16419
  • Tikal #1916
    Pedig eddig mindent fegyverrel oldottak meg, tekints csak vissza, sajnos igy van, persze nem azt mondom hogy ez jo, de igy volt...
  • G_ArchAngel #1915
    évszázadot akartam írni... bocsi
  • G_ArchAngel #1914
    Ha mindent fegyverrel oldanának meg akkor jelenleg pár ezren élnénk, és mind fertőzőttek lennénk...
    Bush egy szánalmas ember támogatott volna egy felkelést és hagyta volna belügyként a dolgot lerendezni, de az kurva olaj kell neki: remélem 5 éven belül elterjed a hidro meghajtás és elbuknak az olajcégek (szurkolok a japóknak, nekik lesz bátorságuk lemondani az olajról)

    A másik az, hogy érdekes ez a diktátor szemlélet:
    Európa a római kultúrára épült - a mai napig a legnagyobb tömeggyilkosok nemzetére...
    És most felnézünk arra, amit adtak az utódoknak.
    Néha hagyni kellene, hogy a természet elvégezze a dolgát - egyik diktatúra sem tartott ki akár egy évtizedig sem, mindig elege lett a népnek.
    Szerencsétlenek a földrajzi helyzetüket tekintve is lúzerek: van olaj alattuk, aztán semmi más.
    Igazad van vesszenek a diktátorok, de miért kell a népnek szenvedni a háborúban.
    Ha Kennedyt kinyírta egy lövész, ezeket miért nem tudja? Kilóméterekre lehet löni egy mesterlövész puskával...
    Kit érdekel a politikai visszhang, ne vállalja senki magára - persze ki tudja jobb lesz e utánna?
    Nekem az sem tetszik, hogy Bush azt gondolja, hogy Tonyval felügyelik Irakot (meg az olajat)...
  • a.carkey
    #1913
    Undorító politikusok ... Ezt én is láttam. A koncentrációs táborban lévő kínzásokról beszélt egy délre szökött északi őr ...

    Mellesleg, a legtöbb ország szarik a másikra, csak a magáét nézi. Létrehoznak életképtelen szervezeteket - ENSZ, UNESCO stb. - amik csak viszik a pénzt, fizetik az országok a diplomaták utazási költségeit, és több a háború, éhínség, mint kéne, pedig pont ezek lehárítására jöttek létre.
    NATO: 1956-ban, mikor Szuez miatt a FRA-GBR csapatok Izraellel közösen vissza akarták szerezni a Szuez feletti ellenőrzést, az USA - általam kimondottan győlölt Eisenhower elnök - lazán nem állt melléjük. Minket meg az ENSZ hagyott cserben ...
    De van jópár hasonló eset. Egyik szervezet sem jó semmire. Feleslegesek, a pénzt viszik. Európa a saját farkát se tudja ki... egyedül, akkor meg mit akar a világpolitikába belepofázni. USA az egyedüli akinek elegendő és modern (had)ereje és gazdasági eltökéltsége is van. Nélküle ezek semmibe sem mernek belevágni. Akkor minek az ENSZ. Azért, hogy a nyilvánvalót "hivatalosan" is jóváhagyja? Ezért tök felesleges, mert Irak kapcsán sem volt igazán beleszólásuk. Szépen meg lettek kerülve. Az USA, ha egymaga képes csendörködni, csinálja. Kína és Oroszország is erős, de max csak a szájuk jár. Az oroszoknak nincs pénzük a flottát nagy távolságokra kiküldeni, Kína meg baszik kockáztatni a gazdasági fellendülését, amit főleg amerikai és japán pénzen értek el ...
    Akkor mit akarnak a többiek. Trinidad és Tobago szavazata döntsön Irak ügyében? Röhej!
    Ha az amerikaiak elmozdítják a diktatórikus rezsimeket, majd megoldják az afrikai kérdést úgy, hogy a törzsi viszályok és a korrupicó helyett az ottani kormányokat arra tudják gazdaságilag kényszeríteni, hogy ne csak lopjanak, hanem ott is legyenek meg - legalább - a XX. század vívmányai, akkor csinálják!
    Az ENSZ ténykedései sosem sültek el jól. Az UNESCO egy rakat szar. Minimálisak az eredményeik. Akkor minek léteznek? A Népszövetség is mire vitte?!


