3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Punker
    #705
    én az alsón 4 párat számoltam szal az stimmel
  • Hellhammer
    #704
    De nincs túl sok lába egy pókhoz? Nekem olyan mintha kétszer annyi lába lenne, mint kellene :)
  • Punker
    #703
    közelről van fényképezve azért tűnik nagyobbnak
  • Hellhammer
    #702
    Megnézve a videót és a lentebbi képet szvsz igazi, de a fotón nem 1 db ilyen pók van, hanem kettő.
  • Punker
    #701
    tevepók

    aszem jobb ha viszel magaddal toxi-maxi-t
  • cap179653
    #700
    Hmmm. Láttam már ezt a képet. Én még nem találkoztam ilyen akármivel, de biztosan létezik. Ha látok egyet lekapom, igaz mostanában kerülni fogom a sivatagot. Kiskaliberrel nem fehér embernek való:-)))
  • Punker
    #699
    szerinted ez igazi?

  • cap179653
    #698
    A magyar, meg az összes tábort(háromról biztosan tudom:-))), mindennap megszórják. Ez nem egy nagy hír, hogy a kerítésnél becsapódott néhány akna. Most, hogy hírdömping van Irak témájában, belevágnak mindent, ami ugyan eddig is volt de nem volt rá vevő.
    RTL club: "ma újra szórványos lövöldözések voltak Baghdadban"
    Mióta csak betettem oda a lábam, szórványos lövöldözések vannak. Ahogy besötétedik, rendszereszerűen becsapódik néhány akna, rakéta a reptéri bázisra, teljesen véletlenszerűen, célzatlanul.
    RTL club:"kórházi jelentés szerint 700-ra tehető az iraki áldozatok száma. A fegyveresek mellett több a cicil is megtalálható"
    Tehát akit fegyverrel a kezében visznek be az fegyveres, aki elhagyta valahol az civil. Vagy, hogy az istenbe osztályozzák ?
    Ecccerű hírek, ecccerű embereknek:-)))
  • cap179653
    #697
    A világ nem fekete-fehér. Egy kicsit egyszerű a gondolkodásod, olyan amivel felesleges vitatkozni. Hát még meggyőzni? Egy kicsit szakadj el a közhelyes véleménnyílvánítástól, jó lenne ha lenne saját gondolatod, valami vaskos érvvel. Ha nincs akkor meg csak figyelj.
    Bocs ha durvának tűnnék de ilyen ecccccerű gondolatokkal nincs mit kezdeni.
  • cifuatwork
    #696
    Ilyen a magyar média - bulvár ezerrel. Ami önmagában nem elég szenzációszerű, azt egy kicsit megfűszerezik a (cseppet sem) tisztelt szerkesztő urak/hölgyek...
  • Hellhammer
    #695
    Na ezen feküdtem le tegnap:
    Volt egy miskolci 31 éves faszi, aki beállt a miniszterelnöki konvoj mögé, és kiszedték onnan. Saját elmondása szerint azért ment ott, mert sietett és úgy gondolta, hogy a konvoj mögött gyorsabban haladhat. Magyar állampolgár, anyja apja magyar, csak mikor született, a szülei Bagdadban voltak egy utazáson.
    Pár helyen úgy adták le a hírt, hogy iraki férfi követte a miniszterelnöki konvojt, leállították és gépkocsija átvizsgálásakor nem találtak nála bombát.
    Na akkor ki is a terrorista (abban az értelemben, hogy félelmet kelt)? És sajnos full törvényesen kelthetnek hangulatot a médiag**ik
  • Tetsuo
    #694
    Meg még sokan mások..
    Cat, a zsidó-palesztín téma télleg elég hosszú, és egyáltalán nem ástam bele magam se a történelmi, sem a politikai részébe; de azt a vak is látja hogy a zsidók úgy 40 éve elkezdtek irtani 1 népet, ami a fejletlen hadserege miatt nem tud szemtöl-szembe harcolni, csak terrorral. Washington pedig teljes mértékben zsidó befolyásolás alatt áll, ez is nyílvánvaló.
  • Cat #693
    most megy m1en irakról müsor

