22786
Html-, css- és php-help
  • phoenix1
    #15222
    Gondolat olvasó vagy! :XD
    Komolyan, nagyon jó ötlet, én is ezt csinálom. Ide kellene az xd, csak nem akarom túlzásba vinni.
  • Cat 02 #15221
    http://www.w3schools.com/php/php_sessions.asp

    Ha megérted a SESSION-t (bár szerintem neked még PHP-t kéne :D), akkor Cookie kb ugyanaz lesz.
  • Krszti1160
    #15220
    hát lövésem sincs xD de azért olvasgatok még, hátha ád valamit az isten
  • Cat 02 #15219
    Olvasd át a dolgokat, ha lövésed sincs mi az, akkor sehova :D
  • Krszti1160
    #15218
    és ezt egy teszt.php-ba (teszt csak egy példa php) hogyan tegyem be?
    <? $_SESSION['timeout'] = time();
    ...?> ? vagy erre is van valami spéci megoldás? :S
  • Cat 02 #15217
    time() adja meg az időt, amiből kivonod a SESSION-ben lévőt és ha ez nagyobb mint 15 perc (*60, mert másodperc), akkor kijelentkezteti, egyébként meg meghosszabbítja a SESSION-t.
  • Krszti1160
    #15216
    Köszi, találtam egy fórumon, egy ilyen problémát. De kéne egy kis help, hogy-hogyan tudom lementeni az "aktuális" időt?
    A hozzászólás idézése:
    "minden oldalletöltésnél eltárolod session-ba az aktuális időt.

    $_SESSION['timeout'] = time();


    de ez előtt még leellenőrződ, hogy a korábban letárolt idő és a jelenlegi idő közötti különbbség mennyi.

    ha több mint a megadott timeout, akkor kilépteted. kb ennyi.


    $timeout = 60*15;

    if(time()-$_SESSION['timeout'] > $timeout)
    {
    logout_fv();
    }
    else
    {
    $_SESSION['timeout'] = time();
    }"
  • Cat 02 #15215
    Cookie, Session, ezekre keress rá.
  • Krszti1160
    #15214
    Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Van egy bejelentkező scriptem (vagy mi), először regisztrálni kellet, regisztrálás után belehet lépni... Na szóval, úgy csináltam meg, hogy belépés után egy printtel kiírattam a linket hogy "tovább lépéshez katt Ide!"-rá kapcsolás után, át rakott arra a részre, ahova szerettem volna. Ez rendben is van idáig. Most rá mutattak a hibámra, hogy majdnem hogy felesleges a regisztráció és a belépés, mivel http://www.oldalam.hu/xy/...xsd.php-t ellehet érni így is :S szóval, nem lehetne olyat csinálni, hogy a felhasználónév alapján vagy valami hasonló alapján ha nincs bejelentkezve pl ezt a szöveget írja ki? "Nem vagy bejelentkezve, 2 másodpercen belül átirányítás!" és akkor vissza dob a bejelentkezéshez. Remélem érthető amire gondolok, elfogadok tutoriált vagy más egyéb hasonló problémával foglalkozó leírást (nem szeretnék az agyatokra menni :D) Köszi Üdv :)
  • Dj Faustus #15213
    Pedig ez a magyar valóság. Kis falvakban/kisvárosokban ahova nem ér el az optikai kábel (vagy csak kevés ér el belőle), csak valamilyen kis magánkezdeményezésű cégecske próbál netet csiholni - ráutalva a "remek" áramellátottságra, az ügyfelek fizetési hajlandóságára (majd akkor fizet, ha megjön a segély nem játékgépbe kerülő/alkoholra fordítandó része), a minél nagyobb sebességigényre (ugyebár a torrent és a böngészés egyszerre nem mindig megy), a lakosság informatikai képzettségére (ugyebár az operációs rendszer asztala, nem azonos az íróasztallal nem ez utóbbin kell keresni az ikonokat).
    Nem a vidéket akarom ledegradálni, de a tapasztalatok aláírják a fentieket.
  • bracsek #15212
    A google elég nagy ahhoz hogy ne bízzunk meg benne, holnap egyet gondol és havi 6 terrával kevesebb forgalmat csinál magának azzal hogy törli a jqueryt, és a szabályzata ezt megengedi neki.
  • Cat 02 #15211
    Érdemes a code.google.com-ról linkelni és mivel a jQuery elég népszerű, csak egyszer fogja letölteni és minden oldalnál tudja használni (feltéve, ha ők is onnan linkelik)
  • bracsek #15210
    256 kbps És még Internet Explorer 6 ost is használ, tudjátok mit, ingyen biztosítok neki kötelet, csak szólnia kell.
  • Dj Faustus #15209
    "az iwiw és az index en kívül Magyarországon nincs értelme több a bele fektetett energia mint mennyivel jobb lesz. "
    Vegyük például a JQuery 1.4.2-es változatát. Ennek a mérete 163855 Byte.
    Megfelelő minification-nal és GZip tömörítéssel akár 23895 Byte-ra (14,5%-a az eredeti méretnek) is összetömöríthető.

