22786
Html-, css- és php-help
  • starpee
    #16222
    Sziasztok!a dw segítségével szerkesztem az oldalam, elhelyeztem 1 menüt(CSS) az oldalon,a dw megjeliníti de a böngésző nem.Ez mitöl lehet??eddig mindig müködött.. Bocsi ha nem ide tartozik a kérdés.
  • Voyager5
    #16221
    jameg most nezem, hogy 2 kulon queryt hasznalsz
  • Cat 02 #16220
    Where 1 ?
    Ám else ágban rakj bele egy print-et és nézd meg, hogy egyáltalán bele lép-e abba az ágba
  • Cat 02 #16219
    Voltam MS gyors előadáson, aztán ott mutogatták, hogy mennyivel gyorsabb mint a Chrome a hardveres támogatás miatt. Bár azért vicces volt, hogy mikor kérdezte ki használ IE_t, akkor nem volt kéz a magasban :D
  • Voyager5
    #16218
    Hmm hat csinalsz erdekes dolgokat de szerintem:
    while($row = mysql_fetch_assoc($query)); -> ide nem kell a pontosvesszo
  • Krszti1160
    #16217
    Sziasztok. Egyszer itt segített valaki egy hirdetés feladót csinálni.
    Most van egy kis időm, és csinosítani akartam egy olyannal, hogy ha nincs feladva hirdetés akkor azt írja ki pl.:"Nincs feladva hirdetés...".
    Na most ha nincs hirdetés akkor ki írja, de ha fel van adva egy hirdetés akkor nem írja ki valamiért a hirdetéseket :( Valakinek valami ötlete? Hirdetés kiíratás...
    Feladás...
  • Malakai
    #16216
    Igen, elég sok css3 fícsört támogat, és közte van a border-radius, rgba, opacity is.
  • karajjj
    #16215
    kíváncsi vagyok, hogy a css kerekítést meg átlátszóságot kezeli-e :D
  • Voyager5
    #16214
    Bátor emberek letölthetik az IE9 beta-t innen.
  • Lazarus
    #16213
    így jó volt, köszi szépen mindenkinek :)
  • Lyukasbogrács
    #16212
    pontosan :D
  • bracsek #16211
    mi a francnak az a ?
  • Lyukasbogrács
    #16210
    (.*?)=
  • Malakai
    #16209
    Ja a ^ és a $ a find-ban a sor eleje és végét jelzi, ha ez nem igaz csak szedd ki őket.
  • Malakai
    #16208
    Find: ^(.*)\=.*$
    Replace: $L_\1=IniRead("lang/english.ini","","\1","")
  • Lazarus
    #16207
    így se jó
  • Lyukasbogrács
    #16206
    find-ban nem kell escapelni az egyenlőségjelet egy \ jellel?
    (*.?)\=
  • Lazarus
    #16205
    Valaki tud segíteni notepad++ regexben?

    vannak ilyenjeim:

    SZOVEG_VALAMI="Szöveg valami"
    SZOVEG_BARMI="Szöveg bármi"
    XY_Z="xy zet"

    És át akarom alakítani erre:

    $L_SZOVEG_VALAMI = IniRead("lang/english.ini", "", "SZOVEG_VALAMI", "")
    $L_SZOVEG_BARMI = IniRead("lang/english.ini", "", "SZOVEG_BARMI", "")
    $L_XY_Z = IniRead("lang/english.ini", "", "XY_Z", "")

    Így próbáltam, de felugrott egy hibaüzenet hogy hülye vagyok :(
    Find: (*.?)=
    Replace: $L_\1 = IniRead("lang/english.ini", "", "\1", "")
  • bracsek #16204
    jah, persze hogy megy, és mindig csak arra szoktam a click eventet tenni ami azon belül van amibe töltöttem új tartalmat, és így hatékonyságra ugyanott van kb.
  • Malakai
    #16203
    Ja, hogyha elkészítesz vele betöltés után újra egy click eventet, akkor persze, hogy megy. :)

    A .live() viszont az eventet nem a target DOM elemhez bindeli valójában, hanem a body-hoz (vagy context-hez) és arra tesztel, hogy az event.target az-az elem-e, mint amit kértél.
    1.4-es jQuery esetén viszont ott van még a .delegate() is, amiatt jó, mert autómatikusan contextel megy és, hogyha már nem kell .undelegate()-el le lehet kapni (.live()-nak nincs unbindje), pörformansz. :)

