22786
Html-, css- és php-help
  • Cat 02 #12981
    Miért nem íratod ki az adatbázis tartalmát egy txt fájlba, az adatok közé meg beszúrod ami kell.
  • Lazarus
    #12980
    Nagyon jó ötlet, köszi :)

    Lenne még egy dolog, szeretnék az oldalon belül egy export/import database funkciót, amivel bármikor el lehet menteni az adatbázis aktuális állását egy sql file-ba és azt be lehessen tölteni egy másik szerverre. phpmyadminnal ezt meg lehet csinálni, de én a laikus felhasználóimnak erre beépített megoldást szeretnék. Szóval ugyan olyan script kellene ami a phpmyadminban is megtalálható, de abból elég nehéz lenne kihúzni mert keresztbe van szőve egy csomó funkcióval.
  • bracsek #12979
    Használj az argumentumaidnak 1 mezőt, jó ne üsse senki a fejem, tudom hogy nem szabad-na ilyet, de miért ne tehetné meg, ha naplózás, ahhoz nem kell hozzá adjon, és keresni is tud benne, semmi gond nélkül

    ID ActionType DateTime Argumentumok
    1 'belép' '2009-10-15 20:36' 'Józsi'
    1 'létrehoz' '2009-10-15 21:36' 'Józsi|Béla'
    1 'fizet' '2009-10-15 22:36' 'Józsi|Béla|63-sör'

    Tudom ezért ütni kellene de ilyen jellegű tábla erre a legalkalmasabb, ha kétszer úgy tiltakoznak ez ellen és normált forma ide vagy oda, hogy ez így használat közben gyorsabb a normált formánál arra a nyakam rá merném tenni.
  • bracsek #12978
    Használj grease monkeyt fireefoxra grease4ie t vagy mit és chromere meg greasemetalt operában meg van user script, szóval mindenütt meg vagy vele élve, azt hiszem user css még operában van, pontosabban a tűzróka előtt már volt, a többiben meg tuttommal nem igen van, chromeról nem nyílatkozom, nem ismerem :D
  • biomage
    #12977
    MSN? :D
  • Cat 02 #12976
    Ne rakd bele a mysql-be kétszer ua-t ? :D
  • biomage
    #12975
    Még egy kis help kell!
    Mit kéne írnom, hogy ne listázón ki egyező sort?


    <?$link=$_GET['archivum'];
    if ($link==full){
    $result=mysql_query("select * from Hlist order by datum desc ");
    while($row = mysql_fetch_array($result))
    {echo substr($row['datum'],0, 7);echo '<br>';}}?>
  • Lazarus
    #12974
    Kövi kérdésem lenne MySQL tároláshoz.

    Akarok írni egy naplórendszert ami megkülönböztet mondjuk 3 akciót. (1=Belépés, 2=létrehozás, 3=fizetés)

    1 - Józsi belépett.
    2 - Józsi létrehozta Pista felhasználót.
    3 - Pista felhasználó fizetett Józsinak 63 sört.

    Azt akarom hogy ezek az argumentumok dinamikusak legyenek
    - Belépés: arg1='Józsi'
    - Létrehozás: arg1='Józsi', arg2='Pista'
    - Fizetés: arg1='Pista', arg2='Józsi', arg3='63'

    Aztán majd ezekből php-ben felépítem a mondatot. Csak hogy tároljam el?

    ID | date| action | arg1 | arg2 | arg3
    '534' | '2009-01-01' | '1' | 'Józsi' | '' | ''

    így a második és harmadik argumentum üresen marad ha nincs rá szükség, ráadásul nem elég dinamikus, nem akarok egy negyediket, ötödiket is létrehozni ha máshol nincs rá szükségem. Szal arra gondoltam hogy létrehozok egy másik táblát is így:

    naplo_tabla
    ID | date| action
    '534' | '2009-01-01' | '3'

    naplo_tabla_arg
    ID | arg | data
    '534' | '1' | 'Pista'
    '534' | '2' | 'Józsi'
    '534' | '3' | '63'

    Így az argumentumokat kiolvasom a második táblából, annyit amennyit akarok és nincs mezőpazarlás sem. Csak attól félek hogy túl sok adat esetén nagyon belassulna a rendszer.

