1737
Könyvek, könyvek, könyvek...
  • chhaya #1697
    A kiadónál lenne érdemes érdeklődni, bár a honlapjukon sincs semmi infó. (Cartaphilus)
  • tutituti
    #1696
    Kérdezgettem én is a könyvesboltban, de semmi infó. Pedig már nagyon várom én is.
  • Evoluti0N
    #1695
    Tud valaki valahol valami infót, h Justin Cronin Szabadulás trilógiájának harmadik része mikor jelenik meg magyarul? Sehol se találtam pontos dátumot. Pár helyen 2017 tavaszát, máshol 2017 első felét írja, azonban még nem jelent meg. Maximum elolvasom angolul, de ha már az első kettő könyvet magyarul olvastam, akkor a harmadikat is úgy szeretném.
  • tutituti
    #1694
    Ott cserélek könyveket is,vagy használtat is onnan vettem.
  • Tetsuo
    #1693
    No, meg onnan lehet letölteni borítót a rippelt könyvekhez. ;-)
  • ManoNegra
    #1692
    Írni nem szoktam oda, de használom persze, regisztrálva vagyok, meg ha valamilyen könyvről bővebb információ kell, először oda nézek fel, hátha vannak vélemények.
  • chhaya #1691
    Használod is a moly.hu-t, vagy csak a linkeket hoztad onnan? :)
  • Steve Q
    #1690
    James S. A. Corey: Leviatán ébredése - A The Expanse meghozta a kedvem a sztorihoz, kíváncsi leszek, mivé fajul.

    Warren Ellis: Transmetropolitan - Spider Jerusalem egy őrült szerintem, ráadásul keresett újságíró, aki mindenféle tudatmódosítóval teletömve harcol a maga módján azért, hogy az amúgyis drogokban, szexben, erőszakban és reklámokban fuldokló város még mélyebbre süllyedjen.
    Utoljára szerkesztette: Steve Q, 2016.11.03. 03:38:14
  • ManoNegra
    #1689
    Robert Graves Isten hozzád, Anglia Az író önéletrajzi kötete, a gyermekkoráról és az első világháborús élményeiről.

    Erdődy János Szent Sátán. Az ezredforduló utáni pápai és császári rivalizálásról, az invesztitúraharcról szóló regény.

    Most Lev Tolsztoj Háború és béke van soron. Az elején nehezen rázódtam bele a sztoriba, de az első kötet felétől már kifejezetten tetszett.

  • Tetsuo
    #1688
    Fekete István: Zsellérek

    A „Zsellérek” című regény 1939-ben, a Királyi Magyar Egyetemi Nyomda magyar nemzeti szellemiségű regény pályázatán 193 mű közül elnyerte az első díjat. Fekete Istvánt a „Zsellérek” tette országosan ismerté, népszerűségét mutatja, hogy 1939-1944 között hét kiadást ért meg. 1944 után betiltották, s csak a rendszerváltás után(!), akkor is csak cenzúrázva jelent meg. Eddig. Tiltólistára a Tanácsköztársaság valós ábrázolása, s a regényben bemutatott vörösterror miatt került. A vörösterror a kommunista mozgalom szimpatizánsai (vörösök) által elkövetett politikai indíttatású erőszakhullám volt. Fekete István munkásságát az írásaiból érződé antikommunizmus, antiliberalizmus miatt próbálták elhallgattatni, háttérbe szorítani, s személyét csupán ifjúsági regényíróként feltüntetni.
  • qetuol
    #1687
    Richard Dawkins - A vak órásmester
    Paulo Coelho - Az alkimista
    Ian Stewart, Vann Joines: A TA - MA (a tranzakcióanalízis ma)
    Utoljára szerkesztette: qetuol, 2016.09.13. 14:28:25
  • zoliapu
    #1686
    Joseph Heller - 22-es csapdája
  • Tsol
    #1685
    John Gribbin: 13,8
    Hamvas Béla: Patmosz
    Claude Allégre: Bevezetés a természettörténetbe
  • Mirk
    #1684
    Mark Lawrence: The wheel of Osheim
  • Pluskast
    #1683
    Fügedi Erik: Könyörülj bánom, könyörülj
  • tutituti
    #1682
    Zoe Története nagyon tetszett
  • shaba23 #1681
    John Scalzi - Vörösingesek (a könyv 2. része nekem nem jön be)
    közben Terry Pratchett - Baff
  • REALista
    #1679
    Andy Weir: A marsi
  • cenobite
    #1678
    "A 13 és 3/4 éves Adrian Mole újabb kínszenvedései."

