521
Feladat!!!!!!!!
  • K.András
    #74
    Sehogy nem változik a sulya...Mert adott a vontatmány sulya...és mivel nem a galamb a vontatmány ezért ha repül ha nem, a vontatványnak nem változik a sulya....
  • cSuwwi
    #73
    Ha hermetikusan zárt, akkor a galambok levegője X idő mulva elfogy és elhullanak, így nem fognak repülni, hanem lepotyogank, vagyis mindegy hogy ülnek, vagy a földön fexenek... :)

    Tudományos válasz... :DDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Pheel
    #72
    Na mi van? Megáll a tudomány? :)
  • Pheel
    #71
    Na akkor gondolkodjatok!

    Van egy kamion hermetikusan zárt vontatmánya. Benne 1000 galamb. Minden galamb ül. Adott a vontatmány súlya. Hogyan változik a súlya, ha minden galamb elkezd repülni? (Az most nem számít, hogy nem férnek el repülés közben. TFH elférnek :)
  • K.András
    #70
    Na mondjatok még, mert aludnom kéne mindjárt de nem tudok és ettöl most kezdtem elálmosodni:DDDD
  • K.András
    #69
    :D
  • Pheel
    #68
    Mert pojén :)
  • K.András
    #67
    Nem mindegy hogy két mérlegen mérsz háromszor, vagy 1-en mérsz háromszor?Na ne máá....
  • cSuwwi
    #66
    Monjuk ez igaz...
  • K.András
    #65
    Már miért nem mindegy?
  • K.András
    #64
    Csak olyan mintha két mérést egy idö alatt végeztem volna el, semmit nem változtat a tényen...
  • cSuwwi
    #63
    Nana, ezt nem én írtam. Pontosan kéne elolvasni a szöveget! Mondjuk hajnali 1 kor már egy kicsit tényleg nehéz lehet... :))
  • Pheel
    #62
    Nem :-PPPPP :)))))
  • K.András
    #61
    Nem mindegy?Három mérés volt...
  • cSuwwi
    #60
    Hol látsz te itt 2 mérleget???
  • Pheel
    #59
    #48
    "Egyszerü van két mérlegem akkor, "
  • cSuwwi
    #58
    Milyen 2 mérleg? 1db 2 serpenyős mérleg van! :)
  • K.András
    #57
    Azért mert azt mondta két mérleg van!Most nem mindegy hogy hányon csinálom ha nem mérek többet háromnál???
  • Pheel
    #56
    ROTFL
  • cSuwwi
    #55
    Ha másra nem jók, legalább fenntartjuk a topicot a lista tetején :) Erre is kell gondolni :))
  • Pheel
    #54
    De minek ehhez 2 mérleg? :)))))
  • K.András
    #53
    Nem ismertem de ez szimpla összeadás...
  • cSuwwi
    #52
    Ezeket nem én találtam ki, egy szöveges fájlból másoltam őket. Ezért van idézőjelben, nem az én hibám, hogy szarok! Hoppá.
  • Pheel
    #51
    6-6
    amelyik könnyebb, azt újra fel kell rakni
    3-3
    amelyik könnyebb, azt újra felrakom
    1-1
    ha egyforma, akkor a harmadik, ha nem, akkor a könnyebb

    De megint elcseszted, mert ha nem tudom, hogy az egy különböző könnyebb vagy nehezebb, akkor nem elég 3 mérés. Én feltettem, hogy tudottan könnyebb. Ha tudottan nehezebb, akkor az összes "könnyebb"-et "nehezebb"-re kell cserélni.

    Máskor gondold már át rendesen a feladatot! :))))
  • cSuwwi
    #50
    Ezeket vagy ismerted, vagy jó voltál/vagy matekból. Nekem azért nem menne 4 perc alatt... Nem rossz :)
  • K.András
    #49
    És akkor nem használtam csak három mérést...
  • K.András
    #48
    Egyszerü van két mérlegem akkor, az egyik oldalra rakok három golyot a másikra is hármat akkor a másik mérlegen is ugyanez akkor ez két mérés, megvan hogy melyik csomiban van a könyebb más dolgom nincs mint rárakni két golyot a mérlegre és ha megáll középen akkor az lesz amit nem raktam rá, ha meg elmozdul egy irányba akkor nyilván amelyik lefele megy a mérlegen...
  • cSuwwi
    #47
    De ha ez hülyeség itt egy másik, ez már nem hülyeség, hasonló az első kérdéshez:

    "12 külsőleg egyforma golyód van, melyek közül egy könyebb vagy nehezebb a többinél. Rendelkezésedre áll egy két serpenyös mérleg. A feladat minnél kevesebb mérés alatt eldönteni, hogy az az egy könyebb vagy nehezebb-e a többinél.Annyit segítek, hogy 3 mérés alatt el lehet dönteni!"
  • cSuwwi
    #46
    Én 30 dollárra emléxem, ebből 1-et visszakaptak, a kölyök meg 2-t lenyűlt! Itt tényleg a kérdésben van a lényeg. 30-3 amennyiük most van, és 2 a gyereknél. Vagy én nem látom át :((
  • K.András
    #45
    Szerintem igy sem jo, hát most 27-et fizettek vagy harmincat??"hogy a fiúk fejenként 9-et fizettek, az 27, a fiúnál van 2, azaz összesen 29. Na de 30-at fizettek"
  • cSuwwi
    #44
    Azért még nem szar a feladat. Kb. 1 éve hallottam, szóval biztos, hogy nem pontosan így van, csak emlékezetből írtam, úgyhogy lehetnek benne hiányosságok... De ettől még nem SZAR!!!
  • Pheel
    #43
    Eredetileg a kérdés úgy van feltéve és úgy becsapós is, hogy a fiúk fejenként 9-et fizettek, az 27, a fiúnál van 2, azaz összesen 29. Na de 30-at fizettek, hol az az 1? Csak hát szarul lett feltéve :)
  • cSuwwi
    #42
    Mármint a jóbarátok szemszögéből nézve. Így csak 3x9. Én így látom, bár matekból nem voltam soha jó, de logikailag nekem ez így jön le... Bár lehet, hogy hülye vagyok.
  • Pheel
    #41
    De ez marhaság (rosszul van feltéve a kérdés) és a feladat is ócska. Ugye fizettek fejenként 10-et a fogadósnak, azaz reggel a fogadósnál van 30. Az odaad 5-öt a fiúnak, aki eltesz 2-őt, tehát már csak 28-ról beszélünk, aztán visszaad 3-at a srácoknak, azaz a fogadósnál van 25, a fiúnál 2, a srácoknál 1-1, azaz 3. 25+2+3=30. Mi a probléma?

    Ráadásul nem a srácoknál van a fejenként 9 dolcsi reggel. Szal totál rosszul mondtad el...
  • K.András
    #40
    Ezt vagy nagyon elirtad vagy nemtom ,hát ha 3 dollárt kaptak vissza ,akkor miért számolsz 3x9-et???Mert a fogadosnál ott van 30 amiböl 5-öt visszaküldött,abbol 3-at adott a három barátnak 2-meg maradt a kifutofiunál...Na akkor 2+3x1=5 tehát 5 van náluk nem 29...
  • cSuwwi
    #39
    Itt egy fasza feladat, bár inkább elgondolkodtató. Egy erdélyi egyetemista havertól hallottam:

    Van 3 jóbarát. Elhatározzák hogy elmennek sátrazni, de előtte este megszállnak egy fogadóban. A fogadós 10 dollár/koponya árat kér ez éjszakára...
    Reggel összecsomagolnak és elmennek. A fogadós gondolkodik, hogy nem volt igazán tisztességes, mert csak 9 dollár/fő lett volna az éjszaka, ezért szól a kifutófiúnak hogy gyorsan fusson utánnuk és adjon vissza nekik 1-1 dollárt. De mivel nem volt aprója, egy 5 dollárost adott a kifutófiúnak.
    A kifutófiú elindul a 3 jóbarát után, de közben gondolkodik: 5 dollárt nem tudnak 3 felé osztani igazságosan, ezért majd megteszi ő helyettük, és 2 dollárt zsebrevágott. Nemsokára utólérte őket, és visszaadott nekik 1-1 dollárt, azaz 3 dollárt!
    Vagyis a jobarátoknak fejenként 9 dollárba fájt az éjszaka a fogadóban.
    3x9 dollár (ami a jóbarátoknál van) + 2 dollár (ami a kifutófiúnál) = 29!
    De a szállásra 30 dollárt fizettek, vagyis 29<>30!

    Mi lett azzal az 1 dollárral???

  • magus
    #38
    oke oke ezt szuleimnek:)
  • Pupcika
    #37
    ne agódj, modszertan szigból a a matekot 3jára sikerült (a többi elsőre) és így én is csak kettes lettem :((((
    de túl vagyunk rajta és ez a lényeg... (szarok a vörös diplomára már mert csak szopatás a fősuli)
  • magus
    #36
    ábazmeg engem megülnek a 2-es miatt. sztem jövőhéten már nem leszek az élők sorában. töbek között a kombinatorika, valoszinusegszamitas miatt...
  • A nick nevem
    #35
    Szerintetek az iskolában miért kell ekkora BAROMSÁGOKAT tanítani!? Mi is tanulunk ilyen ökörségeket, de MINEK?
    Soha az életben nem lesz rá szükség...
    És ezzel kell foglalkoznia egy fiatalnak, akit mondjuk az elektronika érdekel (ez Én vagyok :), de tudja, hogy ha ezt a sz@rt nem érti meg, akkor rossz osztályzatot kap, nem veszik fel sehova, és mindezt az ilyen állatságok miatt. Ha a valószínűségszámításnak lenne értelme, akkor két dolog nem lenne a világon: lottó, és dolgozó matektanár. A topicindítónak: bocs, de én sem tudom hogyan kell megoldani ezt a "feladatot". :)