Gyurkity Péter

Hosszú harc vár a WP7-re a harmadik helyért

A fenti következtetést vonják le elemzők a Marketplace eddig eredményeiből kiindulva - a platform lassan de biztosan bővül, a harmadik hely előbb-utóbb meglesz. A Nokia a jövő év első felében mutat be további változatokat.

Az appstore-okra koncentráló piackutató cég, a Distimo, a napokban tette közzé legújabb felmérését, amelyben a Windows Phone platform Marketplace nevű szoftverboltjának eddigi eredményét vesézik ki, a debütálás első évfordulójának alkalmából. Megállapították, hogy a Microsoft számára jól alakult az első év, és bár a szegmens két óriása sokkal gyorsabban növekszik, ez még mindig elegendő lehet a dobogó legalsó fokára.

A szoftvercég számára némiképpen új szerepkört jelent az itt folytatott küzdelem, hiszen a már említett harmadik helyért küzdenek, ráadásul egyfajta "futottak még" kategóriában, főként a kivezetni szándékozott Symbian, illetve a mostanában egyre több gonddal küszködő Blackberry ellenében. A Marketplace nemrég lépte át a 40 ezres határvonalat, ami sikernek mondható, tekintettel arra, hogy egy évvel ezelőtt alig néhány ezer alkotás volt megtalálható az oldalon, ez a szám pedig immár havonta 1300 fizetős és 1650 ingyenes alkalmazással bővül. A Windows Phone 17 helyett már 35 országban elérhető, ám itt fontos különbségek tapasztalhatók a lista tagjai között, miközben hatalmas a lemaradás az első két platformhoz képest.


A 300 legtöbbet letöltött alkalmazás letöltési aránya - arányaiban több a fizetős Win alatt

Valóban megfelelő perspektívába helyezi a fenti képet az a tény, hogy bár az Egyesült Államokban naponta 101 ezer ingyenes és 20 ezer fizetős appot töltenek le a felhasználók, az iOS ennél 43-szor, illetve 16-szor jobb eredményt tud felmutatni odaát, és ezt ráadásul csak a legnépszerűbb 300 alkotás adja össze (a két kategóriára lebontva). A WP7-nél az USA után Németország, az Egyesült Királyság, Franciaország, valamint Olaszország következik, a legnépszerűbbek egyértelműen a játékok, bár itt is tapasztalunk régiós különbségeket, Brazíliában, Hollandiában és Norvégiában például alig 20 százalékot mutathatnak fel. Gondot jelent, hogy a fizetős letöltések jó része tulajdonképpen az ingyenes próbaverziót jelenti, így a napi 20 ezerből alig 4 ezer ad valódi bevételt a fejlesztőknek - sokan közülük egy idő után az iOS-re vagy az Androidra válthatnak, hiszen abban van az igazi pénz lehetősége.

A Nokia által tervezett új okostelefonok nyilván nagy segítséget jelenthetnek a platformnak, ezek azonban a Nokia Tajvan igazgatója szerint csak a jövő év első felében érkezhetnek meg. Eközben igyekeznek népszerűsíteni magát a szoftvert, hogy 2012-ben valóban új erőre kapjon a forgalom.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Sequoyah #49
    A többieknek szólt a válasz, csak kiegészítettelek téged:)
  • tomboy013 #48
    Én tisztában vagyok vele, Wp7.5-ös telóm van =D
  • Sequoyah #47
    Nem csak a sebességben jobb. Nemcsak a people tile alatt találsz facebookos tartalmat, hanem a képek, a videók, a naptár alatt, az üzeneteknél többek között.
  • tomboy013 #46
    Appoknál: Ha facebook appod van pl. akkor rámész az ikonra, tölt és bejön. WP7-nél integrálva van. Rámész a People tile-ra és hopp rögtön ott van midnen szépen fürgén. Ez a különbség. A galaxy S-nek olyan a harvere mint az Omnia 7-nek mégis fürgébb az omnia. Már akkor is fürgébb volt mikor megvettem pedig még akkor nem volt Mango update. Azután meg még jóval gyorsabb lett. Nekem nagyon sokat számít mennyire működik folyamatosan a rendszer mert a laggolás kiábrándít. Lehet az S2 nem laggol de dupla olyan ára van mint egy Omnia 7-nek(inkább több). Még az S is drágább az anyagminősége pedig hagy némi kívánni valót maga után.
  • a_n_d_r_e_w #45
    Appokhoz meg: miert is kellene atszabni az oprendszert ahhoz, hogy legyen mondjuk egy olyan kontaktlistad, ami facebookkal ossze van integralva? Ehhez az rendszernek semmi koze. Remelem tudod, hogy a tarcsazo, a kontaktlista, az idojaras, a zenelejatszo a WP7-en is mind mind kulon program. Akkor megis mi gatolja azt meg, hogy hasonlok megjelenjenek akar a jelenlegi iOSon vagy androidon? Semmi. Mi marad a WP7-nel? Egy teljesen uj felulet, de ez masolhato, es a flott mukodes, ez viszont a modern androidokhoz kepest mar nem elony. Minden mas is szo nelkul atviheto egyik rendszerrol a masikra. Vagyis bocs, WP7-re toredeke sem, mert teljesen zart, meg a nokia sem nyulhatott bele mint fo strategiai szovetseges...
  • a_n_d_r_e_w #44
    Sajnos az LG lesullyedt a kinai dzsunka telefonok szintjere, sooooot, nemelyik dzsunka is jobb nala. Ujabb samsungok, HTC-k, Sonyk a mervadoak, 70 korul mar vannak kozottuk 1GHz-esek, 90 korul, 1.4-esek, 100 folott meg mar a ketmagosak. Teljesen korrekt telefonok, de ismetlem, LG-t nem szabad kozejuk szamitani sajnos.

    #36 amirol te beszelsz, az mar az evek ota letezo, manapsag mar csak butatelefonoknak csufolt gepek. Minden a rendszerbe integralva, eszi, nem eszi, ezt kapja. Nyilvan az applikaciok teljesen elavult dolgok, azert porog az appstore es a market, es a Microsoft is azert nyomatja. Az applikaciok az okostelefonok mozgatorugoi, azok nelkul soha nem robbant volna a piac...
  • tomboy013 #43
    Haverom most vett egy Optimus Balcket és ahhoz mérten is jóval jobban megy az Omnia 7-em sebességben. Az laggol (Android2.2)
  • fergusonpapa #42
    Lassu és akadozo android?? :DDD jolvan..talán olcso szaron még ez volt,de normális laucnherrel semmi gond nem volt.

    már 1 mai középkategoriás andoridon sincs semmi gond
  • Sequoyah #41
    Nem a világ butul, hanem az információ mennyisége nő folyamatosan. A régi módszerekkel hamarosan átláthatatlan lesz. A WP7 úgy tol elém minden információt, hogy vagy a főképernyőn, vagy max 1-2 kattintásra minden elérhető és az agynak nem megterhelő. Az android csillivilli kuszaságában hamar elfárad az agy, ha sok az információ.
  • Sequoyah #40
    winmobile-t már nem forgalmaznak.
    És nem 10 év múlva lesz, most van. A wp7 erről szól, és már a piacon van.