22786
Html-, css- és php-help
  • Voyager5
    #12661
    Nekem anno az infotanárom teljesen elvolt hűlve, hogy képes vagyok Win98at !EGYEDÜL! installálni.
  • Vorpal
    #12660
    Lássuk be, előfordul, édesapám iskolájában az új informatikus is 2 hét továbbképzés után állt be a pozíciójába.

    Egyszerűen meg kell érteni, hogy ezekben az országokban a cél a fiatalság teljes kudarca.
  • phoenix1
    #12659
    Hi. Az osztály vehetne neki egy (x)html for dummies könyvet a tanárnak karácsonyra. :XD
  • Cat 02 #12658
    Gondoltam megosztom veletek info tanár okosságait.
    bádi táblára írva, aztán miután szólnak neki, megnézi könyvben >.<
    percekig nézi, hogy a form miért nem küldi el az adatokat, pedig az h metod=GET teljesen jól néz ki...
  • hispan2
    #12657
    Minden UTF-8-ban volt és van is...

    Ellenben arra az érdekes következtetésre jutottam, hogy ami az oldalon szövegként <p> tagok közé esik, jól megjelenik, ami viszont bármilyen <h> (h1, h2, h3 stb...) tagok közé, onnan hiányoznak az ékezetek. Ezt nem tudom mire vélni...
  • Cat 02 #12656
    Igazából képeknek kéne a tárhely, mert most 000webhost(hostei)-t használok, de az nagyon lassú. (Litvániában van a szerver :D)
  • Malakai
    #12655
    1. Hagyományos értelembevéve nincs (tudtommal). Egyébként meg ugye egyszerüsített ide tedd a dolgaid megoldásaik vannak, mint pl code, sites, pages, amiből az első még ér is vmit webes/programozói felhasználóknak.
    2. Simán, filterekkel.
  • Cat 02 #12654
    Picit off, de itt úgy tudom vannak google-s arcok.
    - googlenek van free webhostja ?
    - gmail-ben, lehet olyat, hogy ha egy levélnek pl benne van a nevében h 'aladár', akkor berakja a 'randomnév' "címkébe" (ami kb a mappa).
  • Ability
    #12653
    Nem értek WordPress-hez, nem tudom milyen karakterkódolást használnak a php forrásállományok, az adatbázis táblák, stb. Valószínűsítem, hogy az egész UTF-8-ban van, csak leszedtél valami magyar template-et és az került latin2-be. Erre a megoldás annyi lenne, hogy megnyitod az állományt valami jobb szövegszerkesztővel és UTF-8-ba újra elmented. De ezzel még egyáltalán nem biztos, hogy meg lesz oldva a probléma, a karakterkódolási hibák általában több fronton múlnak/buknak.
  • hispan2
    #12652
    Hogyan egyeztethetem a kettőt? Igazából nem értem, mit is jelent, hogy mi miben van mentve, csak annyit tudok, hogy a wordpress config fájljában utf8-ra van állítva a kódolás. Mellesleg hogy van az, hogy egy bejegyzésen belül a címsorban nincs, a tartalomban van ékezet?
  • Agy Halott #12651
    koszi
  • Easy Rider
    #12650
    akkor is legalább egy kérdőjelet meg kellene jelenítenie!
  • Ability
    #12649
    Első körben: az állomány latin2-be van mentve, míg a content-type utf8-ba.
  • hispan2
    #12648
    Köszi a 12644-esre a választ, tényleg kicsit egyszerűbb a dolog :)

    Újabb problémám támadt közben, maximálisan idegesítő. Van ez az oldal, tesztverzió szóval titok meg minden: http://stalker.hardwired.hu/site/. Namost mint látjátok, a címsorokban nem jelennek meg az ékezetek, amúgy viszont igen. Ez egy legfrissebb verziós magyar wordpress blog, egyáltalán nincs beleszerkesztve, ez a gyári üzenet, a téma persze egy letöltött téma. Ha megnézitek az oldal forrását, ott szerepelnek a hiányzó ékezetek, csak épp meg nem jelennek a h1 és h2 osztályokban. A style.css itt leledzik, hiába birkózom vele, nem tudok előcsalni az ékezeteket ott, ahol hiányoznak (sima Tahoma betűtípus ráadásul, semmi extra).

