8227
Unreal Tournament 2003 - www.ut2003.hu
  • asysoft
    #185
    Jaja, lesz Unreal2, s Unreal Tournament2 is.
  • Veriel
    #184
    Az unreal es az ut az kulon jatekok?
    Bocs, de akkor meg nem voltam fps rajongo :)

    Lesz kulon u2 es ut2 is?
  • asysoft
    #182
    Jólvan, ezexerint csak a "húzósabb" helyzetekben jön elő a szaggatás... :-)
  • D3t0nat0r
    #181
    az anandtech testjétől nem kell félni, ezt az Epic alelnöke írta az AnandTech fórumán:

    "The Unreal Performance Test 2002 (UPT) has nothing to do with any of the games using our engine and should not be used to draw conclusions about game performance. I’ll contact Anand and make sure he knows to highlight this. The benchmark is designed specifically to push the latest and greatest graphics cards as hard as we can. UPT is about the future, not the present. All of this will become clearer over the next few months. We will also be adding more features and content to UPT2002 to push things even harder. "Influence, Educate and Improve" will be our motto for the Unreal Performance Test. A lot of cool things are planned. In popular game development lingo what you're seeing now are some preliminary results from what equates to an early alpha version. Stay tuned!"
  • Dikkma
    #178
    Megyek vidkártyát venni.. :o)
  • Dikkma
    #176
    U2
  • Dikkma
    #175
    Nem volt jó. Hanem jó. A legjobb!
  • Dikkma
    #174
    Állítólag február 28-án jön..
  • D3t0nat0r
    #173
    Unreal 2 shotok:

    http://bonusweb.cz/download/screenshoty/unrea2scr020106.html

    Vannak újak is köztük!
  • Inquisitor
    #172
    Nem tudja valaki, honna lehet megszerezni? Nekem még csak a Pre Alfa van meg. Az meg elég szarul néz még ki. Radeon teszthez kéne :)
  • l3alF1aKe
    #170
    vettem egy használt 14" os monitort-) Mosmá' jó de ez a trio egy rakás szemét, mint az s3 általában-)
  • Dikkma
    #169
    Van Inf topic. Án mád. CSOCSO íeta benne mikor kell letöltei CS-t. Nem, infet!
  • asysoft
    #168
    Ezt az infiltration-t honnan lehet download-olni??? Hány mega???
  • shabba
    #167
    Egy kis hivatalos info az Epictől az új engine-ről. http://www.epicgames.com/UnrealEngineNews.html Igaz nekem ez a 829 build furcsa, de lehet hogy az anand féle 848 valójában csak 828 volt.
  • D3t0nat0r
    #166
    Egy real mod. De ez full real, szóval ne CS-t, tacopst, vagy Strike Forcet képzelj el. Fegyver beakad falba, tárazás élethű, nincs célkereszt, minden fegyverrel neked kell céloznod, minnél több cucc van nálad annál hamarabb fáradsz stb...

  • Dikkma
    #164
    Lehet a frissítést nem bírja 640x480-ban, akkor esik össze a kép. És ugye a desktopod lehet, hogy 60 hz-en van, de 32 bit, a játék meg 16 bit, és ahhoz mondjuk 75 hz van rendelve.. akármi lehet!
  • l3alF1aKe
    #163
    hát nekem mg nem megy software ben az UT egy k6-II 300 as gépen ...s3trio 3d2x el...
    hmm
    nem tudja valaki hogy miért nem megy?....ja...ez a kisgépem...és csak itthoni lanra meg ftp nek raktam össze...de monitorom nincs normális...csak egy 640*480 max felbontású fenetudja milyen herzen üzemelő 14" os monitor adc vagymi. Lehet hogy ezért?...dehát tudja 640*480...de amint fullscreenbe teszem UT t ...azonnal olyan képet vág, mint amikor a monitor vagy a vezérlő nem bírja az adott felbontást.Help me!-)
  • Dikkma
    #162
    Ugyanazon a gépen, amin most nyomom az Unrealt, nyomtam UT-t, azon vittem végig; akkoriban nem 225-ön ment a 200-as Pentium MMX, 32 mega ram (most 48), Sb16 (most nicns benne) de élveztem :-)
  • Gabo
    #161
    Mellesleg mi is nyomtuk multiban melohelyen az UT-t softver módban.
  • Gabo
    #160
    Dikkma:
    A mazohizmus nem vall valami túl egészséges lélekre...
  • Dikkma
    #159
    Játszom most az Unreal-lel. Hang nélkül, software 320x240ben is jó! :)
  • Gabo
    #158
    "Imádkozz és tartsd szárazon a puskaport!"
  • D3t0nat0r
    #155
  • Blasta
    #152
    Ismeritek az UT2 új játékmódjait?
  • shabba
    #151
    Gondolom ismered ezt a wallpapert ftp://ftp.mportal.hu/ut/Unreal2/CGWLoading-1600.zip Ez a DE-nél egy sima játék teszt alatt készült PIII1Ghz+GF2 párosításon. Az biztos hogy nem volt minden fullos beállításon, de ha a fejlesztők így nyomatják akkor csak menni fog és nem néz ki annak az rossz minőségnek. Mondjuk hogy mincs maxon az látszik a vizen is, ha láttad az UT2 vizes movieját, akkor tudod mekkora a különbség. És ráadásul az UT2-nek még van fél éve hogy csiszoljanak az engine-en, míg az U2 már itt van a nyakunkon. Változás is lesz bőven, bár nem biztos hogy mind pozitív irányba.

