Kruza Richárd

Új Lenovo termékek jelentek meg

Sajtótájékoztatón mutatta be a Lenovo néhány új termékét. A bemutatón szervereket és laptopokat vehettünk szemügyre - minden új termék esetében láthattunk indokolt fejleszéseket.

Ezek fő mozgatórugói laptopok esetében a felhasználói szokások változása, a kis méret, szervereknél az új technológiák alkamazása és az energiaigény csökkentése. Mindkét esetben egyaránt fontos szempont volt a környezetvédelem és a teljesítmény növelése.

Laptopok vonatkozásában három kategóriában jelent meg új Lenovo gép. Elhangzott, miszerint a kisméretű kategóriát eddig a Lenovo nem vette elég komolyan. Mivel azonban az utóbbi időben egyre jobban terjednek például a netbook-ok, a Lenovo ebben a szegmensben lemaradt például az Asus mögött. Ezt a hátrányt a hallottak szerint mára már leküzdötte.

IdeaPad U350 Laptop


Ez a modell a teljesítmény, a kis méret és az elérhető vételár kombinációjaként látott napvilágot. A gép súlya 1,58 kg, elődjéhez képest 25 mm-el vékonyabb, ami a fényviszonyokhoz igazodó 13,3 collos 16:9-es LED-es kijelzőnek is köszönhető, mely HD videók nézésére is alkalmas.

Az Intel Core 2 Solo vagy Pentium processzorokkal rendelhető, DDR3-as memóriája 8 GB-ig növelhető. Bruttó vételára 159 ezer forint.

IdeaPad S12 Netbook


A Lenovo ezen kisméretű típusát komolyabb felhasználásra szánták, mivel teljes méretű billentyűzettel és 6 órás akkumlátor üzemidővel rendelkezik. Ez a típus a cég első 12 collos netbookja, mely 2,5 cm vastag és 1,36 kg nehéz.

Az S12-ben lévő Lenovo QuickStart-nak köszönhetően nem kell kivárni amíg az operációs rendszer feláll, ehelyett bekapcsolás után másodpercekkel már használható a gép. Rendelkezik a Veriface arcfelismerő azonosító rendszerrel és 4-az-1-ben kártyaolvasóval. Ennek bruttó vételára 129 ezer forint.

Lenovo G550 Laptop


Tipikusnak mondható laptopról van szó, melyet a közlések szerint a gyártó a professzionális felhasználásra szánt. Az N500-as sorozatot leváltó gép esetében már nem a miniatürizált méretek játszottak mint első szempont fő szerepet, ennek ellenére a 2,7 kg-os laptop elődjénél vékonyabb. A 15,6 collos HD ready, szintén LED kijelző 16:9-es filmek lejátszására is alkalmas. Az Intel processzorok, az új generációs nVidia grafikus vezérlők és az áttervezett billentyűzet a komoly felhasználók igényeit próbálják szolgálni.

Lenovo T400s Laptop


A kis súlyú előd, az X300 koncepciójának folytatásaként jött létre. Az 1,8 kg súlyú gép 21 mm-es vastagságában szintén a vékony LED kijelző, valamint a merevlemezt kiváltó SSD játszik fontos szerepet. A gép különlegessége a karbon váz - ezt az anyagot a csúcstechnológiájú biciklivázak és repülőgépek építésénél alkalmazzák. Ettől a X400s a korábbi modelleknél és a konkurrens típusoknál és elődjénél erősebb és könnyebb.

A hallottak szerint a tervezők a változtatásoknál a vállalati felhasználók kritikáit vették figyelembe. Ennek következményeként változtatták meg a billentyűzetet: megnövelték a Del és Esc gombok méretét, valamit csökkentették a billentyűk közti rést. Ennek következtében kevésbé fér be a billentyűk közé például a morzsa. Módosíották a touchpad-et, növelték a hangszórók hangerejét, illetve dupla mikrofont építettek a gépbe. Utóbbi kiszűri a zajokat, többek között íráskor a billentyűzet kattogását.

A rendszer az Intel Core 2 Duo processzorra épül, a konfiguráció természetesen személyre szabható. Az SSD háttértároló 128-tól 250 GB kapacitásig rendelhető. A gép akkumulátorról 6 órán át képes üzemelni.

ThinkServer termékek

Az új RD210 és RD220 rack, és TD200 és TD200x típusú, kis és középvállalkozók számára kifejlesztett toronyszerverek a mostanság terjedő virtualizációs megoldások szellemében készültek, valamint a korábbiakhoz képest háromszoros sebességgel rendelkeznek. Minden rendszer az Intel Xeon 5500 sorozatú processzorra épül, és a környezetvédelem érdekében kevesebb energiát fogyasztanak valamint kevésbé melegszenek. A memória kapacitás felső határa 128 GB, a rack szerverekbe maximum 12, a torony szerverekbe 16 merevlemezt lehet építeni.

A beépített csatoló egy beágyazott hypervisorhoz kapcsolódik, mely segít a virtualizált környezetek kezelésében. Ez egy szoftver/hardver platform virtualizációs megoldás, mely több operációs rendszer futtatását teszi lehetővé. A Lenovo támogatja a Microsoft, Novell, VMWare, illetve a Red Hat megoldásokat.

A mostaniak az eddigi legkisebb energiaigényű Lenovo szerverek. Ebben alapvető szerepe van az új Intel processzoroknak, a kis energiaigényű memóriáknak és a kicsi, laptop-méretű merevlemezeknek, valamint az új tápegységeknek, melyek 92 %-os hatékonyságúak.

Az Integrated Management Module (IMM) egy mindig elérhető online szervermenedzsment, melynek segítségével akkor is elérhető a szerver ha összeomlott vagy ki van kapcsolva. Elhangzott, miszerint a termékekhez kapcsolódó support és garancia megoldások nagyban növelik a szerver üzemeltetők biztonságát.

A szerverek vételáraival kapcsoltban még nincs információ, az új típusok júliusban kerülnek kereskedelmi forgalomba.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • lotsopa #2
    Ez elég egyértelmű.
  • dstern #1
    Hmm, egy S12 nálam befigyel szerintem. A 129e vajon az Nvidia Ionnal értendő?