22786
Html-, css- és php-help
  • Malakai
    #15302
    Trident = IE 7-8
    Presto = Opera
  • bracsek #15301


    A sexplorert fel sem kellett tüntetni semelyikre nem volt képes. Esetleg Trident vagy Presto a motorjának a neve, mert én sosem használtam nem tudom.
  • Cat 02 #15300
    Kis HTML5, szerintem érdekes mik vannak (:
  • passatgt
    #15299
    na most submit eseménnyel küldi, viszont az if ágban ugye ott a submit funkció, így minden alkalommal, ha az igen-re kattintok, feldobja a kérdést mégegyszer...
  • phoenix1
    #15298
    Próbáld meg ezzel:

    $('.eredmeny_form input').bind("keypress", function(e) { if (e.which == 13) { ... } });
    $('.eredmeny_form input').bind("submit", function() { ... });
  • Spészgószt
    #15297
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
    Ezek a válaszok pontosan azok, amiket kerestem! Tényleg hasznosak!!!
    Még egyszer KÖSZÖNÖM!
  • passatgt
    #15296
    próbáltam már, úgy volt eredetileg, de sajna ie-ben nem akart csinálni semmit az enterre, ezért lett ez a megoldás
  • Dj Faustus #15295
    A keydown helyett az űrlap submit eseményéhez rendeld a confirmot.
  • passatgt
    #15294
    form enterrel való elküldésekor megkéne kérdeznie, hogy biztosan elküldi?
    ha igent választ, akkor elküldi, ha nem-et, akkor kitörli ami a formba volt írva

    eddig jutottam:

    $('.eredmeny_form input').keydown(function(e){
    if (e.keyCode == 13) {
    if (confirm('Biztosan beküldi a tippet? Csak egyszer tippelhet minden meccsre!')) {
    $(this).parents('form').submit();
    }
    else {
    $('.eredmeny_form input').val('');
    return false;
    }
    }
    });

    Az if ág működik, de az else ugyanúgy elküldi a formot, bár adatot nem ír bele, tehát kitörli az inputot.

    Tehát a gondom az lenne, hogy miután kitörölte az inputból az adatokat, ne küldje el a formot, hanem ne csináljon semmit:)

    Előre is köszi a segítséget
  • Dj Faustus #15293
    1. Az oldalon legyen releváns, a kulcsszavaknak (az oldal témájára legjellemzőbb egyedi szavak) megfelelő tartalom.

    2. Szerepeljen néhány kulcsszó a <title> és </title> tagek között, illetve a keywords nevezetű <meta> tagben is szerepeljenek a kulcsszavak.

    3. Törekedj a minél validabb és minél szemantikusabb oldalkialakításra - a keresőrobotok dolgát megkönnyíted vele.

    4. A webtárhely főkönyvtárába helyezz el egy robots.txt-t amibe beleírod az alábbiakat:
    User-agent: *
    Allow: /

    ezzel megengeded, hogy a keresőrobotok feltérképezzék az oldalad

    5. Készítsd el az oldal oldaltérképét például az alábbi eszközzel, majd tötsd fel a webtárhelyed főkönyvtárába. Ezt az oldaltérképet megadhatod az előbb említett robots.txt-ben:
    Sitemap: http://oldalneve.hu/sitemap.xml
    illetve hivatkozhatsz rá a különböző keresőmotroknál (lásd következő pont).
    Ezzel is elő tudod segíteni a keresőmotrok munkáját.

    6. A különböző keresőmotorok adnak lehetőséget arra, hogy azonosítsad az oldaladat (általában ez úgy meg, hogy a keresőmotor egy adott oldalán regisztrálni kell az oldalad, erre kapsz egy kódot, amit vagy a HTML-kódba <meta> tagként beillesztve, vagy külön állományként a webtárhelyre kell feltölteni.), illetve hogy feltölthesd az előző pontban említett oldaltérképet.
    Ilyesmi szolgáltatások:





    7. Regisztráld be az oldalad különböző katalógusoldalakra (például: startlap.hu), ajánlj fel az oldalad témájával foglalkozó más oldalaknak link-/bannercserét.
    Fórum-/blog-hozzászólásba ne hirdesd az oldalad, mert azt a moderátorok spamként értékelhetik és törlik.

    8. Bár nem feltétlen keresőoptimalizálás, de érdemes az oldaladra elhelyezni közösségi oldalakra (Iwiw, Twitter, delicious.com, Facebook) ajánló linket. Erre egy segítő oldal az addthis.com.
    Ha az oldalad egy adott közösség, személy, cég oldala, hozz létre neki külön Facebook/Iwiw/MyVIP/Twitter fiókot, és ott is hivatkozz az oldalra.

