22786
Html-, css- és php-help
  • Agy Halott #15622
    Ejnye, nem a kiiratasos problemara irtam, hogy honapok ota hanem a masik kodrol beszelek ($rid). Azzal tokoltem es a "honapok ota" sem tomeny debugolast takar hanem anno kuzdottem vele majd meguntam felre raktam, mikor gondoltam egyet megint raneztem de nem lettem okosabb megint felre rakta es tegnap elott meg beirtam ide es jott is a megoldas.

    Egyebkent a ${"u".$i} = ${"u".($i-1)}; mi akar lenni? Nem vok php guru...
  • Lyukasbogrács
    #15621
    ha futtatod a programot (zöld "play" gomb :D, vagy menüben a Run, F9, F6, nem tudom, nincs előttem), akkor elmenti exe-be, evidens, hogy úgy tud csak futni :D
    amúgy rengeteg magyar könyv (pdf, doc) van, ami szépen leírja ezeket, szebben mint én.
  • Lyukasbogrács
    #15620
    én már először is a php-t mondtam (#15585), mert sok mindenre a c/c++-ból nem lesz szüksége, legfeljebb a szintaktikára. persze el lehet magyarázni, hogy mi micsoda, de nem lenne értelme, meg nem kicsit OFF lenne (nem mintha most nem offolnánk szét a topikot :D)

    szerintem először döntse el, hogy programot akar írni (szenvedni c/c++-ban = megérteni azt a sok mindent, amire talán nem is lesz szüksége), vagy csak dinamikus weblapokat akar, ami meg annyi, hogy legenerálj a html kimenetet.
    ég és föld
  • bracsek #15619
    exe be menteni :) exe be fordítani lehet.
    és ne h ba mentsd hanem c ben, esetleg cpp be
    és a c vagy c++ nak legyen main függvénye. és compile vel szépen lefordítod és kész

    ezért jó ha valaki tanulja a progrmaozást akkor tudja hogy c ben kell egy main függvény
    pl gcc vel le tudja fordítani futtathatóvá és el is tudja indítani, de így most hogy lehet elmagyarázni hogy mi az a futtatható fájl, mi a folyamat, mi az a processzor, mik a válozók, mi a verem, mi az includ, mi a névtér, mi az operációs rendszer, mi a thred, mi egy szerver, mi az a kliens, mi az a tcp mi az a hálozati csomag mi az udp mi a dns?

    Attól félek jobb lett volna meg sem szólalni és elég lett volna ha megtanulja php ban mi az a for esetleg foreach és mi az echo az include és a function, azzal már jöhetett volna ide sok sok kérdéssel, de már alap dolgokat meg tudna csinálni.

    Szerintem beismerem hogy tévedtem.
  • tomimate
    #15618
    Köszi!
    És mivel tudom .exe-be menteni, mert itt csak .h-ban ment nekem.
    bocsi a lámáskodásért
  • Lyukasbogrács
    #15617
    ezek már ilyen cukiságok (ahogy karajjj mondaná :D), talán a legtöbb embernek nem is jutna eszébe, hogy ilyet is lehet :D
  • bracsek #15616
    A dögség isteni betegség :D mindenre jó.
    De hogy hónapok alatt nem lehet kiíratni egy SQL-t és rájönni hogy mi a hiba, ez már fáj. Nem tudom de egy egy dolog annyira nyilvánvaló nekem hogy mikor valami nem megy php ban akkor ki kell íratni, és ha sql nek nincs eredménye kiír lekérdezés lefuttat phpmyadminba és már ott is az eredmény miért nem ment... de nem nem tudom miért de meg sem próbálják ezt a legtöbben csak elméletileg jó a kód de kiíratást meg sem próbálná.

    Éljenek a rövid kódok, meg hogy le lehet írni hogy ${"u".$i} = ${"u".($i-1)}; -imádom ezt a nyelvet.
  • karajjj
    #15615
    velünk 2 évig csinálta ezt suliban, mindenki írja nagyban a saját kódját, 20-30 sorban meg is oldottuk általában az aktuális feladatot, ő meg 3 sorban kész volt vele -.- :D
  • Agy Halott #15614
    Jaja pont a minap optimalizaltam az radio.php filet es 35,029 KB-rol sikerult 23,943 KB-ra lenyomnom a meretet. Sokkal szebb es atlathatobb lett.
  • Lyukasbogrács
    #15613
    nincs mit. ajánlom a keep it simple stupid szemléletet :D
    ne bonyolítsd túl a kódodat, mert abból van a legtöbb gond.
  • Agy Halott #15612
    Bokan fosom magam, honapok ota szenvedek es te meg 15 perc alatt rajottel a megoldasra! Koszonom.

