21229
  • jeejee
    #1273
    igen.de ezt a német leírásból néztem ki, én még nem játszom vele.lesznek ott szörnyek és a nagy hídnál levő szörny mögött van a birkád,de nem 100%an értettem a szöveget,ez csak egy támpont neked.remélem nem beszélek hülyeségeket.:)
  • gothic1
    #1272
    Azt hiszem a goblin berry pl. 1 ponttal viszi fel a max manna pontodat. Lehet vannak még ilyenek érdekes növények!

    Apropó van valami "snapperkraut" vagy milyen nevű növény. Az alkimista (Constantino) receptjéhez már csak ez az egy növény hiányzik. Nem tudjátok, hol találom meg?
  • gothic1
    #1271
    De mit kell ott keresni? A birkát? Vagy mit? :)
  • jeejee
    #1270
    Onar udvara mögött van Hirten Pepénél, a kolostorhoz vezető úton a nagy híd környékén keresd.
  • yellowcab
    #1269
    Hi!
    Képzeljétek mi történt:
    Egy harc után eszegettem a gombáimat és egyszercsak kiírta,hogy kapok 10 mana pontot.
    Történt ilyen veletek is?
  • gothic1
    #1268
    A mágusokhoz (fent a hegyi kolostorban) szeretnék csatlakozni, növendékként, azt mondták, hogy mehetek, ha viszek 1000 aranyat (amit sikerült összeszedni :) ) és egy birkát. De hogy a fenébe vigyek oda egy juhot, (remélem jól fordítottam). Egy birkát már kinyírtam, de mikor felveszem, húsként és birkabőrként jelenik a meg az inventoriban.

    Hunnenkoenig utánnanéznél nekem? Én nem tudok németül, angol leírás pedig biztos nincsen még.

    Köszi!
  • yellowcab
    #1267
    Hi
    Mikortól lehetek paladin?
  • Hunnenkoenig
    #1266
    Nyugodtan szenteld meg, bar nem tudom az mennyire jo. En egy 65/65 -ös Orkmschlächter-el (egykezes) vittem vegig a jatekot. Mielött elmesz a szigetröl a hajoval, kell venned egy masik erc kardot a kovacstol es azt kell megszentelned. Az egy különleges paladin kard es mindenki csak egyet kaphat a jatek alatt. Nem tudom mikortol lehet venni, es nem tudom, hogy azt az egyet lehet-e 2x szentelni...

    Ha gondolod varjal es probald meg azt ketszer felszentelni.

    Szenteleskor kapsz ra +sebzest.
  • Jacky
    #1265
    Na én is elővettem a Gothic 1-et, hát még mindig k@va jó!
    Azért németül nem szeretem a játékokat, úgyhogy én is kénytelen vagyok megvárni februárt :(
    Akkor viszont igencsak meg fog nőni a topic forgalma. Na nem mintha most kevés lenne. :)
  • Smitiz
    #1264
    köszi :)
    2 kezes raw érckardom van.. érdemes azt megszentelni, vagy még várjak?
  • Hunnenkoenig
    #1263
    A szentély-t LY-al irjak, különben egy szent éjszakáról beszelsz! :-)

    A kardot megszentelni (weihen) azt meg kell csinalni, mert csak szentelt karddal tudsz a sarkanyok ellen küzdeni. Kesöbb megegyszer meg kell szentelned a kardot, hogy legyözhesd a fö ellenseget.

