521
Feladat!!!!!!!!
  • shanyeeka
    #1
    Hányféleképpen választhatunk ki 32 db-os magyarkártyából 10et úgy,hogy legalább 2 ász és legalább 3 alsó legyen benne?
  • magus
    #2
    óbazmeg na az ilyenek miatt vagyok 2-es matekbol...
  • shanyeeka
    #3
    Én meg lehet e miatt fogok megbukni!!
  • CSOCSO
    #4
    LOOOOOOOOOOL:) nem a kettes miatt csak a beszolás miatt:))
  • [Walaki]D`Lair
    #5
    Hja...te meg ezért vagy még mindíg 3.-os :DDDDDD
  • CSOCSO
    #6
    ki mondta hogy 3. os vagyok?
    4.es vagyok...:)))))))))
  • magus
    #8
    dzsini biztos errre jár még ma. ő tud ilyeneket
  • shanyeeka
    #10
    Remélem 80740 jön majd ki!!!!!!!
  • Jacek
    #11
    muuhhahhahahaha megagigalol:DDDDD
  • Mike
    #12
    ez a házifeleadat, aztán nem tudod megcsinálni?
  • Mike
    #13
    26
  • shanyeeka
    #14
    nem,csak kíváncsi vagyok!!!!!!
  • harcu
    #15
    4 ászból választasz 2-t, azaz "4 alatt a 2"
    4 alsóból választasz 3-t, azaz "4 alatt a 3"
    Maradék 24-ből + a 2 kimaradt ászból + a kimaradt alsóból 5-öt, azaz 27 alatt az 5.

    Ezeket szorozd is össze.

    Remélem, jól tévedtem, mert sohasem voltam ebben jó. :)
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    31-et
  • [Walaki]D`Lair
    #17
    faszt...
  • [Walaki]D`Lair
    #18
    mégis...
  • [Walaki]D`Lair
    #19
    de ez a legrosszabb esetben...
  • shanyeeka
    #20
    Biztos,hogy össze kell szorozni és nem összeadni?
  • [Walaki]D`Lair
    #21
    32-4 alsó -4 ász...

    24--->>>kihúzol 1,2, lapot, tegyük föl, hogy mind a kettő alsó..utána a 3.-at, ami (roszabb esetben) ász. a következő vagy ász, vagy alsó.Ezzel kijönnek vagy az ászok, vagy az alsók. ez már 28 lap. Utána, tegyük föl, hogy kihúzod a maradékot a 4-ből...az vagy 2, vagy 1 tehát a megoldás, vagy 30, vagy 31...
  • [Walaki]D`Lair
    #22
    fúh az agyam belefájdult mire ezt kiszámoltam :DDD Nem könnyű D'n B közben számolgatni :DDDDDDDDDD
  • ember
    #23
    szorozni kell, biztos
  • [Walaki]D`Lair
    #24
    Fú mekkora fasz vagyok! Most vettem észre, hogy nem is azt számolgattam :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • hen-tes
    #25
    ez milyen köcsög feladat :DD
  • ember
    #26
    harcu megoldása szerintem jó
  • TheZsenyka
    #27
    Ez attól is függ, hogy látod-e a kártyák előlapját vagy sem...
  • sid123
    #28
    Harcu megoldása csak akkor jó, ha pontosan 2 ász és pontosan 3 alsó van benne. De a feladatkiírásban legalább szerepel.
  • sid123
    #29
    Bocs, hülyeséget mondtam :(
  • Lacc
    #30
    Ha jól emlékszem ezt faktoriálissal kell megoldani. Hogy hogy azt már nem tudom, valamikor régen tudtam :P Ilyesmi pl. ha van 4 számjegy akkor azt 4!-féleképp lehet egymás mellé rendez azaz 4!=1*2*3*4=24 féleképp. Na ezt is valahogy így :))
  • ember
    #31
    majdnem :D
  • Pupcika
    #32
    ez visszatevés nélküli asszem permutáció vagy mi a szösz :)))))) és ezért faktoros bár most voltam belőle szigorlatozni és másoltam az elöttem ülőről (sikerült a vizsga :)))
    nem tudom :D
  • ember
    #33
    kombináció
  • Evilmann
    #34
    Ez a jó megoldás!
  • A nick nevem
    #35
    Szerintetek az iskolában miért kell ekkora BAROMSÁGOKAT tanítani!? Mi is tanulunk ilyen ökörségeket, de MINEK?
    Soha az életben nem lesz rá szükség...
    És ezzel kell foglalkoznia egy fiatalnak, akit mondjuk az elektronika érdekel (ez Én vagyok :), de tudja, hogy ha ezt a sz@rt nem érti meg, akkor rossz osztályzatot kap, nem veszik fel sehova, és mindezt az ilyen állatságok miatt. Ha a valószínűségszámításnak lenne értelme, akkor két dolog nem lenne a világon: lottó, és dolgozó matektanár. A topicindítónak: bocs, de én sem tudom hogyan kell megoldani ezt a "feladatot". :)
  • magus
    #36
    ábazmeg engem megülnek a 2-es miatt. sztem jövőhéten már nem leszek az élők sorában. töbek között a kombinatorika, valoszinusegszamitas miatt...
  • Pupcika
    #37
    ne agódj, modszertan szigból a a matekot 3jára sikerült (a többi elsőre) és így én is csak kettes lettem :((((
    de túl vagyunk rajta és ez a lényeg... (szarok a vörös diplomára már mert csak szopatás a fősuli)
  • magus
    #38
    oke oke ezt szuleimnek:)
  • cSuwwi
    #39
    Itt egy fasza feladat, bár inkább elgondolkodtató. Egy erdélyi egyetemista havertól hallottam:

    Van 3 jóbarát. Elhatározzák hogy elmennek sátrazni, de előtte este megszállnak egy fogadóban. A fogadós 10 dollár/koponya árat kér ez éjszakára...
    Reggel összecsomagolnak és elmennek. A fogadós gondolkodik, hogy nem volt igazán tisztességes, mert csak 9 dollár/fő lett volna az éjszaka, ezért szól a kifutófiúnak hogy gyorsan fusson utánnuk és adjon vissza nekik 1-1 dollárt. De mivel nem volt aprója, egy 5 dollárost adott a kifutófiúnak.
    A kifutófiú elindul a 3 jóbarát után, de közben gondolkodik: 5 dollárt nem tudnak 3 felé osztani igazságosan, ezért majd megteszi ő helyettük, és 2 dollárt zsebrevágott. Nemsokára utólérte őket, és visszaadott nekik 1-1 dollárt, azaz 3 dollárt!
    Vagyis a jobarátoknak fejenként 9 dollárba fájt az éjszaka a fogadóban.
    3x9 dollár (ami a jóbarátoknál van) + 2 dollár (ami a kifutófiúnál) = 29!
    De a szállásra 30 dollárt fizettek, vagyis 29<>30!

    Mi lett azzal az 1 dollárral???

  • K.András
    #40
    Ezt vagy nagyon elirtad vagy nemtom ,hát ha 3 dollárt kaptak vissza ,akkor miért számolsz 3x9-et???Mert a fogadosnál ott van 30 amiböl 5-öt visszaküldött,abbol 3-at adott a három barátnak 2-meg maradt a kifutofiunál...Na akkor 2+3x1=5 tehát 5 van náluk nem 29...
  • Pheel
    #41
    De ez marhaság (rosszul van feltéve a kérdés) és a feladat is ócska. Ugye fizettek fejenként 10-et a fogadósnak, azaz reggel a fogadósnál van 30. Az odaad 5-öt a fiúnak, aki eltesz 2-őt, tehát már csak 28-ról beszélünk, aztán visszaad 3-at a srácoknak, azaz a fogadósnál van 25, a fiúnál 2, a srácoknál 1-1, azaz 3. 25+2+3=30. Mi a probléma?

    Ráadásul nem a srácoknál van a fejenként 9 dolcsi reggel. Szal totál rosszul mondtad el...
  • cSuwwi
    #42
    Mármint a jóbarátok szemszögéből nézve. Így csak 3x9. Én így látom, bár matekból nem voltam soha jó, de logikailag nekem ez így jön le... Bár lehet, hogy hülye vagyok.