    Azoknak a látogatóknak, ahol a letöltési sebessége 256 kbps (Magyarországon vagyunk, ahol mindez megtörténhet!) - így az 5 másodperces letöltési időből lesz 0,75 másodperc - megéri? Naná! (Pláne gondoljunk csak bele, az előfizetők egyre inkább kényesek az adatátviteli sebességre, akik ISP-nél dolgoznak tudhatják ezt)
    Egy nagy látogatottságú oldalnál - átviteli sebességgel való takarékoskodás jegyében - megéri? Meg.

    Persze nemcsak a HTML-/Javascript-/CSS-kód tömörítésén lehet spórolni:
    Yahoo - Best Practices for Speeding Up Your Web Site
    Google - Web Performance Best Practices
  • bracsek #15208
    Képméretezés végett én is szívtam, jó párszor pont így ahogy elmesélted, Van most már egy egész jó átméretező szkript, amit lehet konfigurálni, ilyen hogy keretek és effekteket lehet a képre tenni, és van egy beállítás hogy cachelje vagy sem, ezt fejlesztéskor míg a beállítás tart be szoktam tenni, hogy ne cacheljen, mert nem ilyen keret kell nekem, nem olyan effekttel.. És párszor úgy marad, más nem is lenne baj, de belassul mint annak rendje az oldal és a szerver 20 kép egyszerre méretezését több tíz felhasználótól már fekszik, de ezeket nem szoktam figyelembe venni nem olyan hiba mint amiről beszéltünk.
  • Bercy #15207
    Na akkor én is beszámolok egy "ügyes" húzásomról.
    A tárgyalt oldalnak volt egy "képgaléria" szerű része. Sokkal bonyolultabb volt egy képgalériánál, de a lényeg, hogy admin tudott képeket feltölteni. Az alkalmazást úgy találtuk ki, hogy feltöltéskor nem méretezgetünk (megvolt az oka) hanem csak megjelenítésnél és majd cachelünk. Ez szép és jó is lett volna ha a chachelés nem maradt volna ki.
    Az oldalon a hiányosságot egészen a megnyitó (ez egy létesítmény weblapja volt) napjáig nem vettük észre, viszont akkor a látogató szám akkorára nőtt, hogy a szerver a sok kép méretezgetéstől egy jó 30-as load-ot produkált.
  • bracsek #15206
    de ha megnézel egy iwiw kódot, vagy egy index kódot, gyanús hogy ennek a minimalizmusnak csak a fele ha be van tartva, mert 3% méretcsökkentés kerülne 5000euróba, és ez a 3% kerül havi 5eruróba pl... 1000 hónapra meg nem érné meg megcsinálni mert addig nem élünk hogy megtérüljön, és minden fejlesztésnél megint sokba kerülne sokat költeni ilyen optimalizációra.
  • Bercy #15205
    Látod akkor mégis lehet értelme a méretre ügyelésnek.
    Mondjuk abba igazad van, hogy a 2K javascript 1K-ra tömörítése nem biztos, hogy a legfontosabb dolog de egy videót ugye nem minden látogató fog elindítani viszont a JS esélyes, hogy mindig lejön/lejönne.
  • Cat 02 #15204
    Én már fektettem meg szervert egy sima végtelen ciklussal is, szerettek is érte :D
  • bracsek #15203
    De az átlag mi tagadás havi 40 látogatós amiből 30 a tulaja, de ha fizeti miért ne csinálnám meg :D
  • bracsek #15202
    Hát olyan nagy nagyot nem, de volt olyan amelyikkel volt olyan gond hogy csúcsidőben fektette a szervert egy hibám végett.
  • Bercy #15201
    Te ugye még nem nagyon fejlesztettél nagy látogatottságú oldalt?
  • bracsek #15200
    Mi lett az uw-n kezdett elfogyni a 200MB? vagy mi ez a minimalizmus, Ez a nagy minimalizációnak az iwiw és az index en kívül Magyarországon nincs értelme több a bele fektetett energia mint mennyivel jobb lesz.