    Nem is tudom hányszor olvastam ki, örök klasszikus nálam az Adrian Mole sorozat.
  • Voltan
    #1677
    Dan Abnett : Necropolis
    Mostanában rá vagyok kattanva a WH40k regényekre, nagyon élvezem őket.
  • Mirk
    #1676
    Feléled a topik?

    Brian W. Aldiss: Sötét fényévek
    Utoljára szerkesztette: Mirk, 2016.07.17. 16:16:50
  • Tetsuo
    #1675
    Ez komolynak tűnik. Én is elkezdem hamarosan. ;-)
  • Peter1
    #1674
    Haatchi és Kicsi Pé: Egy kisfiú és egy kutya szívbe markoló, igaz története



    Nagyon jó könyv Csak ajánlani tudom.

    Facebook oldal

    Utoljára szerkesztette: Peter1, 2016.07.16. 18:00:25
  • ManoNegra
    #1673
    Gulácsy Irén: Fekete vőlegények.

    Nehezen szántam rá magam, nem túl felemelő olyan témáról olvasni, ami a magyarság egyik legnagyobb tragédiáját foglalja össze, de ez a könyv érdemes az olvasásra, a tudás bővítésére még ha a szívet szorongatóan szomorú is.
  • chhaya #1672
    Stephen King: A búra alatt
  • chhaya #1671
    Jóféle... Nemtom hogy állsz Az éhezők viadalával, de az a Battle Royale-hoz képest kismiska.
  • Calver
    #1670
    ezt ám felvettem mentális várólistára tamikor láttam tőled molyon
  • Pethy23
    #1669
    Ajánlom a 11/22/63-at, nem rég olvastam, egyik legizgalmasabb könyv. Nekem jobban tetszett sokkal mint a Ragyogás.
  • tutituti
    #1668
    álomdoktor.háát igen.egyetértek a véleményeddel.
    Most végeztem a Mr. Mercedes-szel.könnyű krimi amit két nap alatt ki lehet este pörgetni.semmi borzongás csak a szirupos amcsi öreg zsaru nem vén zsaru helyzet meg egy merci története.
    Na de az új könyve.Az ujjászületés.Na végre ismét érzem King-en hogy megint a kemény drog és a szesz fogja a kezét az írás közben.nincs kertelés.mikor a kokót röviddel kísérte akkor írta a legjobb könyveit.állattemető vagy a setét torony első négy része.Aztán leállt és már csak árnyéka magának.néha jön egy jobb írása de nyilatkozta egyszer hogy nincsenek meg azok az álmok amiket leírhatna és tudná hogy ez megint lidércnyomás hatású lesz.

    Pál utcai fiúk a múlt héten.mióta kötelezőként elolvastam kisiskolásként,nyaranta elolvasom és mindig gombóc van a torkomban a kis Nemecsek miatt.
    télen meg jöhet majd a tüskevár :D
    Egri csillagokat nehezen olvastam el.szép adag azt kell hogy mondjam
  • ElNano
    #1667
    Utóbbi két hét termése: Egri Csillagok, Ludas Matyi, Toldi, Macbeth, Álom Doktor. Első hármat azért, mert lányomnak hatodikban ezek lesznek a kötelezők és képben akarok lenni, hogy érdemben segíthessek neki. Érdekes élmény volt újra felfedezni ezeket a műveket.

    Az Álom Doktor ugyebár a Ragyogás folytatása Kingtől, de azért érződik rajta, hogy a Mester már megkopott kissé. Érdekes, olvasmányos a regény, de a sokszor használt paneleken (alkoholizmus) túl nagyon sok újdonságot nem hoz, és a stílusa sem annyira összeszedett. Vagyis most már inkább profibb, semmint természetesebb és nekem éppen ezért tetszettek nagyon a korai munkái. Ha a Ragyogás 10/10 (és az), akkor az Álom Doktor jóindulattal és elfogultsággal 7/10, de ezek nélkül csak 6. Nem rossz, de annak, aki már senior King-rajongó, annyira nem lesz nagy szám, inkább önmagában az teszi érdekessé, hogy ez a Ragyogás folytatása.

    A Macbeth meg... :) Totális klasszikus, nincs mit ecsetleni rajta.
  • chhaya #1666
    Takami Kósun: Battle Royale
    öhm...
  • _Galamb_
    #1665
    nagyon szépen köszi!!!! :)
  • tutituti
    #1664
    J. R. Ward Éjsötét szerető
    Az fantasy(vámpíros) is meg erotikus is.moly.hu-n jó pontozást kapott

    Vagy:
    http://moly.hu/konyvek/nalini-singh-latomas
  • _Galamb_
    #1663
    wellness hétre megyek és érdeklődnék, hogy mit ajánlotok... amit keres az nem más, mint egy HarryPotter és a szürke ötven árnyalata keveredése :D
  • ManoNegra
    #1662
    Igen, érdekes könyv, 1844-ben írta, és már akkor tényként kezelte, hogy a Németországban készülődő forradalomnak ők a szervezői.