    Végül: bővebben erről a témáról a keresőoptimalizálás (SEO - Search Engine Optimization) alatt olvashatsz.
  • Voyager5
    #15292
    Szia!

    Kitalalsz max 2-3 kulcsszo-t ami a leginkabb passzol a tartalomhoz.
    Ha a domainben szerepel a kulcsszo akkor az nagyon sokat dob a dolgon.
    Az egesz oldalt valid XHTML-ben irod, hasznalsz olyan tagokat, hogy <h1>..<h6>, jo ha ezek kozott fel-feltunik a kulcsszava(i)d.
    Tomor tartalomnal bekezdesenkent, jo ha megjelenik 1-2x a kulcsszavad.
    Ezenkivul a kepeknek adsz alt, illetve title tagot, ami szinten jo ha a kulcsszo. Sot maga a kepfile neve is jo ha a kulcsszo.
    Azonban vigyazz, hogy ne ess at a lo tuloldalara, mert akkor buntet a bot.
    Ha ez nagyjabol megvan akkor linkepithetsz ra, ami kb annyit tesz, hogy beregisztralod pl. linkcenterekbe (startlap es tarsai).
    De relevans tartalommal kell birnia termeszetesen.
    Minel nagyobb pagerank-u oldal mutat az oldaladra, annal jobb lesz a helyezesed. A te oldaladrol viszont lehetoleg ne mutasson ugyanoda link :D

    Amugy szerintem a legegyszerubb az, hogyha tomor _ertekes_ tartalommal bir az oldal. Akkor elobb-utobb felkuszik a keresok listajan.
    A net televan praktikakkal, fortelyokkal, keresgess ra. (SEO)
    Elegge szerteagazo dolog ez ma mar.
  • bracsek #15291
    több tartalommal

    amúgy meg amit te kérdezni akartál az a keresések listáján való előre lépésről szól, ahhoz meg meta keywords meta description, releváns tartalom, szép url-k, és sok backlinkre van szükség, röviden és velősen egyszerűen ennyit lehet elmondani a témáról.
  • Spészgószt
    #15290
    Sziasztok!
    Szeretnék kérni néhány EGYSZERŰ tippet, mivel tudnám legkönnyebben optimalizálni a weblapomat, hogy a google és hasonlók több találatot adjanak!
    Köszi!
  • Dns5000
    #15289
    Nem akartam tobbet egyerre, egymás után is jó csak ne kelljen kattintgatni nekem.
    http://gusiev.com/2009/04/upload-files-with-selenium-ide/
    Ezt talátam az előbb még jó volt de pont behalt a serverük :P
    A lényege, hogy feljön az ablak beirja a file nevet és kattint az ok gombra. Nem lehet átugrani az ablakot, mert akkor a jávascriptek bármelyik filet ellophatnák a user tudta nélkül.
  • Dj Faustus #15288
    "Csak ugye ez cliens oldalon mindig feldob egy ablakot amibe meg kell keresnia file nevet. Megvárni még felmegy a file aztán a követketőt megkeresni. Sok képnél ez sok idő."
    Sajnos ezt a szerveroldalnak is támogatni kell, így hiába csinálsz több állomány feltöltését végző űrlapot, ha a szerveroldalon nem kezelik a több állomány kezelését.
  • Dns5000
    #15287
    Ok, nem irtam le, hogy nem az én szerverem bocsi.
    De azért lehetett sejteni, mivel greasemonkeval, meg seleniummal akartam megcsinálni. Ha szerver ordalhoz, hozzá férnék nem lenne szükség ezekre.
    Meg van irva a kép feltötése szerver oldalon. Csak ugye ez cliens oldalon mindig feldob egy ablakot amibe meg kell keresnia file nevet. Megvárni még felmegy a file aztán a követketőt megkeresni. Sok képnél ez sok idő.
    Senki nem probála átugrani ezt az ablakot? Esetleg csak automatikusan kitölkteni a file nevet az ablakban és ok gomb nyomást szimuláni?
  • Dj Faustus #15286
    "Kép feltőltést web oldara lehetne automatizáli valahogy?"
    Ha egy ember végzi a feltöltést, akkor ha a webtárhelyhez van FTP (estleg SFTP, SCP)-hozzáférés, akkor azon keresztül.
    Másik megoldás szerveroldali szkripten keresztül - bővebben:




    "Greasemonkeyval meg lehetne oldani? Legegyszerübb lenne javascriptel megadni a file helyét, de ez nem valószinű hogy müködhet.
    Vagy seleniummal?"