    Főleg a 4 vagy több magos szerverek üvegszál idején a 120MB os videó mellett az egész oldal 2KB alatt van de azt optimalizáljuk, de senkinek nem jut eszébe hogy a 120MB lenne a zavaró
  • Dj Faustus #15199
    Ja és még a [url=http://www.textfixer.com/html/compress-html-compression.php]HTML-kód is "tömöríthető"[/url]
  • Dj Faustus #15198
    Meg még tegyük az egészet külső állományba, tömörítsük össze a kódot Dojo ShrinkSafe/Packer/YUI Compressor/JsMin segítségével; illetve állítsunk be a webszerveren deflate tömörítést... ;)
  • phoenix1
    #15197
    Egy apró finomítással, amikor új dolgokat adsz hozzá a DOM-hoz, amíg legenerálod for () {}-val addig tárold változóba és amikor kész csak akkor illeszd be a html szerkezetbe, sokkal gyorsabb. :)
  •  castor
    #15196
    Már csak azt kellene elérni, hogy csak valós dátumot fogadhasson el. :))
  •  castor
    #15195
    Nehezen jutok szóhoz.. :)
    Nagyon szépen köszi, van még hova fejlődnöm...
  • Dj Faustus #15194
    Összeraktam egy finomított változatot:
    - Kiszedtem belőle a táblázatot, így kicsit szemantikusabb lett.
    - A Yahoo ajánlásai szerint az egész Javascript-kódot az oldal végére raktam
    - Az űrlap elemeire a Javascript kódból hivatkozok a document.getElementById segítségével.
    - Az e-mail ellenőrzését és a hiba visszajelzését leegyszerűsítettem.
  •  castor
    #15193
    Kapok ablakot, de üresen és így nem derül ki, hogy melyikkel van gond.
  • Csaba1990
    #15192
    A nemnél illetve a érdeklődésnél, nem lehet olyan hogy üres hibaüzenet. Vagy kapsz alert ablakot vagy nem. Gyanítom az áll fent, hogy nem felugró ablakot. Azaz, ha egyiket se jelelőd be akkor se találja hibának. Ha jól értem.

    De gondolom a js lefut?
  •  castor
    #15191
    pontosítanék, az e-mail cím ellenőrző kivételével mindig egy üres hibaüzenet kapok..
  •  castor
    #15190
    egy üres hibaüzenet, ha küldés gombra kattintok.
  • biomage
    #15189
    mi a hiba üzenet?
  •  castor
    #15188
    http://pastebin.com/dju9H0y8

    jó is lenne, ha nem kapnék mindig hibaüzenetet, akkor is ha minden rendben van. esetleg meg tudná mondani azt valaki, hogy ez miért van?
  • bracsek #15187
    amelyik repülő félig repül nem repül, elméletben működő kód nem működő kód.
  •  castor
    #15186
    ?
  • bracsek #15185
    elvileg jó a kód is. £o£
  •  castor
    #15184
    Az igazság az, hogy nem dolgozhatok phpval és nem is az ellenőrzés a lényeg. Nem kell hozzá az oldal, pusztán a cím, amit módosíthatok.
    Az ellenőrzésnek abban kellene kimerülnie, hogy ha a gombra kattintok, elmesélje, hogy hol a hiba.
    Jó pár órám ráment már, elvileg jó a kód is csak képtelen vagyok már megjeleníteni normálisan.
  • Lyukasbogrács
    #15183
    én inkább arra lennék kíváncsi, hogy mihez kell ez? mert látom, hogy feldogozni akarod (phpval?), egyszerűbb lenne phpval legenerálni a listát, feldolgozáskor meg leellenőrizni a dátumot, meg a többit.