    Egyébként, hogy melyik módszer a hatékonyabb, az eléggé helyzetfüggő.
  • passatgt
    #16202
    egy példát írhatnál, mert pont ezt csinálom, és akkor lehet nem a live-ot használnám:)
  • bracsek #16201
    pedig fog csak a betöltés után kell rátenni a click re az eseménykezelőt és ezen az elven a bind is működik, a livet akkor meg nem kell újra tenni ha ajaxal módosítasz.
  • Voyager5
    #16200
    van 1-2 hülyeség benne :D
    én 4-5-öt rontottam el azthiszem, de az egész jó arány ahhoz képest, hogy sosem foglalkoztam a jqueryvel.
  • passatgt
    #16199
    ott az volt a kérdés, hogy módosított Dom-be melyik funció működik a kattintásra, pl ajax-al betöltesz egy oldalt, akkor azon belül a click már nem fog működni, csak a live:)
  • bracsek #16198
    Aham ezt rontottam el és volt egy kérdés ahol fel volt sorolva a .click a .bind és a .live, de én még a kérdést sem értettem meg, így jártam :)
  • pxxl
    #16197
    jQuery is a collection of Ninja techniques
  • bracsek #16196
    O na 2 őt ellőttem :(( oá :((
  • Voyager5
    #16195
    Jquery quiz
  • bracsek #16194
    Kérj meg valakit csinálja meg. :D
  • karajjj
    #16193
    php
  • lacee1986
    #16192
    Sziasztok!

    Remelem tud valaki segiteni, olyan kerdesem lenne, hogy:

    Adott egy oldal termekek felsorolasaval. Egy olyan gombot szeretnek kesziteni amire ha rakattintok elojon egy legordulo menu, hogy hany darab termeket szeretnek latni egy oldalon. (pl.: 5, 10, 20)

    Szerintetek ezt, hogy csinaljam meg legegyszerubben?

    Elnezest kerek az ekezetmentessegert!
  • totya24
    #16191
    Hali!

    Újabb keresztkérdésem lenne, kicsit inkább JavaScript kategóriában.
    Szóval készülget ez az oldal. Chrome, IE, Opera alatt akadásmentes a panorámakép scrollozása, de Firefox alatt szaggat. Ezzel tudok mit kezdeni? Vagy sok neki már a feldolgozandó kód? Esetleg valahogy "optimalizálni" kéne?
  • karajjj
    #16190
    google első találat
  • starpee
    #16189
    sziasztok!még kezdő vagyok és abban kérném segítségeteket h h lehet legördülö menüt csinálni 1 weboldalra.pl van 5 menüpont és ha az 1ik fölé megyek a kurzorral akkor legördülnek a további menüpontok.
    Előre is köszi
  • dadalia
    #16188
    Helló!
    Megint .htaccess !! Segítsetek!
    Megszünt egy mappa, amiben egyébbként galéria volt.
    A hivatkozások csak a mappára irányultak:
    http://domainem.hu/mappa/
    Ezt próbálom átirányítani a .htaccess ben de nem boldogulok...

    Köszi előre is...
  • passatgt
    #16187
    ide is belinkelem, hátha érdekel valakit, főleg webes leírások, tutorialok lesznek, megpróbálok minden nap valamit alkotni:)

    http://blog.i-host.hu
  • Lazarus
    #16186
    Így már jó, köszi szépen :)
  • passatgt
    #16185
    ie6 nem adja össze a szélességet a paddinggal(vagy fordítva)
    a megoldás, hogy a .comment_middle-en belül csinálsz egy másik divet, aminek csak a padding-ot adod meg, szélességet nem

    win7-en meg IETester-el lehet ie6-ot nézni, állat
  • Lazarus
    #16184
    Most igyekszem elcsúfítani a kódot hogy IE6 alatt is rendesen megjelenjen a design de elakadtam, alul a komment modul közepe (class=comment_middle) el van csúszva. Tud rá valaki megoldást? oldal

    .comment_middle{
    width:568px;
    background-image:url('images/comment_middle.png');
    padding-left:40px;
    padding-right:20px;
    }

    Win7 alatt ti hogyan futtattok ie6-ot? Én most Utilu IE Collection-t használok, de rém lassú és bugos is.

    Köszi!
  • dadalia
    #16183
    Köszönöm!
    Az első kétsoros a tökéletes! (most, ide, nekem :-))) )