    Greasemonkey segítségével maximum annyit tehetsz, hogy egy adott honlapra ráappplikálsz egy állományfeltöltő űrlapot, amit az előzőekben említett szerveroldali szkriptre irányítasz.
    Vagy összeszeded az oldalon található képek URL-jét és elküldöd a szerveroldali szkriptnek.
  • Dns5000
    #15285
    Kép feltőltést web oldara lehetne automatizáli valahogy?
    Greasemonkeyval meg lehetne oldani? Legegyszerübb lenne javascriptel megadni a file helyét, de ez nem valószinű hogy müködhet.
    Vagy seleniummal?
    Ugye a probléma, hogy feljön egy file kiválaszó ablak és ki kell valaszani a file nevet. Seleniummal lehet firefoxot manipuláni, hogy beirja a file nevet meg ok gombot megnyomja nem?
    De még jobb lenne ha át lehetne ugrani a file választó ablakot és a file helyét megadni. Jó kis Firefox api tudás kéne de az nincs:(.
  • Nasim
    #15284
    Köszi, megnéztem de nem jó. Én a tulaj vagyok, nem letölteni szeretnék :) A kiszolgáló nevének elfogadta a ( felhasználónév.smsbase.hu )-t.
  • Cat 02 #15283
    ftp://smsbase.hu
    felh név: fel név
    jelszó: jelszó

    vagy lehet ftp az ftp://felhnev.smsbase.hu
  • Nasim
    #15282
    Megtudná nekem valaki mondani, hogy a lent látható adatokkal hogy tudnék FTP kapcsolatot létrehozni total commanderrel, mert eddig mindenhol sikerült de itt nem tudok rá jönni hogyan lehetne.

  • vafeN
    #15281
    Aham, értem. Akkor itt az ideje megtanulni jobban a CSS-t:))))))
  • Dj Faustus #15280
    "Megcsináltam egy table-t te még sem sikerül azt megcsinálni azt megcsinálni hogy a table "top" értéke a 0-án legyen."
    A <table> tagnek nincsen top attribútuma, az attribútumok közül maximum a style attribútumnál (ami a <table> tag CSS-definícióját szabályozza) adható meg top tulajdonság, és adható meg 0-ás érték.

    De mire is kell ez neked pontosan? Az oldal tetejéhez akarsz igazítani egy táblázatot? Akkor a legbiztosabb, ha CSS-sel szanálod az összes margót, kitöltést, szegélyt:
    * {
    margin: 0;
    padding: 0;
    border: none;
    }


    "Az lenne a kérdésem hogy ezt div nélkül meglehet-e csinálni és ha igen akkor hogyan vagy pedig nem?"
    A pozicionálásnak semmi köze ahhoz, hogy táblázattal vagy <div> taggel oldod meg.

    Ennek csak az a lényege, hogy táblázatot adattáblák létrehozásához találták ki, nem az oldal szerkezetének (ez lesz a fejléc, ez a navigáció, ez a tartalom, stb...) kialakításához - csak amíg a CSS nem volt rendesen kiforrva/támogatva, ez volt az egyetlen mód az oldalszerkezet kialakítására.
    Viszont mostanság a táblázat oldalszerkezetnek való használata több problémát felvet az akadálymentesség, keresőoptimalizálás szempontjából, így érdemes elhagyni, és a táblázatmentes oldalszerkezet kialakításával (és a CSS-sel) közeli barátságot kötni.
  • karajjj
    #15279
    top?
  • vafeN
    #15278
    Rá jöttem, beállítottam a margókat 0ra!
  • vafeN
    #15277
    Valaki tudna segíteni? Tudom hogy ez alap, csak vmiért még sem sikerül, dreamweaverbe elkezdtem csinálni egy weblapot de mégis a CODE részén. Megcsináltam egy table-t te még sem sikerül azt megcsinálni azt megcsinálni hogy a table "top" értéke a 0-án legyen. Az lenne a kérdésem hogy ezt div nélkül meglehet-e csinálni és ha igen akkor hogyan vagy pedig nem?
  • bracsek #15276
    3 év büntetőtábor mint fél év clean és prolog, de azokban már csak nehézség volt de az asm az elvetemültség, a clean és prolog legalább jó volt valamire, szerettem eljátszani a prologban a generálásokkal hogy lehet szűrni csonkolni stb egész jó volt az.
  • CattiBrie
    #15275
    Az asm nekem jobban tetszett mint a funkcionális logo vagy a prolog. :)
  • Voyager5
    #15274
    2 evig tanultam, 1 evig programoztam Assyben :D
    Jo fun volt, megtanultam legalabb programokat feltorni :DDDDD

