22786
Html-, css- és php-help
  • bracsek #12741
    Ha átlátod akkor nem kell 1 perc sem, mert oda kattintasz az első pillanatban, ha már keresgélni kell, az nem átlátás.

    most ezt tényleg szaknyelv, de az indentálás fontos. ha nem tudod mi az attól még csinálhatod.

    kommentelni meg php ban majdnem senki nem kommentel, általában értelmetlen is lenne.
  • Cat 02 #12740
    Én nem tudtam mi az az indentálás addig amíg nem lett itt megemlítve, de nekem alap, hogyha programozok akkor tagolva írok. Max kommentelni nem kommentelek.

    Ám még a hülye is átlátja a káoszt, csak nem mind1, h 1 óráig tart vagy 1 percig :)
  • bracsek #12739
    Nem, a kontárkodás az nálam odáig tart, amíg valaki képes egy mysql es belépéses oldat készíteni, és képes egy lapozót írni, azon felül már van mit kezdeni, addig kontárkodik. És persze ehhez még tudja legalább mi az az indentálás, és használja is.

    Na jó ez az utolsó nem mindig igaz, mert ÉN átlátom a káoszt és nem holnapra dolgozok, akkor nem kell indentálni.
  • joebacsi
    #12738
    akinek egy komolyabb oldal kell, az se biztos, hogy oo-ban fogja megírni :)
  • Cat 02 #12737
    Ez a kontárkodik eléggé negatív szó =]
    Most akinek kell egy sima hírezés, az pl biztos nem oo-ban fogja megírni :)
  • bracsek #12736
    Persze könnyű lenézni a php-t mert sokan művelik, de a nagy része kontárkodik csak. Aki kicsit belemélyedt tudhatja, hogy sok mindent meg lehet csinálni vele, ez alól a nagy grafikai számításokat igénylő grafikai alkalmazások a kivételek, de ez az egész alkalmazások számának 5%-a a képszerkesztők, 3d-s tervezők, és a játékok, de a játékokat én nem számolom program kategóriába, habár több tudás kell hozzá mint az összes többihez tán, de a hasznosságát illetően csak meggazdagodni lehet vele, de haszna az nincs. Persze ez saját vélemény.
  • MerlinW
    #12735
    Az úgy már alakul:) A Java rész félrefogalmazás volt, természetesen JS-re gondoltam:)
  • bracsek #12734
    Ha a winampomat php-n keresztül irányítottam, az már programozás? Szerintem igen.
    És az már bele nyúl az os be, dll hívásokkal, stb.
    Jah, és a java és javascript közötti különbséget nem szabad elfelejteni, a java igen is programozás a legelterjedtebb bizzbazz sajnos.
    A java script az tényleg nem sokat tud, mondjuk, a legextrémebb helyzetben a fájlkezeléshez is ért, de a memóriakezelést nem igen lehet vele bizzbazzolni. De PHP ból igen, abban talán minden megoldható. és ez a talán olyan pici, oda sem írtam.
  • MerlinW
    #12733
    Készítesz egy kepek.html-t amiben ott vannak a képek ahol szeretnéd. A képek menügombra pedig belinkeled a kepek.html-t. A HTML statikus, minden fázis új fájl.

    Javascript-tel lehet turbózni a dolgon és/vagy PHP-val szerver oldalon összelegózni az oldalt. Azonban amíg a HTML egy egyszerű meta nyelv, ez utóbbi kettő már hajlik a programozás felé. (Nem, nem fogadom el a PHP-t vagy a Java-t programozásnak, inkább csak programozGATásnak, weboldalépítésnek:) A programozás OS-en kezdődik:))
  • bracsek #12732
    Valószínűnek valószínű, de el kell neked mondanom, hogy front pageben kezdtem úgy 3 napig foglalkoztam vele, azóta szövegszerkesztőben nyomom.

    Nincsenek hónapjaim egy lapot bújni, legtöbbször a lap "Tegnap este volt a határidő"-vel készül. Ez azt jelenti max 1 nap van rá.

