22786
Html-, css- és php-help
  • Krszti1160
    #15422
    Sikerült meg csinálnom, hogy kimutassa :D
    De amint betettem a 11. kép linkjét EZ történt :S Mér nyílik felfele? :S
    Itt a kód: kód :S
  • Krszti1160
    #15421
    Meg van :D sikerült meg csinálnom :) Köszönöm a linkeket :) #15412
  • Krszti1160
    #15420
    http://jan.moesen.nu/code/html-css/drop-down-image-list/
    -Ez jó lenne. Meg is próbáltam ki lehet választani a le nyíló menüben a képet és a szöveget, de nem tudom be írni, hogy amit kiválasztok, hogy megjelenítse mint ott. :S Valaki ért a js-hez? :S
  • bracsek #15419
    akkor hide, hanem tőlem le is animálhatod :D
  • Agy Halott #15418
    Igen elirtam es jo nagy kavarodas lett belole.
  • Cat 02 #15417
    Ha már jQuery akkor .hide(), vagy valami szép eltűnés effekt :p
  • Malakai
    #15416
    ul li:nth-child(5) {} css selector modern böngészőkben dettó működik.
    Persze IE-t, vagy akár öregebb FF-ot ki lehet zárni, szóval még nem feltétlen ajánlott úgy magában.
  • bracsek #15415
    igen lehet csak csak a display none nek a displat table-cell az ellentettje td esetén

    jQueryvel meg oszlop eltüntetése is egyszerű mert $('#tablaid tr td:eq(5)').css('display','none'); 5. oszlop eltűntetése.
  • Ryleh
    #15414
    koszonom a valaszokat,tovabbi kellemes napot:)

    #15411
    #15410
  • Dns5000
    #15413
    Koszi kiprobálom.
    Na most egy olyan problémám van, hogy van a tablaba egy oszlop amibe nagyon sok szöveg van és ez nagyon elrontja a tablát.
    Hogy lehetne hatekonyan mecsinálni hogy 1 clickre eltünik az az oszlop másik clickre vissza jön.
    Ugye elő lehetőség megkeresem az oszlop összes td elemét és kitörlöm a szöveget belőlle, a köv clickre meg visszaírom.
    Esetled lehet td elemeknek css display=none adni? ez működhet?
    van más lehetőség?
  • Dj Faustus #15412
    Javascripttel megoldható - pár megoldás:



  • Cat 02 #15411
    w3schools ^^
  • Voyager5
    #15410
    "Tanuljuk meg a PHP5 használatát 24 óra alatt" - ez egy elegge jo kis konyv kezdoknek.

    De szerintem az angol+google+google skill kombo 3mas a best, es talan a legolcsobb is. ;)
  • Lazarus
    #15409
    inputos, selectes leugró menübe nem lehet képet rakni, javascriptel viszont olyat csinálsz amilyet akarsz ha van hozzá türelmed
  • Ryleh
    #15408
    Sziasztok!!!

    melyik a BEST konyv php tanulasra??abszolut kezdonek??
    kb 4-5 fele verziot talaltam,de also hangon 4-5 k egy darab,igy nem akarok gagyit venni,,,,thx:)
  • Krszti1160
    #15407
    Sziasztok.Lenne egy kérdésem:
    Egy legördülő menüben képet lehet alkalmazni valahogyan?
    Szóval, pl az eladásnál, hogy eladok egy Répát.
    Kiválasztom, hogy Répa és elküldöm. A Kiírásnál, pedig írja hogy Répa és mellette van egy Répa kép. Ezt meg lehet oldani egy legördülőben, vagy ezt is a kiírásnál kell bele programozni?Üdv Krisz.
  • Dj Faustus #15406
    Ha nem használsz JQuery-t, akkor meg ott van a getElementById - amivel egy adott azonosítójú elemre tudsz "rákeresni"; az innerHTML, amivel egy adott elem tartalmába tudsz belerakni/hozzárakni; vagy ott a getElementsByTagName, amivel adott tageket tudsz keresni.

