22786
Html-, css- és php-help
  • bracsek #15462
    alert(sObj.battleid); oda írtam;
    nem nem tömb, Obj Ojektum Szalacsi szerint.
  • Cat 02 #15461
    És mivel szedem ki az infokat ?
    var sObj = eval('('+unescape(responseDetails.responseText)+')');

    ez berakja egy tömbbe vagy mi?
  • bracsek #15460
    GM_xmlhttpRequest({
    method: 'GET',
    url: 'http://erepmarket.com/ehungary/parancs/parancs.json?time='+now,
    onload:function(responseDetails){
    var sObj = eval('('+unescape(responseDetails.responseText)+')');
    alert(sObj.battleid);
    }
    });
    }
    De ez csak GM-mel megy simán böngészőben nincs Gm_xmlhttpRequest ... ott kicsit más a képlet jQeryvel ott még rövidebb.
  • Cat 02 #15459
    Sajnos nem értek a JS-hez ,tehát valaki segítene egy picit ? :)
    Ebből kéne kinyerni a battlefield,region,text-et és berakni egy változóba, a többit majd én össze appendelem valahogy. ez lehet segítség, én nem találtam meg a szükséges részt
  • Dns5000
    #15458
    ez jó:) köszi :D
  • bracsek #15457
    $('#tablaid tr').each(function(){$('this').find('td:eq(5)').css('display','none');});

    És így?
  • Dns5000
    #15456

    jQueryvel meg oszlop eltüntetése is egyszerű mert $('#tablaid tr td:eq(5)').css('display','none'); 5. oszlop eltűntetése.
    kirpróbáltam ezt is
    ezzel a probléma, hogy csak az első sorban tünteni el a 5. oszlopot
  • bracsek #15455
    $('table#ListTable tbody').append ?
  • bracsek #15454
    http://pastebin.com/ynBHZWuZ
  • Dns5000
    #15453
    sikerült összehozno jquerryt greasmonkeyval (max 1.32es mükszik vele)
    $('table#ListTable').append('\n<tr><td>1.1 cella</td><td>1.2 cella</td><td>1.3 cella</td></tr>\n<tr><td>2.1 cella</td><td>2.2 cella</td><td>2.3 cella</td></tr>\n');
    ez tök jól csak table.tbody ba kene beszurni a sorokat ez meg siman a table ba szúrja be.
  • Krszti1160
    #15452
    Sziasztok.Találtam egy másik lenyílóst :)
    Egy Láma kérdés.
    <form name="jump">
    <select name="menu" onChange="location=document.jump.menu.options[document.jump.menu.selectedIndex].value;" value="GO">
    <option value="proba.php">Proba</option>
    </select>
    </form>

    Adott egy ilyen GO-s szóval nem kell kattintani, hogy mehet... hanem kiválasszuk és behozza azt amit kiválasztottuk. Na most, ebben nem lehet megoldani azt, hogy ha kiválasszuk amit szeretnénk, és be inlcude-zná vagy valami hasonlóval azt a php-t amit kiválasztottunk, szóval alatta kimutassa azt a php-tartalmát amit kiválasztottunk. Ezt meg lehet oldani?
    A proba.php-ban ez szerepel:http://pastebin.com/HbTcxZnb
    Előre is köszönöm a válaszokat
  • bracsek #15451
    értelek, de álmodj királylány, egy hogy általában a könyvtár listázás le van tiltva, ha nincs letiltva akkor a könyvtár tartalmát beolvasod és abból csinálsz zeneszámlistát, és már kész is vagy.
  • pxxl
    #15450
    AS3-al, xml fájlból szedi az infót: link
  • Sinyo70
    #15449
    olyan flash mp3 player lenne szükségem ami nem playlist ből játszik hanem egy adott folder tartalmából...
  • bracsek #15448
    idézőjelek kellenek még, csak hackelésnél nem lehetett válogatni csak így tudtam oda behackolni a dolgot.
  • pxxl
    #15447
    megvan a megoldás :) így mindenhol jó THX bracsek!!

    <body bgcolor="transparent" style=background:transparent leftmargin="0" topmargin="0" marginwidth="0" marginheight="0">
  • pxxl
    #15446
    LoL IE, FF alatt jó, chrome-al marad fehér, operával meg zöld
  • pxxl
    #15445
    nah megvan hogy
    <body bgcolor="transparent" leftmargin="0" topmargin="0" marginwidth="0" marginheight="0">

    <iframe name="I1" src="http://blabla.html" height="328" width="790" scrolling="no" border="0" align="center" frameborder="0" allowtransparency="true"></iframe>

    de még így is zöld :/

    (tdu2 topik bannerje am)
  • bracsek #15444
    de, pont hogy az ie szereti csak a html nek meg kell adni hogy transparens a háttere, használtam és működik.
  • Malakai
    #15443
    Nem használtam így még én, de kipróbáltam mielőtt írtam, IETesterben rendesen megjelent.

    Egy kimondottan IE alternatíva, de nem próbáltam őszintén szólva, hogy background transparent helyett vmi rikító, mástól elütű háttérszint használni és filter: chroma(color=#szín) stílust adni az iframenek. Ez egy adott színt kulcsol átlátszónak.