    ja, és gondolom hallottátok hogy a lengyel pénzügyminiszter azt nyilatkozta, hogy ők is kivonulnak, ugyan nem hirtelen, csak lassan, de megfontoltan
  • Punker
    #692
    arról nem is írtok hogy a magyar tábort megszórták?
  • Cat #691
    ehhez adjuk hozzá, hogy rakat mexikói meg egyéb dél amerikai spanyolajkú azért vonul be az amcsi hadseregbe, mert akkor idővel megkapják az amerikai állampolgárságot

    cifu: egyetértek, lehetőséget kell nekik adni bizonyításra, hisz katonák akarnak lenni, had legyenek. De ha az ország érdeke az hogy ne haragitsunk magunkra más ország terroristáit, akkor ez szvsz többet ér

    egyébként az is üdvözlendő folyamat lenne, ha TÉNYLEG betartanák a "spanyolok ellen nem támadunk" dolgot, mivel a 90es évek elején ez müködött izraelben! Békéért békét volt a jelszó, utána módosult Területért békére (hogy miért az elég hosszu téma), majd ezután hogy izrael nem mutatott erre igazán hajlandoságot robbant ki az intifáda. Szal a dolog müködhet!
  • [NST]Cifu
    #690
    Passz, akkor lehet, hogy az illető lódított :)
  • [NST]Cifu
    #689
    Ez a politikusok ostobasága: A magyar katona maradjon csak otthon, még az esőre se menjen ki, mert még valami baja lesz...
    Közben a katonákban meg gyűlik az epe, hiszen bizonyítani szeretnének, de a politikai sz@rkavarás miatt nem kapnak rá lehetőség...
  • Hellhammer
    #688
    Egyébként jellemző az a hozzáálás, hogy észre sem veszik sokan azt, hogy hogyan reagáltak a spanyolok kivonására: nem támadják tovább őket. Ez sztem elég kultúrált hozzáállás a témához (a terrorizmus nem). Csak azt tudjátok mondani, hogy táptalaj a terrorizmusnak, de szvsz az is annyira motiváló lehet a többi országnak, hogy nem támadják a fiaikat.
  • Hellhammer
    #687
    "K.András, a koalíciós katonák tuti nem a 'Szabadság' miatt mentek ki! Szerintem pénzért és karrierért..."

    Ezt annyiban tudom igazolni, hogy a házban ahol lakok van pár hivatásos katona srác, az egyikük ment is ki Irakba szolgálni. Hallottam párszor mikor beszélgettek és én is dumáltam vele, hogy miért, mikor, hova stb. Nála szó sem semmiféle eszmei dolgoról, meg a szabad világért harcolok mentalitásról. Amiről nála szó volt, az (ebben a sorrendben kb) a pénz, karrier, "jó buli". És nem hiszem, hogy a többi huszonéves éves katonának is sokkal világmegváltóbb céljai lennének... (bár én sem szeretnék más nevében beszélni, de egy konkrét példát azért írtam)
  • Tetsuo
    #686
    Vagy csak 1szerűen beöltöztek a CNNnek? Mert van ilyen is.

    Cap, miről beszélsz? Épp a nagy médiumok sugallják azt hogy USA a béke hírnőke! (Te is így gondolod, igaz?)
    Ezen a háborún (is) USA óriásit kaszál. Az olaj a legkevesebb.. hadiipar, fejlesztések, terjeszkedés, ellenség megfélemlítése ( a terror nevében eltüntetik a másként gondolkodókat) stb..
    pl Kadhafi. Nem volt más választása.
    A zsidók következő célpontjai: Irán és Szíria.

