22786
Html-, css- és php-help
  • biomage
    #12781
    már késő, ránéztem az oldaladra, :)
    ennél van a hiba
    2x van lezárva a body és html.
    ez lehet a baj
  • Terensz
    #12780
    Igazad van, de ha ezt a kódot írja a böngésző forrásként, akkor ott a <?php és a ?> nyilván duplikálva van.

    Amúgy nézd meg jobban:
    <?php - ezt megbeszéltük, renittens, törlendő.
    <script type="text/javascript" src="Scripts/index.php"></script> - ezt a szkript meg mi a túró?
    <body> - ugyan mi a tököt keres a body közepén mégegy body?
    <IFRAME SRC="inc_form.php" WIDTH=175 HEIGHT=500 frameborder="0"></IFRAME>
    </body> - lezáró tag? Miért? Még vége sincs a body-nak
    </html> - és te: html lezáró tag, mi a pulykát keresel itt?
    ?> - ezt meg ugye megbeszéltük.
  • Terensz
    #12779
    Ezt az eredeti kódodból törölheted is, az IFRAME nem tudom, valós-e, ha nincs valódi frame benne, töröld azt is.

    Amúgy nem tudom, milyen szerkesztővel készült a kód, de borzalmas, úgy az egész.
  • biomage
    #12778
    Ne így kopiz :D
    Kopizd be azt amit látsz az oldal forrásban, ott kiderül hol van ez a jel, és megtudod keresni. a phpban
  • JackSparrow88
    #12777
    <?php
    <script type="text/javascript" src="Scripts/index.php"></script>
    <body>
    <IFRAME SRC="inc_form.php" WIDTH=175 HEIGHT=500 frameborder="0"></IFRAME>
    </body>
    </html>
    ?>
    Így van ott és mégis látszik még egy ?>, fogalmam sincs, mi a baja...
  • Terensz
    #12776
    Igen. 2 php lezáró tag következik egymás után, az egyiket töröld ki. (?>)
  • JackSparrow88
    #12775
    OK, sikerült azóta, csak át kellett neveznem az index.php-t vmi mássá és most már műxik. Viszont van még egy icipici gond, íme:


  • bracsek #12774
    Akkor nem csak én szívtam, hanem n+1 en eddig ezzel, de vicc ez így, miért nem írták bele az apache ba ezt a bom izét :D
  • Anotino
    #12773
    A problema megoldodott, de sajnos nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy hogyan.

    Mindegyik file ansi volt, nemelyik unixos sortorest hasznalt, azokat windows-ra konvertaltam, de gondolom ez a php-nak nem tul lenyeges.

    Ami feltunt, hogy nemelyik osztalyom forrasfile -ja tartalmazott white space-t a php lezarotag ( ?> ) mogott. Az autoload fuggvenyem ezekbol jonehanyat requireolt.

    Miutan atfesultem az osszes filet es kipucoltam ezeket a whitespace-eket elkezdett mukodni.

    Az tovabbra is rejtely, hogy a bemasolt teszt miert nem mukodott, ott semmi include/require nem jatszott es a white space sem volt a pakliban.

    Azt sem ertem, hogy ha a white space volt a problema, a header miert nem dobott warningot, hogy valami mar az inputra irt, illetve minden mas header direktiva miert mukodott problema nelkul, csak ez az egy nem.. De mostmar nincs kedvem / erom ezzel veszodni :)
  • Voyager5
    #12772
    Valószínű az lesz a problem amit MerlinW mondott.
    Ha UTF-8 BOM-mal lett elmentve a doksi akkor az a nyomorult Byte order mark már kimenetet képez közvetlen a file elején, header előtt meg semmilyen kimenet nem lehet.
    Igazándiból mondjuk kéne dobnia headers already sent by errormsg-t.
    Notepad++-ban átkell alakítani bom nélkülire úgy ahogy Bracsek mondta, aztán rámenteni.
    Én mondjuk mindig notepad++-al dolgozok, és beállításoknál már alapból átállítottam utf-8-ra bom nélkül, mert nagyon sokat szívtam már ezzel :D
  • bracsek #12771
    Notepad++ ban berakhator a without bom ot a format menüpont alatt.
  • JackSparrow88
    #12770
    Heló, lehet h nem fogtok segíteni nekem mert úgysem tom az egészet akkor meg mine kis, na mind1, a lényeg h végre sikerült egyedül megcsinálnom h megjelenjen a php-s üzenőfal. Csak mivel h az index.php-val indul, így ha neten felmek az oldalomra akkor csak az üzifal jelenik meg smi más.
    Ami nem véletlen hiszen egy index. php és egy index.html közül kell neki kiválasztani vmelyiket és az épp nem a html volt.
    Szal a kérdés egyszerű: hogyan tom megcsinálni h ne a php-sat hanem az html-eset lássa alapból?
    Rem tudtok segíteni, nagyon hálás lennék érte...
  • Anotino
    #12769
    Koszonom a tippet. Alapvetoen eclipset hasznalok, de neha ugy jon ki a lepes, hogy editalgatok notepad++ -al. Legutobb az utf-es valtozatot toltottem le es azota kapok hasonlo warningokat a w3c validatortol:

    Byte-Order Mark found in UTF-8 File.

