22786
Html-, css- és php-help
  • Voyager5
    #16102
    Próba:

    #footernek: width: 1244px; margin: 0 auto;
  • bracsek #16101
    nem idióták csak bugokat tartalmaz.

    footer_bg.png ről szedd le a fehérséget és aminek ez a háttere abba tegyél be valamit amit középre igazítasz és abba tedd háttérnek azt a fehér részt.
  • tru
    #16100
    lehetetlen csak az egyiket használni. háttérképet nem tudom margóval középre helyezni. ha csinálnék egy akkora divet, mint a háttérkép, akkor azt meg akarná jeleníteni teljesen, nekem pedig nincsen szükségem erre, csak akkor kell a teljes háttérképet megjelenítenem, ha befér a böngészőablakba.
    tisztában vagyok, hogy valószínűleg az algoritmusok különböző módszerei miatt lehet, de ebben az esetben max 1 pixel lehetne az eltérés, másrészt meg ha úgy csinálták meg a böngészőt, hogy a 2 különböző irányba kerekítsen, akkor elég nagy idióták
  • Malakai
    #16099
    Nehezen megy a megfogalmazás. :)

    A #container margóval van középre helyezve, míg a #footer-nél a háttérkép van középre helyezve.
    Valószinüleg a két algoritmus különböző irányba kerekít webkit alatt.

    Csak az egyik módszert használd szerintem, hogyha össze kell őket pozícionálni.
  • bracsek #16098
    nem, mert az join-t csinál ez meg az eredményeket egymás alá rakja.

    join meg kombinálja a dolgokat az táblák összekötésére van pl hogy egyik táblában van az auto id és a márkanév a másikba meg az autó id és hogy benzines vagy dizel, és akkor ha kiválasztod úgy hogy
    select marka,type from markak,types where markak.id = types.autoid

    Akkor olyan kombinációk lesznek amelyek pl
    audi benzin
    opel dizel
    audi dizel
    ....

    ha meg van két táblád egik gyümölcsneveket tartalmaz másik autóalkatrész neveket és unionnal összerakod akkor olyan táblád lesz hogy
    1 alma
    2 körte
    3 eper
    2 gyertya
    3 akkumulátor
    1 dugattyú
    ....
    nincsenek a dolgok összekötve.

    Az elsőnél ha nem kötöd össze semmivel akkor minden kombinációt vissza ad amit csak ki tud adni ... de akkor is össze köti csak logika nélkül.
  • tru
    #16097
    -vertikálisan:)
    TEHÁT: vízszintesen középre rendezett cuccokról van szó
  • tru
    #16096
    vertikálisan vízszintesen középre rendezett cuccokról van szó
  • tru
    #16095
    sziasztok!

    vannak középre rendezett divjeim és ugyancsak középre rendezett background image-eim. ezek grafikáinak találkozniuk kéne, így vannak kivágva, firefoxban és ie-ben nincs is ezzel probléma, azonban safariban és chrome-ban kb 2 pixellel el van csúszva az összes középre rendezett háttérkép a középre rendezett divektől. találkoztatok ilyesmivel? mi lehet a probléma? hogy tudom értelmesen orvosolni?

    az oldal, amin dolgozom: http://bajza6.hu/test/

    előre is köszi a segítséget!
  • Cat 02 #16094
    Ez ugyanaz mint a select cell11,cell21 from table1,table2 ?
  • bracsek #16093
    select `cell11`,`cell12`,`cell13` from `table1` union select `cell21`,`cell22`,`cell23` from `table2`

    A cell11 nem kell ugyanaz legyen mint a cell21 csak a cellák száma kell azonos legyen.
  • Voyager5
    #16092
    Sőt a whileban lévő lekérdezés is rossz:

    $name_query = ("SELECT * FROM GDN_Discussion WHERE DiscussionID=".$row["DiscussionID"]) ;

    helyett:

    $name_query = mysql_query("SELECT * FROM GDN_Discussion WHERE DiscussionID=".$row["DiscussionID"]) ;
  • Voyager5
    #16091
    Így első pillantásra szerintem itt van a bibi:

    $result = mysql_db_query (DB_NAME, $query, LINK);

    Manual szerint:
    "This function has been DEPRECATED as of PHP 5.3.0. Relying on this feature is highly discouraged."

    próbáld helyette:
    $result = mysql_query ($query);
  • passatgt
    #16090
    ez nem kell, csak a másik dolog:)
  • passatgt
    #16089
    illetve még egy kérdés, ha van mégegy táblám amiben kommentek vannak, kb ugyan olyan felépítésben, azt hogyan tudom hozzávenni a $query-hez?
  • passatgt
    #16088
    $itemsTable = "GDN_Comment";
    $this->dbConnect($itemsTable);
    $query = "SELECT * FROM GDN_Comment ORDER BY CommentID DESC";
    $result = mysql_db_query (DB_NAME, $query, LINK);
    $items = '';
    while($row = mysql_fetch_array($result))
    {
    $name_query = ("SELECT * FROM GDN_Discussion WHERE DiscussionID=".$row["DiscussionID"]) ;
    $category_name = mysql_fetch_array( $name_query );
    $items .= '<item>
    <title>'. $category_name["Name"] .'</title>
    <link>http://valami.xy/discussion/comment/'. $row["CommentID"] .'/#Comment_'. $row["CommentID"] .'</link>
    <description><![CDATA['. $row["Body"] .']]></description>
    <pubDate>'. $row["DateInserted"] .'</pubDate>
    </item>';
    }

    A legújabb kommenteket akarom rss-ben megjeleníteni. A kommenteket kitudom írni, az működik, de a komentek táblában csak a téma ID-je szerepel, viszont nekem kellene a téma címe is, ami pedig a másikban van. Így próbáltam megcsinálni, de sajna nem megy, ezt a hibát írja:


    Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in valami.php on line 50

    Mit csinálok rosszul?
  • Vaxi
    #16087
    Munkamenet értéke / Globális változó
    auto increment increment 20

    faszom :DD ezt szerintetek át tudom én állítani? valamelyik nagyokos tuti, hogy elbarmolta :D
    kicsit meglepődtem, hogy 5 rekord után 101 lett az AI :D
  • Vaxi
    #16086
  • bracsek #16085
    #u/bar?x=kepek esetére ajánlott mert szerintem nem csak userek lesznek mert másképp mindent átírányít így az összes u/ utánnit írányítja a megfelelő képpen
    RewriteEngine on
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule ^u/(.*)\?x=(.*)$ index.php?q=$1&x=$2 [L,QSA]
    RewriteRule ^u/(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]

    #bar?x=kepek esetére
    RewriteEngine on
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule ^(.*)\?x=(.*)$ index.php?q=$1&x=$2 [L,QSA]
    RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]

  • Voyager5
    #16084
    Mi számít magyarnak? :)

    Google news hungary
  • passatgt
    #16083
    tud valaki olyan magyar hír rss-t, amiben kép is van?:)
  • Vaxi
    #16082
    ah köszi, megnézem :)
  • Balumann
    #16081
    Értelmes, kikapcsoltam (ahoyg eredetileg volt), és kb. 15 perc elteltével már működik...
  • Balumann
    #16080
    Köszi, de ki van/volt kapcsolva, próbáltam csak videókra bekapcsolni, meg bepipálni az allow direct request -et, de nem változott. Továbbra is a http://err.000webhost.com/forbidden.html jön be, ha mappából próbálok linkelni :( (pl. <a href="kepek/valami.jpg">kep</a> , ha nincs kepek mappában és a kép ott van mellette kakor bejön, mappából nem, tehát csak akkor jön be ha html ott van mellette :S)
  • bracsek #16079
    átírányításnál hasnáld a [L,QSA] L- tovább nem kell átírányítgatni a QSA hogy a ? utánni részt is írányítani kell.
    RewriteRule ^mittommi?key=(val)$ mittom.php?key=$1 [L,QSA]
  • Malakai
    #16078
    CPanel/Hotlink protection