    Van erre valami jobb megoldás? Ja és lehet hogy hülye vagyok és ezt nem argumentumnak hívják, akkor sry :P
  • biomage
    #12973
    kösz, éjjel ezt akartam meg csinálni :D, csak nem volt ötletem hogyan.
    ezt hoztam ki a segítségedből :)

    <?
    $date=$_GET['Hlist'];
    $start = date("$date,01");
    $end = date("$date,31");

    $result=mysql_query("select * from Hlist where `datum` > '".$date."' and `datum` < '".$end. " ' ");while($row = mysql_fetch_array($result))
    {echo $row['cim'].'<br />';}?>
  • Amse
    #12972
    Még egy kérdés. IE vagy Chrome alatt is lehet használni userContent szerű css-t? Ha igen, hogy?
  • Amse
    #12971
    Rájöttem, hogy domain kell. :) Köszi a segítséget!
    @-moz-document domain('playstationcommunity.hu') {
  • Amse
    #12970
    Köszi ez így működik, de csak akkor, ha így írom be a címet:
    @-moz-document url('http://@-moz-document url('http://playstationcommunity.hu/main') {.hu/main') {

    Ebben az a gond, hogy az aloldalaknál nem jelenik meg a háttér. Ha azt szeretném, hogy az egész playstationcommunity.hu/ -en megjelenjen akkor hogy kell beírni?
  • CattiBrie
    #12969
    Tegyél egy important szót a sor végére! :)

    background-image: url('kep.jpg') !important;
  • Amse
    #12968
    #12951-ra valaki nem tudja a választ? :S
  • Cat 02 #12967
    Ha rendes dátumként kezeled: select * from hm where month(datum)=$honap and year(datum)=$ev

    Ha meg timestamp-pel akkor megnézed mi volt év elején, meg évvégén a timestamp és select * from hm where datum>$eleje and datum<$vege
  • biomage
    #12966
    Hali

    Mit kéne írnom a PHPba? hogy ne keljen írnom napot hanem csak évet és hónapot
    A datum mezőben a MySQL-ben van nap írva, de én azt akarom hogy az azonos évet + hónapot listázza ki, sőt olyan listázás is szeretnék amibe az egész évet listázza ki.
    Segítsetek!

    <?
    $date=$_GET['hm'];

    $result=mysql_query("select * from HM where datum='$date'");while($row = mysql_fetch_array($result))
    {echo $row['cim'].'<br />';}?>
  • Flamer
    #12965
    nos ugylátom megy. :D
    htx. (y)
  • Voyager5
    #12964
    Kicsit belegondolva lehet, hogy a max_execution_time értéket is változtatni kellene :D, vagy ugye phpben set_time_limit.
    Kétlem, hogy többszáz megás feltöltés meglenne a default érték alatt :P
  • bracsek #12963
    ini_set függvénnyel próbáld beállítani a post_max_size upload_max_filesize-t fizetősön szokott menni az ini_set függvény.
  • Cat 02 #12962
    Próbáld meg, de lehet nem is lehet. Most képzeld el h elküld 1 gb-nyi szöveget a szervernek a user. Persze ha vannak megkötések simán kiküszöbölhető ^^
  • kalapos
    #12961
    Akkort írjak mailt a szolgáltatónak hogy emelje meg ezeket?
  • Voyager5
    #12960
    Írtam, hogy a rendszergazda tudja beállítani.
    Ottvan az a php.ini csak te nemférsz hozzá, ha nemlenne ott akkor a php se futna.
  • kalapos
    #12959
    Ha ezt a php.ini t én hoznám létre és tölteném fel akkrort mit kellene beleírni hogy megoldódjon a gond?
  • kalapos
    #12958
    #12945 és #12944 re senki nem tud megoldást?
  • Flamer
    #12957
    ez mind okés de.. example 2 sux. mivel nem akarom fojton megasdni mivel több ipt is felvehetek az aeeybe. vagy.. ugyértitek hogy.

    if (in_array($ip, $bannedips, true)) {
    }
    else
    {}

    meg ez igy logikus :D
  • Cat 02 #12956
    Hát attól függ mire gondolsz. Én így elsőre azt mondanám php + mysql, viszont pl ha menüt akarsz ami csak a tartalmat tölti újra akkor meg iframe / javascript.
  • Pano
    #12955
    Sziasztok!