    Írtam privátot egyébként.
  • Tetsuo
    #1661
    Érdekes lehet az a könyv. Bár van vagy ezer, ami nálam elé sorakozik. :-)
    Nem tudom kikre gondolsz, akik visszataszítóak, ezt kifejthetnéd, akár privátban is, ha gondolod...
  • ManoNegra
    #1660
    Én is nézegettem régebben, de a tradicionalisták, legalábbis a magyar képviselőik számomra kicsit taszítóak. Ha jónak találod, megpróbálkozom vele.

    Ellenben most olvastam Benjamin Disraelitől a Coningsby-t. Kicsit bugyután indult, egy és negyed százados korának megfelelően czifra fogalmazással, de egész jó kis regény kerekedett belőle, a végén adta a pofonokat fordulatok formájában. A Rotschild féle kitárulkozásról nem is beszélve... :-)
  • Tetsuo
    #1659
    Wow! Nem gondoltam, hogy itt Kodolányira bukkanok. Tényleg komoly művek.

    Most kezdem René Guénon: A modern világ válsága c. könyvét, majd ezután, A mennyiség uralma és az idők jelei-t.
  • wantonly
    #1658
    Harrison Fawcett: Katedrális I-IV.

    A teljes sorozatot – mind a négy kötetet – elolvastam és ez alapján mondhatom, hogy számomra csalódás volt, pedig az előzetes pozitív vélemények és a tetszetős borító alapján nagy reményekkel kezdtem neki. Ez utóbbi tényleg nagyon szép, de maga a felirat nagyon gyorsan kopik. Egy idő után elég csak hozzáérni és már volt, nincs! De nem a borítóról szeretnék beszélni, hanem a tartalomról, kezdve a temérdek helyesírási hibával, mintha ezek a kötetek nem is lettek volna lektorálva, pedig belül a „harmadik, javított kiadás” szerepelt nálam. Nem ritka, hogy már egy oldalon is több hibával találkozik az ember, elírások, karakter kihagyások jellemzik, ami eléggé rontja az amúgy sem színvonalas összképet. A szereplők – kezdve Tess Gordon és Mark Wilson karakterével – akik szerepük szerint a történet mozgatórugói, olyan egysíkúak és egyszerűek, mint egy faék. Nem ismerjük meg őket igazán a négy kötet alatt sem, indokolatlanul, megmagyarázhatatlanul viselkednek és összességében végig irritálóak. Szerencsére szerepelnek náluk érdekesebb karakterek is a kötetben, de azonosulni igazából senkivel sem tudunk, mert mindenki felületes és kiismerhetetlen, hiányoznak az igazán szerethető karakterek, ellenben idegesítő szereplőkből nincs hiány. Ezért aztán, hogy kivel mi történik a sorozatban, meghal-e vagy él-e teljesen érdektelen, érzelmi reakciót alig váltott ki belőlem… A fejezeteket sok rövid bekezdés tarkítja, az egyszerűség jellemzi ezt is. Hiányzik a feszültség, ami egy sorozat mozgatórugója véleményem szerint. Ha történt is valami, ami feszültséget okozott volna, az író szinte egyből lecsapta. Az egyedüli, ami miatt tovább olvasunk a kíváncsiság, és maga a Katedrális intézménye az időutazással, ami szinte az egyetlen pozitívan értékelhető dolog ezekben a kötetekben és tényleg érdekes, azon kívül, hogy szélesíti tudásunkat az ókori Róma történelméről, szokásairól. Talán ez, ami miatt érdemes volt kezembe venni ezt a könyvet. Látszik, hogy az író szándéka az volt, hogy ezt a tudást továbbadja, és mint mellékesen egy középszerűnél is alacsonyabb színvonalú sci-fi-t kreált mellé. A sokat emlegetett oda nem illő, és perverz szexuális jelenetek egyébként szinte csak az első két kötetben jelennek meg, utána már megszabadulunk tőlük. Sajnálom, hogy a Katedrális mindössze ennyi, sokkal többet vártam és sokkal többet ki lehetett volna ebből hozni. Nem tudom jó szívvel ajánlani.
  • Calver
    #1657