    Valakinek valami ötlete, miért történik ez?
  • Ability
    #12647
    $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
  • Agy Halott #12646
    mekkora kiraly vagy, sikerult mukodik! :)

    arra a $HTTP_SERVER_VARS helyett tudnal vmi mast ajanlani, hogy ugyanugy mukodjon, de ujabb cucc legyen?
  • Ability
    #12645
    CSS-ből adj neki egy cursor: pointer; tulajdonságot. Vagy style attribútumba tedd be ugyan ezt. Egyébként meg elegánsabb lenne egy <a href="javascript: printit();" ..>linkneve</a>, és akkor még kurzorral sem lenne baj.
  • hispan2
    #12644
    Adott a következő javascript bigyó, nyomtatja az oldalt, a funkcionalitásával nincs is semmi gond, de mivel eredetileg a szöveges hivatkozás helyett egy gomb volt (én írtam át), ha most a szöveg fölé viszem az egeret, a kurzor nem változik kézzé (pointerré). Mit és hova kéne belefűznöm, hogy átváltozzon felette kézjellé a mutató?

    <SCRIPT Language="Javascript">

    /*
    This script is written by Eric ([email protected])
    For full source code, installation instructions,
    100's more DHTML scripts, and Terms Of
    Use, visit dynamicdrive.com
    */

    function printit(){
    if (window.print) {
    window.print() ;
    } else {
    var WebBrowser = '<OBJECT ID="WebBrowser1" WIDTH=0 HEIGHT=0 CLASSID="CLSID:8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2"></OBJECT>';
    document.body.insertAdjacentHTML('beforeEnd', WebBrowser);
    WebBrowser1.ExecWB(6, 2);//Use a 1 vs. a 2 for a prompting dialog box WebBrowser1.outerHTML = "";
    }
    }
    </script>

    <SCRIPT Language="Javascript">
    var NS = (navigator.appName == "Netscape");
    var VERSION = parseInt(navigator.appVersion);
    if (VERSION > 3) {
    document.write('<a value="oldal nyomtatása" name="Print" onClick="printit()" cursor="pointer">oldal nyomtatása</a>');
    }
    </script>


    Teljes lapon kurzort váltó megoldást találtam csak, de azt nem tudtam belevariálni ebbe, nem értek nagyon a javascript-hez.
  • Terensz
    #12643
    Ennek szerintem nincs sok értelme.
    Ha töltesz le kódot és azt anélkül akarod berakni a kódodba, hogy nem értenéd, akkor
    - nem lesz biztonságos
    - nem tudsz belefejleszteni.

    Szerintem tanuld meg a php alapjait legelőször.
  • JackSparrow88
    #12642
    Ja már csak azér is akarnám így, mer nem tanultam a php-s rendszert, szal megírni biztos nem tudnám őket, viszont szeretném velük feldobni az oldalt...
  • JackSparrow88
    #12641
    Lécci, segítsetek már, ebben:
    Töltöttem le pár php-s cuccot és ezeket szeretném betenni(szavazás, üzenőfal), az egyelőre még csak teszt oldalamra. Adobe Dreamweaverben kezdtem el de fogalmam sincs hogyan lehetne betenni őket. Vagy ezek am is csak úgy működnek ha már fel van töltve az oldal?
  • Ability
    #12640
    Register globals: ingyenes tárhelyen nem tudom van-e lehetőség átállítani, de egyébként biztonsági kockázatot jelent ha be van kapcsolva. Alapbeállításoknál ki van kapcsolva, de a legtöbb tárhelyen visszakapcsolják. Annyi a lényege az egésznek, hogy egy változónak nincs forráshitelesítése, ha van egy változó az URL-ben, akkor neked nem kell úgy hivatkozni rá, hogy $_GET['valtozo'] hanem az URL-ben levő 'valtozo' nevű változót a PHP automatikusan létrehozza és feltölti tartalommal, így te bekapcsolt állapotban így is elérheted: $valtozo. Úgymond nem kell megjelölni a forrást. Ami a nagy kockázat, hogy a PHP által előre feltöltött ilyen változók forrását nem tudod ellenőrizni, így akár a program futásában használt változókat felül is lehet írni (rosszabb esetben), vagy csak simán létrehozni megfelelő tartalommal. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy ha nem használod a "forrásjelölést" a változónál.