    Részemről a "politics" lezárva ...
  • schoma
    #1912
    Ez nem semmi. Melyik elmebeteg embernek jut eszébe ilyet készíteni?
  • Petyus_
    #1911
    Ja azt én is láttam. Tőlük pár kilométerre délen meg Tekkeneznek meg Ragnarokoznak ezerrel a kissrácok a nagyképernyős Samsung TVn/monitoron..

    Fura egy világban élünk.
  • Tikal #1910
    Először Colin P. azt nyilatkozta észak k.-ban nem avatkoznak be, ott diplomácia lesz, majd rá egy hét mulva mikor már izzott a talaj irakban, azt mondta Bush hogy ha kell akkor fegyveresen fognak beavatkozni. Kim dzsong tényleg egy rohadt nagy diktátor, spektrumon néztem épp egy dok filmet az koreai gyerekekről...elég sokkolo hatásu...
  • Petyus_
    #1909
    Billék meg szétbombázták a jugókat, azért ők se panaszkodhatnak.
  • a.carkey
    #1908
    Szerintem egy (semmilyen) Szaddam kaliberű szemétládának nincs helye a világon. Korábban kellett volna. Már 91-ben. Utána jöhetne a Kim Dzsong Il nevű szemétláda, majd Fidel Castro. Oké a világbiztonság fontos, de akkor amerikaiak TESSÉK SZÉPEN SORBAN MINDENKIN VÉGIGMENNI, NEM CSAK OTT AHOL OLAJ IS VAN! (Ennek a tendenciának az első jele a tálib rendszer megbuktatása volt.) Szaddam után tehát a másik két tömeggyilkosnak kell következnie, ha következetesek az amik és a britek. (Nem is tudnék hirtelen más, nagyon diktatórikus rezsimeket mondani ...) Az amerikai demokraták meg forduljanak fel mérgükben, hogy nem nekik jutott ez először eszükbe!
    PEACE! (De ennek ára van ...)

    Nagyarc ide vagy oda, ha ekkora katonai potenciálunk lenne mint nekik, vsz mi sem lennénk háborúpártiak. Németeknél és franciáknál nincs akkora támogatottsága a kormányoknak, hogy megkockáztassanak egy háborút, ami balul is elsülhet. Ezért is a távolmaradás. Ezzel kevesebbet bukhatnak, mintha belemennek. Vsz keveset is ígértek nekik ...
    A briteknél sem túl nagy a Munkáspárt előnye, de ők vha világbirodalom voltak. Ha esélyt látnak gazdasági fellendítésre - ilyen a háború -, majd hülyék lesznek kihagyni. Mindegy, ez politika.
    Én nem drukkolok Iraknak. Csak annak, hogy gyorsan lenyomják őket - Szaddamot - és vége legye a bulinak ...
  • Petyus_
    #1907
    Miért tetted ezt velem? Szétröhögtem magam teljesen ezen!

    Ez a háború ez "érdekes".. én sajnálom az irakiakat is, meg a friendly fire-ben halomra gyilkolt angol katonákat is.. meg az amcsikat is, hogy odaküldték őket.

    Fuck George, fuck Tony, fuck Saddam! :P
  • G_ArchAngel #1906
    remélem az irakiak és gyalulnak kicsit a nagyarcúakon, azért mégis csak a hazájukat védik, és hiába terroristák, mégiscsak a szövetség az agresszor!

    http://www.liquidgeneration.com/poptoons/saddamfromiraq.asp
  • Petyus_
    #1905
    Nem nagyon szoktam nézni a háborús tudósításokat, de asszem ilyen fegyvert az "Um Kasszar"-t (nem tom hogy kell írni) britis néviknél láthatott. Azért írtam, hogy a brit tengerészgyalogosoknál láthatta.
  • a.carkey
    #1904
    Nem csak a tengerészgyalogosok. Ez a standart brit gyalogsági fegyver ...
  • Petyus_
    #1903
    Lol! Birodalom suxx, ewokok is begyalulták azokat a szerencsétlen rohamosztagosokat.



