22786
Html-, css- és php-help
  • Agy Halott #12701
    safarit irt nalad? :(
  • Ability
    #12700
    Nem követtem az eszmecserét, de én Chromiumot használok, és nem Safarit. A böngésző ellenőrzéses cuccnál erre figyelj. :P
  • Agy Halott #12699
    megmutatom mirol van szo, hidd el a location elrontja.

    a kep mint link, ha kattintasz uj lapon betolti: MUKODIK
    http://omvan.110mb.com/sg.gif

    a kep mint kep beincludolva ezen a lapon: NEM MUKODIK


    az oka amiert nem jo, mert a location a kep kiterjesztese utan berakja a ?&w=akarmennyi&h=akarmennyi valtozokat es ha kepkent akarom barhova berakni akkor kotelezo a link vegen a kiterjesztes.

    na erre van otleted? :D
  • Cat 02 #12698
    A mappa neve Képek nem ?
  • JackSparrow88
    #12697
    1. fel vannak töltve
    2. egyikben sincs ékezet, csak hülye nevük van, de az is baj lenne?
  • MerlinW
    #12696
    <script type="text/javascript">
    document.write(screen.width+'x'+screen.height);
    </script>

    De ezt így nem fogja látni a PHP, tehát nem fogod tudni a képedre írni. a location semmit sem ront el a php-ban, csupán gondolom elveszít paramétereket, mert nem adod meg neki a linkben.

    A location.href arra kell, hogy eljuttassa a szerverre a PHP-nak a felbontás értékeket. A PHP enélkül nem látja a Javascript-es cuccokat, hiszen az már a felhasználó böngészőjében jön létre utólag, a szervertől függetlenül.
  • ldavid
    #12695
    képeknél meg ne használj ékezetes betűket az URL-ben, és jó lesz, ha fel vannak töltve egyáltalán
  • Agy Halott #12694
    ok!

    akkor ugy kerdezem, hogy van-e olyan JS ami nem alkalmaz href.location-t es megis mutatja a kepernyofelbontast? mivel mar irtam, hogy az a href.location elront bizonyos dolgot a php-ban amitol nem toltodik be a kep, ui ezt a kepet kulonbozo forumokon BB koddal jelenitem meg.

    koszi
  • bracsek #12693
    nevezd át .php ra, és az elejre <?

    ?> közé írd be amit Cat mondott a header(...) t.
  • Cat 02 #12692
    *mmint Unicode, megnéztem, azzal megy.
  • Cat 02 #12691
    Akkor Nézet/Karakterkódolás/Közép-EU
  • JackSparrow88
    #12690
    ja am nem php-s és sajnos a másik része az meg alapból ott van már...
  • Cat 02 #12689
    Ha php rakj egy ilyet az elejére:

    header('Content-type: text/html; charset=utf-8');

    Meg ilyet a <head> részre, ha php ha nem.

    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
  • JackSparrow88
    #12688
    U.I.
    Az gondolom látszik ugye h az ékezetekkel van gondja...
  • JackSparrow88
    #12687
    Vki segítsen már lécci, nagy gondba vok, akármilyen betűtípust állítok benne(Adobe Dreamweaver), ilyen szar lesz(ráadásul a képeket sem jeleníti meg, ja am atw-re töltöttem fel:

  • MerlinW
    #12686
    Ugyan már leírták előttem:
    - a php fájlban generálhatsz magadnak stílusokat
    - legyárthatsz css fájlokat és feltétel szerint töltöd be őket.
    - behúzhatod a css-t "include"-al is "link rel" helyett (nem szép de a cél szentesíti az eszközt...:D)
    - css-ben futtathatsz javascript függvényeket "background-image: url(image());"