    The Unicode Byte-Order Mark (BOM) in UTF-8 encoded files is known to cause problems for some text editors and older browsers. You may want to consider avoiding its use until it is better supported.

    Ranezek a fileok kormere, hogy biztosan minden ansi legyen es megprobalom ugy.


    A "szerver" jelenleg a desktop windowsom, a session konyvtarba gond nelkul irodnak a fileok + ezt az egyetlen headeres content typeos dolgot leszamitva jol mukodik a session kezeles.
  • MerlinW
    #12768
    - Nincs a fájl elején az az utf-es biszbasz karakter? (mindig elfelejtem a nevét) Az okozhatja.
    - Szerveren van olvasás/írásjog a könyvtáron ahova a session íródik?
  • Terensz
    #12767
    Amit Cat írt, egyértelműen CSAK a letöltő.

    Amit én írtam, az pedig az index.php.

    Plusz: sessionneveket hozd össze kedved szerint, mi csak példákat írtunk. És kb. Ennyi. Nem nagy kaland. (Mármint a két file sessionkezelése. Azért a többi részük ennél komolyabb.)
  • Anotino
    #12766
    Probalkoztam hasonloval, de nem volt semmi kulonbseg.
  • Cat 02 #12765
    session_start();
    if($_SESSION['user'] == 'pistike') {
    header("Content-Type: application/force-download");
    } else {
    echo 'fail';
    }


    ?
  • Anotino
    #12764
    Valoszinuleg nem voltam tul vilagos azzal, hogy mit szeretnek csinalni. Megprobalok leirni egy nagyon leegyszerusitett verziot:

    login oldal:

    session_start();
    $_SESSION['user'] = 'pistike';
    echo 'logged in';

    egy belso weboldal:

    session_start();
    if($_SESSION['user'] == 'pistike') {
    echo 'content';
    } else {
    echo 'fail';
    }


    es a letolto oldal:

    session_start();
    header("Content-Type: application/force-download");
    if($_SESSION['user'] == 'pistike') {
    echo 'success';
    } else {
    echo 'fail';
    }


    A letolto oldalon eselyem sincs authentikalni a usert, mert az osszes session adatom eltunt. Ha kiveszem a header modositasat vegzo sort, akkor azonnal elkezd mukodni, de akkor a kepernyon jelenik meg az input es annyi a file letoltesnek.

    Nem igazan tiszta nekem, hogy a header content type -ja miert general egy tok mas sessiont.
  • Terensz
    #12763
    Szóval válasz ide. Bocs.
  • Terensz
    #12762

    <?php

    session_start();

    if( !ISSET( $_SESSION['VisitorSession'] ) )
    {
    $_SESSION['VisitorSession'] = session_id();
    }

    // ezt követően pedig $_SESSION['VisitorSession']-ként hivatkozz rá,
    // ne pedig így: session_id()
    ?>

    Ez egy ilyen faék-szintű cucc. A VisitorSession értelme az, hogy a webshopból lehessen rendelni úgy is, ha nem vagy bejelentkezve.
  • Anotino
    #12761
    Irnal egy kod peldat, hogy pontosan mire gondolsz, ami mukodik?

    A gond az, hogy ha a lent emlitett headert kikuldom mar mas lesz a session id es a $_SESSION tomb tartalma sem lesz elerheto. Igy nem nagyon tudnek mit parameterul adni a session_id fuggvenynek.



  • Terensz
    #12760
    Az úgy nem lesz jó!!4

    Kapcsold valamihez a session_id() functiont, addig persze, hogy mindig mást ad...

    Pl. session_id( $_SESSION['userSession'] );
  • Anotino
    #12759
    Udv,

    Furcsa problemam akadt es egyelore nem sikerult megoldast talalni.
    Ha a kovetkezo PHP kodot parszor lefuttatom, a vartnak megfeleloen ugyanazt a session_id -t kapom vissza.

    <?php

    session_start();
    echo session_id();

    ?>

    Viszont a kovetkezo headert kuldve teljesen mas eredmenyt kapok session_id -nek:

    <?php

    session_start();
    header("Content-Type: application/force-download");
    echo session_id();

    ?>

    Azert eleg problemas a dolog, mert a session_id -t szeretnem authentikalasra felhasznalni egy file letolto-scripthez (ugyanugy, mint a site tobbi reszen), es igy persze mindig elhasal.. Van valakinek tippje hogy lehet a megoldani a header kuldest, hogy ne tegye tonkre a session_id -t?
  • bracsek #12758
    A formázás messze nem takarja az indentálás fogalmát, legalábbis az én világomban, de én mindig egy fura világban éltem.
  • MerlinW
    #12757
    Nincs is ilyen szó. Formázás magyarul (Indentation).