    Erre gondolsz? Ezzel a brit tengerészgyalogosok nyomulnak.

    M14 tényleg nagyon állat! :) Kis helyekre tényleg jó az SMG, én Uzi párti vagyok (tetszik a hangja meg a külleme :)), de akkor is FAMAS a legjobb! :)
  • G_ArchAngel #1902
    a hátukon?

    Szabványos Birodalmi Lézer Karabély
  • Forrest Tomee
    #1901
    Én kedvenceim: Nagyobb pályákon ahol van értelme a scoopnak M14 - Single shoot - Jól bevált az öreg a háznál :o)
    Közepes pályákon az a pusi amit most irakban lehet látni az amik hátán nem tudom a nevét. ( zöldes )
    Kis szobában: Mp5 valamelyik változata. A hangtompító nagyon, nagyon visszafogja a sebzést nem érdemes használni.
  • G_ArchAngel #1900
    ja, a ..::CB::..-sek ravasz fickók, csak töfej és angel a két lúzer :)))
  • Hamlet
    #1899
    Gratula a szakdolihoz!!! Én még itt szenvedek vele, most is azt kéne irnom, de ... ööö... öö... nincs erőm :)
  • Hamlet
    #1898
    Én csak G3A3-at használok scope-al. Szinte mindig single shoton van, 1 golyó 1 halál, nem szabad pazarolni :) Közelharcban meg tök mindegy mivel megyek kiszednek általában. A heartbeat sensorrol nem tudom eldonteni kell-e ebbe a gémbe. De jól lehet használni: 1 túsz és egy enemy a szobában. Odaosonok az ajtóhoz, sensorral lokalizálom az enemyt majd 3-4 golyó a célra ajtón keresztül és CB Charilie meghal :))) A kövi körben ugyanez osonok előre sehol semmi életjel, sorozat az arcomba. Hát nem sensor jammert vagy mit használtak! :) Mocskok!
  • G_ArchAngel #1897
    nekem bejönne az M16, de nem a fegyver inkább én vagyok lassú, de messziről a sniperek sem ellenfelek
  • Petyus_
    #1896
    Dehogynincs.. amúgy full auto rulz én sose váltogatom!
  • a.carkey
    #1895
    Famasnál mintha nem lenne hármas sorozat, "asszem" ...
  • Petyus_
    #1894
    Az LS scope-pal és c-mag-gal is alulmarad egy sima FAMAS+scope-pal szemben szerintem.