    stb stb
  • bracsek #12685
    nem, ajaxal nem, de van még rá 5999 lehetőség az ajaxon kívül, ami jó erre :) pl paraméterezett js fájl(véletlenül nem .js hanem .php kiterjesztése van :)) betöltése, amivel bármi megoldható már.
  • Malakai
    #12684
    Bele php-t nem, viszont saját php-nek küldhet adatokat ajaxal, hogyha az a cél...
  • bracsek #12683
    ha már js-t be tudsz haxolni, akkor mindent meg tudsz oldani, mert js el az egész oldalt kezelheted, persze php-t nem teszel bele, de nem is volna értelme, mert se a fájlrendszert nem is mered, sem az adatbázisát, ha arra van szükséged, azt nem tudod megoldani, de minden más megoldható, kicsit írd le bővebben mit szeretnél elérni.
  • Cat 02 #12682
    Hát ha nem hivatkozol rá, hanem az index.php fájlban van, akkor biztos. De látom már tárgytalan.
  • bracsek #12681
    Ez már nem vicces, hogy körülírásból felismerem a problémát, de 1 tanácsom van, az id az azonosításra van, egy id egy elemhez jár, sok id center van és id left vagy mi, azokat rakd classnak, vagy nem tudom mi akar lenni, de nem id. És egy megjegyzés, a meta tagok végére mivel rövid tagok, /> -t írva w3c szabványos lesz. De ez csak megjegyzés, mert amúgy mind1, mert a google kiolvassa a többi kereső meg nem számít. :)
  • Flamer
    #12680
    aha ok szerintem tárgytalan a kérdés mivel a phpt alapból kiszedi. nem hajtja végre. gondolom biztonsági okokból.. sux.
  • Flamer
    #12679
    felbuzdulva a #12674 -n megnéztme megy e a js és aztis megeszi tehát ha jsbe lehetne phpt nyomni azis megtenné.
  • Flamer
    #12678
    üdv. cssbe valahogy belelehet dugni php kodot? nacsak mert van a blog.hu és szeretnék belehaxolni valami php kodot és max css -ből menne szerintem. más lehetőséget nem látok rá. :o
    vagy ha van más ötlet is..
    htx.
  • Voyager5
    #12677
    Félig off de talán mégis a témába vághat:
    Újabb Google zsenialitás
  • MerlinW
    #12676
    Az kód amit írtál pont erre jó. Elküldi a szervernek a felbontást. A példában újratölti az oldalt, de a ${_SERVER['SCRIPT_NAME']} helyére azt írsz amit akarsz. a kép generálásakor pedig használod a $_GET['width'] és $_GET['height'] változókat.

    Lényeg, hogy mielőtt meghívod a képgenerálós php scriptedet, előtte küld át neki a felbontást a lenti java megoldással (a php tök felesleges oda, az csak a demo miatt van ott.).

    <script language="JavaScript">
    location.href="index.php?width=" + screen.width + "&height=" + screen.height
    </script>
  • Agy Halott #12675
    ertem en, akkor elmondom, pontosan hova kellene mert igy nem latod at a problemamat. van sok adat amit kepen jelenitek meg, ip cim, orszag, referer, OS, bongeszo adatok, latogatok szama, stb.

    nahhh itt a kepernyofelbontast is meg szeretnem jeleniteni, de mivel kep ezert a JS szerintem nem fog mukodni, igaz?
  • MerlinW
    #12674
    Így van js-be:

    <script language="JavaScript">
    <!--
    if (screen.width==1280) { };
    //-->
    </script>


    "egyeb FULL php megoldas a kepernyofelbontas lekerdezesere"
    PHP szerver oldalon fut, a felbontás kliens oldalon van. Ahhoz, hogy a PHP ismerje a felbontást, el kell POST-olni neki. Ekkor jön a képbe a JavaScript ami kliens oldali.
  • Agy Halott #12673
    <?
    if (isset($_GET['width']) AND isset($_GET['height'])) {

    $window = $_GET['width'] .'x'. $_GET['height']; }

    else {
    echo "<script language='javascript'>\n";
    echo " location.href=\"${_SERVER['SCRIPT_NAME']}?${_SERVER['QUERY_STRING']}"
    . "&width=\" + screen.width + \"&height=\" + screen.height;\n";
    echo "</script>\n";
    exit();
    }
    echo $window;
    ?>


    van egy ilyen php szeru, de JS alapu kepernyofelbontast meghatarozo scriptem es nem igazan ugy mukodik, ahogy nekem megfelelo lenne, mivel az a location.href ize elrontja. a kerdesem, hogy van egyeb FULL php megoldas a kepernyofelbontas lekerdezesere? tehet ne legyen a kodban semmi headeres meg location.hrefes atiranyitas.
    koszi
  • MerlinW
    #12672
    Mert bután csináljátok. A cikk is írja, én is mindig elkérek minimum egy 20-ast előre a tervek és a dizájnok (általában 2-3-at kapnak) elkészítéséért. Nagyobb cég esetén 50 körül, majd a részletek és határidő ismerete után a teljes ár harmadát.
  • phoenix1
    #12671
    Ez az, pontosan Nagyon jó meg van fogalmazva.
    Most megint van egy hasonló esetem ahol egy közepes nagyságú üzlet szeretne honlapot. Elképzelés nincsen, aztán mégis, ez "random" náluk, majd legyen színes az oldal, aztán példának, hogy ők "ilyen honlapot szeretnénk" bemutatnak egy sablonos, szinte semmit, 404 Not Found lépten nyomon.
    Az ember megsajnálja őket és készít nekik terveket, erre megint nem elég színes, erre írom nekik, na de nem cirkusz vagy nyalókát, játékokat árulnak hanem elektro. berendezéseket. Hát ... itt kb. egy és fél hónapja se kép se hang. :((
  • joebacsi
    #12670
    Témába pont kapcsolódik kicsit: Titkolt tenderek
  • CattiBrie
    #12669
    "Mondtam, oké zsebpénz kiegészítésnek jó lesz. Erre ők, hogy ez nekem diákkötelességem."

