Berta Sándor

Napenergiával működő mobiltelefon

A napelemes bikini és akkumulátortöltő után ezúttal a napenergiát használó mobiltelefon mutatkozott be, így igazán tökéletes lehet bárki számára az idei nyaralás.

Az S116 típusú terméket a Hi-Tech Wealth (HTW) nevű kínai vállalat dobta piacra. Az S116 kijelzőjének maximális felbontása 320x240 képpont, kamerája 1,3 megapixeles. A sort egy MiniSD memóriakártya-bővítőhely teszi teljessé. Az operációs rendszert a Philips fejlesztette ki.

Az eszköz külső részén napelemeket helyeztek el, ezek biztosítják a telefon működését. A készülék teljes feltöltéséhez elég mindössze azt 40 percre a napra kihelyezni, utána 20-25 percen át beszélhetünk vele. A napcellás egység szélessége 47,6, a magassága 84, míg a vastagsága 0,8 mm. A HTW S116 súlya 140 gramm. A kínai cég mérnökei már dolgoznak egy fele ekkora méretű cella kifejlesztésén, amellyel már jóval könnyebb és elegánsabb mobiltelefonokat is lehetne készíteni.

A termék előnye, hogy akár a szobákban lévő villanykörték és lámpatestek segítségével is feltölthető, sőt, kivételes esetekben erre a célra még a gyertyafény is megfelel.

A HTW S116 már kapható, ára azonban meglehetősen borsos, 510 dollár. A kínai konszern további hat napenergiával működő terméket jelentett be és a következő másfél évben összesen 30 különböző napenergiás mobiltelefont akar piacra dobni.


Korábban a dél-koreai CR Telecom már próbálkozott napenergiás mobil készülék kifejlesztésével és piacra dobásával, azonban az eszköz csak közvetlen napfényben működött. A Siemens szintén indított egy könnyű, rugalmas és hosszú élettartamú napcellák létrehozására irányuló programot, azonban a kísérletekről egy ideje nem lehet hallani.

Az S116-hoz ideális kiegészítő lehet a Solar Technology cég által kifejlesztett Freeloader nevű napenergiás akkumulátortöltő, amely maga is rendelkezik egy beépített akkumulátorral és amelynek köszönhetően egy mobiltelefon 44 órán át maradhat készenlétben. Ezenkívül a nyári összképet Andrew Schneider amerikai tervező kizárólag a szárazon viselhető, iDrink nevű napelemes bikinije teszi teljessé, amely a beépített USB-portjának köszönhetően szintén alkalmas a hordozható eszközök (zenelejátszók, mobiltelefonok) feltöltésére.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • eax #17
    Hagytad mar >100 km-re a telefontoltodet? ;)
  • Gerygrey #16
    Olyan már létezik, és nem is annyira drága, ráadásul van benne egy beépített 2500 mAh-s akksi. Amint itthon is lehet kapni, veszek egyet a PDA-mhoz.

    Egyébként autóban valóban fel lehet tölteni a telót, de például vonaton vagy repülőn kevésbé. Mondjuk ez utóbbin telefont nem sok értelme van tölteni mert nem tudod használni, de mondjuk egy PDA-t vagy laptopot igen, és egy több órás úton nem hátrány, ha akksiprobléma nélkül végig mehet a divx meg a játék, vagy például nyáron egy kempingben, ahol nincs áram, stb. Szerintem hasznos, nem azért mert 20 Ft-al kevesebbet fizetsz az áramért hanem mert nem vagy helyhez kötve.
  • L3zl13 #15
    Ez hülye logika.
    Ugyanazt az áramot termelik meg a napelemet, amit egy központi nagy naperőműben meg lehetne termelni. Csak ott több sokkal hatékonyabb volna/olcsóbb volna ugyanaz.
  • Szemi90 #14
    Namégegyszer linkkel:
    Kurblis mobil link
  • Szemi90 #13
    Kurbli? Hehe. Nem is olyan vicces.
    http://www.sg.hu/cikkek/44463/kurblis_mobiltelefonok_a_motorolatol
  • Kecske85 #12
    Azért annyira mégse felesleges.
    A napenergia "korlátlan", ellentétben az erőművekkel előállítottal.
    Ha azt veszed hogy a fejlett országokban már a kisgyereknek is van mobilja, akkor ezek töltésének költsége nem apró összeg.
  • Robko #11
    Mobiltelefon töltő napelem
    már van nálunk régota....
  • Sir Quno Jedi #10
    Amúgy ez szinte totál felesleges, mert bázisállomás sem igazán van ott, ahol nincs tápellátás, autóban, meg hálózatról meg úgyis fel tudod tölteni a szutykodat.
  • eto demerzel #9
    a hutes miatt.
  • darkhell2112 #8
    Tök jó, de ha már itt tartunk miért nincs mini atom-reaktor a telefon hátulján?