    K.András, a koalíciós katonák tuti nem a 'Szabadság' miatt mentek ki! Szerintem pénzért és karrierért, de más nevében nem beszélhetek, te sem. Mindenesetre semmi közük ahhoz az országhoz. Bush tudta hogy nem volt ott tömegpusztító fegyver, ugyanis akkor nem külte volna oda a hagyományos hadsereget (először).
    Én nem állítottam hogy előtte szuper volt, örülök annak hogy Saddam Husseint elfogták (ha ő volt az) és vége lett annak a kegyetlen diktatúrának, de sajna jött 1 másik.
  • Cat #685
    <- vajon a fotós már túszként hivta elő a képet, vagy előtte lelőtték, és csak egy kollegája találta meg a negatívot az árokparton?
  • Cat #684

    A spanyolok után japán és honduras is ki fog vonulni irakból
  • FtranX
    #683
    egyetértek veled.

    Szerintem a stabilitás megteremtéséhez először ezeket a bomlasztó elemeket kell kiírtani. Amíg az Irakiak nem mernek nyíltan kiállni a terror ellen vagy elősegíteni a rendezést (mert amerika pártinak bélyegezik őket), addig itt nem lesz rend.
  • cap179653
    #682
    3 órát van áram 3-at nincs. Amikor nincs akkor mindenki bekapcsolja az agregátorát. Vannak negyedek ahol központi agregátor van. Álltalában öreg masinák vannak, ezért feltételezem, hogy ez már a háború elött is így volt valahogy. Ha gondolod, pénteken megyek vissza és rákérdezek :-)
  • K.András
    #681
    "Most nem divat a békés, megfélemlített többséget megszólaltani, az nem hírértékű."

    Arrol nem is beszélve ,hogy nem mutat nekem senki irakit aki fel merne lépni az ottani fanatikusok ellen,ugyanis ha megteszi valszeg "hazaárulás cimén" kinyirják családjával együtt.
    Abban igazat adok neki, hogy kirabolják az országot,csak eltévesztette a házszámot,mert szvsz a környezö országbol átszivárgott terroristák rabolják ki több évtizede ,amiböl aztán terrorakciokat hajtanak végre,kacsalábon forgo palotákat épitenek stb.
    Aki figyelemmel kiséri iraki helyzetet tudja,ezek az emberek állatok,nyomornegyedekben összefogdosott gyerekeket használnak pajzsként,a mecsetekben pedig szakállas emberkék mossák ki az agyakat,a vallásukrol fogalmuk nincsen,mert sokan nem is tudnak olvasni,igy nem tudja még ellerözni sem a barom mit mondanak neki(igy volt nálunk is anno a középkorban)ök meg eszik a rossz dumát mint kacsa a nokedlit.A hiradásokat pedig ha elolvassa ez ember összeáll a kép,a környezö országok kiskirályai nem akarják, hogy a szomszédban rend és demokrácia legyen,mert az az ö hatalmukat is veszélyezteti.
    De pl mdf állásfoglalása nevetséges,azt mondja az ember, hogy irakban nem volt terror mig amerika nem ment be,hát politikus hogyan mondhat ilyet azután, hogy több évtizedig terror alatt voltak tartva,vegyifegyverekel irtottak ki többtizezer embert,faluk néptelenedtek el...Az is nevetséges amikor azt mondják a demokrácia nem exportálhato,ezzel mintegy azt állitják nem lehet elvárni egy országtol, hogy a saját népét ne nyomja el,taszitsa a nyomorba,mondván ez a hagyomány.Elképesztö!A másik fele amikor azt mondják menjünk ki irakbol,hogy mit keresünk mi ott,könyörgöm saját akaratbol mentek oda az emberek,miért ne gondolhatná egy magyar katona ugy,hogy ö a szabad világért (amelyhez tartozunk) harcolni akar???Igenis büszke lehet magára minden koalicios katona,ök nem egy ország ellen harcolnak,nem fosztogatni mentek,ök a AZ EGYÉN SZABADSÁGÁÉRT és a JÖVÖNKÉRT szálltak sikra.Ha valaki nem igy látja azt csak sajnálni tudom,tudtán kivül "küzd" saját élete ellen,hiszen a 6 milliárd ember egynegyede él szabadságban,tehát kisebbségben vagyunk és ha nem tesszük amit,esetleg ujra "rabszolgák" leszünk,szomoru hogy egyetemen tanulo emberek az egyén szabadsága ellen szolalnak fel a parlamentben,röpcédülákat szorva.
  • cifuatwork
    #680
    Azért a CNN-en voltak ilyen riportok is. Megszólítottak iraki vállalkozókat, pl. egy üvegkészítőt, aki azért nem tud rendesen dolgozni, mivel naponta csak néhány órára van áran abban a városrészben. Egy másik fémmüves volt, és arra panaszkodott, hogy nehéz jó alapanyaghoz jutnia. Azt lehetett leszürni a riportból, hogy nekik tökmindegy, hogy most az iraki kormányzó tanács, vagy az amerikai kormányzó irányítja az országot, ők csak dolgozni akarnak békében...
  • cap179653
    #679
    Honnan veszed, hogy bárki is kirabolja az országot ?Pont szadr párezer embere az aki terrorizálja az országot akinek hatalmi vágyai vannak. Nincs semmiféle szabadságharc, hatalmi harc van. Szerintem meg Te vagy a csőlátó, de nem tehetsz arról ha tájékozatlan vagy, a mai hírdömpingek mindenről szólnak ami pánikot kelthet. Most nem divat a békés, megfélemlített többséget megszólaltani, az nem hírértékű.

