Berta Sándor

Németország: drogjelentésbe került az internetfüggőség

A könnyű és egyéb kábítószerek, a cigaretta és az alkohol mellett már a számítógépes, az internet- és a játékfüggőség is szerepel a 2009-es hivatalos német drog és függőségi-jelentésben.

A dokumentumból kiderült, hogy a drog- és függőségi politikának a jövőben új problémákkal is meg kell küzdenie. Az internet és a számítógépes játékok egyre növekvő mértékű használata teljesen természetessé vált sok fiatal életében. Ez a folyamat a közeljövőben erősödni fog és emiatt jelentősen nőhet az internet- és játékfüggők száma.

Jelenleg Németországban becslések szerint a felhasználók 3-7 százaléka már "online függő" és körülbelül ugyanennyien tartoznak a veszélyeztetett kategóriába. A legnagyobb kockázatokat a chatek és az internetes játékok jelentik, mivel az új tevékenység miatt az emberek elhanyagolják a valódi életüket, munkájukat és barátaikat.< Éppen ezért szükség van megfelelő tanácsadó és segítő szolgálatok létrehozására, illetve a meglévő ajánlatok kibővítésére.

"A probléma különösen a fiatalokat, közülük is a fiúkat, valamint a fiatal felnőtteket érinti. Hangsúlyt kell fektetni nem csak az érintett személyek kezelésére, hanem a megelőzésre is. Azért, hogy pontos képet kaphassunk, az idei évben annak a kérdésnek a megválaszolásával fogok foglalkozni, hogy mikortól beszélhetünk függőségről" - szögezte le Sabine Bätzing, a német kormány drogügyekért felelős megbízottja.

A szakember rámutatott, hogy az internet- és a számítógépes játékfüggők tünetei gyakran megegyezhetnek a különböző anyagok (drogok, alkohol stb.) miatt függővé váló társaiknál tapasztalt tünetekkel. Az online függők naponta akár 10-18 órát is a számítógépük előtt töltenek.

Bätzing a jelentésében kitért arra is, hogy a jelenséget eddig tudományos alapon, átfogó módon még nem vizsgálták meg. A német egészségügyi minisztérium jelenleg is készít egy tanulmányt, amely a témával foglalkozik, ám az anyag csak 2010-re készül majd el. Sokat jelent ugyanakkor a mainzi Gutenberg Egyetem Játékfüggőségi Ambulanciáján tavaly márciusban indított kísérleti projekt. A programra 300-an jelentkeztek és végül több mint 50 függőt vettek fel. Az ő állapotukon a szakemberek mind csoportos, mind egyéni terápiás foglalkozásokon igyekeznek javítani.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Lewy20 #12
    Geriszon bacsi is elvonult a hegyekbe, neha lehet hallani az üvölteset: "Nem vagyok buziiii, nem vagyook buziiiiiii" XD
  • Ruley #11
    Szerintem az a nagy külömbség a drog és az internet között, hogy az internet általában nem egy azelőtt normális életet vesz el, hanem azoknak a menedéke akik eleve nem tudtak beilleszkedni a társadlomba.
    Egy rakás olyan ember van akik kellemetlenül érzik magukat tömbegben, nyílt terepen, közvetlen kommunikáció közben, vagy ugyan szivesen közelednének, de gyerekkoruk óta kiközösítik valami miatt. Az internetezők 3-7%-a simán belefér ezek egyikébe.
    A legtöbben közülük pár száz éve elvonultak volna a hegyekbe remetének, vagy legalább szerzetesnek egy kolostorba. Ehhez képest kimondottan nagyszerű dolog hogy így valamilyen formában kapcsolatot tarthatnak a külvilággal ahogy nekik is megfelel.
  • morden #10
    Sry a botrányis helyesírási hibákért utólag.
  • morden #9
    A magyar és a német mentalitást ne keverd! és igen is támogasság euro milliókkal ezen kutatásokat, hogy a sok-sok internetfűggőről egyálltalán képet kaphassunk !
  • tntmax #8
    A német egészségügyi minisztérium jelenleg is készít egy tanulmányt, amely a témával foglalkozik, ám az anyag csak 2010-re készül majd el.

    eheh gondolom szép kis ojromilliókat nyúlnak ezen címszó alatt a mocskok
  • morden #7
    Végre helyén kezelik az online függőséget, (vagyis csak kezdik) kb 1 évtizedes lemaradásban vannak a szakemberek! Remélem Magyaroszágon is hamarosan átveszik a német kezdeményezést.
  • kvp #6
    "arról már nem is beszélve, hogy az emberiség 90%-a tejfüggő"
    Az azsiaiak 90%-a allergias a tehentejre, tehat szerencsere nem.

    Viszont az internet es altalaban a tulzott informacio fuggoseg tenyleg kezd jellemzove valni. Pl. ha valakinek nem jut ideje gondolkodni, mert csak olvassa a hireket, de valojaban nem erti meg azokat. A cikkben kiemelik az mmo-kat, mivel ezek tenyleg kepesek elvenni egy ember minden idejet, csakugy mint a jatekgepek. Erre ratesz az, hogy a nepszerubbek (pl. a wow) mar eleve (szandekosan!) ugy vannak megirva, hogy fuggoseget alakitsanak ki.
  • mousee #5
    arról már nem is beszélve, hogy az emberiség 90%-a tejfüggő!! Ha nem jut reggel a kávéba, akkor komoly pánikroham tör rájuk, idegesek lesznek. A függőség a gyerekeket sem kíméli, a legtöbb gyerek reggelente már beidegződve issza a kakaóját, aminek 96%-a tej!!
  • Garrett27 #4
    A német kormány az asztalosokat ezentúl fafüggőnek ítéli meg, akik ráadásul veszélyt jelentenek az emberiség számára, mert mindamellett, hogy farigcsálnak, naponta 14-16 órát töltenek el fával - ha nem jutnak fa közelébe, a drogfogyasztás-függőség tünetei jelentkeznek, amely rohamokat vagy nagyobb károkat is okozhat a függő psichéjében.

  • daswalker #3
    Áh... epic facepalm....

    Nem tudom, hogy most sírjak, vagy nevessek. Szánalom a köbön.