521
Feladat!!!!!!!!
  • RelakSfromhome
    #361
    ?
  • VinylToy #360
    Akkor miért nem a "vicces/édes"-be???
  • RelakSfromhome
    #359
    5? Fejjel lefelé van az ábra a háromszögben.
    4? Túl vékony az autópálya csíkja
  • Loál János #358
    4, 5
  • RelakSfromhome
    #357
    nemtom. Autóval és Motorral behajtani tilos? Lehetséges, de ott inkább traktor meg lovaskocsi szokott lenni, nem?
  • VinylToy #356
    Talán 12-es?
  • RelakSfromhome
    #355
    1? KANÁL villa? Nem KÉS villa?
    10? Négyzetben? Nem háromszögben?

    Mellesleg most telefonált egy iq harcos. Aszongya, mi a kérdés?
    -Melyik két tábla a helyes?
    -Hogyérti, hogy helyes?

    Bazz, majd leestem a székről, a pali is teljesen lezsibbadt :D
  • wizy
    #354
    #348: odaadod a barátodnak a kocsit, hogy vigye el a nénit a korházba, te meg ottmaradsz, és megvárod a buszt az álmaid nőjével?:-)
  • VinylToy #353
    Vagy ez ---> jó megoldás :D
  • VinylToy #352
    1,10?
  • RelakSfromhome
    #351


    Melyik két tábla a helyes?
  • Vlala #350
    Néninek mentőt hívni-barátnak már régen vissza kellett volna fizetni-álmaim nőjének telefonszám kombináció lehet?

    Vagy ez: a barátnak hálám jeléül odaadom az autót, és megkérem, vigye el a nénit, én meg jól érzem magam a csajjal.
    (mellesleg szép kis csaj az, aki az első stoptúra alkalmával belédszeret...
  • Dzsini
    #349
    vótmá, meg ismerem :) amúgy én is az ideális megoldást választottam anno... (pedig nincs is jogsim :o) )
  • VinylToy #348
    Egy munkahelyi felvételin a jelöltek morális képességeire próbáltak következtetni egy kis teszt segítségével. A kérdés így szólt: "Mész az úton az autóddal, amiben rajtad kívül csak egyetlen utas fér el. Hirtelen meglátsz egy buszmegállót, ahol hárman állnak: 1. Egy öreg néni, aki láthatóan a halálán van, orvosi segítségre lenne szüksége 2. Egy nagyon régi kedves barátod, aki egy ízben megmentette az életed 3. Álmaid nője (férfije), akibe első látásra szerelmes lettél. A kérdés: melyiküket vinnéd el, ha tudjuk, hogy csak egyet választhatsz közülük? Ha a nénit, akkor esetleg sikerül megmentened az életét. Ha a régi barátod, akkor visszafizetheted neki a régi tartozásodat. Ha álmaid partnerét, akkor esetleg egész hátralevő életedet boldogságban töltheted."


    Csattanó később, egyébként én ezt válaszoltam amit írtak a végén. Kiváncsi vagyok még hányan mondják ezt, szóval várom a megoldásokat! :)

  • Amse
    #347
    akkor is jó az enyém.Az első 3 legalábbis.a 4. vitatható.
  • RelakSfromhome
    #346
    Nemjó! Itt a megoldási kulcs:

  • Amse
    #345
    aha.erre nem jöttem rá, de nincs odaírva, hogy logikai sorrend van benne.meg az se hogy legyen értelmes, szóval a megoldásom jó.minda 4 és az 5ös.=)
  • Dzsini
    #344
    Hétfő Kedd Szerda...
  • Amse
    #343
    miért h,k?
  • Loál János #342
    1. Nem A, B, hanem H, K
    2. Jó megoldás, de van egy másik is. Az egyik + jelet átalakítod 4-essé.
    3. Jó.
    4. 4 szöget, meg egy vonalat meg nem nehéz rajzolni. :)
  • Amse
    #341
    mémé?
    1es feladat jó, 2 es is , 3 as is.4 es félig.van 4 szög csak nem 1 négyszög.
  • Aquir
    #340
    Egyébként mind jó lett :)
  • Aquir
    #339
    Ezt elbaszták


    Az apai gének határozzák meg a születendő gyermek nemét, vagyis, hogy fiú lesz-e vagy lány.
    A helyes válasz: Igaz
    Amit Ön jelölt: Igaz
    Jót jelölt? Nem 50 48


    Az első emberek egy időben éltek a dinoszauruszokkal.
    A helyes válasz: Hamis
    Amit ön jelölt: Igaz
    Jót jelölt? Nem 61 59
  • RelakS
    #338
    30 pont = elégtelen :/
  • Amse
    #337
    Szintidőn belül.
  • RelakS
    #336


    Várom a megoldásokat
  • Z
    #335
    4 faktoriális
  • ghost cb
    #334
    4×3×2(×1)=24
  • mikike
    #333
    kombináció vagy variáció vagy mi a fene is volt ez
  • mikike
    #332
    mán nem emléxem a főiskolás évekre, de most van egy olyan feladat, hogy 4 ember 2x2 székre hányféleképpen ülhet le
    hogy kell ezt kiszámolni?
  • Dzsini
    #331
    http://fejtoro.transindex.ro/
  • Aquli
    #330
    Ja és nem tud valaki ilyen rejtvényekkel foglalkozó oldalt? Mert imádom ezeket, jó lenne vhol egy nagyobb gyűjtemény, vagy ilyesmi.
  • Aquli
    #329
    Na itt egy, ha még nem volt (remélem). Fejből írom, remélem érthető lesz.
    Van egy börtön. Bevisznek x (mondjuk 10) embert. Mielőtt beviszik őket, azelőtt beszélgethetnek, amennyit akarnak. A börtönben a rabok nem beszélgethetnek, nem levelezhetnek, stb, a cellák hermetikusan zártak, nem érintkezhetnek egymással. Véletlenszerűen néha-néha a börtönőrök levisznek sétálni a rabok közül egyet-egyet, mindig külön-külön, ott sem érintkezhetnek egymással. Véletlenszerűen választják ki őket, tehát lehet, hogy valaki 1 nap kétszer is lement, de másvalaki egy hónapig egyszer sem.
    Az udvaron van egy kapcsoló, két állása van: A, és B. Ezt, ha egy rab lemegy sétálni, elkapcsolhatja a másik állásba, ha akarja. Ez az egyetlen lehetőség, amivel kommunikálhatnak.

    Hogyha egy rab egyszer meg tudja mondani, hogy biztos benne, hogy már az összes rab volt sétálni, akkor elmehetnek. De ezt csak egyszer teheti meg, hogyha olyankor szól, amikor még nem volt lent minden rab, akkor örökre ott maradnak. Hogyan tudja ezt biztosan meg egy rab, annak a kapcsolónak a használásával?

    Na, ha nem fejtitek meg 1-2 napig, akkor elmondom.
  • RelakSfromhome
    #328
    A megoldás: 1273

    De hogy hogyafaxomba?????
  • hen-tes
    #327
  • traXion
    #326
    99
  • EOX
    #325
    Ha beleveszed a római számokat is
  • cSuwwi
    #324
    próbáljátok már meg levezetni, hogy miből jön ki 1200, mert kicsit értehetetlen szvsz.
  • nickname7
    #323
    1272?
  • EOX
    #322
    1221?