    Cifu !

    Én is üdvözöllek !:-)
  • Tetsuo
    #678
    Ez csak egy feltevés/kérdés, ami valójában soha nem történne meg, mert belépünk az EUba s NATO tagok vagyunk, stb.. de kérlek vonatkoztass el:
    Mit csinálnál akkor ha Mo-n lenne külföldi megszállás, mondjuk amerikai, és miután elfogtak egy diktátort, kirabolnák az egész országot, természeti és műkincseket? S mit csinálnál akkor ha alapítanának egy ideiglenes kormányt akik a Magyarok kérdezése nélkül kiosztanák a hatalmat, mondjuk a svábok és a cigányok között?
    Ráadásul segítségül hívnák a gazdag fejlett országokat, mert vissza mertünk támadni?
    Magyarország is csak a terrorral tudna támadni, ugyanis nekünk nincs hadseregünk az amcsi haderő ellen.. Ez szomorú és elég erős kijelentés, de nyisd ki a szemed és ne legyél csőlátó. Ne csak az 1ik oldalt nézd.
  • Grenzjager
    #677
    Olaszo. helyében meg annyiszor 100.000 muszlimot utasítanék ki az országból, és annyiszor 100 mecsetet rombolnék le ahány túszt kivégeznek.
  • Grenzjager
    #676
    amúgy a Madrid:
    nagy szerncse hogy az összes vonat késett, mert amúgy a pályaudvarokon kellett volna robbaniuk, és akkor nem 200 hanem lehet hogy 2000 áldozat lett volna.
  • Grenzjager
    #675
    "AMIT EGYSZER MEGHÓDÍTOTT AZ ISZLÁM ANNAK ISZLÁM FÖLDÉ KELL VÁLLNIA"

    ezért a Spanyolok a célpont, nem pedig az angolok, akik jobban benne vannak a buliba
  • FtranX
    #674
    igaza van az indexnek...
  • [NST]Cifu
    #673
    Szvsz ez sokkal aggasztóbb:

    ...A Newsweek amerikai hetilap hétfőn megjelenő száma arról ír, hogy az amerikaiaknak sokszor meglepő fordulattal kell szembenézniük, amikor együttműködve a frissen toborzott iraki erőkkel, úrrá akarnak lenni a helyzeten.

    Április 4-én, amikor a bagdadi Szádr városban kitörtek a harcok, az új iraki hadsereg második zászlóalját vezényelték ki a keményvonalas síiták által lakott negyedbe, de az alakulat tagjai egyszerűen megtagadták a tűzparancsot, többen eldobálták fegyvereiket, és megszöktek.

