access() in C:\xampp\htdocs\drupal\includes\theme.inc on line 1730

    Ezt az üzenetet kapom amikor probálok gépen szervert létrehozni.
    Ez mit jelent?
  • biomage
    #12994
    Már nem fontos :)
  • biomage
    #12993
    Hú ha :) nagyon aktív vagyok a topikban :D, naponta 1 kérdés :)

    Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy elrejtek egy olyan echo sort, amit csak akkor jelenik meg ha bejelentkezek?

    annyit tudok hogy sessiont kell írnom, de hogy?
  • biomage
    #12992
    kösz, így jó lett, ja és kihagytad az elsö datenél a = jelet :D, szorgalomból oda írhattad volna

    where `datum` >='
  • Dj Faustus #12991
    Esetleg <=-t használnál a < helyett:
    $result=mysql_query("select * from HM where `datum` >'".$date."' and `datum`<='".$end."'");
  • biomage
    #12990
    Estét

    Van egy kis problémám :D és nem tudom orvosolni.
    Csináltam egy olyan PHP sort, ami úgy működik hogy a címsorba írók dátumon "ÉV-Hónap", és kilistázza a MySQL-ben lévő összes olyan sort ami olyan dátummal szerepel, a problémám az hogy a 31-es nap sorait nem listáza ki, segítsetek :S.

    $date=$_GET['Hlist'];$start = date("$date,01");$end = date("$date,31");
    $result=mysql_query("select * from HM where `datum` >'".$date."' and `datum`<'".$end."'");while($row = mysql_fetch_array($result)){
    echo row['datum'];
  • djsaman
    #12989
    Hy!
    Bocs, hogy ide írom de talán ti tudtok segíteni. van egy webtárhely de a Domain nevet külön vette meg más, más cégtől. A kérdésem az hogy van a webtárhely dns-e ezt kell megadni a domainek. A domain névhez is külön adnak kezelő felületet aminél be tudom írni a webtárhely dns-ét, vagy ezt a webtárhely kezelőfelületénél kell elintéznem?
    Üdv!
  • Lazarus
    #12988
    Köszi, megcsináltam. Nem volt egyszerű, a részeg aposztrófok bezavartak, de most már legalább hiba nélkül tudom fejből az alap mysql parancsokat :P

    Akarok rá egy alap titkosítást, ha encode-olom base64-el akkor azt vissza tudom fejteni egy másik gépen is?
  • bracsek #12987
    nem nem kell barkácsolni, szépen meg lehet írni :D
  • Terensz
    #12986
    Csak egy jótanács: így "INSERT IGNORE INTO tabla1 VALUES('Jóska', 'Pista');" soha ne!

    Csakis így: "INSERT IGNORE INTO tabla1 ( name1 , name2 ) VALUES('Jóska', 'Pista');"

    Különben ha beraksz fél év múlva +1 oszlopot, az összes query-t írhatod át.
  • biomage
    #12985
    Akkor nem tudom mi lehet a baja az extra.hu nak, legtöbbször ha módosítok valamit, azt írja ki hogy túl nagy a fájl amit felakarok tölteni :S
  • Lazarus
    #12984
    Ezt akarom, de hogyan generáljam ki az adatbázis tartalmát? Van erre parancs?

    Hogy így nézzen ki a file:

    DROP TABLE tabla1
    CREATE TABLE tabla1 VALUES('mezo1' varchar(10), 'mezo2' varchar(10))
    INSERT IGNORE INTO tabla1 VALUES('Jóska', 'Pista');
    INSERT IGNORE INTO tabla1 VALUES('Vég', 'Béla');

    DROP TABLE tabla2
    CREATE TABLE tabla2 VALUES('mezo1' varchar(10), 'mezo2' varchar(10))
    INSERT IGNORE INTO tabla2 VALUES('Jóska', 'Pista');
    INSERT IGNORE INTO tabla2 VALUES('Vég', 'Béla');

    Barkácsoljam össze php-ben?
  • Lazarus
    #12983
    4096 a maximum, és egy sor nem lehet nagyobb 65,535 byte-nál. Úgyhogy emiatt ne aggódj :)
  • biomage
    #12982
    Hali
    1 kérdés

    Az normális ha 20 mezőt csinálok egy táblába MYSQLben?
    Meddig mehetek mező készítésben?