22786
Html-, css- és php-help
  • Cat 02 #16022
    Ez így első blikkre google: upload és egy mail függvény
  • passatgt
    #16021
    mármint egy sitebuild munkából 80%:)
  • Voyager5
    #16020
  • passatgt
    #16019
    lenne egy kis barter php munka, ha valaki vállalná:)

    van egy létező form, ebbe kellene beaplikálni egy fájlfeltöltést, ami e-mailbe berakja a linket, vagy mellékletbe elüldi, mindegy

    cserébe az oldalon lévő szolgáltatástnál feltudok ajánlani 80% kedvezményt egyszeri alkalomra:)
  • pxxl
    #16018
    OMG asszem tényleg többet kellene aludnom éjjel...
  • Voyager5
    #16017
    exit?
  • pxxl
    #16016
    óckúl kérdés :D

    mi az a parancs amivel be lehet zárni a cmd ablakot egy .bat lefutása után?


    most ilyen

    taskkill /IM uTorrent.exe /F /T

    "C:\Program Files\EFI\EFI Colorproof XF 2.6\Server\EFI_Colorproof_XF_Control.exe"
    "C:\Program Files\EFI\EFI Colorproof XF 2.6\Client\EFI_Colorproof_XF.exe"
  • passatgt
    #16015
    jaja, copypaste úgy nem jó, azért csak a telszám:)
  • Cat 02 #16014
    És az email cím ? Akkor szerintem egy legördülő menü jobb lenne, bár onnan talán parásabb copypastelni :D
  • passatgt
    #16013
    közbe kitaláltame gy tök jó dolgot, amit még sehol nem láttam:)
    A menüsorban ha a kapcsolat fölé viszem az egeret, akkor a többi eltűnik, és helyette a telefonszám látszik:)
  • Cat 02 #16012
    Jaigen, átírtam $_GET-re és úgy ment.

    Másik fura az volt, hogy Firebug nem mutatott semmit, mikor a linkre kattintottam, pedig kiszokta írni a requesteket.
  • passatgt
    #16011
    úgy értem simán a php fájl
  • Cat 02 #16010
    Nem értek a "nyers" javascripthez, csak jQueryvel tudok összetákolni dolgokat.
  • passatgt
    #16009
    amúgy létezik olyan script, amivel formokat lehet készíteni egy admin felületen, majd simán beinklúdolni a helyére?
  • passatgt
    #16008
    jquery nélkül megy?
  • Cat 02 #16007
    Van egy ilyen jquery+php kombóm de nem működik :/ Lefut a succesfull rész, de nem ír ki semmit.
  • Culram #16006
    Hogy kell teljes böngészőablakos oldalt csinálni, úgy hogyha változik a böngésző ablak mérete minden a helyén maradjon, és a böngészővel ne legyen scrollozható? Flashen kívül bármilyen megoldás érdekel.
  • Easy Rider
    #16005
    akkor pedig mégis a table-cell kéne, hogy működjön, adj meg legfeljebb ie specifikus css-t, más ötletem nincs :/
  • Malakai
    #16004
    Ez persze mind az alkalmazástól függ, ha pl nem interaktív drag'n'drop pl, hanem csak időről időre változó menü, akkor szerveroldalon is kiszámoltathatod, nem js.
  • passatgt
    #16003
    és ha nincs js?:)

    persze, erre gondoltam én is, simán megoldható így is
  • Malakai
    #16002
    Egyébként miért is nem jó, hogyha meg van adva egy szélesség a menüpontoknak? :)