    és txt fájlt azért nem sokan csinálnak ez a hülye php nem akarja azt feldolgozni, meg a böngésző is szövegnek hiszi, én meg htmlt szeretnék vele megjeleníteni.

    Voyager5 el egyet értek, én is azt mondom hogy a Hand codeingban 1xű abban az izében meg nem csak drága de bonyolult is.

  • Voyager5
    #12731
    Az a baj, hogy mi nemnagyon értünk DreamWeaverhez, meg úgy egyáltalán semmiféle WYSIWYG (What You See Is What You Get) programhoz, úgyhogy nekem pl lövésem sincs, hogy mire kéne ott kattintgatnod, vagy milyen "varázslót" kéne meghívnod.
    Hand codeingban egyszerű számomra, de DW-ben fogalmam sincs.
  • Cat 02 #12730
    Akkor ne csináljon, hanem szerezzen vkit aki ért hozzá. Ha meg mégis rászánja magát, akkor olvasson utána.
  • Cat 02 #12729
    A Dreamweaver nem programozási nyelv, hanem egy sima 'grafikus' (nem ugrik be a rendes neve) szerkesztő.
  • tmisi
    #12728
    Nem mindenki végzett informatikaegyetemet, és nem mindenkinek van rá annyi ideje, hogy hónapokat buzuljon egy oldallal. (Pl. ha elgépelsz a txt-ben akár 1 karaktert is borul az egész oldal).
  • JackSparrow88
    #12727
    Egy pici gondom van, a képen van minden.(biztos h egyszerű de én vhogy nemtudtam rájönni még xd) Am meg nem mindenki olyan zseni h abba csinálja, valszeg te sem ott kezdted, szal...
  • bracsek #12726
    Hagyjátok már azt a dream izét na, mik vagytok ti lombik babyk? Aki normálisan akar csinálni bármit is, csak sima szövegszerkesztővel tudja elérni.
  • JackSparrow88
    #12725
    Thx mindent, hát majd tanulgatok, most találtam direkt Az Adobe Dreanweaver-hez pdf-ben könyvet, azt átnézem alaposan
  • Terensz
    #12724
    "Ezekhez miket kéne írnom?"

    Ha ezeket mi is tudnánk, egyetlen webhely és adatbázis szerver nem lenne biztonságban.

    Nézd, szerintem legalább alap szinten tanuld meg a php-t, ha egyszer egy php/mysql alapú weboldalt szeretnél üzemeltetni.

    1. Kezdd el olyan dolgokkal, hogy mi is a webszerver, mi a php, mi az adatbázis-szerver (mysqld).
    2. A bannerben levő xampp apache + mysql szervert töltsd le, és telepítsd fel a gépedre. Mindenki saját gépén fejleszt.
    3. A bannerben levő doksikat tanulmányozd
    4. Majd folytasd nagyon alap kis programokkal. Pl. írj egy szkriptet, ami csatlakozik a mysql szerverhez.

    Jó munkát, sok kitartást!
  • JackSparrow88
    #12723
    Ok végre sikerült megoldanom a betű problémát. A php-s cuccok azonban továbbra sem akarnak működni, egyetlen egy sem. Még olyan se amelyiknél csak egy kódot kéne beilleszteni és kész. Az utóbbi esetben olyat csinál h teljesen összekutyulja az egészet, eltolja a frame-eket meg ilyenek, nem értem mér. Meg sok esetbe olyat látok h "állítsd be a MYSQL adatokat, ahol olyanok vannak h : Host, felhasználónév, jelszó, adatbázis. Ezekhez miket kéne írnom?
    Egy üzenőfal beillesztésénél meg ilyet olvasok: "frame-vel illeszd be az oldaladra az index.php-t" Itt most Iframe-re gondolt mer sima Frame-el hogyan lehetne berakni?
    A válaszokért előre is thx...
  • Ic3 m4n
    #12722
    "Ez teljesen korrekt üzenetküldő..."
    Ja, az csak kicsit hülyén néz ki hogy a név, tárgy meg ezek magyar, ha hibásan tölti ki akkor az errormessage az meg angol..
  • Cat 02 #12721
    Ez teljesen korrekt üzenetküldő...

