5774
Opera
  • Borg
    #1
    Letöltöttem az opera 6.05-öt, egész jó, kissé kaotikus a frame kezelése, a table bordereket is hülyén adja ki, nameg a CSS támogatás botrányos.
    De alapjában véve nem rossz, ezért marad, gyors is meg minden.

    Kérdés az, hogy hogyan lehet ehhez utólag Java VM -et letölteni?
    Vagy van már frisebb valahol a 6.05nél?
  • Ben C
    #2
    hi.
  • Sonajk @:o)
    #3
    Jó neked. Nálam már régóta a 7.54-es verziója fut, de ez az én bajom :)
  • nenad
    #4
    azert az ujabb operak sokkal jobbak mint a 6os...
    sztem csak toltsd le a javas verziot es ird felul vele a masikat, ebbol nem szokott gond lenni, max ha csinaltal bookmarkokat akkor azt mentsd el.
  • Ben C
    #5
    sztem már két év alatt lehet hogy megoldotta ^^
  • nenad
    #6
    :) hehe, nem is vettem eszre :)
  • Tekergo
    #7
    Egyébként nem érdemes a javas verziót letölteni mert nálam egyszersem működött!
  • akyyy
    #8
    Operában hogy lehet azt megoldani, hogy van egy oldal, ahol nevet meg jelszót kell megadni..(példaként az SG-n a bejelentkezés), és beírok egy nevet meg jelszavat, megkérdi hogy megjegyeze e meg ilyenek...nem e lehet megcsinálni hogy legközelebb ne keljen ujra beírni, hanem kiteszi magától (mint pl a firefox alatt!!!)
  • Sil78
    #9
    Bár én nem használok Operát, úgy tudom, a jelszókezelőjét "The Wand"-nak hívják, és egy varázspálca alakú gombot kell keresni. Ha azt megnyomod, akkor elvileg kitölti.
  • akyyy
    #10
    keresem de nem nagyon lelem :S:(

    azt hittem van olyan, mint a firefoxban a freemailnél, ahol a nevet is meg jelszót is megjegyzi, és amikor behozom a főoldalát, már csak OK-éznom kell!
  • Sil78
    #11
    Nézd meg ezt a demót, itt bemutatja a használatát.
  • Tetsuo
    #12
    Lenne pár kérdésem, bocs h így ölesztve:
    Az Opera, Advanced beállításainál:

    -Mi az hogy Cycle Pages?
    -Mi az h Redraw after 1sec? (Még be sem fejezi, de már újrakezdi?)
    -Mi az h Embedded (beágyazott) Icon?
    -Mi az h Smooth Scrolling? (Ezt az egérnél sem értettem soha.)
    -A Telnet progi mire való? Ezt hogy kezeli az Opera?
    -A Check Documents every 5hours az mi? (A Redraw nem ugyanez?)
    -A sütik beállítása teljesen más mint pl a FF. Mi az pl "3. party cookie"?
    -A bookmarkokat hogyan lehet importálni FFból?

    Még1x bocs, de ezeket télleg nem értem.
  • akyyy
    #13
    thx ezzel már ment (bár amire használni akartam, nem sikerált:((( )
  • Sil78
    #14
    3. party cookie: harmadik féltől (nem az eredeti kiszolgálótól) származó cookie
  • Tetsuo
    #15
    Hát azzal a voice izével is meggyűlt a bajom és a www.opera.hu nem sokat segített. :)

    thx Sil, azért örülnék ha a többire is kapnék választ.
    Vkinek működik ez a felolvasó?
  • Sil78
    #16
    A Voice-hoz tudomásom szerint Windows 2000 vagy XP kell.

    A magyaropera.blogspot.com sem segít? Ha már egyszer nem járnak erre Operások... (az a kb 1%... )
  • Tetsuo
    #17
    Ott sincs sok infó, viszont letöltöttem egy halom angol írást erről a hangizéről, mire elolvasom mind, megtanulok angolul. :)
  • Sil78
    #18
    Az pont jól fog jönni majd, ha "beszélgetni" akarsz vele, végülis eleve angolul olvas fel mindent (bár ezt továbbra sem értem, minek rakták bele, a vakoknak, akiknek erre szükségük lehet, gondolom már eleve van valamilyen képernyőfelolvasó szoftverük), meg az utasításokat is angolul kell neki adnod.
  • Máté008
    #19
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Az Opera 7-ben volt olyan, hogy a status bar-on megjelnítette, hogy hány KB/s-kel hozza be az oldalt, vagy ha töltöttél valami akkor is megjelenítette a sebességet. A 8-cas verzióban nemlehet ezt beállítani?
  • lck
    #20
    Be lehet. A beállításokban keresgélj.
  • Tetsuo
    #21
    Pont a nyelvtanulás miatt.. (remélem összejön, még nem mélyedtem bele).
  • Letifer Cogo
    #22
    Sziasztok.

    Az lenne a problémám, hogy meg kellene oldani egy talán nem is olyan egyszerű problémát az Opera 8.0 beta verziójánál.
    Szóval: azt szeretném megvalósítani hogy a tab-nak több funkciója legyen.
    Először is rendes tabulátorként működjön. Aztán aktiválni tudjak vele egy rádiógombot és aztán pedig egy végrehajtást kellene csinálni... szóval enter funkció.

