5774
Opera
  • Fityfirity
    #373
    kösz.
  • pbes
    #372
    Eszközök/Beállítások/Haladó/Eszköztárak/Menübeállításoknál válassz ki egy másikat, pl az Opera standardot.
    A második kérdést nem egészen értem. Hová írod be az első betűt, a címsorba? Ha igen, akkor azért lehet, mert más adatbázist használnak a beírt címekhez és az előzményekhez.
  • Arky
    #371
    ahhó
    van egy kis gondom az operámmal(9-es)
    nemrég telepítettem a FlashGetet, majd uninstalláltam. Ennek ellenére ha valamelyik lapon nyomok egy jobbgombot, akkor az utolsó két opció( a "Teljes képernyő F11" alatt): - Letöltés flashget-tel ill. -Minden letöltése Flashget-tel. hogy lehetne ezt innen eltüntetni?
    A másik: Vna néhány oldal amit behoz a keresősávban,(ha beírom az első betűjét)akkor is, ha nincs benne az előzményekben.
    Ez miért lehet?
  • Fox44
    #370
    Az elozo verzio jol mukodott a tuzfallal, de az lehet hogy ez nem.
  • pbes
    #369
    Ha friss installal tetted fel (tehát nem régi Opera profilt felülírva), akkor csak azt tudom elképzelni, hogy a tűzfallal nem tud rendesen együttműködni. Elvileg semmi gondnak nem kéne lennie.
  • Fox44
    #368
    Mindegyiket! Friss windows-ra volt feltelepitve az Opera 9.02! Nem valtozott semmi a halozatban. Talan nincs jol beallitva?!
  • pbes
    #367
    Nem automatikusan tölti be, a másik gépen is telepíteni kell a programot. oSync a neve, itt a #234-es hozzászólásban találod meg, link hozzá: oSync.
    Ha pl egy internetkávézóban szeretnéd használni, akkor arra biztonsági okokból inkább vmi portable megoldás ajánlott:
    OperaUSB
    Opera Portable: a leírás szerint LAN-on is futtatható
    Portable Opera tutorial: ez alapján elkészítheted a saját hordozható Operádat, ami alapból a te profilodat használja, nem szükséges a további állítgatás.
  • Fityfirity
    #366
    hi,
    ha jól emlékszem akkor van valami olyasmi opció az operában, hogy elmenti a "profilom" (könyvjelzők, rss feedek, beállítások) és ha egy másik géphez leülök, akkor automatikusan betölti azt. ergo mindig ugyan azzal a felülettel tudok böngészni, függetlenül attól, hogy milyen gép előtt ülök.
    arra lennék kiváncsi, hogy
    ad1. ez igaz? :)
    ad2. ha igen, akkor, hogy működik, mi a neve, etc.?

    bocs, ha volt már a téma, csak igazság szerint azt se tudom, hogy milyen néven keressek rá a problémára.
  • pbes
    #365
    Melyik oldalakat töti be lassan? Friss install vagy régebbire telepítetted rá (esetleg bétára, 8.xx-re vagy technology preview verzióra)? Változott e valami a hálózatban? Hozzáadtál e több 100-1000 elemű tiltólistát? Milyen vírusirtót és tűzfalat használsz? Ritkán panaszkodnak az Opera lassúságára, mert majdnem mindenkinél gyorsabb, mint a Firefox és az IE.
  • Fox44
    #364
    Udv!
    Az Opera 9.02 lassan tolti be az oldalakat, lehet valamit tenni ellene? A Regebbi Opera jol mukodott! Az Internet Explorer-el is jol megy, csak a Opera 9.02-nel csinalja! pls help!!
  • pbes
    #363
    Igen, a mime.css-t kell szerkesztened. Itt és itt találhatsz példákat, Opera M2 tutorial és hasznos lehet az Opera hivatalos fórumain való keresgélés is.
  • SzakacsG
    #362
    Üdv! A következő volna a kérdésem: tudja valaki, hogy hogyan lehet megváltoztatni a hírcsatornák megjelenítését az Operában?
    Olyan puritán módon jeleníti meg az RSS-feedeket - gondoltam egy kicsit átalakítanám :) Úgy tippelem, a styles/mime.css-ben kéne trükközni, csak azt nem tudom mit...
    Előre is köszi a segítséget.
  • neevous
    #361
    Kösz, már megoldódott.
  • neevous
    #360
    Az lenne a kérdésem, hogy merre találom, a könyvjelzőket? Fontos lenne, mert most fogom a windows-t újradobni.
  • Miguel125
    #359
    Köszönöm segítségedet de én inkább arra gondoltam, hogy a hangvezérléshez letöltött file-okat uninstallálni vagy letörölni megoldást szeretnék végrehajtani...
  • pbes
    #358
    Eszközök/Beállítások/Haladó/Hangvezérlés és a Hangvezérelt böngészés engedélyezése elől vedd ki a pipát.
  • Miguel125
    #357
    A hangvezérlést amihez letöltötte azt a kb 10Mb-nyi adatot el lehet valahogy távolítani? Ha igen akkor hogyan? (9.02 ről van szó)
  • neevous
    #356
    törölt hozzászólás
  • pbes
    #355
    törölt hozzászólás
  • neevous
    #354
    Köszönöm! 9.02-m van. A címsort átírta, de az ikont nem cserélte ki.
  • pbes
    #353
    Jelenleg nem támogatott funkció, mivel nincs is szabványosítva. De itt írnak két lehetséges megoldást.
  • Miguel125
    #352
    Üdv! 9.02-t használok, a levelező részben hogyan tudom beállítani, hogy küldjön viszaigazolást az elküldött levelem elolvasásáról?
  • pbes
    #351
    9-esben még nem próbáltam, de a 8-asban működött:
    Állítsd le az Operát és egyszerű szövegszerkesztővel nyisd meg a profilodban lévő opera6.ini-t, a [User Prefs] sor alá illeszd be a következő két sort:
    Application Icon=C:\ikon\eleresi\utja\safari.ico
    Title=Safari