    Ám Terensz-nek igaza van, tényleg egyszerű egyet megírni.
    Max a @ jel ellenőrzés parás vagy a captcha/captcha újratöltés, de az is csak a javascript miatt.
  • Ic3 m4n
    #12720
    Úgy értettem hogy nemrég fejeztem be a "hogyan tanuljuk meg a php4 használat-t 24 óra alatt" könyvet, de lehet hogy rossz totyikba írtam.
  • Terensz
    #12719
    "Nem vagyok valami jó phpből"

    Egy ilyenhez nem kell profinak lenni. Ezt a legminimálisabb php tudással össze lehet hozni. Tegyél bele egy ellenőrző functiont, tedd bele a formot, meg a siker esetén az eltárolást, azt csá.
  • Terensz
    #12718
    "Üzenet is empty! ( This field is required )"

    ez olyasmi, mint a

    "Van neked egy üzenet. Nyisad ki mostan az üzenetet!"
  • Ic3 m4n
    #12717
    Hello!
    Ezen az oldalon található email küldő most egy másik oldal (ahonnan az egész sablon van) php fájljából actionol, az lenne a kérdés hogy lehetne e hozzá írni egy saját php kódot, hogy abból actionoljon, és ne a másik oldaléból?
    Nem vagyok valami jó phpből, ezért azokon a részeken kéne segítség hogy most ha nemjó a ellenőrző kép akkor kiír egy hibaüzenetet, vagy ha az email nem [email protected] ból áll akkor is hibát ír.
    Ebben tudnátok segíteni hogyan fogjak hozzá?
    Mert van egy másik emailküldő sablonom abból kitudnék szedni pár dolgot de abban nincs se ellenőrző kép se ilyen email cím figyelő..

    Vagy a legegyszerűbb az lenne hogy megszerezni annak a php kódját amit be actionol az oldal, csak ez gondolom nem lehetséges :D
    Sajna most nincs arra pénzem hogy ezt megvehessem.
    köszi előre is
  • JackSparrow88
    #12716
    Ja ott is jók, lehet h még nem mondtam de egyedül csak a neten írja ki szarul a betűket, gépen jó minden, éppen ezért nem értem az egészet most már...
  • Terensz
    #12715
    "nekem alapból UTF 8-on van nem ANSI-n amikor megnyitom a Notepad ++-al"

    Na és ott jók a karakterek?
    Mert szerintem nem, ha a weboldalad UTF-8-as. Akkor egy dolgot kell tenned: az összes elcseszett ékezetet átjavítani jóra.
  • JackSparrow88
    #12714
    Ja ez talán működne is de sajnos nekem alapból UTF 8-on van nem ANSI-n amikor megnyitom a Notepad ++-al, szal így akkor?
    Am meg nem akarok annyira belemélyülni a php világába egyelőre, csak néhány dologggal mint pl. óra, szavazás, üzenőfal, stb. fel szeretném dobni az oldalt, annak ellenére is, h nem vágom ezeket a php-s dolgokat. Mivel azt gondolom h előre megírt php scripteket csak nem lehet olyan nehéz beszúrni és alkalmazni egy oldalon, a megírásukhoz persze h profin kell vágni a témát, az logikus. Viszont nem hiszem h aki ezt az Adobe Dreamweavert használta már, annak ne jött volna elő, ilyen súlyos hiba a betűkkel, na mind1, azér thx így is, h foglalkoztok velem xd
  • Terensz
    #12713
    Az a helyzet, hogy nagyon szívesen segítenénk ennél részletesebben is neked, csak - magam részéről pl - nem tudom, mennyire akarsz belefolyni a php programozásba. Mert eddig ugye tiszta html volt (nagyon helytelenül) a weboldalad.