    Azert meg tesztelem, hogy minden funkcio mukodik-e rendesen a valtoztatastol. Gondolok itt a kedvencekhez adas funkciora mivel elegge erzekeny a draga. Remelem nem vagja gallyra! :D
  • Lyukasbogrács
    #15611
    mi lenne ha a függvény paramétereiben adnád át neki a változókat? bár a $result_ úgy se fog átmenni. amúgy a $rid az ugye egy szám, akkor lehetne úgy is, hogy $rid = (int) $_GET['rid']; vagyis átalakítja számmá, de ha nem tudja, akkor $rid értéke 0 lesz, és így nem kell a sok felesleges kód.
  • Agy Halott #15610
    Kiraly ez a var_dump() kiirja, hogy az adott valtozo mennyi karakterbol all. Ezzel sikerul kideritenem, hogy nem volt ures a $O_o->get_genre() hanem egy szokozt(SPACE) tartalmazott. Koszi.

    Esetleg az elso problemamra nem tudsz vmit ajanlani?

    ...vagy barki mas?! :)
  • Lyukasbogrács
    #15609
    linkre:
    <a href="javascript:document.form.submit();">link</a>

    de lehet úgy is hogyha elnevezed a formot (<form name="formneve">...), hogy document.formneve.submit(), vagy document.forms['formneve'].submit()

    de akár css-el is formázhatod...
  • pxxl
    #15608
    haj megint :)

    van egy gombom (input type="button" stb...), de nem kellene maga a gomb (sztem ronda) és a kérdés az, hogy egy sima szöveget lehet valahogy gombként használni? gugliztam is de nem jutottam sokra :/
    vagy a gombot kellene css-el lecsupaszítani?

    thx
  • bracsek #15607
    írd meg a programot javascriptben vagy linkeld be a dokumentumot töltse le aki használni akarja.
  • francois
    #15606
    Hello,
    tudna valaki segíteni abban, hogyan lehet egy interaktív excel táblázatot weblapba ágyazni. Interaktív alatt azt értem, hogy a táblázatban ki lehet választani egy adott dolgot és megjelenik az ára és a táblázat számolja a végösszeget. Ügye ez excel-ben nem probléma, de amikor weblapként akarom menteni kiírja, hogy nem tudja konvertálni a lényeges funkciókat.
    Előre is köszi a segítséget.
  • Lyukasbogrács
    #15605
    a Visual C++, amit letöltöttél, már maga a fejlesztő környezet, benne van minden! a kódszerkesztő, a fordító, az összeillesztő, még hibakereső (debugger) is van. #15595
  • tomimate
    #15604
    köszi!
    és fordítónak mit használjak, mert ez a visual c++ úgy látom összeillesztő
  • Agy Halott #15603
    Koszi, holnap megnezem es irok.
  • Malakai
    #15602
    Erre jelezte bracsek, hogy nézd meg mit ad vissza; var_dump() pl jó lehet sima echo helyett.
  • Agy Halott #15601
    Valoszinunek tartom, mivel nem jelenik meg ott semmi ezert akarom a helyebe az adatbazisombol kiiratni a cuccot.

    Van vmi modszer amivel ellenorizhetnem, hogy ures-e?
  • Malakai
    #15600
    És a get_genre() biztos üres?
  • Agy Halott #15599
    Akkor vmit lehet en irtam rosszul mert a $O_o->get_genre() rendben van. Azzal van baj, ha a $O_o->get_genre() ures akkor kellene megjelennie a $row['genre']-nek, de nem jelenik meg. Viszont leellenoriztem es a $row['genre'] nem ures.
  • binarpy
    #15598
    vagy ha netán debian (vagy debian alapú) oprendszered van, akkor sudo apt-get install gcc
    ő a linkered:)
  • Dj Faustus #15597
    *compiler compuiler helyett
  • Dj Faustus #15596
    A fordító - compuiler - csinál a forráskódból gépi kódot - a összekapcsoló - linker - pedig a külön-külön fordított gépi kódrészleteket fűzi össze egy futtatható állománnyá.
  • Lyukasbogrács
    #15595
    a kódszerkesztő az, amivel magát a kódot írod (akár egy egszerű szövegszerkesztő, pl.: Notepad++), a fordító, ami lefordítja tárgykóddá, amit a processzor megért, a linker pedig összeilleszti ezeket a tárgykódokat futtatható állománnyá (exe, dll, ...) ha fejlesztőkörnyezetet használsz (IDE), akkor nem kell semmi több, elvégzi ezeket helyetted, neked csak programozni kell. ha már c/c++-t tanulsz, akkor vagy a M$ oldaláról szeded le a [URL=http://www.microsoft.com/express/Downloads/#2010-Visual-CPP]Visual C++[/URL]-t, vagy a Dev C++-t. Van még egy pár.
  • tomimate
    #15594
    tudom hogy ez nem c/c++ topic, de ahogy javasoltátok, azt kezdtem el tanulni.
    Azt írják a könyvben hogy kell egy kódszerkesztő(notepad++), fordító, és egy összeszerkesztő(linker)-re. Az utóbb kettő mit takar? Mert nem találtam róla a könyvben leírást. Valaki el tudná mondani mert úgy láttam itt nem csak a php-hez értenek a népek hanem a c-hez is:)
    És legyetek szívesek úgy magyarázni hogy egy kezdő is megértse!))