    Szeretnék tőletek megérdeklődni valamit.
    Olyat szeretnék megvalósítani, hogy adott egy bizonyos weboldal. Azon elhelyezkedik egy tartalom, mondjuk a közepe felé a bal oldalon.
    Ezt a tartalmat szeretném egy iframe-ben -vagy hasonlóban- megjelentetni egy másik oldalon. Tehát nem átültetem a honlapomba, hanem csak meghívom, külön keretben a másik honlapot, annak is csak azt a bizonyos kis részét.
    A segítséget előre is köszönöm! :)
  • bracsek #12954
    És ha még nem is pont az in_array leírásának egyik megjegyzését linkeltem volna :D

    Csak fel kellene görgetni és ott van, képzeljétek egy függvénynek lehet több argumentje is :D Ugye milyen újat mondtam :)
  • Malakai
    #12953
    Ejnye, php.net-et ha már bracsek linkelte is, elolvashatnád az in_array leirását, egyáltalán nem hosszu... :)
    Második argument.
  • Flamer
    #12952
    nézegettem az in_array fg-t de hogy adom meg hogy mejikbe?:O nem vágom.

    $bannedips = array("127.0.0.1", "195.199.1.1", "45.34.4.5");
    $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
    if (in_array($bannedips))
    { }
    else
    { }
    vagy wtf? :|
  • Amse
    #12951
    Közben utánaolvasgattam a dolgoknak és rájöttem, hogy talán egy userContent.css írás a legegyszerűbb, de az sem megy valamiért
    ezen az oldalon. Pl itt az sg-n szépen megjelenik a háttér, de ott nem változik semmi. Mit kell még beírni ezeken kívül, hogy működjön?

    @-moz-document domain(playstationcommunity.hu/){
    body {
    background-image: url('http://www.naughtydog.com/images/background.jpg');

    }
  • Amse
    #12950
    Hát ebbe html kódba kéne beírni a dolgokat, de eddig nem sikerült felülírnom vele a weboldalak eredeti css-ét. Annyit sikerült, hogy ahol nincs háttér oda berakta azt a képet amit akartam, de máshova nem.
  • Cat 02 #12949
    Ez a Stylish cucc nem tudja ?
  • Amse
    #12948
    Igen, ezt néztem is, de abba a fájlba én nem tudok belenyúlni. FF-el, hogyan tudok saját css-t használni egy oldalon?
  • Cat 02 #12947
    /style/playstationcommunity.css?update=20091027 ebben


    body {

    background-image: url('/@ads/ads_fifa10.png');

    }

    itt cseréld ki ezt a megfelelő url-re.
  • Amse
    #12946
    Sziasztok!
    Nem teljesen ide tartozik a téma, de talán itt is tudtok segíteni.
    Firefox alatt szeretném megoldani, hogy a weblapok úgy jelenjenek meg ahogy én szeretném. (színek, háttér, stb) Ehez találtam is egy egész jónak tűnő kiegészítőt (Stylish) amibe html? kódba be kell írni a dolgokat és akkor azt is figyelembe veszi a böngésző az oldal betöltésekor, így pl egy fehér hátterű weboldal pl fekete háttérrel jelenik meg.
    Ez jól hangzik, csak mivel nem vágom a webszerkesztést így nem nagyon tudom átalakítani az oldalt.
    Tud ebben valaki segíteni? Jó ez a kiegészítő vagy használjak másikat?
    Konkrétan ezen az oldalon szeretném használni ezt a hátteret.
    Köszi előre is a válaszokat!
  • kalapos
    #12945
    Nincs a tárhelyen php.ini file.
  • Voyager5
    #12944
    Nem az időt, hanem a
    post_max_size
    upload_max_filesize

    tulajdonságokat léped túl.
    Ezek a php.iniben vannak, beállítani rendszergazda tudja.

    A kódnak meg működnie kellene, de valami rejtélyes okból a foreachnél a =>
    karaktert php-t bezáró tagnak képzeli, és onnantól mindent htmlbe ír ki.
    Érdekes, én még nemláttam ilyet soha, úgyhogy ötletem sincs mitől lehet :D
    Valaki esetleg?
  • Cat 02 #12943
    Akkor passz. Elvileg 52428800 byte a legtöbb adat amit post-ban el tudsz küldeni, itt van mit kell átírni.
  • kalapos
    #12942
    Fizetős tárhelyen van.