    Mara mar szerintem semmire sem emlekszek :(

    csakhgy lea eax :D
  • karajjj
    #15273
    :DDDDDDDDDDDD
  • bracsek #15272
    assemblyben kellene, gondolkodnék elmegyek sáncot ásni, tudom nem fizetik jól, de könnyebb munka.
  • Dj Faustus #15271
    "Ok. Felteszem a gépre, bár nemtudom ennek mi az előnye? "
    Ennek akkor van értelme, ha nem akarsz külön webtárhelyet fenntartani a szkript kifejlesztése alatt (mert például pénzbe kerül, vagy nincs az adott helyen netkapcsolatod, vagy kontrollálni akarod a környezetet amin fejlesztesz).

    [i]"Mindenesetre egy profi flash oldalt összerakok, de ez nem megy."

    Hiába tudsz egy layoutot/izgő-mozgó Flash-animációt látszólag szépre megcsinálni a webfejlesztés nem csak ebből áll.
    Tudni kell HTML nyelven, úgy hogy a böngésző-, felolvasóprogramok, keresőmotrok értsék, hogy mit akarsz közölni (és érdemes úgy tudni, hogy mindezt hatékony módon - akadálymentesen, böngészőfüggetlenül, keresőbarátan,... - tudd használni).
    Tudni kell CSS-nyelven, hogy a HTML nyelven megírt struktúrát formázni tudd.
    Ha a szerveren levő állományokat/adatbázisokat kezelni legyél képes, tudni kell PHP (vagy ASP, JSP, CFML, Perl, Ruby,... - attól függ milyen környezetet tudsz használni)-nyelven is.
    Ha adatbázist használsz, tudni kell az SQL nyelvet.
    Ha a Flash animációt szabályozni akarod, akkor is kell tudni az ActionScriptet.

    " Nem értem miért nem lehet ezt egyszerűbben megoldani, túl van bonyolítva az egész."
    Igen, mindezek bonyolultak (de nem érthetetlenek) - de a számítástechnika már csak ilyen (örülj neki, hogy mindezt nem assemblyben kell megírnod).
    Valaki ezt tanulja pár évig, valaki ezért kapja a fizetését.

    Ne várj instant megoldást - egy "tutorial" csak mankóként fog szolgálni, háttérismeretek nélkül vagy nem fogod érteni, vagy ha módosítani akarod nem fogod tudni módosítani.
  • Nasim
    #15270
    Mindegy, nem érdekes. Mindenesetre egy profi flash oldalt összerakok, de ez nem megy. Nem értem miért nem lehet ezt egyszerűbben megoldani, túl van bonyolítva az egész. Érthetetlen, ráadásul egy komplett tutorial nincs rá.
  • karajjj
    #15269
    akkor miért írsz hülyeségeket, ha tudod?
  • Lyukasbogrács
    #15268
    megoldottam
  • Nasim
    #15267
    Ha nem tudtok segíteni, minek papoltok hülyeségekről? Én is tudom mi a különbség a kiszolgáltató meg a ...szolgáltató között.
  • karajjj
    #15266
    miért nem írod meg egy külön fájlban a menüt és include-olod be minden oldalra?
  • Dns5000
    #15265
    <html><body><script type="text/javascript">

    re = new RegExp("\\b u.[a-z.]\\b");
    var subj="Budapest, IX. kerület (József Attila ltp.), Ifjúmunkás u.";
    subj.match(re);

    </script></body></html>
    Namost azt az utca nevét szeretném kihalászni a stringből.
    A buiztos pont hogy szóköz u. jön utána.
    Erre kéne egy regexp. Ami most van azt nem jó egyaltalan.
    re = new RegExp("\\b[a-zúóűáőüö]+\\b"); ez vissza match az utca nevére csak hogy rakom oda, hogy utánna egy szóköz u. jön?
  • SMGBAS
    #15264
    #15237 Igen, köszi!

    Másik kérdés:
    Framek mennyire "divatja múltak"? Mert van egy menüm, viszont ha le akarom cserélni, vagy bővíteni szeretném akkor az összes fájlt át kell írnom és azt mondták, hogy manapság már nem használják annyira...
  • karajjj
    #15263
    azt azért tanuld meg, hogy kiszolgáló, vagy szolgáltató, a kiszolgáltató az teljesen mást jelent(olyan személy, aki pl mások adatait kiadja egy harmadik embernek)