    A hetilapnak nyilatkozó egyik szabotőr elmondta: "Senki nem kérdezett meg minket, harcolunk-e sajátjaink ellen. Ha megtették volna, azonnal lemondtunk volna a katonaságról" A zászlóalj katonái között olyanok is akadtak, akik egyenesen az amerikaiakra fordították fegyverüket, számolt be az egyik szemtanú...


    Forrás: Index.hu
  • Cat #672
    Megkezdődött a spanyol egységek kivonása Irakból és nyolc hétnél hamarabb be fog fejeződni - jelentette be hétfőn José Bono Martinez spanyol védelmi miniszter.

    Bono Martinez egy rendkívüli kormányülés után közölte: készen áll az operatív terv és a kivonulást a legrövidebb időn belül és a legnagyobb biztonság szavatolásával végzik el. A miniszter részletekkel nem szolgált a kivonulásról, szavaiból nem derült ki, hogy a spanyol katonák tényleges kivonása kezdődött már meg, vagy az egész folyamat azzal, hogy José Luis Rodríguez Zapatero miniszterelnök kiadta rá a parancsot.

    Mieczyslaw Bieniek tábornok, annak a nemzetközi dandárnak a lengyel parancsnoka, amelyben a spanyol katonák szolgálnak, korábban azt közölte, hogy a spanyol csapatokat 4-5 héten belül kivonják Irakból, a Plus Ultrát alkotó többi nemzet katonái azonban folytatják küldetésüket.
  • K.András
    #671
    A közvélemény nem vonná ki a magyarokat Irakból

    április 19. 18:36
    [MTI]

    A maqgyarok többsége támogatja az iraki háborús szerepvállalást - derült ki egy, a honvédelmi minisztérium megbízására készült felmérésből. A Szonda-Ipsos még a március 11-i madridi merényletek előtt de már a magyar tábor elleni támadás után készültközvélemény-kutatása szerint a lakosság 59 százaléka támogatja az iraki szerpvállalást, 42 százalék szerint a magyar részvétel nem változtat az ország fenyegetettségén.
    A szerepvállalást mindössze 34 százalék ellenzi.
  • K.András
    #670
    Szádr nem bántja a spanyolokat
    "A spanyol katonák elleni támadások beszüntetésére hívta fel híveit Muktada asz-Szadr iraki síita elöljáró, miután Madridban a hét végén bejelentették: a lehető legrövidebb időn belül hazahívják a spanyol alakulatokat az arab országból."

    Index.
    Az isten nem mossa le spanyolokrol, hogy engedtek a terrornak.

  • K.András
    #666
    "másik alternatíva hogy létrejön egy újabb irán"

    Szerintem ennél sokkal roszabb lenne ha kijönnének,siiták szunitáék és a kurdok lemészárolnák egymást a hatalomért.
  • Cat #665
    ha a spanyolok most kivonulnak, legjobb az lenne ha ensz irányítás alá kerülne a dolog, és a franciákkal és a németekkel megerősítve visszatérnek
    ezt látom most egyetlen reális esélynek, másik alternatíva hogy létrejön egy újabb irán
  • Tetsuo
    #664
    Szerintem ezek után lehetséges, h később egész Európa kivonul Irakból; ha végre mer nemet mondani USAnak.
  • K.András
    #663
    Probáltam ugy gondolkodni és arra jutottam,hogy ha többe kerül a leves mint a hus akkor nem fogom meglépni, meg kellene várnia ,hogy legyen ensz határozat.Szerintem nagyobb veszély kivonni mint azt mondani, megtenném szivesen de mint látjátok az alkeida fenyegetözik,igy ha kijövünk,annak nagyon komoly következményei lesznek,egyrészt a szövetségesek részéröl,másrészt a terroristák részéröl,hiszen igy el tudja hitetni hiveivel hogy ezeket elüztük,a szövetségesek pedig azt fogják mondani cserben hagytuk öket,ráadásul még olajat öntöttünk a tüzre,mert azt látják 1-0 oda igy tovább!Igazán bonyolult a kérdés,és mi egész biztosan nem fogunk választ találni,bár jol el tudunk rajta csámcsogni ;)