    Köszi előre is!
  • bracsek #15593
    nm.
  • Balumann
    #15592
    Ja hogy így, köszi! Közben én is megtaláltam egy példában, csak nem tudtam értelmezni. Viszont még az onsubmit eseménynél is oda kellett írnom hogy return ellenoriz() Így már működik! Köszönöm mégegyszer.
  • bracsek #15591
    form onsubmit

    if (hiba) {
    alert('te hulye nem jól töltötted ki')
    return false;
    }

    az else ágban meg return true, de ha nem adsz semmit akkor is jó csak a false ami megakadályozza az elküldést
    az utolsó sor a lényeg.
  • Voyager5
    #15590
    50 jQuery Plugins for Form Functionality, Validation, Security and Customisation
  • Balumann
    #15589
    Bár látom hogy ez nem javascriptes topik, és lehet nagyon hülye kérdést teszek fel, de hogy a fenébe tudok egy form -ot elküldés előtt javascriptel ellenőriztetni. Próbáltam, hogy input submit helyett csak input button, és onclick eseményben javascript:ellenoriz() , ez működik is... kivéve ha valaki entert nyom, illetve Internet explorer se akarja behívni.
    Próbáltam rendes submit gombot, és akkor a form onsubmit eseménynél behívni az ellenoriz() -t, ez is működik, felugrik a figyelmeztető hiba... aztán leokézás után elküldi :|
  • bracsek #15588
    $O_o->get_genre()
  • Lyukasbogrács
    #15587
    OOP-hoz én is Java-t ajánlom (c, meg c++-hoz nem is értek :D de valószínűleg nem lenne nehéz ezek után), én is abban kezdtem, és sokkal könnyebb volt php-ba átültetni azt a tudást, de kezdésnek nem ajánlanám, mert összezavarná.
  • binarpy
    #15586
    link
    Rengeteg anyag van szerencsére, így a kezdés viszonylag könnyű, feltéve hogy tudsz algoritmikusan gondolkodni. Ez a képesség jól fejleszthető de ha nincs meg benned, nehezen tanulható.

    Én is javaslom kezdetnek a c-t, bár én rögtön php-val kezdtem anno, de azóta átestem a c-n is, és lehet jobb lett volna a "kályhától" indulni.

    Ha az OO is érdekel akkor szerintem JAVA és nem C++ a jó kiindulás. Legalábbis nálam és sok ismerősömnél sokkal könnyebb volt az egész OO dolog megértése. (Ajánlom az OO PHP-t!)
  • Lyukasbogrács
    #15585
    ha már(?) megvetted a php 24 óra alatt könyvet, szerintem kezd először azzal, abban vannak példák, aztán kezdj el írni kisebb programokat (vagy keress neten), akkor fognak előjönni a hiányosságok, amik nem voltak benne a könyvben. akkor jöhet a guglizás, meg a php.net. nem árt ha tudsz alapszinten angolul, mert többnyire angolul vannak leírások, de magyarul is találhatsz. javaslom én is, hogy előbb magát a programozási szemléletet alakítsd ki, mint ahogy bracsek is mondta. ez a száraz anyag, ami nélkül nem lehet továbbjutni. kezdésnek pedig ez az oldal tökéletesen jó lesz. (html+css+php+javascript)
  • Agy Halott #15584
    A $numrows_ erteket?
  • tomimate
    #15583
    és te hogy kezdted el a php.netről való tanulást? tudnál linkelni valami kezdést, ahonnan szépen haladva levan írva minden, példákkal, mert én most nem találtam semmi ilyesmit :(