    A játékmenet alaposan megváltozik(fegyverek, ammo, health, csoportjáték mint a Wolfyban), asszem nem lesz snipper, helyette valami gány "lézer" (Dr.Evil from Austin Powers :D) lesz. Mondjuk ennek ellentmond hogy az UT2-ban a fejlesztők a snipper-el operálnak. :) Mondjuk ha ki is maradna, tutira az lenne az első mutator ami kijönne hozzá, mert a nélkül nem játék az UT. Bevallom már annyira rég jöttek ki ezek az infók hogy már kikoptak a hardwired-ről, séróból meg nem megy. Azért találtam egy linket, igaz ez egy cikk, nem felsorolás style mint az előbb említett lapon, de majd kihámozod a lényeget: http://www.hcgamer.hu/gamer/index.php?p=5&c=4261
  • asysoft
    #150
    Tudom, milyen király lesz. Azthiszem, hogy méltó lesz az előd (Unreal1) hírnevére... (értsd.: megjelenésekkor nagy a gépigénye, és kitűnő grafika.) Amúgy még a kódot optimalizálják, csak azért alaposan megrendített... A geforce2-t el lehet majd felejteni 1024-ben (persze, ez egy "teljesítmény teszt", de azért ha (mondjuk) 6 ember szaladgál a képernyőn, be fog szaggatni redesen...) Reménykedek még... Mellesleg: lesz valami kiemelkedő változás (a grafikán kívül) az UT-hez képest??
  • l3alF1aKe
    #149
    Hát én nem örülök ennek...-=
  • shabba
    #148
    Ja és amit lefelejtettem: végre nem glide-ra optimalizált a rendszer hanem Dx-re és OGL-re.
  • shabba
    #147
    asysoft:

    Szerintem ne temesd az UT2-t, jó lesz az. Persze egy gengébb kártyán nem fog max beállítások mellett jól futni(pláne nem voodoo1-en :D). De az engine skálázható, így a mai kártyákon is menni fog, csak kisebb lesz a "vizuális élmény". Az meg hogy foltozgatják az enginet, pont nem igaz. 436 óta teljesen át lett írva, már a grafikus kártya teljesítménye a fő befolyásoló szempont, nem pedig CPU korlátolt, ahogy az még az UT alatt volt. Az pedig hogy az enginet fejlesztik, nem pedig a nulláról írták sok pozitívumot hordoz magában. Hogy a mai csúcskártyákat is megfekteti elég pongyola kifejezés, ez egy performance teszt, nem egy játék. Itt minden full detailre volt állítva, azért nem teljesít olyan jól a jelenlegi kártyákon. Az anand fórumában az epic programozója írta hogy ezt az enginet a jövő játékaihoz készítették, azért a jövő kártyáihoz van méretezve. Amikor az UT kijött, akkor is egy csúcs gép és kártya kombináció kellett hozzá, aztán egy év múlva már ment az átlag gépen, most meg már 200fps-ek is elérhetők, köszönhetően a jobb processzoroknak. Az UT2 őszre fog kijönni, akkor már lesz GF4 Ultra, tavaszra jön az NV30(GF5), egy évre a megjelenés után pedig GF5 Ultra. Az átlag kártya szerintem akorra el fogja érni a jelenlegi GF2-t, de talán a DX8 támogatású kártyák is eléggé el lesznek terjedve. Szerintem akkora már az engine is olyan fejlettségi szintre fog fejlődni hogy kihasználja a DX8-as támogatásokat(sharekek,EMBM). Ha nem teljesen új az engine - amit reklamász - és még mindig CPU korlátolt lenne, akkor még egy ilyen szuper AMD "T&L" egységgel is csak képregényt nézhetnél, annyira lassú lenne. Az eddig 256x256-os textura méret helyett 1024x1024-es, de már tömörítve 1:4 arányban(ehhez minimum voodoo4 kellene), 50-100x több háromszögből épül fel a frame(ehhez T&L egység kell, ilyen voodoo nem volt :() Sokkal jobb csontváz animáció, tökéletes fizikai modellezés, ha láttad a letölthető movie-kat tudod miről beszélek.
  • Dikkma
    #145
    Én ezt nem foldozgatásnak, hanem bizonyos részek folyamatos felesztésének, és cseréjének érzem. Nem azért lassú, mer az Unreal1 nem használja kia a DX8-at. Hanem mert 1024x1024-es textúrák, sok poli, stb..
  • asysoft
    #144
    A mai csúcskártyákat is megfekteti. Persze, ha várnak a kiadásával még fél évet, akkor tán már nem is lesz olyan borzasztó a gépigény... (Amúgy én egy Voodoo1-es kártyával nyomom az UT-t (mitagadás: "néha" szaggat:-)) (ezt csak amiatt írtam, hogy NEM ID-fan vagyok (Epic rulez, de azért ideje lenne egy teljesen új engine-nek)
  • asysoft
    #143
    Egy pillantást ide: http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1580&p=1
  • asysoft
    #141
    Azthiszem, eltemethetjük az UT2-t... Mivel össze-vissza foltozgatják az engine-t, ezért iszonyatosan lassú lesz...
  • Blasta
    #140
    Igaz. Ezt el is felejtettem. Bár én számokat nem tudtam, de igy volt az UT-vel, ez most ugrott be, ahogy olvastam a hozzászólásod. Akkor megnyugodtam.
  • Blasta
    #138
    Oh srácok!