    Én M16-FNC-FAMAS utat jártam be.. FAMASnál nincs jobb higgyétek el. :)
  • a.carkey
    #1893
    Teamspeaket, Rogert stb használhattak, azért lőttek le ilyen gyorsan ... Vagy vannak Heart Beat zavarók is - puck, sensor stb. -, de multiban túl gyors az akció, így ennek kevés kézzelfogható sikerét láttam. Tűzharcban nem is a sebzés, hanem a fegyver tűzgyorsasága a nyerő. (Zajos tücsök rulez, bár én utálom, mert a pisztoly sokkal pontosabb. DEagle is kb akkora hatást ér el, ha képes vagy egyből akármilyen fedetlen testfelületét eltalálni a hozzávaló golyóval.) M16 ebből a szempotból nem túl ideális. Ráadásul csak hármast tud lőni. Bár Én főleg a hármas sorozatokat komálom, közelharcban - lépcsőfordulókban - átteszem fullra. MP5K elég gyors tűzgyorsaságú, de 9mm-es, így több skuló kell belőle a pacákokba, pedig baszott jó fegyver lenne ...
    A "tücsök" tipusú fegyverek - MAC, Skorpio stb. (van egy pár) - ütnek, de pontatlanok, így másnaposan nem ők a megfelelőek ...
    UMP hármas tárral vagy fullal szuper pontos, de a sebzése nem túl biztató, ráadásul alapban 25-ös a tár. MP5 10mm-es, extra tárral tökéletesen megfelel a kis pályákon, ahol keveset kell célozni távcsővel, nagyobb, nyitottabb pályákra a brit hadsereg standart LSét szoktam vinni. Három fokozatú tüzelés, beépített távcső, jó damage, pontos hármason, fullon távcső nélkül kevésbé, extra tár, szóval elég megbízható. Tegnap kipróbáltam a hangtompítóval. Atya-gatya: háromszor három hármas lövés kellett a m82-es távcsöves emberkére - asszem Charlie volt - közvetlen közelről fejbe, mire kinyírtam. Nem hittem a szememnek. Le is vettem tüstént ...(Mellesleg nálam az M16-ot váltotta fel egy hosszú "tesztelő folyamat" után.)
    Sniper - thermallal - pl. SSG, Walther a havas pályán és a parádén kellhet (ők a legpontosabbak és a tárkapacítás, tűzgyorsaság - töltés - is megfelelő), szerintem máshol azonban nem. (A Tom Clancy féle Rainbow Six könyben Dieter Weber használta a Walthert - a Living Daylights című Bond filmben láttam utoljára képernyőn és PC-n a Hitmenekben is volt -, Homer Johnson a PSG-re "esküdött", bár az szerintem csak 2xes zommal pontos igazán, egyébként 1x-essel kicsit szerintem jobbra hord ...)Talán ha lenne igazi csapatmunka, akkor lehetne minden nyolcasban 1-1 sniper, (1-1 géppuskás) a távolabbi célpontok leküzdésére, de túl gyors a játékmenet, így felesleges azzal bajlódni. Szóval ezek az Én benyomásaim a gaméról. Eddig. Persze te is nyüstölted már eleget a Ravent, úgyhogy szerintem nálam is jobba tudod mi a jó neked ...

    Egy kérdés LIFE-hoz:
    --------------------
    Az "Island Estate" kikerült a játékmenetből? Régen láttam! Ott - az elején - jó kis "pisztolypárbalyok" folytak ...
  • Petyus_
    #1892
    Neverwinter? Hmm.. én játékban nem csalódtam még akkorát.. annak idején m hárman kezdtük el csinálni a neverwinternights.hu oldalt. Óriási Baldur's és Bioware fan voltam, úgy vártam ezt a játékot mint a messiást.. amikor kijött. Csalódás volt az első perctől kezdve. Lehet az is baj volt hogy míg a többiek a magyar szerveren goblinokkal viaskodtak én azon gondolkodtam a halfling sorceressem hogy fogja elcipelni a lootot a Balor Lordtól. :D

    Mire itthon megjelent a bolti már rég kiábrándultam belőle. Persze biztos vannak hozzá jó modulok, de egyszerűen elegem lett az RPG-kből. Multiban meg főleg nem jó az RPG. :) Akkor inkább Dio2!
  • G_ArchAngel #1891
    ja, én is nagyon kedvelem ezt a gamet, már a második helyen van, megelőzve a BF1942-t, az is igaz, hogy nálam a Neverwintert csak a folytatása fogja leszorítani...

    az sem tetszik, hogy a legendás M16 olyat rúg felfelé, hogy az első szériás AK is elszégyelheti magát mellette: lábra kell céloznom közelharcnál, hogy a harmadik fejbe találjon...
    Jó lenne egy kis peccs...
  • schoma
    #1890
    Most megnyugtattál!
    Nem baj! Akkor is fasza kis játék ez! Legfeljebb néha céltábla vagyok! :)))
  • Petyus_
    #1889
    Na akkor szép sorjában. :)

    Hamlet: nem is mondtam, ötös lett a szakdolgozatom!

