1737
Könyvek, könyvek, könyvek...
  • becauseIsaid
    #1737
    Nem baj az. Mostmár lassacskán át is élheted
  • manson222
    #1736
    Elkezdtem olvasni 1984-et, de elaludtam rajta. Pár héttel később meg akartam nézni filmen, de azon is elaludtam.
  • Tetsuo
    #1735
    Inkább az úgynevezett liberális demokráciákkal. Mindennek az ellentéte valós. A polkorrekt az újbeszél, a cancel culture eltörli a "csúnya" múltat stb.
    Oroszországgal csak annyira hasonló, mint egyéb diktatúrákkal. Ennyi erővel bármely királysággal lehetne párhuzamot vonni...
    De tény, a mű zseniális.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2024.03.20. 23:52:25
  • Kira67
    #1734
    George Orwell – 1984 – zseniális könyv. Nagyon sok hasonlóság van az Orosz Föderációval.
  • RedDragonist
    #1733
    A Gyűrűk Ura Tolkien
  • smith09 #1732
    Ez lesz a következő könyvem :

    https://bookline.hu/product/home.action?_v=Agatha_Christie_Baljos_tavasz&type=22&id=344928
  • Caliph
    #1731
    Andy Weir: A hail mary küldetés
    akinek tetszett tőle A Marsi(a film is nagyon baró,Mentőexpedíció néven fut ,Matt Damon főszereplésével),annak garantálom ez is be fog jönni..két nap alatt kivégeztem hétvégén :p
    Szintén tőle ajánlom az Artemist is,annyira nem jó mint a fenti kettő,de nem is rossz. Sci -fi kategória
  • smith09 #1730
    Bartha Dorka
    Balaton Offseason
  • smith09 #1729
    Lila karácsony, szerző: Dunai Ede
  • Aries1984
    #1728
    Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány
  • smith09 #1727
    Kőhalmi Zoltán:

    A férfi aki megölte a férfit aki megölt egy férfit
  • monmaquis
    #1726
    Nemrég olvastam egy nevű könyvet Age of Cryptocurrency. Nagyon érdekes és hasznos volt, főleg számomra, mert nemrég kezdtem el dolgozni https://www.ratingfx.com/instaforex
    .
  • Aries1984
    #1725
    Csin Jung: A sasíjász legendája
  • atiapuka
    #1724
    T. M. Logan
    29 másodperc.

    Izgalmas, érdekes olvasmány. Tudom ajánlani.
  • Tetsuo
    #1723
    Bálint Ágnes: Mi újság a Futrinka utcában? (A kislányomnak olvasom. :-) )
  • smith09 #1722
    Moldova : Magyar atom
  • Aries1984
    #1721
    Orhan Pamuk: A nevem Piros
  • Caliph
    #1720
    Kedves kisasszony, ön olyan, mint a ciklon, csak valamivel veszélyesebb :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2017.12.11. 12:41:55
  • Zephyr Retiring
    #1719
    Továbbra is Rejtő Jenő..
    A szőke ciklon 9. fejezeténél tartok..