    Irtam hirt az FPS topikba, de lehet, hogy ti többet tudtok róla. Nekem újdonság volt, talán nektek nem az.
    Igaz, hogy az UT2 a régi UT engine-jét használja??
    Mert ezt olvastam és nem akarom elhinni. Szal??
  • shabba
    #136
    Anand bátyó megkapta az Epictől a 848-as build engine-t, egy kis tesztelésre. 15 kártyesz fut neki, és elég sok elhasal. :( Ez egyenlőre csak egy kis figyelemfelkeltő benchmark teszt, ki tudja milyen beállításokkal, de lehet hogy minden maxra volt állítva. Azért a tesztpályán, amire lefut a benchmark, volt több mint 100K poly, meg 14 bot is futkározott. :) Azért kíváncsi vagyok mennyire lesz skálázható az engine, mert 800x600-ban még a GF2Ti2-es még elment, de 1024x768-ban már csak DX8-as kártyával érdemes próbálkozni. A jelenleg legelterjedtebb kártyával az MX400-al is elég gyéren ment 640x480-ban, pedig egy Athlon XP 2000+ volt alá pakolva. Azért egy mai átlag gépen, átlag procival elég siralmasan fog muzsikálni maxon. Azért csinálhatott volna a fiú egy SOHO-sabb gépen is egy tesztet, mert ilyen AMD-s T&L egység mellett még egy Kyro is tudott valamit mutatni.

    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1580
  • D3t0nat0r
    #135
    Hmm még nem linkelte be senki, de a giga.de nél jártak az UT2 fejlesztői(1 hete). Mutattak 1-2 érdekes dolgot :)
    Link

    Német tudás kell hozzá(a cikkhez), de lényeg a cikk végén lévő 4 videó. Ajánlom a Physik és Design videókat. Az elsőn a játék fizikáját mutatják be(állat!) + a felboruló hordókon meg lehet figyelni a kúl T&L-t!
    A design videón pedig a vizet láthatjuk mozgás közben.
  • D3t0nat0r
    #131
    A game2.zip ben van is egy vicces jelenet, lefagy az UT2, kilép windózba szó nélkül :D
  • Dikkma
    #130
    Én a game2.zip -et szedtem le, ha vki modemes, és másfél óra neki egy ilyen videó, akkor ne ezzel szenvdejen, egy csávó monitora van felvéve, ahogy ut2-t játszik. Mondjuk az a befagyott jégalagút az nagyon, nagyon durva!!
  • ity
    #126
    atibacsi: nyugi, azok csak összedobott teszt pályák voltak, a bemutatás céljára.
    Ha szerkesztettél már UnrealEditorral pályákat akkor abban láthattad, hogy az "alap" textúra volt mindenhol ebben a videoban (magyarul nem volt textúrája) és hát elég világosan látszott a pálya méretéből is (ctf) hogy 1 pálya nem ekkora lesz, szal nyugi :)