    Szóval a te esetednél maradva, ha a ListTable azonosítójú elembe akarsz tartalmat belerakni:
    document.getElementById('ListTable').innerHTML = '<tr><td>Cella 1.1</td><td>Cella 1.2</td><td>Cella 1.3</td></tr>';

    Ha a benne levő tartalomhoz hozzá akarsz adni:
    document.getElementById('ListTable').innerHTML += '<tr><td>Cella 1.1</td><td>Cella 1.2</td><td>Cella 1.3</td></tr>';

    Ha cserélni akarsz egy sort (az előző két példán alapulva a 2. sort ki akarod cserélni):
    document.getElementById('ListTable').getElementsByTagName('tr')[1].innerHTML = '<td>Cella 2.1</td><td>Cella 2.2</td><td>Cella 2.3</td>';
  • Dns5000
    #15405
    probléma akkor van ha a table már megvan és csak a sorait akarom modositani, ha egybe irja ki a táblát akkor nincs probléma
  • Dns5000
    #15404
    Koszi, de nem hasznalok JQueryt, kicsit körülményes greasemonkeyval.
    Az én verzióm ugyan ezt csinálta JQ nélkül. De a <td> elemeket levágja :(.
  • Dj Faustus #15403
    Tehát ha jól értelmezem, egy meglevő, adott azonosítójú táblázatban akarsz sorokat, és azon belül cellákat létrehozni és használsz JQuery-t is.

    Akkor csináld például így:
    $('table#ListTable').append('\n<tr><td>1.1 cella</td><td>1.2 cella</td><td>1.3 cella</td></tr>\n<tr><td>2.1 cella</td><td>2.2 cella</td><td>2.3 cella</td></tr>\n');

    A sortörések (\n) opcionálisak, csak a generált kód (Firefox Web Developer kiterjesztés View Source/View generated source menüpontjából is megnézhető) kinézetének csinosítása érdekében tettem bele.
  • bracsek #15402
    nem ez volt az első dolog amit félre lehetett érteni, de sikerült neki az a lényeg.
  • bracsek #15401
    nem én azon az oldalon nem is vagyok fent, csak egy ötlet volt, én is ezt a változónevet szoktam használni ha valahova vissza kell térni. értelem szerint return to...
  • Voyager5
    #15400
    Gondoltam, hogy arra gondoltal, de Agyhalott azt irta:
    "Nem jutott volna eszembe ez a returno, pedig a legalapvetobb funkcio."

    Ugyhogy muszaj volt utannaneznem.
  • Cat 02 #15399
    Te is ebből jöttél rá ?
    http://bigtorrent.eu/login.php?returnto=%2F || Seed szerver adatbázis :D
  • bracsek #15398
    epic fail, nem függvény egy simma url paraméter, változó.
  • Voyager5
    #15397
    Lehet, hogy epic fail reszemrol, de komolyan mondom kigugliztam, hogy van-e ilyen php function .
  • bracsek #15396
    aham, ez olyan kifejező név volt a számomra, pont úgy hangzott ami megoldás lehet :) /me mosolyog
  • Voyager5
    #15395
    returnto?
  • Cat 02 #15394
    Szerintem megadott egy változót, hogy honnan is jött, de én is passzolok :D
  • bracsek #15393
    Örülök hogy segíthettem, de megeszem a kalapom ha értem mit csináltál, de nem is lényeges, a lényeg hogy működik. :D
  • Agy Halott #15392
    Koszonom szepen. Ez volt a megoldas! returnto

    Nem hackerkedesrol van szo, mint irtam egy jelszo vedett oldalrol adatokat szeretnek kepre iratni. Ennyi!

    Neked koszonhetoen mukodik! Koszonom meg egyszer.