    Amúgy a register long arrays (aka $HTTP_SERVER_VARS, amit használsz) elavult, a PHP 5.3.0-tól érvénytelenítik, ami valszeg csak annyit fog jelenteni, hogy alapból letiltják a használatát, de elvileg elérhető marad, a PHP 6-tól kezdve pedig el is távolítják. Egyébként pedig teljesítmény szempontból is mellőzni szokták.
  • Ability
    #12639
    5 adatot írsz ki, 5x hívod meg a fv-t, minden meghívás egy újabb kiírás (sor). Egyébként jobban belegondolva fingom nincs, hogy lehet-e adni neki valahogy olyan stringet, amivel el lehet érni, hogy többsoros szöveget írjon ki. Sosem volt rá szükségem, ahol kellett hasonló, ott ez nekem semmiképp nem lett volna járható út, pontos pozicionálás kellett, stb. Szóval nem használtam ilyet, és úgy tudom nincs is rá lehetőség, de nem zárnám ki, csak a soha nem jártam utána, mert nem is kellett, illetve sehol sem olvastam, sehol sem oktatták nekem, hogy erre lenne lehetőség.
  • Ability
    #12638
    A te esetedben fix darabszámú elem rajzolódik a képre, szóval akár manuálisan is meg tudod csinálni, csak annyi a dolgot, hogy többször meghívod az imagestring függvényt, és a vertikális kiindulópontot (Y koordináta) minden fv után módosítod úgy, hogy egymás alá pakolgassa kihagyva tetszőleges távolságot. Míg mondjuk a horizontális kiindulópont (x koordináta) lehet állandó, hiszen egymá alá kerülnek. Most ezt kb. úgy képzeld el, hogy meghívod egymás után az imagestrig fv-t, és minden meghívás után hozzáadsz mondjuk 20-at a $_textvertical változóhoz.
  • Agy Halott #12637
    ok a hexas temat megoldom, az nem lehet nehez! :P
  • Agy Halott #12636
    huuuuuuuuuuuu na jo, ennyire mar nem ertek hozza csoda, hogy ezt is meg tudtam csinalni :P :(

    ott elvesztettem a fonalat, mikor "...újra meghívogatod az imagestring fv-t módosított koordinátákkal."

    tudnal esetleg egy vazlatot irni nekem ha szepen megkerlek ami alapjan eltudok indulni, hogy mit hogyan irjak? :S

    koszi! :D
  • Ability
    #12635
    Keress rá neten, hogy a két típusnak milyen szabályai vannak, hogyan lehet átalakítani, van rá mód. Google: hexa to rgb
  • Ability
    #12634
    <br /> az a HTML-ben a soremelés, csak a megjelenített lapon látszik az eredménye.

    /r/n az a forráskódban, adatbázisban tárolt nyers szövegben jelent soremelést. Ez a forráskódban ugye látszódni fog, de az oldalon nincs rá kihatással, csak ha a <pre> elemek közé teszed a nyers szöveget.

    Egyik sem jó neked, mert mi képről beszélünk. A megoldás az, hogy szépen újra és újra meghívogatod az imagestring fv-t módosított koordinátákkal. Amikor csinálsz egy szép grafikont is ciklusok használatával sokszor lefut ugyan az a fv, csak valamilyen manipulációval, így eltérő helyre, pontokra rajzolódnak ki a dolgok.
  • Agy Halott #12633
    ez az amit szerettem volna, hexaban megadni, mint irtam is az elso hszban:

    index.php?textcolor=FFCC00


    de nem tudom atalakitani, hogy a linkben hexa legyen :(
  • Agy Halott #12632
    jaja mukodik, bar nem tudom, hogy az a register globals be van-e kapcsolva! :P

    ok elore raktam az imagecolorallocate-t! koszi!

    egy utolso kerdes, itt nalam a kepen ami megjelenik, egymas melle pakolja az infokat, amit meg akarok, hogy jelenjen. mi az a kod, amit beirkalva az infok koze, szepen egymas ala helyezne?