    Indentálás... bah..:)
  • Cat 02 #12756
    Indentálás mi ?
  • bracsek #12755
    Nem, azzal én szórakoztam, hogy mikor végeztem, akkor a \n\r eket lecseréltem és egy sor kódot adtam be :P

    [MerlinW] Te röhögsz, de nem tudod miről beszélek, te nem láttad amit én.
  • Cat 02 #12754
    De lehet, hogy a 160 soros programozás házit megcsinálta 20 sorban :p
    vagy az oktv-t hibátlanra >.< hihetetlen milyen algoritmusok vannak benne
  • MerlinW
    #12753
    Nem vagy tisztában a zseni fogalmával:D A szobatársad egy 0life geek volt, nem zseni:) Counter Striket... ne röhögtess:)
  • bracsek #12752
    nem. A zsenik mindent átlátnak, A zseni az olyan, mint volt egy szobatársam életében counter striket játszva élt, ha áramszünet volt, akkor meg volt halva, na ő át látott a counterben a falon, arra mondom, hogy zseni, szemem láttára egy olyan egérrel, amit meg sem lehetett fogni, mert mocskos volt, görgős, és a morzsákon gurult, lőtt le mindenkit, válogatás nélkül, na az a zseni, A programozásba is a zseni át lát mindent.
  • MerlinW
    #12751
    "A zsenik át látják a káoszt." De csak a sajátjukat:)
  • bracsek #12750
    Igen, én is ezt mondom, hogy ott kell, Én sem képzelném el az akkora kódhalmazt komment nélkül, de webfejlesztőként állítom, hogy az oldalak 90% nem túl bonyolult, mert pl ez az oldal is elég nagynak számít, de még ebben sem lenne sok kommentem. mert egyszerűen minden adja, hogy hol kell legyen. De mikor Több heti munka alkot valamit, azt nem lehet komment nélkül csinálni.

    A zsenik át látják a káoszt. Csak azt kérdőjelezheted meg, hogy vannak e zsenik.

  • CattiBrie
    #12749
    Hibás állítás, mert akkor egy férfi nem lehet káosz. .)
  • Vorpal
    #12748
    Senki sem látja át a káoszt.

    Nem tudom melyikőtök az önjelölt zseni aki ezt mondogatja mindig, de figyelem: nem keverni a rendetlenséget a káosszal. A rendetlenség rendezetlen rend, míg a káosznak se füle se farka.
  • MerlinW
    #12747
    Logikusan nem "panzió weboldalnál" kell kommentezni. Én pl most fejeztem be egy ~12MB-os (mármint 12MB a tiszta PHP+JS kód, képek, szirszarok nélkül) intranetes rendszert. El sem tudom képzelni mi lenne ha ez a kódrengeteg nem lenne rendesen kommentezve:)
  • fergusonpapa
    #12746
    nem tudtam hol kérdezem meg,ugy döntötem h itt :)

    Van eg wordpresses oldalam mondjuk ugy csa izlelgetema dolgokat demáris gondba vagyok!

    recepteket szeretné közé tenni nem megélhetés alapon csak ugy és kicsit nehéz a dolgom,mert ahogy látam sok más oldanál van egy fölap rajta egy pluginnal ahol vannaka témák középen és azokra katintva jutnak el az all lapokig bla bla...lényeg h ilyen plugint hogy hivják vagy h szerehetem be nagyon nem találom bár lehet rosszul kerestem!

    A másik hogy 1 forumot h tudok Wp rendszerbe telepiteni!


    köszönöm a segitséget elöre is hale!(remélem nem gond h ide irtam)
  • bracsek #12745
    Kössetek a gyorsan kötő betonba, iso rendszerestől együtt, az isonak is csináltam weboldalt :D és abban tényleg kellett, de az óta tudom mekkora egy kamuzás az egész iso egy iso tanácsadó cégnek dolgoztam, amíg abba köttök bele, hogy mittom én :D de menjel, egy összben 200 soros panzió weboldalnál 250 sor komment? wazz az azért vicces lenne és ironikus, de az iso szabvány megköveteli, és úgy dupla annyiért csinálja meg a programozó, meg ő viszont karakterre/sorra szokták ellenőrizni :D

    Mit nem lehet eladni? Téged eladlak te php nak :P ott ülsz a szerver teremben és kézzel írod a html-t akkor is eladlak :P :D még hogy nem lehet eladni :D Hol éltek?

    és hogy nem kommentelek, ez sem igaz, én is szoktam de nem egy qva nagy szabvány alapján mint az iso követeli, parméterleírás és sluszpassz, max még egy két hasznos infó, hogy mit kellene még bele tenni abba.
  • MerlinW
    #12744
    Tömören, ja:)
  • joebacsi
    #12743
    "kommentelni meg php ban majdnem senki nem kommentel, általában értelmetlen is lenne."

    ez hülyeség
  • MerlinW
    #12742
    HTML-ben nem kommenteznek, PHP-ban mindenki kommentezik, aki komolyan csinálja. Nem utolsó sorban az ISO szerint kötelező, anélkül nem lehet eladni.

    De nem kell olyan messzire menni, a weben található php-s anyagok is kivétel nélkül kommentezve vannak. Jó dolog az, ha más is foglalkozik a kóddal, vagy ha elő kell venni hónapokkal/évekkel később, stb.