    Soma: béna vagy, láma vagy! Hmm. Azért lehet, mert néha bugzik a sérülésrendszer.. láttunk mi már gránátot közvetlen közelről röhögve túlélő embert is.. vagy egyszerűen a srácnak működik a hatodik érzéke, és gyorsabb nálad. Vagy a lag..

    G: azért van, mert a játékba sajnos nem lett belerakva a penetration. Egyedül a faajtókat lehet keresztüllőni. És ez is elég gagyi megoldás.. simán átereszti a golyókat, nem lassítja le, semmi.

    Tehát: ha egy M60-al közlekedő dühöngő őrült hangjait vélitek felfedezni a távolban, akkor véleltlenül se legyetek faajtó közelében.. hanem bújjatok a kartondoboz mögé! :D
  • G_ArchAngel #1888
    áh, lebuktál te kis falon átlövő!

    mitől van az, hogy a faajtót átviszi a lövedék, a faládát meg nem? kevlár betétes?
  • schoma
    #1887
    Ez valóban egy jó kérdés. Velem is sokszor fordult már ilyen elő. :(((
    Ilyenkor szokott elmenni a kedvem az egésztől. Nem az a gond, hogy lelőnek, hanem az, hogy mindezt úgy, hogy annak nem tudom a magyarázatát.
    Nem kell az a szöveg, hogy "béna vagy, láma vagy"!
  • Hamlet
    #1886
    Sőt engem le is csítereztek, mert "átlőttem a falon" mikor spectben néztek
  • Hamlet
    #1885
    és a skill..... :) ezen sokáig fogok még fetrengeni :)
  • G_ArchAngel #1884
    és az mitől van, hogy egyesek (maszk van rajtuk, gránátoznak - heartbeat kizárva) befordulnak a sarkon és fejen lőnek, mikőzben én a sensornak hála tudom, hogy jönnek, és jóval messzebről becélzom őket távcsővel, egyes lövés (M16 - 60 feletti sebzés) - én tudom hogy jön, ő nem tudja, hogy ott vagyok (neveket nem írok, de "r" betűvel kezdődik)
  • Petyus_
    #1883
    Az az auto aim..

    Azt jelenti, hogy mennyire dobja rá a célkeresztet single-ben az ellenségre.. ha nagy a "kör", akkor a képernyőn bárhol van a tango rögtön befogod. Ha kisebb, akkor csak ha pont szemben áll veled.

    Multiban ez természetesen nem befolyásol semmit.. ott csak a fegyver számít (FAMASSSSS!!! :)) és a skill. ;)
  • G_ArchAngel #1882
    lehet, hogy rosszul fogalmaztam:

    van egy kör aminek az átmérőjét lehet állítani: kipróbáltam működik multiban a hatása.
  • Petyus_
    #1881
    Ja god mode is van.. csak beírod a konzolba god. .)

    Szerinted ki játszana a játékkal multiban ha lenne auto aim? :) Az auto-aim csak a gép ellen használahtó.. azoknak van, akik tervezni tudnak, lőni nem :), mégis ott szeretnének lenni az akció kivitelezésénél.
  • G_ArchAngel #1880
    nem csak kihajolásnál, de rendes futás közben is kb 1-2cm-re van a kis piros pont az ellenféltől és így is talál a lövés
  • G_ArchAngel #1879
    van auto aim, be tudod állítani a menüben, hogy mekorra kört fogjon be, bár én úgy gondolom a túszok érdekében jobb, ha nincs szórás
  • Petyus_
    #1878
    Auto aim nincs multiban.. :D Vagyis van olyan játék, amihez van, de azt aimbitnak hívják és csít. :)

    A többiek is céloznak, csak ez a first person view olyan fos, hogy szaggat mint a vesztés, és nem látod, ha a falnál kihajolnak.. ezért tűnik úgy, hogy nekik nem kell célozni. :)
  • G_ArchAngel #1877
    jó megnézem, ha hazaérek.
    Más.

    nekem az auto aim 0-ra van állítva, de spectatorban úgylátom, hogy másnak elég messze célozni a target-ről és úgy is talál, hülyeséget csinálok?