    Na a default beállítás az operába (8.0b) az hogy a tabbal ráscrollozok a rádiógombra... aztán space-el kijelöl és tab és enterrel végrehajt... (van a rádiógomb után egy gomb, amivel elküldöm az infót). Próbáltam állítgatni a billentyű funkcióinál... de nem megy. Bármit állítok át a tab semmit se csinál.

    Azt szeretném megkérdezni tőletek, hátha tudtok segíteni, hogy a space és az enter helyett nem lehetne tabot nyomni?

    A 6.05ös operában a tab a space funkcióját is helyettesíti,... de ott nem találtam a beállításokat...

    Előre is köszi
  • Pip Boy
    #23
    Hali! Letöltöttem a 8.1-et és annyi a gondom vele, hogy nem jelenít meg néhány dolgot, itt gondolok valamiféle javascript-re! nagyon fontos lenne, mert néhány dolog csak ezen keresztűl jelenik meg! Egyáltalám mi az a javascript? Mire jó?
    Remélem, hogy tudtok segíteni és előre is köszike!
  • zeek
    #24
    A JavaScript egy programozási nyelv, melyet arra használnak, hogy különböző funkciókat adjanak a weblapokhoz. A JavaScriptel néhány ritka esetben visszaélhetnek, ezért ezt is ki lehet kapcsolni, de ez viszont kikapcsolja a hasznos alkalmazását is.

    Kattints a "JavaScript beállítások" gombra, hogy a JavaScript néhány különösen zavaró alkalmazását külön kikapcsold, mint például a böngésző ablakainak manipulálását.

    Ha vannak Felhasználói JavaScript fájlok a számítógépeden, akkor válassz ki egy vagy több mappát, melyek ezeket tartalmazzák, hogy dinamikusan módosíthassa a weblapok megjelenését.

    Egyébként katt ide
  • akyyy
    #25
    Operába ki lehet kapcsolni a bill. parancsokat???
  • akyyy
    #26
  • asdefge
    #27
    8.01-nél:
    Eszközök/ Beállítások/ Advanced/ Shortcut/ Billentyűzet-beállítás
    Csinálsz másolatot, átnevezed, kiüríted és utána ezt aktiválod. Legfeljebb csak egerészhetsz bőszen :-)
  • akyyy
    #28
    nem nagoyn értem. megcsináltam, de továbbra is, ha megnyomom a Z-t, vissza tesz az előző oldalra, és ez eléggé kellemetlen, ha olyan helyen járnék.
  • akyyy
    #29
    megvan, hhtx
  • akyyy
    #30
    ez jön be, akárhányszor is fogadom el, egy bizonyos oldalon... help
  • Sil78
    #31
    Nem lehet olyat választani, hogy ne csak a munkamenetre fogadd el, hanem véglegesen? Ez a ctnetwork egyébként egy reklámszerver, pl a port.hu-n meg az rtlklubon is vannak bannerei. Nálam (Firefoxban) speciel az AdBlock blokkolja, szóval nem is jön fel ez a tanúsítványos kérdés (mivel eleve be sem tölti), de ha kikapcsolom az AdBlock-ot, lehet választani, mit csináljon a tanúsítvánnyal. Operában nem tudom, hogyan lehetne megoldani, ha nem lehet blokkolni és véglegesen elfogadni se... Esetleg ha a tűzfaladban hozzáadod a szűrőlistához?
  • DanielT
    #32
    Mi indokolja más böngésző haszálatát, soha nem értettem. Az Opera egyszerűen üt. Szerintem mindent. (Mindent kipróbáltam természetesen)
  • NuCLEARScoRp
    #33
    A FireFoxot biztosan nem üti!!!
  • Duddits
    #34
    De!
  • DanielT
    #35
    Légyszíves írd le a Firefox előnyeit, konkrétan az Operával szemben.
  • akyyy
    #36
    Időjárás plugin, Flasget, nagy böngészőfelület, nincs bazinagy banner mint az Operában...
  • DanielT
    #37
    Időjárás? :) (Annyira nem hiányzik)

    Letöltésvezérlő van az Operában is.

    Akkora böngészőfelületem van, hogy csak az adress bar látszik, mindent elvezérlek egérmozdulatokkal.

    Regisztrált operában nincs banner és akkor sem, ha nem azt választod, hanem, hogy pl a google ban az első pár helyen a témának megfelelő szponzorált link legyen.
  • akyyy
    #38
    Időjárás jelzés pedig nagyon is jó...


    Amúgy bele lehet kötni mindenbe, de a legnagyobb probléma, hogy ha REGISZTRÁLOD az operát. Minek fizessek azért, amit ingyen is megkapok (és most ezt nem warezként értem, hogy törd fel)


    Amúgy én 3 böngészőt használok gyakran.
    IE- mert bizonyos oldal ezzel jön be:(
    Opera: főleg a javás alkalmazások terén használom pl chat, jatek.hu..stb
    Firefox: ezzel meg netezek
  • DanielT
    #39
    Na, rákerestem, van időjárás plugin Operához is, de asszem kibírom nélküle :)

    Egyébként nem belekötöttem, hanem a felsorolt érvekre reagáltam :)
  • stratoman
    #40
    És az IE minek amikor van pl. Maxthon is?