    [quote]$refer_text = $time.' '.$referer.' '.$_ip.' '.ccode($HTTP_SERVER_VARS['REMOTE_ADDR']).' '.$unique;[/qoute]

    ez az 5 info az, ami kiirodik, probaltam a /n /r, mintha ugy emlekeznek, az tesz sortorest php-ban, de nem. akkor probaltam <br> az sem. jelenleg szokozok vannak, hogy ne omlesztve legyen.

    van vmi otleted? :)
  • Ability
    #12631
    Ha meg igényes vagy, akkor inkább hexában adod meg a színkódot az URI-ben, és utána kicsit dolgozol vele, átalakítod. Semmilyen előnye sincs, csak esztétikusabb, bár mivel az URI-ből lopod az adatot, gondolom valamilyen lehetőséget adsz egy űrlapon, hogy egyedi színt állítsanak be, ahhoz meg szerintem könnyebb megadni egy hexa kódot. Kivéve ha valamilyen JS-es színpalettáról kattintásra lehet választani, stb...
  • Ability
    #12630
    Elvileg igen, ha a változókban helyes értékek vannak. (Namost kérdés, hogy a register_globals be van-e kapcsolva, illetve hogyan pakolod bele a 1t, 2t, stb... változókba a tartalmat.)

    Egy megjegyzés: az imagecolorallocate első meghívásakor beállítja az egész kép háttérszínét a meghatározott értékek szerint. Szóval tedd előlre ezt a részét. Az imagefilledrectangle ugyebár nem kell emiatt.
  • Agy Halott #12629
    akkor igy jo?

    $im = imagecreatetruecolor($_width, $_height);
    $font = imageloadfont('./'.$_font.'.gdf');

    $_textcolor = imagecolorallocate($im, $1t, $2t, 3t);
    $_bgcolor = imagecolorallocate($im, $1b, $2b, 3b);

    imagefilledrectangle($im, 0, 0, $_width, $_height, $_bgcolor);

    imagestring($im, $font, $_texthorisontal, $_textvertical, $refer_text, $_textcolor);

    header('Content-type: image/gif');
    imagegif($im);
    imagedestroy($im);


    a link pedig:

    index.php?1t=255&2t=255&3t=255&1b=0&2b=0&3b=0
  • Ability
    #12628
    php.net imagestring

    bool imagestring ( resource $image , int $font , int $x , int $y , string $string , int $color )

    "color
    A color identifier created with imagecolorallocate()."


    php.net imagecolorallocate

    Tehát a lenti fv-t kell használnod RGB-ben megadva.
  • Agy Halott #12627
    imagestring($im, $font, $_texthorisontal, $_textvertical, $refer_text, 0xFFCC00);


    van egy ilyen kodreszletem es a 0xFFCC00 is valtozokent szeretnem megoldani.
    probaltam igy:

    imagestring($im, $font, $_texthorisontal, $_textvertical, $refer_text, $_textcolor);


    persze a $_textcolor definialva van:
    $_textcolor = isset($_GET['textcolor']) && !empty($_GET['textcolor']) ? $_GET['textcolor'] : '';

    ekkor a linkkel kuzdottem, hogy

    index.php?textcolor=FFCC00
    index.php?textcolor=0xFFCC00

    sehogy nem jo, mi erre a megoldas? koszi
  • MerlinW
    #12626
    Adj írás jogot (attributumok: 777) a könyvtárra ahova feltöltöd a képet.
  • passatgt
    #12625
    megoldva, az volt a gond, hogy a legördülőben lévő linknek nem volt háttere, szóval az volt kb, amit te mondtál, megint kösz:)
  • Joesilver
    #12624
    Hello ken egy kis segitseg feltetem a PHP Fusiont az ATW.hu ra es nem hagya hogy kepet tegyek bele localhostba viszont igen
  • passatgt
    #12623
    van háttér

    itt van élőben: holimex pont i-host pont hu
  • MerlinW
    #12622
    php.net-en minden megtalálsz, példákkal, leírásokkal. Tessék használni. Én ott tanultam meg a nyelvet.