    Ha dinamikusan kell változtatni a menüpontok számát, akkor a width paramétereket is lehet dinamikusan változtatni.
  • Easy Rider
    #16001
    Ezért mondtam, hogy teszem azt, van 6db menüpontot, jquery megmondja mennyi a #container v a lap szélessége, ezt elosztod 6-al (ez nem is kell, hogyha tudod, milyen széles az adott elem), megadod a li szélességének, és kész. Ha azt akarod, hogy ne csak a szöveg, hanem az egész menüpont (a "paddingolt" rész is) kattinható legyen, akkor benne az anchor-t meg rakd display: block-ra.
  • passatgt
    #16000
    igen, rosszul fogalmaztam, a paddingok állandók, de ezt kellene automatizálni, hogy annyi paddingot adjon, hogy kitöltse a teljes szélességet. Erre val ugye a táblázat, pl itt sg-n a menü is így van
  • Easy Rider
    #15999
    Ha a padding-ja változik a menüpontoknak, az miért is jó? Ha a 100%-ot ki kell töltenie szélességben a menünek, akkor az nem ugyanaz, mintha az egyes menüpontok szélessége adott, a benne lévő anchor tag-ek pedig display:block-on vannak? Vagy én értelmezem félre?
  • Malakai
    #15998
    A padding problémát viszont így kipróbálva nem tapasztaltam.
  • passatgt
    #15997
    mindegy, szerintem táblázat nélkül nem lehet megcsinálni, úgyhogy megcsináltam úgy, hogy ie-ben simán csak floatolja 10px-es paddingal:)
  • Malakai
    #15996
    Ja, korábbi IE-ben lehet gond van, IE8-ban jó.
    A linkelt példa ott sem, mert ott a <nav> miatt van para IE-ben.
  • passatgt
    #15995
    igen, erre írtam, hogy ez ie-ben nem működik, meg ha adok paddingot a linknek, hogy ne ragadjon rá a szélére, akkor firefoxban meg operában kitolja a szélességet
  • Malakai
    #15994
    Az szerintem csak táblázatot renderelve tudod megoldani, ha nem akarsz semmi szélesség értéket megadni sehol.

    Tehát pl.: @ JS Bin
  • passatgt
    #15993
    ha arra gondolsz hogy minden menüpont = szélességű, akkor nem
    olyan kell nekem, mint egy táblázat, és a menük mérete a benne lévő tartalomtól függ, és a 100%-ot úgy tölti ki, hogy padding változik a menüpontoknak
  • Malakai
    #15992
    Mármint, hogy a 100% szélességet aztán egyenlő részekre osztja fel?
  • passatgt
    #15991
    valaki csinált már olyan css menüt, ami 100% széles, és az egyes menüpontok szélességei automatán állítódnak?:)

    táblázattal egyszerű, de simán css-el hogy lehet?

    próbáltam a display:tabl, tabl-cell stb...-vel, de ie-ben meg padding szempontjából szar:)
  • Agy Halott #15990
    Alig tanultam meg az elozoeket maris kezdhetem a masikkal.
    http://html5boilerplate.com/
  • Balumann
    #15989
    Elhamarkodtam, megtaláltam a 000webhost fórumát, ennél is érvényes a 2M korlát, a fene. Miért kell nekik 2 M -ra lekorlátozni ezt, egy 10 megát igazán engedhetnének...
  • Balumann
    #15988
    Nah már átírtam a kódjaimat úgy, hogy ftp -n kelljen feltölteni, és akkor a fájlnév alapján kell beírni az adatbázisba a dolgot. Erre most kis felfrissítés (zuhany) után eszembe jutott 1-2 dolog és keresgéltem, és találtam megoldást valószínűleg, még pedig a Curl -t. Elvileg támogatja is a 000webhost, és az ftp -n keresztül tudja áthelyezni a postolt fájlt.

    Úgyhogy azthiszem folytatom azzal a próbálkozást xD
  • Balumann
    #15987
    Nah ha copy() helyett move_uploaded_files() függvényt használok, akkor már ilyen csúnya base_restriction hibát se kapok, csak nem csinálja meg (és a hamis ágba lép be). :( Kisebb méretű fájlnál gond nélkül működik.
    Az a legidegesítőbb az egészben, hogy más fórumban; "húdejó a .htaccess megoldotta, működik".
  • Cat 02 #15986
    Neked mindig kijött valami hibaablak, hogy időtúllépés.
  • Balumann
    #15985
    Najah, htaccess -el módosítottam 5 M -ra a limitet, mostmár elküldi, de amikor beakarja másolni a megfelelő helyre, már kiakad. Ha kis méretűt töltök fel, azzal már jó. :(
  • Cat 02 #15984
    Ott 1-2 mega után kiakad :/
  • Balumann
    #15983
    Jah :-/ Most elvileg találtam megoldást .htaccess -el, és meg is érkeznek a $_POST -ok és a fájlt is feltölti, de azt valamiért nem akarja megtalálni xD De legalább továbbjutottam.