    Egyebkent lehet nem jol foglamaztam meg a szandekomat de te meglattad a lenyeget. Nem a hackerkedesre gondolok, azt vakvaganynak veszem. :D

    Nem jutott volna eszembe ez a returno, pedig a legalapvetobb funkcio.
  • bracsek #15391
    agy halott
    Nem tudom más érti e amit mondani akarsz, de hogy én nem azt ki merem jelenteni, szerintem más sem.

    Megoldhato, hogy tovabb leptessen az alatalam kivalasztott oldalra pl. OLDAL.HU/VALAMI.PHP

    ezt írtad erre helyes válasz lett adva.

    ha meg az az utánira kellene reagáljak az 15351 ben szó nincs bizonyos adatokról szó.

    Amúgy szerintem valami olyat akarsz csinálni hogy mittom az sg re lép be és nálad ki legyen jelezve hogy belépett és hozzá férjen a te oldaladon is ehhez ahhoz, hackerkedésbe ne kérj segítséget.

    Ha meg nem ez a szándékod akkor a beléptető oldalra mikor küldöd adj neki egy változót még hogy returnto=oldal2 és slussz oda küld vissza, akár egy paraméterrel még amivel már lekérhetsz bármit az eslő oldalról. Ez így nagyon sima és ha ilyen preg_match-ot össze hoztál igazán nem lesz gond ezt össze rakni.
  • Agy Halott #15390
    Igen ez csak akkor lenne jo, ha a komplett weboldalt akarnam megjeleniteni. Irtam a #15351 posztomban, hogy csak bizonyos adatokat szeretnek kiirni a celoldalrol. PL:

    preg_match("/<tr><td class=rowhead>Utolsó bejelentkezés<\/td><td align=left>(.*)<\/td><\/tr>/", $eredmeny, $resz9);
  • Cat 02 #15389
    header("location:http://www.url.com");
  • Agy Halott #15388
    Megoldottam egyedul a problemamat ([URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1043617395&no=15351]#15351[/URL]) viszont ott mar tenyleg elakadtam, hogy amikor bejelentkezik akkor egy adott oldalra dob at pl. OLDAL.HU/INDEX.PHP-ra. Megoldhato, hogy tovabb leptessen az alatalam kivalasztott oldalra pl. OLDAL.HU/VALAMI.PHP?

    Koszonom.
  • Dns5000
    #15387
    var guiCode=new Array();
    guiCode.push("<tr><td> valamikarmi</td> <td> valamikarmi</td><td> valamikarmi</td> </tr>");
    guiCode.push("<tr><td> valamikarmi</td> </tr>");
    var gui = document.createElement('tr');
    gui.innerHTML = guiCode.join('\n');
    guiCode.length = 0;
    $nd("//table[@id='ListTable']").appendChild(gui);
    valamiert levágja a td és tr tagokat beillesztéskor :S
    hogy lehet tablebe dinamikusan irni javascriptel?
  • Dns5000
    #15386
    aaa nem szoltam :P z=0 :S
  • Dns5000
    #15385
    miért mem mukszik az 2.? az első mükszik
    mind a kettő ugyanazt az objectumot adja vissza (firebugban néztem)
    function picclick(){
    alert("ok");
    }
    var sChanges=document.getElementsByName('pic11');
    for (var z=0;z<sChanges.length;z++){
    sChanges[z].addEventListener('click', picclick , false);
    }
    var pic11=document.evaluate("//.[@id='pic11']", document.body, null,XPathResult.ORDERED_NODE_SNAPSHOT_TYPE, null);
    for(var z;z<pic11.snapshotLength;z++){
    pic11.snapshotItem(z).addEventListener('click', picclick , false);
    }
  • Krszti1160
    #15384
    Nem is kell :D meg oldom majd egy másik ötlettel :P :D De azért Köszönöm a segítséget :)
  • Krszti1160
    #15383
    nem az hanem a kiválasztásnál, hogy Egy hetet választott és azt ki írni, nem lehetséges? :S