    Diákkötelesség? Ehh.. Mondták volna azt, hogy sajnos nem tudnak adni semmit, de nagyon jó lenne, ha elvállalnád.

    És akkor ha ez kötelességed volt és nem teljesítetted, akkor mi lett? :)
  • phoenix1
    #12668
    Az egész világon az a gond, hogy az emberek nem akarják értékelni a másik ember munkáját. Azt mondják, hogy drága, de abba nem gondolnak bele, hogy mennyi idő, energia, telefonba kerül míg egyáltalán sikerül egy-két infót kikönyörögni tőlük ... étkezés, fűtés, gáz, villany, internet stb. ... Mindezeket mink sem a fügefáról szedjük, nekünk is meg kell venni, nem mondhatjuk, pl. az internetesnek, hogy nem fizetek mert nem fizetett az ügyfél, különben lekapcsolja a netet.
  • Vorpal
    #12667
    Ez így szokott lenni amikor nem tanulsz ott náluk akkor is;)

    Tanulságos eset: iwiw profilomba anno beírtam, hogy weboldalakat készítek kajáér, hát ki gondolta, hogy jönnek majd a levelek az emberektől, hogy ők szívesen főznek nekem ha addig hónapokat dolgozok a portfólióikon.

    Azóta megpróbálok komolyabb arcot vágni a dologhoz;)) főleg miután én lettem a gonosz zsidó (nemvicc volt ügyfél aki ezt vágta hozzám), mert megkértem a munka árát.
  • ldavid
    #12666
    LOL xD
    nekem is volt egy komoly infotanárom általánosban, de most semmi konkrét nem ugrik be róla
  • phoenix1
    #12665
    Ez így szokott lenni. Úgy gondolják, hogy minek fizessenek, hiszen ott tanulsz náluk. huh :S
  • Cat 02 #12664
    Hm, w3schools os feltöltő script nagyobb fájloknál kiakad. Másnak volt már ilyen ? Azt írja h a kapcsolat a webhellyel megszakadt etc.
  • Ability
    #12663
    Az én infó tanárom általánosban a DOS-hoz viszonylag értett (magolós szinten), azt oktatta, de amikor egyszer valami mást kellett csinálni, akkor odajött mögém, és így leste, hogy én mi a fenét csinálok, amikor ilyen Ctrl + Z billkombókat nyomogatok, és elkezdte mondani, hogy el fogom rontani a gépet. Aztán megmutattam neki, hogy az a visszavonás gyorsbillentyűje, és teljesen ki volt akadva, hogy létezik ilyen, hogy a program "visszacsinálja" a doglokat, és hogy ő ilyenről még nem hallott. Aztá' a vége mindig az lett, hogy az ő saját tanári gépét rontotta el, nekem kellet odamenni, és ha elkezdtem nyomkodni ilyeneket, akkor mindig leállított, hogy én el fogom rontani. Nem tudom, úgy értette, hogy ő után mégjobban elrontom? :D És hiába tanulta meg, hogy létezik visszavonzás, ha látta, hogy használok gyorsbillentyűket, akkor rámoltott, hogy a szerkesztés menüből menjek rá, mert ez így veszélyes. :D
  • MerlinW
    #12662
    Nálam is volt ilyen. még középsuliban én magyaráztam el a 50 körüli számtech tanárnak hogy is kell használni az explorert. Lekörmölte papírra, amit elhagyott, majd jött hozzám hogy magyarázzam el már megint, mert nincs meg a jegyzete:)

    Oké ez még 95-96-ban volt, akkoriban ez még relatíve új dolognak számított.

    Tanítás után bekockultam a gépterembe és weblapot gyártottam (html+js) középkezdő szinten, de a korhoz mérten igényesen. Eleinte nem tudták pontosan mit csinálok, majd mondták hogy kéne egy oldal a sulinak. Mondtam, oké zsebpénz kiegészítésnek jó lesz. Erre ők, hogy ez nekem diákkötelességem. Természetesen beintettem nekik, majd végül 1 évre rá találtak egy balekot:)

    Régi szép idők:)