    Én (és valószínűleg itt a többiek is) úgy dolgozunk, hogy abban a motorban, ami az oldalt rakja össze, nincsenek pl. ékezetes karakterek. Az ilyesmit nyelvi file-ban tárolom, ami nekem eleve utf-8 kódolásra van állítva, a többi pedig ANSI-ra (az az alap).

    Most gyors megoldásnak ezt javaslom:
    1.: a header legyen utf-8. (eddig meg is vagy, ha jól vettem ki)
    2.: csinálj másolatot a problémás html file-ról
    3.: állítsd át Notepad++-szal a file kódolását (Formátum menü) ANSI-ról UTF-8-ra.
    4.: Az ékezetek most el lesznek szúrva egy kicsit. Az eredeti file tartalmát másold át ide.
  • Cat 02 #12712
    Szedd le a Notepad++-t és azzal nyisd meg. Formátum fül és állítsd be ami kell és akkor úgy menti el.

    php óra: nevezd át az index.html-ed index.php-ra és ahova kell az óra írd be ezt <? print date("Y. m. d."); ?>
  • JackSparrow88
    #12711
    Heló, sajnos még mindig nem oldódott meg a problémám.
    Ez ott van már régen: <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
    Nagy nehezen megtaláltam azt a betű beállítást is, de alapból az Unicod-on van, nemtom megváltoztatni sem.
    És mondjuk tom h még a szövegeim is szarok de azért megpróbálkoztam egy sima és egyszerű phps-s óra beillesztésével is, sikertelenül.(pedig elvileg mindent jól csináltam sztem, mégse jelenik meg semmi, még feltöltve sem)
    Vki nem tud ezeknek vmi általános módszert,hogyan kell működőképessé tenni őket vagy atom biztosan beilleszteni?
    Nagyon hálás lennék...
  • Terensz
    #12710
    Jaja, az úgy nem fog működni.
  • Agy Halott #12709
    targytalan!
  • Agy Halott #12708
    a 12699-es szamu problemamra van vkinek otlete?
  • MerlinW
    #12707
    Ha egyszer nem használ php-t miért nevezze át php-ra a fájlt?

    simán átírja a head-ben kódolást utf-8-ra

    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

    és probléma megoldva
  • Voyager5
    #12706
    Az a baj, hogy a meta leirasokban iso-8859-2 kodolas van kikuldve, maga a dokumentumod meg utf-8-ba van mentve (raadasul BOM-mal(ezert lathatod az egesz tetejen a "" karaktersorozatot )).
    Azt probaltak a tobbiek mondani, hogy ugye elvileg van egy index.html-ed, ezt atnevezed index.php-ra es mindjart a legelejere, beirod azt amit Cat mondott:
    <?php
    header('Content-type: text/html; charset=utf-8');
    ?>
    Persze az legtisztabb verzio, hogy szepen atirogatod a meta infokat is, szinten arra amit Cat mondott:
    tehat ezeket:
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
    erre:
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
    es utanna a file(okat)UTF-8 BOM nélkül mented el.
  • JackSparrow88
    #12705
    Na a képek már jók de a szöveg továbbra sem.
    Néhány apró kérdés még:
    1. header('Content-type: text/html; charset=utf-8'); - ezt hova írjam pontosan?
    2. "nevezd át .php ra" - de mit?
    Az eddigi válaszokért is thx meg ezekért is majd...
  • Agy Halott #12704
    persze persze, de elobb a JS kepernyofelbontas-meghatarozo scriptet kellene mukodesre birni, hogy ne redirectelje a ?&w=akarmennyi&h=akarmennyi valtozora a kep linkjet. :P

    utana optimalizalom az user agentot, mar talaltam weboldalt ahol minden bongeszore van variacio!
  • Ability
    #12703
    Benne van a Mozilla, FireFox, Safari, Chrome (Chromium) szó mindegyike. Pontosabb feltételt kell kitalálni az ellenőrzésre.
  • Voyager5
    #12702
    Azthiszem, a php-s http_user_agent-nel a chrome kikuldi a safari szot is.
    Ha azzal kerted le akkor ott lehet vmi problem.