    Abbol kell kiindulni, hogy a jatekban minden opcionak van ertelme es lehetöseg szerint elni is kell vele!
  • Smitiz
    #1262
    hmmm... a szentéjt nem LY-al irják? Ugye nem...
  • Smitiz
    #1261
    hmmm.... a 3. fejezetben vagyok, innos szemét összeillesztettük és már csak 2 szentéjt kell megtisztítanom. Bementem a kolostorba, és az ottani szentéjnél imádkozva vettem észre, hogy van még 1 opció. Valami Schwert Weihen és 5000pénzbe kerül... de csak 400xp-t ad és kész. Ez mi? Be kell fizetni? Van még valami más hatása is, vagy csak ennyi?
  • fucko
    #1260
    Most nyomtam le az 1et.Nem is ugy van vege ahogy a 2 kezdodik,mert aszondja hogy miutan megolte a sleepert kiment a szabadba de a kaland meg csak ezutan kovetkezik.Hat a 2ben ugy kezdi hogy miutan a sleepert beszivja a kapu a hosunkre esik egy kooszlop.Egy kicsit illuziorombolo de azer meg mindig ez volt eletem legjobb rpg parosa.
  • Hunnenkoenig
    #1259
    Teleportrunat az ember talal vagy kap. Az elsö kettöt talalod, a többit majd adjak.

    A Load kepernyön tulra nem tudsz teleportalni! Tehat elöbb mindig a Minental-hoz kell menned, atmenni a load-on es utana tovabbteleportalni!

    Nekem 1400Mhz Athlon, GF2 GTS, 512MB DDR RAM-al tök fullos 1024x768-as felbontasban 1GB swap-file-al megy mint a karikacsapas, csak a varosban teleportalas utan szaggat es lassan tölti be a grafikat. Meg neha az erdöben egyes helyeken lassul be. Azert elvezhetöen lehet vele jatszani. Nekem legalabbis megfelel.
  • gothic1
    #1258
    Megpróbálom!
  • gothic1
    #1257
    Nekem 1.7GHz, 256DDR, GeForce4Ti4200-sel szaggat max detailen, 160%-os látótávolságon, 1024*768-on.
    A sok swappolás miatt. 512MB ram erősen ajánlott!
  • yellowcab
    #1256
    Próbáld előszőr megkeresni Finket-talán így hívják(bordélyház)aztán a hasisssal kapcs. beszélj a kováccsal.Ha ezután sem növeli akkor bug.
  • Braveheart
    #1255
    Nekem az Athlon XP 1.6-on, fél giga rammal és Geforce 2mx400-al a demo tökéletesen futott 800*600-ban maximális látótávolsággal, a teljes nemtom hogy menne.Én megvárom az angolt.
  • gothic1
    #1254
    Lehet hogy a upper quaterbe kell menni előbb? És dumálni valakivel ott?
  • yellowcab
    #1253
    Én nem találkoztam ilyen problémával.
  • gothic1
    #1252
    Annak ellenére, hogy tegnap azt mondtam, hogy nem fogok én így a Gothic2-vel játszani, hogy gagyi a forditás, tegnap gondoltam egyet és mondtam magamnak: "Na rohangáljunk egy keveset a Gothic 2-ben... " Aztán egyszer az órara néztem: Jaj 00:44! :)
    Szóval megint horogra akadtam, még ha néha a borzasztó angol fordítás miatt nem is értek egy-egy küldetést! :)

    Egy kérdés:

    Felvettek már segédnek (a vadászhoz), majd csatlakoztam a miliciához, de a barakkban a kovács még most sem növeli meg a strengthemet, pedig már 20 skill pointom van. Fejleszteni kéne magam, mert egy-két scavenger lealáz és ez nagyon ciki! :)
    A bow és onehand sword skilleket tudom növelni, csak a strengthel van a gondom!
    Később majd lehet növelni valahogyan?

  • yellowcab
    #1251
    Ja,azt még nem is kérdeztem:Milyen géppel nyomjátok?
    Nekem 1.7 Celeron,396 Sd,Asus Geforce2 Mx400(ECS alaplap) mellett halálra szaggatja magát,ha esetleg felteszem 100-120%-ra a távolságot akkor le is fagy
  • yellowcab
    #1250
    Ja eddig is ezt csináltam(léptem is két szintet)csak nem itt.Ja,visszamentem Khorinisba íjvesszőket venni,gondoltam onnan egyszerűen visszateleportálok,erre kiírja,hogy túl messze van.Egyébként mikor kapok teleport-rúnákat(találok?)?
  • Hunnenkoenig
    #1249
    Azokat ki tudod csinalni a faltörö kosrol, mert nem tudnak felmenni ra (nekem egyszer egy felkapaszkodott, de elvileg nem szabad nekik).