    Épp az imént szembesült vele a marokkói vonaton miss Weston és gáláns (de még mindig borostás kísérője) egy friss párizsi újságból, hogy Evelyn Weston kémnő fejére 100 ezer frank vérdíjat tűztek ki élve, vagy halva :D
  • Pluskast
    #1718
    Bán Mór: Hunyadi
  • _Galamb_
    #1717
    Robert Merle: Védett férfiak
  • kamionosjoe
    #1716
    Soros György: A globális kapitalizmus válsága
  • chhaya #1715
    1-2 százezerből nem kapsz főműsoridőben reklámidőt, plusz még rendezőt is, az ziher. :D
  • Tetsuo
    #1714
    Zeneértékesítéssel kapcsolatban is felmerül a kérdés sok fórumban. Most is csak azt tudom válaszolni, hogy remekművet kell alkotni. Az hamar elkel.
  • Zephyr Retiring
    #1713
    Én ezt a nyereség részét gyorsan megoldanám (ha írtam volna egy könyvet).
    1-2 százezerért benyomatnám az esti főműsoridőbe valamelyik országosan fogható kereskedelmi tévé reklámszünetében :)
    Magát a könyvet leszámítva kerítenék egy Luc Besson kaliberű rendezőt, az megoldaná az ütős reklámfilmet is.
    Aztán már csak a megfelelő példányszámra kellene odafigyelni, hogy nyereségem is legyen.
    És az sem árt, ha jó is az a sztori amiről szól :)
  • chhaya #1712
    A magánkiadás mindig költségesebb, mint ha valakit felkarol egy ismert(ebb) kiadó. Minél nagyobb a kiadó, annál valószínűbb, hogy jó marketinget kap és venni fogják a könyvet. A magánkiadás esetén az írónak kell intéznie a finanszírozástól kezdve a reklámig mindent... És biztosan nem sikerül úgy népszerűsítenie egy könyvet, mint egy kiadónak, így valószínűbb az is, hogy veszteségesre jön ki a végén.
  • kamionosjoe
    #1711
    Nekem csak az nem világos, hogy mégis, hogy adja ki. Nekem a nagynéném 2 könyvet is írt már, de az hogy ezeket kiadják több millió forintba került, pedig nem olyan sok könyvről van szó, mert 1-2000 darab lett kinyomtatva belőle. Támogatók fizettek sok pénzt és még a nyomdával is le tudta beszélni, hogy kicsit olcsóbban csinálják meg neki, de még így is veszteséges lett az üzlet.
  • chhaya #1710
    Az írók néha elképesztő módokon tudják árulni / hirdetni / továbbadni a könyveiket. Anno a rukkoláról szereztem dedikált könyvet magától az írótól, tucatjával küldte tovább a sajátját, és ezzel elég szép reklámot is csinált magának az oldalon. :)
  • Zephyr Retiring
    #1709
    Ebben az esetben a borítótervezők nem reklamálhatnának, mert új típusú sablonborítókat (amik javarészt tök egyformák) használtak. Akkoriban amikor íródtak ezen könyvek, még azt is el tudom képzelni, hogy maguk az írók voltak egyben a szerkesztők és a lektorok is. Úgy huszonegynehány éve egy pesti aluljáróban egyszer kinéztem egy könyvet egy kisöregtől (szerintem még mindig meglehet valahol) aki tényleg nagyon olcsón adta és közben rábeszélt egy másikra is azzal, hogy az meg a folytatása, vigyem azt is el.
    Aztán mikor fizetni akartam értük, megkérdezte hogy dedikálja e nekem.
    Úgy néztem rá, mint egy sültbolondra, hogy ugyan ez az árus kinek képzeli magát..
    Majd beszélgetni kezdtünk, és megtudtam, hogy egy személyben ő az író, a szerkesztő, a felelős kiadó és a terjesztő is.
    Lektorálást és cenzúrázást nem tárgyaltuk, gondolom azok elmaradtak. Bár nem kerestem bennük nagyítóval a stilisztikai hibákat, akkoriban rendben lévőnek tűnt a dolog. Elolvastam őket, de már alig emlékszem a sztorira. Fiatalokról szólt, akik vidékről pestre költöztek. Aztán ugrunk a könyvből a jelenbe, magamra tekintve alig töltöttem be a 18-at, vidékre költöztem.
    Így utólag merem remélni, hogy nem ezen könyvek hatására :D
  • Tetsuo
    #1708
    Több, mint 70 éve meghalt, úgyhogy lehetséges, hogy nem védi semmilyen szerzői jog a munkáit. Az ő személyét illetően biztosan, de sok ember van még, aki a könyveken dolgozott, (lektor, borítótervező stb.) az ő jogaikkal nem tudom mi a helyzet.
  • Zephyr Retiring
    #1707
    Jelenleg nosztalgiázok. Rábukkantam mobilról Rejtő Jenő összes regényére ingyenes letöltéssel.
    Hivatalos store-ból elérhető, bár azt nem értem ez kinek és miért jó. Mondjuk nem is érdekel.
    Ami számít, hogy 41 regényét tudom olvasni bárhol és bármikor offline.
    Ráadásul több könyvét eddig még nem is olvastam..
  • Tetsuo
    #1706
    Én is külföldön élek és szeretem a könyveket. Az ebook egyáltalán nem a kedvencem, de rákényszerülök.
    A könyvkiadás üzletté degradálódott a kapitalizmusban. Időnként felfedezhető egy-egy piaci rés, de az hamar eltűnik vagy egyszerűen túl kicsi, hogy érdemes lenne vele foglalkozni - üzleti szempontból.
    Azért vannak olyan kiadók, akik tervezetten veszteséges kiadványokat is bevállalnak a mű kulturális értéke miatt. Ilyen például a Kvintesszencia Kiadó, de ez a hozzáállás távol áll az általad preferált ponyva stílusától - sajnos vagy nem.

    Érthető okokból sok könyvkiadó tart a digitális publikálástól a visszaélések miatt, illetve egyfajta másolási veszteséget is belekalkulálhat az árba - ami persze, nem biztos, hogy annyira jó döntés.

  • ManoNegra
    #1705
    Vannak magyar ebookok, csak nem sok. Azért nem sok, mert elszálltak az árazással. Nem sokan vesznek a nyomtatott köny árával szinte megegyező összegért egy digitális verziót.

    Inkább letöltik ingyen.
  • Evoluti0N
    #1704
    Az a baj, h nincs magyarul ebook. Miért nincs? Fene tudja. Megvenném, ha lenne? Meg. A harmadikat most megvettem angolul. Nem Magyarországon élek. Szóval a nyomtatott verzió vásárlása kicsit problémás lenne. Nem értem a magyar kiadókat. Miből állna a már úgy is digitális formátumban náluk meglevő könyveket kiadni e-book olvasókhoz?
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.08.20. 10:37:03
  • Tetsuo
    #1703
    A sikert a vásárlásra értettem. :-)
    Sajnos ez van. Én is szeretnék sok fordítást, de nem sok esély van rá.
  • chhaya #1702
    Tudtommal igen, és a kiadó is tervezte megjelentetni a folytatást.
    Bár sokszor nem a népszerűségen múlik, mert hiába olvasnák sokan, ha csak letöltögetik netről ingyé és nem veszik meg elegen a könyvet, akkor már csak anyagi okokból sem adják ki a többi részt. Nem ritka, hogy magyar nyelven befejezetlen maradjon egy amúgy népszerű sorozat.
  • Tetsuo
    #1701
    És sikeres volt az előző rész? (Én pl. nem olvasnék ilyet.)
  • chhaya #1700
    Most nézem, hogy a Cartaphilus az Alexandrához tartozik. Hááát... :(
  • Tetsuo
    #1699
    Lehet, hogy magyarul nem volt sikeres vagy (egyéb okok miatt) döglődik a magyar kiadó?
  • Evoluti0N
    #1698
    Jah. Néztem a honlapjukat, de semmi infó.