    Mentsd el a fájlt, zárd be és a következő Opera indításnál már a címsorban a megadott szöveg és ikon lesz.
  • neevous
    #350
    Tudom, hogy nem életbevágó probléma, de azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet átírni az opera címsorát (pli Safari-ra), és a címsorban az ikont kicserélni?:)
  • tyler82
    #349
    Köszi így már működik a dolog.
  • pbes
    #348
    Eszközök/Beállítások/Haladó fül/Alkalmazások: Alapértelmezett böngésző ellenőrzése indításkor elé tehetsz pipát, mellette katt a Részletekre és válaszd ki az Opera által kezelt fájltípusokat és protokollokat, ajánlottak: HTML, XML, URL, http, https és ftp.
  • zserrbo
    #347
    Eszközök/Beállítások/Alkalmazások alapértelmezett böngésző ellenőrése indításkor -Ezt próbáltad már?
  • tyler82
    #346
    A problémám még mindig ugyanaz...
    A 9.02őt raktam fel és egyszer az elején megkérdezte hogy ez legyen e az alapértelmezett böngésző. Akkor azt választottam hogy nem. (a gépen 3 böngi van Explorer Firefox Opera) Most a firefox az alapértelmezett de az Opera 9.02őt szeretném azzá tenni, de sehol se tudom beállítani!!! Próbáltam úgyis hogy leszedem a gépről teljesen, újrarakom de egyszerűen ezt már nem ajánlja föl!!
    Hogyan lehetne beállítani hogy ez legyen az alapértelmezett böngészőm??
    (Az opera a legújabb verziót használja)


  • neevous
    #345
    talán egy 9.2-re frissítés segítene.
  • neevous
    #344
    Amikor először megnyitod emlékeim szerint megkérdezi, hogy be akarod-e állítani alapértelmezett böngészőnek.
  • zserrbo
    #343
    Eszközök/Beállítások/Alkalmazások
  • tyler82
    #342
    Felraktam az Opera 9.02-őt de nem tudom beállítani hogy ez legyen az alapértelmezett böngészőm. Minden alkalmazás azt a buzi explorert indítja L. Megpróbáltam úgy, hogy leszedtem az operát és újra felraktam de akkor se ajánlotta fel. Hol lehet ezt beállítani??
  • zserrbo
    #341
    Tegnap újratelepítettem az XP-t, de az Operával csak nem tudom még mindig előhozni a "mentés helye" ablakot a freemailben, csak a ctrl + klikkel.

    Fura nemde?
  • Qwerty4
    #340
    Hy!!!
    Van egy nem nagy, de idegesítő problémám.Ma volt Windows reinstall, az Opera 9.0-t felraktam, majd a legújabb flash playert hozzá, de csak nem hozza elő a flash képek nagy részét.Mit csináljak?
    Különben jártam már így 1x, de akkor túl tettem magam rajta, vártam amíg még 1x újratalapítettem a winfost.És akkor ment pedig ugyanazokat a lépéseket csináltam minden egyes alkalommal.Egyszer jól mennek, máskor nem.
  • pbes
    #339
    Más ötletem most hirtelen nekem sincs, mint hogy mentsd el a profilodat és tedd fel újra tiszta installal (uninstall után töröld az Opera könyvtárát és a profilokat is), de ennek kellene az utolsó opciónak lennie.
    #337: valószínűleg a képeket egyszer nem töltötte le teljesen valamilyen ideiglenes hálózati hiba miatt és utána a gyorsítótárból töltötte be őket.
  • zserrbo
    #338
    Az ötletért köszi.
  • zserrbo
    #337
    Amúgy 1 dolog (legalábbis 1-ről tudok) megoldódott az előbb leírtak törlésével. A Hódító nevű online játékon végre megjelennek az animált gifek. Máskor, ha hasonló problémám lesz előbb ezek törlésével kezdem elhárítani.
  • zserrbo
    #336
    Igen nem jelenik meg semmi sem a mentés gomb megnyomásakor. Én az Opera standard, azaz az alap menübeállításokat használom és a 9.02-es verzióra már frissítettem.
    Megpróbáljam talán újrarakni az Operát vagy teljesen kitörölve vagy csak a menübeállítások részét?
  • pbes
    #335
    Ha a jobbgombos menüben sem jelenik meg a Kép mentése opció azt valószínűleg egy saját menübeállítás okozza.
    Ha megjelenik a kép mentése opció, mégsem ugrik fel a mentési párbeszédablak: az opera.com fórumain is felmerült már ez a probléma, ott a 9.02-es verzióra való frissítést ajánlották.
  • zserrbo
    #334
    Hiába töröltem az általad leírtakat úgy sem jött ki a letöltési ablak. A CTRL + klikkel működött. Mitől nem működik alapból ez? Ha van még ötleted.