    Mindig odacsalsz egy-kettöt es lenyilazod öket. Kicsit taktikazni kell, de menni fog!
  • Randal
    #1248
    Mindenki azt akarja
  • yellowcab
    #1247
    Köszi,az életkedvemet mentetted meg,viszont ott van az a marhasok orc...
  • Hunnenkoenig
    #1246
    Az egyik oldalan van egy faltörökos, ami ferden beleallt a falba. Azon lehet feljutni.
  • yellowcab
    #1245
    Rájöttem,hogy az OldCamp vár részét hívják a játékban Burgnak,de hogy a fenébe lehet bejutni?
  • M.A.D.
    #1244
    Off:Jaj. Akkor a Post Mortem demo exe-je is jó nekem végig? Mert a crack-olt CD-t kért. Ilyet még nem láttam.
  • gothic1
    #1243
    Ja és

    Boldog Új Évet Mindenkinek!
  • gothic1
    #1242
    No a karácsonyi és szilveszteri szünet után, újra itt vagyok!

    Ami csak azért lehet érdekes, mert azt akarom mondani, hogy amit a 905. üzenetben leírtam (a Gothic2 installálási módjáról), valóban működik! Szóval aki letöltötte Jabbatól vagy tőlem a Gothic2-t , az nyugodtan kiírhatja cd-re. Megy a játék a demo exe fájljával, néha kiírja egy-két missionre hogy ez csak a full verzióban teljesíthető. Oda se neki, ennyit ki lehet bírni, a mission ugyanúgy teljesíthető.

    Azonban engem idegesít a gagyi (és hiányos) angol fordítás, így inkább megvárom az angol verziót.
  • M.A.D.
    #1241
    ÉN IS. Addig csak gothic1-ezek. (ha lesz megint monitorom!)
  • Hunnenkoenig
    #1240
    Garond-ot kell keresned. A Varban van az ork seregek mögött :-)

    A legegyszerübben ugy jutsz a varba, ha atvaltozasi varazslatot hasznalsz. En oriascserebogarkent mentem be, csak vigyazz, hogy meg a fal töveben valtozz vissza (Enter gomb), különben löni fognak rad a paladinok is.

    Ha beszeltel az ercet örzö paladinnal, nyugodtan mondd neki, hogy Garondtol jöttel, akkor is, ha meg nem beszeltel vele.
  • magus
    #1239

    ANGOL VERZIOT AKAROK!!

  • yellowcab
    #1238
    Most csak az a kérdésem,hol találom azt a paladint akivel beszélnem kell.Az Old mine-nál volt két őr és 2 munkás,ennyi.Találkoztam azzal is aki az érceket őrzi.Elmondta amit tudni akartam,de amikor ezt tovább adtam volna Fernandonak nem adott be ilyen lehetőséget.(gondolom előbb az erősítést kell neki elintézni)
    De hol van a FŐpaladin,megőrülök,mindenfelé csak orc,akik egy pill. alatt lenyomnak.
    Köszi
  • Hunnenkoenig
    #1237
    Minental bejarata a terkepen az also szelen közepen van. Egy fakapu amit ket paladin öriz
  • yellowcab
    #1236
    Azzal még mindig nem vagyok tisztában,hogy hol kelek át Minnentalba.
    Ja,valaki írta,hogy abban az esetben ha valamit megold egyből paladin lesz,NA ez mi?
  • yellowcab
    #1235
    Köszi a segítséget!
  • Edge
    #1234
    Már meg is oldottam :)
    A vége elég sejtelmes..