    @Vaxi: Apache sok helyen nem enged query stringre továbbítást, használhatsz mod_rewrite-ot.
  • Balumann
    #16077
    000webhost -on ez most komoly, hogy nem lehet mappán belülről linkelni se fájlt, de még képet se? Nem hiszem el komolyan... (forbidden oldal jön be...).
  • DruPapi
    #16076
    Nekem is segítség kellene: a topic címében lévő témakörökben, tartósan. Mondhanám úgy is, hogy szeretnénk alkalmazni (még) egy webfejlesztőt, lehetőleg pályakezdő fiatalt, aki azért érti a dolgát :)
    Részletekért a drupapi [kukac] gmail.com-ra írjátok meg, mihez értetek, én meg majd kicsit bemutatom a céget. (Bp.)
  • Vaxi
    #16075
    sziasztok!
    htaccess-el elértem, hogy a nem létező fileokra való hivatkozásokat dobja tovább a $_GET['q']-ra.
    itt szeretnék én olyat, hogy valami.hu/medve?m=120
    a probléma ott van, hogy a kérdőjel utáni rész eltűnik, amint lekérem a getq-t.
    Valakinek van erre megoldása?
    köszi
  • Lazarus
    #16074
    Végülis PHP+jHtmlArea lett, köszi a válaszokat :]
  • Voyager5
    #16073
    PHP+MySQL+TinyMCE :)
  • MerlinW
    #16072
    wordpress, drupal, joomla
  • passatgt
    #16071
    wordpress
  • Lazarus
    #16070
    Olyan weboldalt kellene csinálnom aminek az oldalait online lehet szerkeszteni egy wysiwyg editorral. Tehát a template megvan, de a különböző linkek tartalma szerkeszthető legyen. Tudna ehhez valaki javasolni libaryt/apit/keretrendszert? Felőlem tárolhat fileokban, mysqlben de azért valamennyire biztonságos legyen :) Köszi!
  • phoenix1
    #16069
    Nagyon jó, átnézem. Köszönöm.
  • MerlinW
    #16068
    Nem mai Origo cikk róla
    PHP-s saját poison

    Hogy mennyire hatásos, vagy sem, jó kérdés. Mindenhol vegyesek a vélemények. Én itt-ott használom ("miért ne" alapon), nem láttam hátrányát eddig, előnyét pedig... nos nem látom mit nyel le:)

    A másik, PHP-s megoldás talán ennyivel lehet jobb, hogy naplózható.

    A legtisztább megoldás, egy rendesen megírt oldal, htaccess és spamassassin védelemmel.
  • phoenix1
    #16067
    Nem szabad veszekedni, szeretni kell egymást!

    Más téma: van valami értelme a spam poison-os oldalnak, még mindig sok oldalon látom kitéve. Azon kívül, hogy azóta szuper a pagerank nekik, és ahogy előtte is mondták, talán évekkel ezelőtt is, nincsen értelme. Mit gondoltok?
  • MerlinW
    #16066
    Én kulturáltan írtam, mosolygós "szmájlizam", nem személyeskedtem. Arról, hogy üldözési mániád van nem tehetek. Tudjuk hogy baromi okos vagy, mindenhez értesz, meg minden. Tisztelünk, szeretünk, stb (el ne hidd)

    Mellesleg maximum a kedves családtagjaid "ugatnak"...
  • biomage
    #16065
    héhé mit ugatsz, én legalább pozitív voltam, nem úgy mint az alattam író, neki írjál ne nekem :P

    Psz, amit én látok HD felbontásban az nem szép képek, lehet hogy a te monitorodon szép, de az enyémen nem az.
    Az ilyen képes leszoktam törölni a digifénygépemröl

    De hagyjuk, nem vagyok amatőr fotózó, és profi sem, én csak véleményt mondtam.
  • MerlinW
    #16064
    "képek nem annyira jók"

    Ez egy fotós oldala, a képek az ő munkái...:) Ez egy teljes képernyős galéria, nincs vele semmi baj. Jópofa az ötlet és a megvalósítás is.
  • biomage
    #16063
    nekem tetszik az ötlet, csak a képek nem annyira jók, esetleg a betűknek legyen árnyéka, és legyen ízlésesebb betű szín :)