    De persze a legjobb kerülni az iframeket. :)
  • Cat 02 #15442
    Ezt, ha jól tudom IE nem szereti :/
  • Malakai
    #15441
    <iframe>-nek allowtransparency="true" is kell.
  • pxxl
    #15440
    hali!

    lehet egy html átlátszó? hogy pl iframe-be rakva ne fehér legyen, ha nem kell a háttér mert van alatta kép. próbáltam a színt transparent-re rakni, de akkor zöld lett :/
  • Cat 02 #15439
    Ha nem oo-ban programozol, szerintem nagyon nincs változás.
  • bracsek #15438
    nem nem akasztja meg ami működött a 4 ben az működik az 5 ben is 99% ban csak bizonyos szemléletek változtak azóta úgyhogy érdemes a korban utolérni a többieket.
  • Ryleh
    #15437
    ketelyek,hozzanemertesem miatt:))

    tanulnam a php-t,nyilvan illene az 5 ost,de viszont a 4 esre talaltam 14 oranyi magyar vid tutort,szajbaragosat,kezdoknek valot.
    hatranyos e regebbit tanulni,azaz nem akasztja meg majd ,ha az 5 ost is szeretnem alkalmazni?
    sorry a dilattans kerdesert,de nem szeretnek csapdaba esni:))

    koszi
  • bracsek #15436
    nem ez nem baromság mivel ez lett választva ezért a többség szerint ez a helyes elképzelés, explorerben a window.event változó segítségével bármikor elérheted de a többi böngésző csak event segítségével engedi lekérdezni az egér pozícióját, szóval ahogy mondod body ra teszel event figyelőt hogy mousemove és ott kimented az értékét globálba... a google is ezt csinálja egy ideje a felső menüsor és a kereső alatti rész csak egérmozgatásra jön be.
  • Dns5000
    #15435
    köszi akkor hookolok egy fugvényt ami globális változóba elmenti a coordinátákat. Ezt a baromságot.
  • Dns5000
    #15434
    köszi
  • Dns5000
    #15433
    function uploadImage(){

    window.location.href = "javascript: netscape.security.PrivilegeManager.enablePrivilege( 'UniversalFileRead')";
    window.location.href = "javascript: document.evaluate(\"//input[@id='pic_2']\", document.body, null,XPathResult.ORDERED_NODE_SNAPSHOT_TYPE, null).snapshotItem(0).value='D:\budadome\kep8\P1020467.JPG'";
    //$nd("//input[@id='pic_2']").value="D:\P1020467.JPG";
    //unsafeWindow.upload_image_from_main('upload ');
    }
    Security error" code: "1000 a document.evaluate sornál.
    Tudom nem engedelyezett irni a file tipusu input mezőbe jsből.
    De atállítottam a signed.applets.codebase_principal_support true-ra.
    netscape.security.PrivilegeManager.enablePrivilege( 'UniversalFileRead') meghivom és meg is kérdezi a script hogy magasabb privilegben fusson e. Szoval müködni kéne ...

    <input type="file" oncontextmenu="return false;" onkeypress="return false;" onkeyup="return false;" onkeydown="return false;" onchange="upload_image_from_main('upload')" id="pic_2" class="filefield" name="pic">
  • bracsek #15432
    event nélkül nincs egér pozició.
  • Dj Faustus #15431
    "Hogy kerdezem le a curzor helyét jqerry nélkül Firefoxban?"
    A Mozilla dokumentációjában olvashatsz róla.
  • Cat 02 #15430
    Én mindig Firefoxxal keresek, szal nekem aztán mind1 =]
  • CattiBrie
    #15429
    Aham. Nem rossz így sem! :)
    Persze az oldal csúnya marad, de ez megint csak a Gógül hibája. :(
  • Dj Faustus #15428
    Az előző példánál maradva itt egy példa.
    A cellába elhelyeztem egy linket, amire ha rákattintasz (onclick esemény), megvizsgálja, hogy a szomszédjában levő elem (nextSibling) - egy <span> tag - display CSS-tulajdonsága micsoda. Ha inline, akkor elrejtjük a <span> tag tartalmát; ha nem, akkor inline-ná tesszük - azaz megmutatjuk.
  • Krszti1160
    #15427
    s hogyan lehet helyet adni neki? :S
  • Lyukasbogrács
    #15426
    vagy tiltani a képeket a http://www.google.hu/images/background/ helyről Adblock Plus-ban.
  • Dns5000
    #15425
    Hogy kerdezem le a curzor helyét jqerry nélkül Firefoxban?
    millió példa van de mindegyik hookolja a mousemove eventet és a mehivot fügvégy parametere az event object és abból szedik ki.
    Nincs egy fugyveny ami egyszerüen vissza adja az curzor helyet?
  • CattiBrie
    #15424
    Ha más is utálja a google új hátterét.. akkor egy hirtelen megoldás rá FF-ben (ha nem akarsz bejelentkezni és a beállításokkal szöszölni):

    Stylish - background-color: #F6F6F6 !important;
  • CattiBrie
    #15423
    Gondolom, mert nincs hely.